Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Befolyásolják a nők énképét a reklámokban, plakátokon látható nők? fórum

Befolyásolják a nők énképét a reklámokban, plakátokon látható nők? (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. 34c48a3825 (válaszként erre: 16. - 65fc7a4d84)
2012. szept. 29. 14:07
Lehet olyan lapokat választani és olyan tv műsorokat nézni, olyan portálokat látogatni, ami nem erről szól. Választás és döntés kérdése az egész.
20. virag32 (válaszként erre: 14. - Bandi35)
2012. szept. 29. 14:06
PONTOSAN így van. :) És ez alól e sorok írója sem kivétel. :))
2012. szept. 29. 14:06

Természetesen befolyásolja, hiszen erre tanulmányok sora és betegségek tömege utal. Ez nem lehet kérdés.


A kérdés inkább az, hogy a szülők, a fiatal fiúk és lányok szülei miért nem nevelik arra a gyerekeiket, hogy csak az értékes, tartalmas kapcsolatok és az ebből származó vélemények számítanak? Ugyanis itt van a kutya elásva.


Hogy mi ömlik " a médiából", hogy mi a ciki, az megint más kérdés. Nem a bulvárt kell követni, nem azt kell alapvetőnek, értékmérőnek a tájékozottság fokmérőjének tekinteni és rögtön nem ömlik semmi. Lapok, portálok sorában nincs ilyesmiről szó sem.


Nevelés, nevelés, nevelés. Ezen rengeteg minden múlik. Amíg anyu minden nap megveszi a 60 évesen ráncosodó színésznőnek beszóló szennylapot, mert azt neki "fontos" elolvasnia, addig ne várjuk, hogy ennek a szülőnek a gyereke ne gondolkodjon másképpen.

18. a14deb9047 (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2012. szept. 29. 14:04
Próbáljunk plakátnők lenni pl. a 153 centinkkel :)
17. cicakaktusz (válaszként erre: 1. - Mirtill23)
2012. szept. 29. 14:03

Igen.

A reklám mindenek előtt való, fontosabb mint az a tény, hogy egy nő minden körülmények között nő!

Akkor is, ha alacsony, vagy túl magas, ha sovány vagy molett, ha sok jutott a domborulatokból vagy kevés.

A reklámfotók erősen retusáltak, igen. Néhány modell nem is hasonlít a róla készült fotókra. A baj ott kezdődik, hogy azok a nők, lányok csak a végeredmény látják, ahhoz akarnak hasonlítani, még azon az áron is, hogy elveszítik lényük azon részét amitől Ő az, aki!

16. 65fc7a4d84 (válaszként erre: 13. - Era06)
2012. szept. 29. 14:01
mennyire más lenne az egész ha nem lenne tv internet meg ujság... megkockáztatom hogy boldogabban lehetne élni... az emberek önképe nem torzulna annyira
15. 65fc7a4d84 (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2012. szept. 29. 14:00
ezzel nem értek egyet. Engem a szüleim világéletemben arra neveltek hogy "ne szabjuk magunkat a világhoz". Hát nem sikerült... pedig szerintem mindent megtettek...
2012. szept. 29. 13:57

Naná, hogy befolyással van de csak azokra, akik nem látnak a képek és a reklám mögé. Azért olyanok amilyenek a nők ezeken a képeken és filmkockákon, mert rendkívül figyelemfelkeltőek, vonzzák a tekintetet a cég által reklámozott termékre.

Az ilyen nőideál ellen meg valószínűleg a kevésbé dekoratív illetve vékony hölgyek lázadoznak.

13. era06 (válaszként erre: 1. - Mirtill23)
2012. szept. 29. 13:57

Igen! Ezt tolják a képünkbe, hogy Ilyen egy csinos nő. A férfiak pedig Ilyet is akarnak.

Ma, 20 éves lányok elvannak keseredve mert a cickó mérete nem olyan mint a plakáton szereplőé, meg az XY celebé.

A média szerint ciki, ha egy 60 éves hírességnek ráncos a bőre stb

A médiának minden ciki ami az ő véleményével ellentétes.

12. zebracsikó (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. szept. 29. 13:56

technikai trükk...nyilván retuslt fotók, de akkor sem az én testalkatomhoz hasonló nőket fotózzák és retusálják!!! Szóval a retus az pont annyira szokás/szükséges ezeknél a képeknél, mint mondjuk az étteremben a tányérodon a díszítő formára csipkézett répa meg uborka...Ha nem lenne, akkor is nagyjából ugyanolyan lenne.


SZóval nem a retussal van itt a baj!!!

Sőt: szerintem nincs is itt baj.


Nyilván csinos, esztétikus nőkkel és férfiakkal reklámoztatnak a májkrémtől kezdve a hajlakkig mindent.


Egyáltalán nem baj, ha ezt a példát látja egy fiatal lány, nem pedig az otthonkás lenőtt zsíros hajú loncsos asszonyt...

Csak a plakátnőre való hasonlítás menetét kell okosan, egészségesen kezelni! Ezt viszont a szülőnek jó példával kell megtanítania a saját kölkének.

Nem villámdiéta meg fogyasztószer.... az emberek a türelmetlenségük és a lustaságuk miatt dőlnek ezeknek, s az okos szociológusok meg a plakátok/reklámok állítólagos rossz hatásának tudják be az anorexiát, bulimiát és sorolhatnám..


Holott az csak a normál szülői értékrenden és nevelésen múlna.


Szerintem nem a reklámok ahibásak.

2012. szept. 29. 13:56

Az enyémet nem.

A palántokon többnyire nem is jó nők vannak.

2012. szept. 29. 13:55
Persze, hogy befolyásolja. Ez a manipulálás lényege. Minden egyes nőre hatással van.
2012. szept. 29. 13:55
ezt amit irtam elsödlegesen a 16-30 éves korosztályra értettem elsődlegesen
8. 447396604e (válaszként erre: 1. - Mirtill23)
2012. szept. 29. 13:54
engem ez nem érdekel.ugyanúgy nem befolyásol, mint a sok reklámban szereplő holmi,amit reklámoznak hogy vegyem meg.
2012. szept. 29. 13:53

Gumicsirkével tökéletesen egyet értek.

Ami a fiatalokra való hatását illeti,az meg tragikus.Hasonlítani akarnak,de nem fognak tudni és így sosem lesznek elégedettek magukkal.Persze van kivétel.

2012. szept. 29. 13:52
Én konkrétan, magasról teszek rá.
2012. szept. 29. 13:52
naná... én ezt most külföldön tapasztaltam görögbe voltam és cicababát vagy ilyen divat után öltözködö embert nem láttam...mindenki tök átlagosan öltözködött de még egy étterembe is...szörnyű hogy itthon mennyire eldekormáltak ezek az igények, de ez a társadalmi elvárás kb... mondom ezt én aki szintén az árral uszik... de sajnos szerintem ez nagyon igy van...és a férfiaknak is más az elvárásaik...
2012. szept. 29. 13:48
Nem helyes, de befolyásolja. Még akkor is, ha nem akarjuk. Hiába tudom, hogy a fele mű meg tényleg retusált..ha ránézek, és tetszik, nyilván szeretnék rá hasonlítani..
2012. szept. 29. 13:47
Egy egészséges lelkületű nő fittyet hány az ilyen képekre.
2012. szept. 29. 13:47
Az enyémet nem. A jórésze csak technikai trükk...
2012. szept. 29. 13:46
Sziasztok! Kérlek segítsetek megválaszolni ezt a kérdést! Szerintetek a média hatással van a nők önbizalmára, énképére? Gondolok itt a plakátokon látható gyönyörű, kiretusált nőkre, valamint a Tv-reklámokban látható szintén szép nőkre. Ti helyesnek vélitek, hogy egy ilyen nőideált állít a fiatalok elé példaként a média?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook