Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az orvos milyen teszteket fog elvégezni, hogy megállapítsa, hogy elkezdhetem-e a szívet jól megdolgoztató Insanity programot? fórum

Az orvos milyen teszteket fog elvégezni, hogy megállapítsa, hogy elkezdhetem-e a szívet jól megdolgoztató Insanity programot? (tudásbázis kérdés)


25. Anthico (válaszként erre: 24. - Anthico)
2013. jún. 8. 16:28
A végéről lemaradt, hogy még az intervall edzésben is szakaszok vannak (felpörgető, lecsillapító) és az is a magas pulzuson alapszik...
24. Anthico (válaszként erre: 19. - Plexike)
2013. jún. 8. 16:26

Ehhez képest a Norbi Kickboxa molyfing. Elég brutál edzés, én nem tudtam rávenni magam. Elég volt azt látni, hogy Párom szeme nem egyszer bevérzett tőle. :S Nagyobb súlyfelesleggel meg egyenesen durva támadás az ízületeknek. Nem tudom, neked van-e, csak mondtam.


Nem tudom, milyen intenzíven végzed az ellipszostrénerrel az edzéseket, de ennél majdnem végig maxon pörög a pulzus. Szerintem ez eléggé durva, még az intervallban is szakaszok vannak, nem 30-40 percnyi maxhoz közeli pulzuson pörgés. :S

2013. jún. 8. 08:45
Akkor van alapedzettséged! Hajrá!
22. bowie (válaszként erre: 19. - Plexike)
2013. jún. 8. 07:05

Én úgy kezdtem (most pár napja:D), hogy nem igazán volt egy éve előéletem sport tekintetében (terhes voltam). Jah, és nekem is volt ez a szívem bedobog, a fülemben dübörög történet...és a tapasztalat azt mutatja, hogy nem fogsz addig eljutni, hogy valami bajod legyen. :DD Persze csinálod majd, de amikor ugrálni kell, te lehet már négykézláb leszel a földön..:DD Fokozatosan fogsz erősödni. Szóval nyugodtan vágj bele, semmi bajod nem lesz..annyi, hogy ha jön a hányinger, vagy bármi hasonló, "jaj én mindjárt itt halok meg:D" érzet, akkor se állj le, hanem járj helyben. Ennyi. De nincsen semmi veszélye. Legalábbis semmi olyan, ami más tornának ne lenne. Én mutattam ismerős dokinak is.

Jah, a pulzusom alapból száz fölött van, ha ücsörgök. :) Szóval bátran kezdj bele! Naggyon jóóó!:D

2013. jún. 8. 06:58
Vagy magánúton keress egy sportorvost! szerintem semmiképpen se hazudj nem létező panaszokat. Mondd meg a háziorvosnak, hogy ez és ez van, el szeretnéd kezdeni, mi a teendő. Akár magánrendelésre, akár állami rendelésre!
20. Castia
2013. jún. 8. 00:17
Ha biztosra akarsz menni, viselj közben pulzusmérőt, és ha közelíted a max. pulzusodat (220 mínusz az életkorod), akkor iktass be egy kis szünetet.
19. Plexike (válaszként erre: 18. - C9f9b53798)
2013. jún. 7. 22:46

Ilyen nagyon ugrálósat még nem csináltam. S.Norbi kickbox DVD-jét gyűrtem sokszor, az is elég intenzív, de ennyire nem. Azt egész jól bírtam. Más, amit rendszeresen csinálok, az ellipszistréner, viszonylag gyors tempóban 70 percet általában, nem is nagyon szoktam megállni közben, mert bírom, illetve taposógépezés, azt is hasonló tempóban és 70-80 percet lenyomok filmnézés közben.

Ezek már meg sem kottyannak, de ezek kutyafülek az Insanity-hez képest. De végül is meg lehet állni közben. :) Sőt, a pasi gyakran el is mondja, hogy állj meg, ha nem bírod!

Elöljáróban már azért belenéztem a videókba.

2013. jún. 7. 22:32
Hááát tényleg elég durva edzés. Előtte sportoltál aktívan, mert ha nem, akkor csatlakozok zebracsikóhoz, hogy ez felér a szervezeted ellen elkövetett merénylettel!
2013. jún. 7. 22:26

Ritkán ugyan, félévente egyszer..., de szokott csak úgy a semmiből szívdobogás érzet jelentkezni. Meg a szívem alapból gyorsabban ver, mint a "normálisoknak". Bár már hozzászoktam.

Édesapám sokáig pánikbeteg volt, és sajnos én is beleestem, bár az elmúlt 1-2 évben jelentősen jobb lett a helyzet. Ennek ellenére sokszor szorongok még mindig, (aminek sok oka van), szóval csak erre fogom a gyors szívverést. Bár az is lehet, hogy normálisan ver, csak én érzem kicsit gyorsnak. Remélem ha ezt a dokinak elmondom, úgy érzi majd, hogy elküldhet terheléses vizsgálatra. És még füllentenem sem kell. :)

16. emagdi (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2013. jún. 7. 22:18

ja, hát igen, csak akkor ha jó fej.

lehet, hogy kell neki egy kicsit panaszkodni, hogy fáj, meg szúr, néha félreüt, ha mozogsz akkor furcsán érzed stb...


persze magánúton is el lehet menni, csak az egy zsák pénz sajnos :(

15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Plexike)
2013. jún. 7. 22:12
A háziorvos csinál egy EKG-t és esetleg elküld laborba. Terheléses vizsgálatra csak úgy, tünetmentesen nem hinném, hogy küldhet. AZ EKG-n egy kis eltérés, vagy a vérképben, vagy mikor meghallgat - maximum ilyen indokkal tud elküldeni spec. vizsgálatra - szerintem. De meg lehet próbálni azért.
14. Plexike (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2013. jún. 7. 22:08

Persze, azt megmondom neki. Még szerencse, hogy amikor el tudok majd menni a háziorvoshoz, akkor nem az orvosom lesz ott, hanem helyettesítés lesz, mert a házidokinak minden szót a szájába kellene rágni. Hogy kapott az az ember diplomát? :)

De mindegy, a helyettes orvos szuper jó, akkor ő biztos el tud majd igazítani, hogy merre tovább.

Köszönöm a tanácsokat! :)

13. emagdi (válaszként erre: 10. - Plexike)
2013. jún. 7. 22:03
ja, csak a háziorvosnak jól mondd meg, hogy te kimondottan terheléses vizsgálatra szeretnél menni a kardiológiára. (mert lehet hogy csak valami sima vizsálatra küld el, ahol a kardiológus meghallgatja a szívhangod a sztetoszkóppal, aztán hazaküld)
2013. jún. 7. 22:03
Én hosszútávú hatásokról írtam.
11. emagdi (válaszként erre: 10. - Plexike)
2013. jún. 7. 22:02

nem lesz semmi bajod tőle :)


ilyen alapon kb az összes kardio edzésről le lehetne tiltani a nőket.

2013. jún. 7. 22:00

Rendben, akkor először háziorvos! :)


Hát ilyen erősen kétlem, hogy fogok tudni ugrálni. Lehet már az első 5 perc után kidőlök majd. :D Igyekszem majd megfelelő cipőt választani, hogy az ízületek ne károsodjanak annyira, 60 nap pedig nem olyan sok idő, csak nem okoz semmi maradandó károsodást.

Sok lánynak olvastam a tapasztalatait egyébként, akik ezzel a módszerrel szabadultak meg a súlyfeleslegtől, de senki nem írt olyasmit, hogy esetleg vizeletcsepegés jelentkezett volna náluk.

Remélem nálam sem fog. :)

9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2013. jún. 7. 22:00

Igazad van :)

Viszont a szervezetét nem nagyon fogja érdekelni, hogy neki mi tetszik :)

8. emagdi (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2013. jún. 7. 21:57
lehet, de nem mindenkinek jön be a pilates és társai :)
2013. jún. 7. 21:56
belenéztem egy ilyen videóba, impozáns, meg izzasztós, meg hősies, meg túlélős, de nem túlzottan kíméli a női belső szerveket.....vizeletcsepegés és stb...nem tesznek ezek jót hosszú távon, a rázkódés, ütés, ugrabugra nem való, ilyen agresszív módon pedig nagyon nem.
2013. jún. 7. 21:55

hát, ha meg akarod magad nyugtatni, akkor kérsz a háziorvosodtól egy beutalót egy terheléses szívvizsgálatra. ha jó fej, akkor elküld, ha nem, akkor elhajt, hogy nincs semmi panaszod.


egyébként ha eddig semmi különösebb bajod nem volt a szíveddel, nem hiszem hogy aggódnod kellene, azért ez nem kivégzés:)

5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Plexike)
2013. jún. 7. 21:53
először a háziorvost
4. Plexike (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2013. jún. 7. 21:48

Igazából erre is keresem a választ. :)

Nem tudom, hogy milyen orvost kellene ezzel meglátogatni.

2013. jún. 7. 21:47

Államvizsga után szeretném elkezdeni Shaun T 60 napos edzéseit, de kicsit félek, hogy valami bajom lehet a sok ugrálástól... Soha nem voltak bajok a szívemmel, de mindenképp szeretnék elmenni a kezdés előtt egy orvoshoz, hogy ne is legyen probléma.

Háziorvoshoz forduljak? Vagy milyen orvost kellene felkeresnem?

Mire kell számítani egy ilyen állapotfelmérésen?

2013. jún. 7. 21:46

vérnyomást mér :)


amúgy milyen orvos? a háziorvos max. elküld vérvételre me csinál egy EKG-t

2013. jún. 7. 21:44
Az orvos milyen teszteket fog elvégezni, hogy megállapítsa, hogy elkezdhetem-e a szívet jól megdolgoztató Insanity programot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook