Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beagle tulajdonosokat keresek! Kaptam egy kölyökkutyát segítsetek! fórum

Beagle tulajdonosokat keresek! Kaptam egy kölyökkutyát segítsetek! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. okt. 19. 20:34

szép kor!!! :) jó egészséget kívánok! de szerintem ezt a vénasszonyt tuti kikérné magának :) :)


az enyém még csak másfél éves.


neked milyen kutyád van???

9. Linaaa (válaszként erre: 7. - 318512f90e)
2008. okt. 19. 20:31
Régen volt már kölyök a kutyám, nem mindenre emlékszem már, hogy mit evett. Már 11 éves "vénasszony" a Drágám:).
2008. okt. 19. 20:30
jaaa, még valami a fürdetésről. ha megfürdeted, akkor 2-3 óra után szabad csak kiengedi a levegőre, kivéve ha nincs gatyarohasztó hőség
2008. okt. 19. 20:25

én konzerves tápot nem ajánlom magába, mert 80%-a víz, nincs semmi tartalma, csak jó nagy ürüléket hagy maga után. ha szeretnéd felturbózni a száraz tápot, akkor lehet konzervessel keverni.

olyan kutyával találkozhat aki be van oltva, és az előttem szólónak igaza van, hogy ne egyen fel semmit se földről, de mivel kertesben laktok, nálatok egy kicsit könnyebb, viszont amire nagyon kell figyelni egy be nem oltott kölyökkutyánál, hogy macskaürülékkel ne találkozzon!!!!!

2008. okt. 19. 20:22

tejet semmi képen ne adjál neki!!!! attól hasmenése lesz! és ha tápot váltasz akár miért, akkor sem szabad egyik evésről a másikra váltani, hanem fele-fele arányban keverni az új és a régi táppal. bár lehet hogy neki nem olyan érzékeny a gyomra, de jobb az óvatosság.


én sosem tennék ki egy ilyen kiskutyát a kertbe, csak nappalra. ezek nem házőrző kutyák, bár én egy kölyök német juhászt sem tennék ki...sőőőt! semmilyen kutyát nem tennék ki éjszakára. lehet kapni olyan kis ajtónyílást, amit be lehet szerelni az ajtóba, (tudod, mint az amcsi filmekben, vagy reklámokban lehet látni) és van ki-be járása a házba.

több okból nem tennék ki kutyát...az egyik, hogy megfázhat, az aggódáson kívül rengetegbe kerülnek a gyógyszerek és kezelések, a másik meg bárki bedobhat neki valamit a kertbe...sajnos az én régi kutyámat is így mérgezték meg....

a harmadik, a szívem nem engedi, hogy kirakjam :)

nekem is van kutyám, de nálunk olyan mintha a harmadik gyerekem lenne :)

2008. okt. 19. 20:18

Szia!


Míg kicsi sok oltást fog kapni. Négyet vagy ötöt már nem emlékszem pontostan, de az állatorvos elmond majd mindent. Addig míg nincs meg az összes oltása nagyon figyelni kell rá. Elvileg nem nagyon szabad találkoznia másik kutyával, a földről ne egyen meg semmit, mert könnyen elkaphat még betegségeket.

Fürdetni természetesen meg lehet. Csak figyelj majd arra, hogy szemébe, fülébe ne menjen se víz, se sampon. És legközelebb egy vagy két hónap múlva fürdesd csak, mert nem tesz jót a bőrüknek a gyakori fürdetés. Persze, ha a lába piszkos lesz vagy a hasa azt nyugodtan meg lehet mosni.

Az etetést már leírták előttem:). Tejet ne adj neki, mert allergiás lehet rá. Legalábbis egy tenyésztő nekem ezt mondta. Száraz tápon kívül lehet még parizert apróra vágva, esetleg májkrémet. Vannak kifejezetten kölyök kutyáknak konzervek is. Ilyenkor még nagyon keveset esznek. Viszont friss víz mindig legyen előtte.

2008. okt. 19. 20:14
köszi! lenne még egy kérdésem! szegénykém kint van a házikójába zárva estéreki van neki bélelve hungarocellel minden felől éeg tettm be neki egy kis pokrócot meg egy összegönygyölt plüss anyagot nem lesz baja kint ilyen hidegben?és tejet lehet nkei adni langyosan?
2008. okt. 19. 20:04

gratulálok az új jövevényhez!

szerintem adjál neki kölyökkutyáknak való száraz tápot, amit egy kis meleg vízzel lelocsolsz, a korának megfelelő adagot, megvárod míg beissza, és már adhatod is neki, napi 3x. több féle táp van, mindenképpen fehérjedús legyen, (pl. select gold), de ha pénztárcád engedi akkor royal canin tápot is vehetsz neki. heti 1, vagy 2hetente az egyik étkezésnél ráüthetsz 1 db tojást a tápjára, attól szép fényes lesz a szőre, de nem szabad sokszor, mert akkor túl sok kálciumot kap a szervezete, és akár sánta is lehet tőle pár napig.

elviszed az állatorvoshoz, és ő megmondja milyen oltásokat kell kapnia, attól függ milyeneket kapott eddig. az oltási könyv legyen mindig nálad!!!

2008. okt. 19. 19:59
bocs! beagle!az érdekelne hogy mit lehet adni egy kiskutyának hogyan kell vele bánni meg lehet e most fürdetni( 7 hetes) milyen oltások kellenek ...
2008. okt. 19. 19:58
Begle tulajdonosokat keresek! kaptam egy kölyök kutyát segítsetek!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook