Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Beachbody - Insanity fórum

Beachbody - Insanity (beszélgetős fórum)


1 2 3
48. Spiritus (válaszként erre: 47. - Neko72)
2010. júl. 1. 05:59

Én fogyás szempontjából elég egyedi elveket követek....

Szerintem a Turbo Jamtől tutira fogyni fogsz... szerintem fontos, hogy elötte kb 2 órával már ne egyél, és akkor fog leginkább a zsírból menni a dolog. Tényleg egy órásakat csinálj, mert cardióból annyi kell.


Az én módszerem más... senkinek nem tetszik, mert nem sok rövid távú eredménnyel kecsegtet, de hosszúval annál inkább :)


Én az anyagcsere pörgetésre fektettem a hangsúlyt. Sokat eszem (persze nem zabálok, de egy 2500 körül még semmi gond nincs), napi kb 2 óra bicikli munkába meg haza... heti 3 erősítés, és a maradék napokon jóga + kardió, ahogy az időm engedi.

A súlyom így fél éve nagyjából áll, de azt nem mondanám, hogy nem fogytam zsírt. Mondjuk én már 59-60 kilónál járok...de azért ide is el kellett jutni.


Csak azért írtam le ilyen hosszan, mert meggyőződésem, hogy egy életen át való súlytartásnak az a kulcsa, hogy teljesen természetesen és normálisan ehetsz, mert szerintem csak nagyon kevesen bírják egy életen át a diétás menüt fogyasztani.... és ezért szerintem nem árt erősíteni is...

47. neko72 (válaszként erre: 46. - Spiritus)
2010. jún. 30. 21:01

Hú, az biztos jó lehet! De jól tudom, hogy ahhoz kellenek súlyzók? Mert nálam itt a probléma, hogy az nincs...

De pont most vagyok túl egy Turbo Jam edzésen, tök jó volt!!:) El is fáradtam tőle...

Most viszont épp lelki válságban vagyok, mert másfél hete mindennap mozgok 1 órát, és kb 1100-1200 kcalt veszek csak magamhoz, de SEMMI SEM TÖRTÉNIK!!! nincs valami ötleted?

46. Spiritus (válaszként erre: 45. - Neko72)
2010. jún. 30. 17:24

Helyes döntés!!!


Én amúggy a P90x-et csinálom. Állati!!!

45. neko72 (válaszként erre: 44. - Spiritus)
2010. jún. 30. 09:55
Köszi, keresgélek még akkor. Szeretném végre azt érzeni, hogy tényleg dolgozom, és nem csak időt pocsékolok az edzéssel...:)
2010. jún. 30. 07:39

Szia!

Bernadett már nem tagja a portálnak, pedig ebben ő a profi :(

Én már letöltöttem de azóta nem találom azt az oldalt ahol.... lehet benne van a leveleimben, hogy hol töltöttem le a Chalean extremet... megnézem.


Norbi és Réka szerintem borzalmas :) én egy napig se bírnám, ezeket viszont imádom!

2010. ápr. 22. 20:41

Na, mindenki eltűnt? Shaun T mindenkit kinyírt?

Megcsináltam a fitt test-et. Tök jól sikerült. Már ha a fekvőtámaszos terpeszugrásos balhét nem vesszük. A végén a nyálamon csúsztam :-). Persze az első ugrásnál kicsináltam a térdemet, úgyhogy ma nem tudtam teljes erőbedobással csinálni a Plyolegs cardio-t. Nagyon jó volt. Nehéz, de közel sem annyira halál, mint amilyennek látszik. Persze elég durva. 3 perces halál szériák 30 sec-es szünetekkel. Már a 10' bemelegítéstől is ver a víz. Fura, hogy ezután van egy stretching.

Múlt héten megpróbálkoztam a RevAbs-szel. Majd besz...tam. Alig bírtam mozdulni is, jól kicsinálta a derekamat. És iszonyú unalmas is. De aki szereti a súlyzózást, annak tetszene. Hatásos, és tényleg jó az is, meg jó arc az a capoeira-s gyerek is. Nem is jár, hanem siklik a levegőben. De abbahagytam, mert már az első napot is utáltam.


Tudtátok, hogy hatékonyabb a mozgás, ha kedvvel csinálod és nem muszájból? Letesztelték a svédek.

42. Spiritus (válaszként erre: 41. - Bf3f2dc3a8)
2010. márc. 22. 18:57
Most annyira nem tetszett...de majd holnap a push 2. :)
41. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 39. - Spiritus)
2010. márc. 22. 17:49
nem maradsz egyedül :-), Majd ha megkívánom, abba is beledógozok :-). Mé nem tetszik?
40. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 38. - Lufika0406)
2010. márc. 22. 17:48
Én most hip hop abs-et. De rögtön a level 2-vel kezdtem, mert már január óta tornázom. De a turbo jam is tök jó, azt is szerettem. Az is jó sok cardio. HA ezt megunom tuti azzal folytatom.
39. Spiritus (válaszként erre: 38. - Lufika0406)
2010. márc. 22. 13:07

na akkor egyedül maradok :(

Amúgy tegnap kezdtem a push fázist... kevésbé jött me mint a burn, de lehet még megszeretem!

38. lufika0406 (válaszként erre: 37. - Bf3f2dc3a8)
2010. márc. 22. 11:16
Nekem is először a hájat kellene eltüntetnem. Tegnap éppen azon gondolkodtam, hogy milyen kardió edzést kellene csinálni. Te mit csinálsz?
2010. márc. 22. 10:18

én 3 hétig bírtam. De csak azért váltottam, mert nagyon nagyon untam. Nem váltotta ki belőlem az alig várom, hogy mozogjak érzést, és az utána következő de jól esett is elmaradt. De ez szubjektív.

Mivel lusta voltam pakolgatni a tárcsás súlyzót, így a legtöbbször 6 kg-val dolgoztam, amihez sok volt, azt a legerősebb gumikötéllel. Értelemszerűen, amihez nagyobb súly kellett, ott összefogtam a 2 db 6 kg-t. Meg talán egy gyakorlat volt, amit rudassal csináltam 16 kg-val.

Úgy gondolom, folytattom, ha már csak az alakformálás lesz a cél. Azzal, hogy semmit sem mozdult lefelé a mérleg (ami lehet akár izomtömegnövekedés miatt is, bár a diagnosztikus mérleg ezt nem érzékelte annak), teljesen elvette a kedvemet. Ezért váltottam egy erősebb cardióra, amiben szintén van erősítés. A háj alatt most úgysem látszik, mennyit izmosodom :-).

2010. márc. 20. 19:55

most kezdem az 5. hetet, holnap!!

Nekem a legkisebb 2,5 kg.... a legnagyobb 10kg..közte...5-6, 3-4 et is szoktam.... Általában 10-20%al kisebbel nyomon mint chalean.

35. lufika0406 (válaszként erre: 34. - Bf3f2dc3a8)
2010. márc. 20. 18:11
Köszi! Hétfőtől neki is látok, majd meglátom hogy megy. Te mióta csinálod? Milyen súlyokkal?
34. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 30. - Lufika0406)
2010. márc. 20. 14:17
Úgy is lehet, de ha megfigyeled, akkor úgy jön ki az edzés, hogy súlyzó, pihi súlyzó, cardio interval, súlyzó, cardio, pihi. Elvben jó vagy. 2 súlyzós napot nem célszerű egymás után csinálni, különben nem tudnak regenerálódni az izomrostok.
33. Spiritus (válaszként erre: 32. - Lufika0406)
2010. márc. 20. 10:27

jójó..másfél kiló kezdetnek jó a kargyakorlatokhoz... de sokhoz lesz nagyon kevés... mondjuk egy két gyakorlatnál simán jó kezdősúlynak a 4-5 kiló... :)

Ők ugye fontban beszélnek vagy miben.. úgyhogy ha nagyjából elosztod kettővel mint amivel ők csinálják akkor oké vagy.

2010. márc. 20. 08:44

Tetszenek a Chalean videók. Könnyűnek tűnnek, mégis szorítják a fogukat a háttérben tornázók, valamint meg-megállnak gyakorlat közben, szóval biztos durva. Azt hiszem hétfőn belevágok. Kezdetnek még csak egy 1,5 kg-os súlyzót fogok használni, míg nem lesz nagyobb, aztán ha már beszereztem valami nehezebbet és bírom is, akkor váltok.

Örülök, hogy te sem csinálod olyan szigorú sorrendben, mint ahogy le van írva, mégis szép eredményeket értél el vele. Teljesen belelkesítettél, köszi!

31. Spiritus (válaszként erre: 30. - Lufika0406)
2010. márc. 20. 08:00
Én hétfőn-pénteken pihenek, és még néha csütörtökön is és akkor pénteken nem...szóval ennyire én nem veszem szigorúan.... mert nekem hétfőn teljesen esélytelen a dolog...
2010. márc. 19. 17:58
Ezt a Chaleant programokat olyan sorrendbe kell csinálni, mint ahogyan a tervben van, vagy az csak minta? Mert nekem az egyik pihenőnapnak a kedd kellene (állandó más program), valamint a szombat. Ennél a beosztásnál pedig a 2. és a 7. nap a pihenő. Lehetne úgy, hogy szombaton pihenek és vasárnap csinálom meg a szombatit?
2010. márc. 16. 16:09

Csak gondoltam lendítsük fel a dolgot... mi megpróbáltuk :)

mindentől függetlenül imádom az egész beachbodyt!!! és most mindjárt kezdem Chalean Bur2-őt!!!

28. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 27. - Spiritus)
2010. márc. 16. 14:27
te akartad :-)
27. Spiritus (válaszként erre: 26. - Bf3f2dc3a8)
2010. márc. 16. 14:10

Kedves Bernadett!

Köszönöm a hozzászólást!!! :)

2010. márc. 16. 13:13

Na, Évi ideértem :-).

Aki még nem ismer, Spiritus Évivel hónapok óta agyalgatunk a Bechbody edzéseken. Nagyjából mindet kiveséztem, mindenféle szempontból.


Van diéta mindegyikhez, bár néha eléggé egykaptafa. És erősen érződik rajta Amerika, de nem betarthatatlan. Illetve kiadtak egy táblázatot, amelyben rangsorolva vannak az ételek, melyek a legkedvezőbbek, és melyek a leginkább elhagyandók. Az általános tanács, hogy legyen meg legalább napi 1200-1500 kalória, sok víz, lefekvés előtt 3 órával fejezd be az evést. Hagyd el az egyszerű cukrokat, finomított élelmiszereket. Ha lehet, mindenből válaszd az alacsony kalóriatartalmút. Pl. vajspray. (Kékcsíkosban van).

Az Insanityvel nagyon kacérkodom hetek óta, de piszok brutális. Minden nap megnézek egy adagot. És ugyan sokszor mondja, hogy pihenj ha szükséges, ettől függetlenül nem érzem magam még felkészültnek rá. Főleg a sok ugrálás és a térdem nem lennének jóban.


Turbo Jam-mel kezdtem (én inkább a táncos vagyok, régen táncoltam), aztán ChaLean. Nagyon hatásos, de annyira unalmas, hogy megőrülök tőle. Egyszerűen elveszett belőlem az a kényszer, hogy várjam a mozgást. még biztosan visszatérek rá, de ebben a szürkeségben szükségem van több lendületre, zenére, vidámságra. Úgyhogy áttértem a Hip Hop Abs-re. Szintén Shaun T. Az a pasi nálam nagy szerelem :-). Úgy művészileg, mint szakmailag :-). Piszok jó előadó. Néha beiktatok majd 1-2 Chaleant, mert kell a kemény súlyzós edzés.

A férjem a P90-et csinálja Tonyval, már nagy a szerelem, de még vannak afférok :-). Szóval BB a király, bármit választasz is. :-). Érdemes olvasgatni a sikersztorikat is a teambeachbodyn, nagyon motiválóak. És olyan háttérrel rendelkeznek, ami nem megvetendő.

25. lufika0406 (válaszként erre: 24. - Spiritus)
2010. márc. 16. 11:54
Köszönöm! Ha meglesz és tetszeni fog ez a gyakorlatsor, akkor beszerzek egy súlyzókészletet is. Bár nekem szerintem még a 4 kg-os is elég nehéz lenne...
24. Spiritus (válaszként erre: 22. - Lufika0406)
2010. márc. 16. 11:46

Gyakorlattól függ, de inkább legyen egy szetted, vagy van ilyen 3 nehézségből álló gumikészlet...bár azt sem tudom mennyibe kerül.

Nálam most a max súlyok 10-10kg. De megyek majd enél feljebb is szerintem. De úgy kéne, hogy kombinálni tudd a súlyokkat, pl tudj fél kilóval emelni ha már az előző "könnyű"

23. Spiritus (válaszként erre: 21. - Lufika0406)
2010. márc. 16. 11:42
Ezt már több helyen leírtam... se centiben se kilóban nem értem el lényeges változást, de a változás mégis vitathatatlan. Egyrész mindettől függetlenül jobban beleférek a gatyáimba :) másrészt érzem magamon az izmot, sokkal feszesebb lettem, jobban tartom magam, szebb a karom a combom és a hasamon nagyon halványan de tagadhatatlanul alakulnak a kockák. Egyre keményebb a testem és tényleg erősebb, energikusabb vagyok. Már nem izgulok naponta a mérlegen meg a centiken. Tudom, hogy jó úton járok csak idő kell hozzá.
2010. márc. 16. 11:41
Ja és még valami. Nekem 1 és 1,5 kg-os súlyzóim vannak, meg ha jól emlékszem valahol van még egy 4 kg-os is. Milyen nehéz súlyzókkal célszerű kezdeni a gyakorlatokat?
21. lufika0406 (válaszként erre: 20. - Spiritus)
2010. márc. 16. 11:32

Azt hiszem belenézek ebbe a tornába is. Nem szeretem a pörgős, zenés, erősen koreografált tornákat, mert azokat nem bírom követni.

Centikben milyen eredményt értél el 1 hónap alatt?

20. Spiritus (válaszként erre: 19. - Lufika0406)
2010. márc. 16. 11:27
Van edzésterv. Heti 5 nap. 3 erősítés, 2 kardiósabb ez egyik nyújtással a másik hassal kiegészítve. Mindenki a saját szintjének megfelelően tud edzeni, attól függően, hogy milyen súlyt használsz. De állítólag nehezedik is, de én még csak az első résznél tartok a háromból. Én nagyon megszerettem, de van akinek ez unalmas, mert nem az a zenés pörgős fajta. Viszont a BeachBodyn ezerféle edzés közül válogathatsz, és ezek után az ember rá se néz a RubintRéka félékre. Itt komplett terveket kapsz, és kicsit kilendűl ezekből a jól megszokott unalmas gyakorlatokból.
19. lufika0406 (válaszként erre: 18. - Spiritus)
2010. márc. 16. 11:05
Ehhez is van olyan edzésterv, mint az Insanity-hez? Tehát, hogy melyik nap melyik részt kell megcsinálni? Nagyon nehéz, vagy fokozatosan nehezedik?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook