Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudod beosztani az idődet 2 éves baba mellett? fórum

Hogyan tudod beosztani az idődet 2 éves baba mellett? (beszélgetős fórum)


16. Sena
2009. aug. 22. 13:16
Nálunk is folyton kupi van, most is, de terhes vagyok úgyhogy nem bírok folyamatosan pakolni. Foglalkoznék én a fiammal ha hagyná (2 éves), de őt nem érdekli a rajzolás, nem énekel, nem akar mondókát tanulni, nem köti le semmilyen játék 2 percnél tovább stb. Nagy a mozgásigénye és borzasztó türelmetlen. Van hogy kinyitom az ajtót és kiengedem az udvarra egyedül hogy közben egy kicsit összepakoljak, vagy összeszedjem magam. A délelőtt egy szempillantás alatt eltelik, az ebéd utáni alvása közben kéne megcsinálnom sokmindent, de pihenni is csak ilyenkor tudok, úgyhogy mostanában rendesen elcsúszok a házimunkával. Igazából nem is merek sokmindennek nekiállni, nehogy felébredjen a zörgésre.
15. BollerKrisz (válaszként erre: 14. - 78826dc958)
2009. máj. 28. 18:38

Szia!


Én is mindenbe bevonom a 2 éves Zsófimat, csak azt nem szeretem, ha vegyszerekhez nyúl, de már ő pakol be a mosógépbe, szét tudja válogatni a ruhákat is, persze ott vagyok mellette, meg a főzésben is segít (már a szagárol ismer sok fűszert és tudja mibe mit kell rakni) és imád mosogatni is, csak magamra nem jut időm, mert nagyon rossz alvó és nem marad meg egy percre sem egy helyben (pl etetőszében sem). Nappal csak néha alszik, este is 11-től 7-ig. Viszont nem tudom itthon hagyni, hogy vásároljak. Ilyenekkel van inkább gondom, hogy szeret az apjával együtt szétpakolni a lakásban, nem győzöm elrakni utánuk a dolgokat, fodrászt már rég láttam és az epilálás is kész tortúra, a szemöldökszedésről és egyéb női dolgokról már nem is beszélve, mert azt nem szeretem, ha ott van velem ilyenkor, viszont 1 percre sem tágít mellőlem. Zavar, hogy mindig szalad a ház, bár mások szerint nem jobban, mint más kisgyerekes családnál, és mindig az az érzésem, hogy nem foglalkozom vele elég sokat. Erre is rácáfolnak, mert gyönyörűen beszél, norvég szavakat is tud, meg nagyon sok verset, mesét, mondókát és dalt is, de valahogy mindig az a hülye érzés, hogy keveset foglalkozom vele. Ez inkább az én gondom.

2009. máj. 28. 16:24

Nekem már 6 éves a fiam de én is állandóan hulla voltam.Hajnalban keltem hogy kész legyek mindennel.Reggel bolta mentem,aztán főztem közben bedobtam a mosnivalót.Szerencsére jó alvó volt Ádám ezért amég ő aludt tudtam intézni a dolgaimat.Egyébként az etetőszékben ült amég a konyhában voltam.Játék volt nála és folyamatosan "dumáltunk".Ennek köszönhetően ma már a gyerek tudja ha a hozzávalókat látja hogy mi lesz a kaja!:)))))

A wc elég mókás dolog volt mert ő is mindig jött utánam és a "seggemben" volt.Ő utálta a bilit és a wc szűkitőtől félt ezért egyből a wc-vel kezdtük.Ott ültem vele szemben egy fotelen és tartottam hogy ne essen bele!!De nagyon ügyes volt.Hamar szobatiszta lett.Aztán ebéd után alvás volt én meg addig mosogattam,felmostam meg ilyenek.Teregetni segitett mert adogatta a ruhákat.Délután séta és játszótér vagy foci volt.Szóval ugy oldottam meg a dolgokat,hogy belevontam őt is és élvezte!!Imád segitkezni nekem.

2009. ápr. 27. 20:21

Szia!


Én megvettem a tanuló bilit és mivel állandóan jött velem mindenhová, hát amíg én a wc-n ücsörögtem, addig ő a bilin, ami olyan mint egy kis fotel. Kicsit drága volt, de szerintem megérte. Napra pontosan másfél évesen reggel ki akarta próbálni, (pedig nem eröltettem, csak beraktam a wc mellé) és tetszett neki, hogy utána nem adok rá pelust csak bugyit, és így szó szerint attól a naptól szobatiszta lett. Éjjelre kell még néha pelus, de azt már tudjuk, hogy ha elalvás előtt nincs kedve bilizni,akkor adjuk rá.

Összesen 2x volt baleset, mert 1x eljátszotta az időt, 1x meg nem figyeltem eléggé rá és az ajtóba pisilt sírva. Annyit azért hozzátennék, hogy ragaszkodik hozzá, hogy teljesen levegyük a nadrágot és a bugyit, lehúzni nem elég szerinte, és mindig visz könyvecskét is bilizni, mert tőlem ezt látta. Ha nem talál könyvet, akkor valami játék kell neki.

12. L.Niki18 (válaszként erre: 11. - BollerKrisz)
2009. ápr. 27. 15:54

Szerintem teljesen jó, hogy ilyen sokat foglalkoztál a gyermekeddel! A legtöbb anyuka ezt teszi, én is! :-)

Apropó, hogyan sikerült szobatisztává válás nálatok? Milyen szereped volt ebben? Köszi előre is a segítségedet!

2009. ápr. 27. 14:25

Szia!

Nálunk az a gond, hogy első perctől kezdve folyamatosan foglalkozom vele, valahogy úgy érzem így helyes. Igaz nem túloztam amikor azt írtam 2 évesen többet tud, mint az átlag 4 éves. Már 20-ig számol, és tényleg megszámol mindent rendesen. Tudja az abc-t énekelni, ahol abbahagyjuk ott folytatja, kb 80 mondókát tud fejből, néhány szót tud már norvégul is pl számolni 10-ig. Másfél évesen már szobatiszta lett. Tisztán érthetően beszél és olyan dumája van, hogy mindenki fekszik tőle.

Szerintem én itt pocsékolom el az unatkozós időmet, de valahogy így tartottam helyesnek, csak most már jó lenne egy picit magammal is törődni, meg a háztartással, de már igénye van a vele való foglalkozásra. (Főzés közben én is mosogatok)

Apunak itt is örül, de inkább velem van, mert én sokat tanulok vele és nagyon is igényli. Csak még azt nem tudom, hogy mi lesz, ha jön a tesó??????

2009. ápr. 27. 14:19

Ja és mé annyi szerencsém van, hogy kisfiam néha el tud játszani magában is, de közben persze azért beszélgetni kell vele. :-)

Ja meg a férjem is ha hazajön akkor kisfiam leginkább vele van mert alig várta már aput. :)

9. L.Niki18 (válaszként erre: 8. - BollerKrisz)
2009. ápr. 27. 14:17

Szia! Semmi gond a homeopátiás szerekkel! De ha nagyon nem szeretnéd akkor próbáld ki estére a mézes tejcsit! Nyugtató és finom! :)

Egyébként én meg igenis tudok unatkozni a gyerkőc mellett is! Reggel felkelek,peluscsere, én utána megkávézok, kisfim közben megissza a meleg kakaóját vagy a tejeskávét esetleg tejet. Aztán főzés közben pakolgatás. De én nem tudok magam után kupit hagyni mert én főzés közben is mosogatok pl. Aztán ebéd, kisfiam alszik dél körül 2-3 órát, én netezek. :-)

Felkel séta...! Este 7 körül fürdetés, vacsi íés fél 9 vagy legkésőbb 9-kor alszik kisfiam!

2009. ápr. 4. 15:13

Minden segítséget köszönök előre is. A gyererkorvos szerint semmi baja, azt javasolta adjunk manónak éjszakára homeopátiás nyugtató és altatószert, hát ebből köszönöm nem kérek. Tavasszal és ősszel van keveset fenn, ha felkel iszik kb 1 dl vizet és visszaalszik. Én a száraz levegőre tippelek, de hiába a párologtató, így küzdök még egy darabig.

A meleg kakaót vagy tejcsit kipróbáljuk, köszönöm.

2009. ápr. 4. 07:12

Gratulálok, hogy ilyen okos és ügyes gyermeked van.

Az alvási szokását, szerintem valami okozza, az én

unokám is ilyen volt, /szerintem éhes volt/.

Pici baba koráról nyughatatlanul aludt. Az Ő evési

igénye több volt mind az átlagos babáké. De nem lehetett többet adni neki, mert a főorvos após szerint elég a 100 gr. Úgy gondolom amelyik babának tele van a hasa jobban alszik.

Probáld ki, ha este meleg folyadékot kap, akkor nyugodtabban alszik-e.

Én csak segíteni szeretnék.

6. BollerKrisz (válaszként erre: 5. - Princes47)
2009. ápr. 3. 22:22

Napközben csak a manónal foglalkozom, igaz 2 évesen 10-ig számol és elmondja az abc-t, meg ahol abbahagyom ott folytatja és kb 50-60 mondókát tutira hibátlanul végigmond,de!!! Nem lehet mellette korán kelni, mivel éjjel 2 óránként fent van, ergó én sem alszom, így nincs minél korábban felkelni. Napközben csak ebéd után alszik kb fél órát, ami a kávém melletti mini pihire elég. Este 10-kor alvás reggel 6-7-ig, persze nem egyfolytában. Sajna nem nagy alvásigényű.

Csak megemlíteném a mosógépet mindig a manó pakolja be (persze csak amit odaadok neki) és ő is indítja el. Hála vizet nem kell húznia, meg nekem sem

2009. ápr. 3. 19:52

Úgy osztottam be az időmet, hogy nagyon korán reggel keltem, befűtöttem, kézzel kimostam a ruháját és a pelenkáját, ami azt jelentette, hogy

mire felébredt már csak vele foglalkoztam. Reggelizés, utána bevásárlás gyalog, hazaérve fő-

zés, addig a délelőtti alvás is meg volt, mire

felébredt készen volt az ebéd, ebéd után séta a

játszótérre vagy strandra. /gyalog/


Gondolom, ha korán kell az ember, akkor sok mindenre van ideje, mivel most már van mosógép

/igaz akkor is volt, de rávaló nem/ és nem a kútról kell hordani a vizet, melegíteni, csak

meg kell nyitni a csapot.


Igaz ez már nagyon régen volt, most talán könnyebb

egy kicsit, a sok elbodható pelenka meg miegymás.

2009. ápr. 3. 19:04
Én is otthon vagyok kisfiammal aki 26 hónapos.Van még két nagytesó is/18 és 14 évesk/.A délelőttünk eszmélet gyorsan elmegy mire elpakolok a nagyok uatán akike rohannak a suliba és nagyjából összepakolom a lakást ,utánna főzök.Ha van még idő délelőtt kimegyünk sétálni és utánna ebéd és alvás.Mire megint összepakolok,addigra jönnek haza a többiek és kezdődik minden előről:) Kaja,pakolás,beszélgetés stb...A napok,/hónapok/csak repülnek...
2009. ápr. 3. 18:59
Kislányom 2,5 éves,a nagy már ovis.Nálunk is mindig szalad a ház.Egész nap pakolok,pakolok és pakolok. Mégis kupi van.Este holt fáradtan zuhanok az ágyba. Nem értem,hogy tudnak sokan unatkozni,amikor gyes-en vannak.Szeretnék én is egyszer unatkozni.
2. Borsi :-) (válaszként erre: 1. - BollerKrisz)
2009. ápr. 3. 18:00
Ezzel nem csak Te vagy így...Nekem már 3 éves a kisfiam és ovis,de én is átéltem és még néha most is van ilyen,igaz most terhes vagyok és lassabban megy minden.Amikor itthon volt még délelőttönként,akkor próbáltam mindent reggel,délelőtt elintézni itthon,(főzésre gondolok és a velejárókra,plussz a napi kis takarításra),aztán ebéd után szungyi,ami alatt van idő magunkra és délután miután felébredt séta és játék.Reggel ha megpróbálsz minél hamarabb felkelni,annál több minden fér az idődbe.Persze nem mindig könnyű...:o)
2009. ápr. 3. 17:42
Nekem semmire sincs időm. Nem tudom, hogy mások hogy tudják naponta 2x is levinni sétálni a manót, meg tornára járni. Örülnék néhány napi időbeosztásnak, mert biztos én csinálok valamit rosszul, de estére már hulla fáradt vagyok, és a ház is szalad állandóan és magamra sincs időm soha

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook