Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Be tudod osztani a pénzed, tudsz gyűjteni? fórum

Be tudod osztani a pénzed, tudsz gyűjteni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. dec. 1. 15:14

Mi sajnos sehogy!

Ketten vagyunk a baratommal plusz 2 kutya.

Csaladi haz ( ami alberlet )

2 kocsi + a szamlak + adosag rendezes( baratomnak) .

Ő futar en apumnak segitek kisebb nagyobb dolgokba , evek ota 2 eve kb alig talalok munakat.


Nalunk az a baj,h ha tul sok penz van akkor is elmegy ha keves van az meg vegkepp.

Volt hogy tudtunk tartalekolni,de az nem most volt.


Mar az even nem , de jovore komolyan fogom vezetni a kiadasrol szolo fuzetunket.

2014. dec. 1. 14:49
Természetesen. Ha pedig veszek valamit akkor a minőségre és tartósságra megyek elsősorban.
62. tádámmm (válaszként erre: 61. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 1. 14:40
Nem is olyan régen egy barátnőm megkérdezte sms-ben, fogunk-e találkozni egy üzletben, ahol valami nagy akció van? Mire én: ingyen mit adnak? mert ha semmit, nem megyek szájtátani :)
2014. dec. 1. 14:14
Hallom ma reggel, hogy a fekete pénteken 800 millió volt a bevétel; mutatják a plazákat, ahol a sok nélkülözô ember kóricál... :)))))
60. michelle.r (válaszként erre: 58. - Tádámmm)
2014. dec. 1. 13:48
Őszintén megemelem a kalapomat előtted. Ennyiből gazdákodni tényleg varázslat :(
59. michelle.r (válaszként erre: 56. - Csgybzs)
2014. dec. 1. 13:46
Ugyanezt mondom embereknek, akik mindig azzal jönnek, hogy egy fillért sem tudnak félre tenni. Majd elromlik a hűtő, a tévé és megveszik részletre. Akkor valahogy belefér az, ami korábba nem. Tiszta varázslat :o)
2014. dec. 1. 13:45
Érdekes dolgokat olvastam tőletek, és meg is fogalmazódott bennem valami: nem vagyok egy pénzszórós, mert azokhoz képest, amiket leírtatok, én kutyafüle se vagyok. Ezek szerint nem velem van baj, hanem a keresetünk kevés (mondjuk, azért ezt sejtettem). Röviden, nagyon nehezen húzok ki egy hónapot a fizuból, félretenni pedig végképp nem tudok, holott semmi olyat nem veszek, amiket felsoroltatok. (harisnya, táska, ágynemű, stb) Egyszerűen a kaja kerül sokba 4 emberre, és ahhoz képest keveset kell beosszak (kb havi 30 ezret) de igyekszem, nagyon. Ja, és fontos hozzátennem, ez nem csak az ennivalóra marad, hanem ennyi az összes, ha kifizetek mindent (rezsi+lakáshitel+bérletek+menza és egyéb iskolai kiadások). Vagyis még jó, hogy a TV azt fújja, mennyivel jobban élünk... (faxért vagyok ilyen kekec, és nem hiszem el, nem tudom)
2014. dec. 1. 12:43
Nem. :D
56. csgybzs (válaszként erre: 54. - Gribedli***)
2014. dec. 1. 12:42
Pont a Kiszámoló írta egyszer, hogy amíg nincs 6 havi tartalékod, addig ne gondolkodj semmi nagyobb vásárlásán (autó, drágább elektronikai eszköz), mert ha 6 havit nem tudtál félretenni, akkor az autót hogy tudnád kifizetni?
55. csgybzs (válaszként erre: 53. - Gribedli***)
2014. dec. 1. 12:40

Ez így van.


Akinek meg esetleg felment most a hitele, az is át tudja nézni ilyenkor a kiadásait, hogy tud-e mondjuk olcsóbb telefon/net előfizetést kötni, vízzel spórolni, stb. Aki ismeri a lakóterülete és saját maga fogyasztását az jól tud sakkozni. Nyilván egy ponton túl már lehetetlen, de szerintem aki évek óta így él (például én is), fel tud készülni sok mindenre.

2014. dec. 1. 12:37

Vésztartalék 6 hónapra: havonta félretenni 10%ot vésztartaléknak, ezt 3 évig rakosgatni. Illetve addig, amíg annyi vésztartalék összegyûlik a 10%okból, ami fedezi 6 havi teljes jövedelemkieséskor a kötelezô számlákat, kölcsön részleteket és a kajapénzt.


Aki folyamatosan vezeti, tudja, hogy erre mennyi kell, aki meg nem, annak át kell néznie egy havi blokkokat és a kötelezô számlák egy hónapra esô összegét.

53. gribedli*** (válaszként erre: 51. - Finom23)
2014. dec. 1. 12:32

Az ugye teljesen más kategória mint az, aki csak azért nem tud félretenni mert nem akar magának határokat szabni, de a hiteltörlesztés is lehetséges, vagyis van a hólabda módszer, ami alapján a nagykamatú hitelektôl haladunk a kisebb kametú hitelek felé.


Én örülök annak, ha valaki mindent ki tud fizetni és marad annyija, hogy még minden kis hülyeség irànti vágyát ki tudja elégíteni és emellett nincs is eladósodva. De véleményem, hogy aki nem teszi félre legalább a bevétele 10%át hosszútávon, az nem fejlôdik gazdaságilag semmit csak egy helyben topog. És onnan màr egy lépés az, hogy váratlan események következtében neki is lesz majd hitele, vagy nehézségei. Ezért még mindig jobb "szórakozásból" elkezdeni könyvelni, mint akkor, amikor a helyzet már menthetetlen.


Amikor meg muszáj könyvelni, spórolni, akkor meg nem kérdés, hogy muszáj és ez ràviszi az embert. De jobb elkezdeni még akkor, amikor még viszonylag jó helyzetbôl startol a könyvelés.

2014. dec. 1. 12:30
Azok nem raknak félre pénzt....
2014. dec. 1. 12:19
És mi lehet azokkal akiknek becsúszott egy hitel ők nem vezetnek könyvelést vagy ők nem tudnak összegyüjteni akkora összeget ami épp kell?
2014. dec. 1. 11:45
A kakebo-ban is van terv és tény tábla, vagyis ott fix és változó vagy elôrelátható-megvalósult kategóriák, de nem létezik magyarul úgyhogy felesleges is mondanom, egy egyszerû könyvelés napló, ami Japánban már nagyon népszerû és most terjed, remélem, nemsokára lesz magyar is, amolyan modern háztartási füzet sok aranyos rajzocskával, a malacka a bevétel, a farkas a költött pénz jelképe. Van benne heti, havi, éves mérleg is:)
2014. dec. 1. 11:44

A kajapénzt jól be tudom osztani, egyedül a gyerekkel kapcsolatos dolgokon nem spórolok.


Tanszerek, ruha, minőségi cipő... inkább magamon spórolok! :)

2014. dec. 1. 11:41

Be tudom osztani a pénzt... Le sem szoktam venni az egész fizetésem a kártyámról, ott gyűlik ami hó végén megmarad.


Változó hogy mennyi marad, de nálam ez így vált be.


Nincs nálam készpénz, legtöbb helyen kártyával fizetek.

47. gribedli*** (válaszként erre: 42. - Csgybzs)
2014. dec. 1. 11:39
Igen, pl elôzô évi gáz, villany, vízszámlák összesítése is ad egy kábé alapot, hogy mire számítsunk és akkor nem lesz meglepetés legközelebb.
46. Bözsi néni (válaszként erre: 43. - Csgybzs)
2014. dec. 1. 11:37

Már aki :-) Én mindig annyit költök el, amennyi van:-)

Persze nyilván az is lényeges, hogy mennyi a bevétel... de van, aki kevésből is tud spórolni.

45. gribedli*** (válaszként erre: 38. - Globus)
2014. dec. 1. 11:36

És könnyebb is takarítani az ilyen lakást!


Én bevásárlás elôtt naponta 6 termékre kérhetek 20-30% engedményt, ezt a netes oldalukon állítom be nap mint nap, a listával kapcsolatos dolgokat, így sûrûbben járok de a gyerekeknek ott van a közelben az edzés, így belefér. Utálom a tömeget én is, de hozzánk nincs házhozszállítás, csak nagyobb városokban, viszont van ez a kódleolvasó pisztoly, amivel nem kell sorbanállással állni a kasszánál, hanem leolvassa és teszem el rögtön a shopperbe, mikor végeztem, a fizetôautomatánál fizetek és szupergyors. Mivel csak 6 féle cuccra kérhetek engedményt, plusz amit már otthon kiírtam magamnak, hogy ez és ez akciós, hamar lerendezem. Minden újdonságra vevô vagyok, amivel gyorsabb a bevásárlás, ezért elsôk között kértem ezt a pisztolyosat is.

44. Bözsi néni (válaszként erre: 25. - Jajjj)
2014. dec. 1. 11:30
Köszönöm szépen.
43. csgybzs (válaszként erre: 42. - Csgybzs)
2014. dec. 1. 11:29
Pár hónap után az ember be tudja lőni úgy is, hogy mire mennyit költ el.
42. csgybzs (válaszként erre: 40. - Gribedli***)
2014. dec. 1. 11:28

:)

Ahogy néztem ilyen terv-tény táblát elég kevesen csinálnak, pedig ezzel lehet nagyon jól tervezni. Nekem a meghatározott keretek nagyon jól jöttek. Most csak fals számokat írok, étel-ital 10 forint, pipere 5 forint és akkor tök jó látni a keretet és agyalni, hogy ha még csak 2 forintért vettél mosógélt, hajlakkot, akkor még háromért lehet. és a sok elhatárolt keretből összeáll egy egész és így még néha csempészni is tudok ebből-abba, mert a fő kiadás nem változik, csak az elszámolása.

Férjem mindig mondja is, hogy "na hogy áll a könyvelés, el tudsz még valahova számolni egy kis pénzt?" :D

41. Bözsi néni (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2014. dec. 1. 11:26
Köszi szépen, majd rákeresek.
40. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Csgybzs)
2014. dec. 1. 11:25
Nagyon jól csinálod! Én vizuális típus vagyok, volt, hogy egy-egy dologról, amikor még nagyobb naplót használtam, beragasztgattam a katalógusból kivágott képét ahhoz a hónaphoz, mire összegyûjtöm rá a pénzt. Pl egy ruha vagy ékszer vagy hajsütô, ilyenek. És minden hónap végén volt egy írás, hogy teljesítettem-e az adott havi tervet vagy sem. Mivel nem akartam soha nemet írni (milyen már???:D), odafigyeltem, hogy sikerüljön és igen, kell az önfegyelem, de van öröm is a végén.
39. csgybzs (válaszként erre: 38. - Globus)
2014. dec. 1. 11:25
Én is utálok vásárolni, amit csak lehet neten veszek meg. A havi bevásárlást is.
38. globus
2014. dec. 1. 11:20

Én nem szeretek vásárolni. Régebben igen, de mióta csapnivaló a ruhák, műszaki áruk, egyéb tartós fogyasztási cikkek minősége, szó szerint rettegek újat venni. Multiknál a tömeget utálom, ergo csak akkor megyek boltba, ha végképp szükséges, és igyekszem minél előbb letudni a dolgot. Céltalan nézelődés, akcióvadászat, lófrálás messze áll tőlem.

Minden bajom van, ha menni kell, próbálom halogatni, amíg lehet :) Lakásban inkább a letisztultabb vonal tetszik, mint az agyondekorált csicsás berendezés.

37. gribedli*** (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2014. dec. 1. 11:16
Én már régóta havi limitet teszek a kártyámra is, nem mondom, hogy eleinte nem voltak "vicces" szituációk, de nekem ez is mûködik és max váratlan kiadások miatt személyesen veszek ki a bankból de ritka az ilyen váratlan dolog, emiatt nem fogom eltörölni a jó kis limitet, ráadásul ha elveszteném, más sem tud felvenni róla annyit:)
2014. dec. 1. 11:15
Ha leadóztad a pénzt, nem illegális más országban ott vett nemesfémben trezorban takarékoskodni.
35. csgybzs (válaszként erre: 34. - Csgybzs)
2014. dec. 1. 11:13
Persze ehhez kell némi önfegyelem is, mert minden blokkot el kell rakni és nap végén beírni, de így kb. 5 forintra tudom, hogy hol mennyi pénz van.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook