Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bébiétel folt eltávolítása fórum

Bébiétel folt eltávolítása (beszélgetős fórum)


12. BenKír (válaszként erre: 1. - 81móni)
2014. aug. 26. 13:34
Én is nagyon sok folttisztítót kipróbáltam már, mire rátaláltam a 100forintos boltban kapható Oxi Max folttisztító porra. Közel sem kerül annyiba, mint a Vanish (nekem ez be se vált, mert volt olyan színes ruha, amiben szép kis fehér foltokat hagyott), és minden foltot ki tudok vele szedni. 1 éjszakát szoktam áztatni a gyerekruhákat, és másnap sima 40fokkal kimosom. Én öblítőből szeretem a fehér Lenort.
11. 2cc786c515 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2014. aug. 26. 07:36
...csak coccolinot használtam öblítésre - szerencsére? nem volt allergiás.
10. 2cc786c515 (válaszként erre: 7. - Bowie)
2014. aug. 26. 07:35
... mosószappant sosem használtam :)
2014. aug. 25. 20:53

oxigénes fehérítőtől minden hiperfehér lesz


ebben+mosószerben kell áztatni


bioboltban kapható, kilós adag több hónapig elég, s kb. 1500 ft.


öblítőt babaruhához nem használnék,allergizál

2014. aug. 25. 20:47
Nekem anno a Vanish szappan tökéletesen bevált. No meg nagyobb előkék.
7. bowie (válaszként erre: 5. - 2cc786c515)
2014. aug. 25. 20:01

Azokat vitte nekem is. még a sima mosószappan is viszi a bort is és a fűt is.

De az üveges bébiételfoltokat semmivel nem tudtam kiszedni.

2014. aug. 25. 19:58
"Venis" egy pár órára töményen ráöntöd a foltra és utána mosás. Meg sem fog látszani, hol volt a folt. :) Én a színes ruhákhoz valót használom a fehérekre is, szerintem tökéletes.:)
5. 2cc786c515 (válaszként erre: 4. - Bowie)
2014. aug. 25. 19:58

..ha a ruhát bedörzsölöd mosás előtt!- pedig nagyon szépen viszi a színes clorox a fű- és még a több éves vörös boros foltot is.


Nálam anno az őszi barack folt adta fel a leckét, mire felfedeztem :)

2014. aug. 25. 19:53

Nekem bébiételfoltra semmi nem vált be. Pedig kipróbáltam mindent. Szó szerint értsd a mindent.

Színes ruhákon is, meg fehéreken is. Fehérekből még a domesztosz, hipó, flóraszept, clorox se szedte ki, semmi.

Szintén próbáltam a színes cloroxot, nálam semmit sem ért, se a vanish termékek, semmi.

Házi praktikákat is végig próbáltam.


Aztán rászoktam arra, hogy csak két ruhában etettem a gyereket, és váltva mostam azt a kettőt. Plusz volt egy ilyen esőkabát szerű előke, amit rá kellett adni a gyerekre, azt használtam.

Múlt idő, mert már nem eszik bébiételt, másfél éves.

2014. aug. 25. 19:52

Foltokra én mosószappant, az a legjobb. Nem kell Vanish, a márkátlanok ugyanúgy kiviszik a foltot. Dörzsöld be, és hagyd egy kicsit állni.

Nagyon jók a Dr Beckmann folteltávolítók, a zsírfoltokat mindig ilyennel kezelem, de van gyümölcsre meg mindenre külön. (Az univerzálisak általában nem visznek ki semmit, de ezek a speciálisak az adott foltra tökéletesek.)

A sárgulás semmivel sem szokott kijönni, max. a fehér ruhákból Cloroxszal, ha beáztatod.

Nem tudom, milyen öblítőt használsz, az én ruháimon érezni mindig.

Én csak mosógélt használok, babaruhához ezeket ajánlják, a mosóport nem annyira. Úgy tudom, elméletileg öblítő sem kell ezekhez. Mikor kicsik voltak a gyerekeim, én mindig Dreft Baby sensitive-vel mostam a ruháikat.

2014. aug. 25. 19:39
...színes clorox hypot használtam a foltokra - vitt mindent csak a ruha színét nem.
2014. aug. 25. 19:33

Sziasztok!

-Ti mivel és hogyan távolítjátok el a bébiétel foltokat színes ruhákból, szakálkából???

-Az elrakott ruhákból 1-2 besárgul.Azokat hogyan lehet eltávolítani?

-Miért nem lehet az öblitő illatát érezni, pedig a jól ismert márkájú öblitőket használom?

-Milyen mosóport v. gélt használtok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook