Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » B.A.Z. megyeiben 2010 februárja utáni szülő hölgyeket keresek!Lenne egy kérdésem!? fórum

B.A.Z. megyeiben 2010 februárja utáni szülő hölgyeket keresek!Lenne egy kérdésem!? (tudásbázis kérdés)


16. babszibobó (válaszként erre: 15. - Baloghany)
2010. júl. 21. 10:25

Köszi a pénzt!:-)


Szerintem nagyon bután van megcsinálva az egész, vagy nem is ez, hanem hihetetlen GYenge ahogy "tájékoztatják" a kismamákat.

Nem tudom miből tartana az ilyen dolgokat pl: az UH-ra váró folyosóra kitapasztani jogi és érthető nyelven is!!!

Legalább ennyi lehetne!

2010. júl. 21. 10:21
Köszi az infókat. Bár most még nem aktuális a dolog, de jó tudni, hogy is van most az új rendszer.
2010. júl. 21. 10:18

AMI Nagyon Fontos:

-csak akkor van rá szükség, ha két különböző városban/faluban van a két szülő lakcíme, azaz nem azonos-pontosabban, merthogy pl: a miskolci anyakönyvi hivatal rendszere kapcsolatban van az okmányiroda rendszerével(legalábbis Miskolcon, ott látják kinek milyen a családi állapota ), de ha az egyik fél mondjuk Tiszalökre van bejelentve, ők nem láthatják, hogy valójában milyen a családi állapota. és most már nem elég az igazolás

2010. júl. 21. 10:10

itt találtam először rá értelmes utalást



[link]

2010. júl. 21. 10:08
aha
11. baloghany (válaszként erre: 9. - Babszibobó)
2010. júl. 21. 10:06
Hú tényleg ? Hol találtad meg belinkelnéd ? Köszi :)
2010. júl. 21. 10:03
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!
2010. júl. 21. 10:03

Nagy nehezen, egy kis segítséggel megtaláltam a jogi vonatkozást.

A törvényt mely szerint már nem elég az apasági, 2010.jan.1-el vezették hatályba!

8. lov.ildi (válaszként erre: 1. - Babszibobó)
2010. júl. 21. 09:56

Szia!


Minden kórházban más szokások vannak. Az a legcélszerűbb,ha megkérdezed a Kórházat.

7. baloghany (válaszként erre: 6. - Baloghany)
2010. júl. 21. 09:51
.... ja és nem vagyunk bejegyzett élettársak sem.
6. baloghany (válaszként erre: 5. - Babszibobó)
2010. júl. 21. 09:47

Szia! Én szegedi vagyok. Igaz tavaly szültem de elég volt az apasági nyilatkozat amit az okmányirodában kellett aláírni mindkettőnknek még szülés előtt. A doki adott egy igazolást, hogy mikor szülök és azzal mentünk apaságit csináltatni.Nem vagyok házasok, csak együtt élünk :)

Szerintem ez most sincs máshogy.

5. babszibobó (válaszként erre: 4. - Pethoevi)
2010. júl. 21. 09:43

Szia, de akkor nekik miért kellett a közjegyző!?

Pl állítólag a szegedi kórháznak sem elég az apasági!!kérik a közjegyzőit!

4. pethoevi (válaszként erre: 2. - Babszibobó)
2010. júl. 21. 09:39

az apa elismerő nyilatkozata kell!


nekem sóginőméknél bonyolultabb volt,mert az első féjével még papíron házasok voltak,amikor megfogan a kisi a másiktól...

2010. júl. 21. 09:39

Ismerősömék babája 02.03-án született és addig nem kapták ki a baba papírjait, míg nem voltak közjegyző által bejegyezve élettársi kapcsolatba, pedig az apaságiuk érvényes volt!

Valahol olvastam, hogy bizonyos kórházak így döntöttek (persze, gondolom törvényes keretek között).


Ez igaz?

2010. júl. 21. 09:35

A kérdés, inkább olyanokra vonatkozik, akik nem voltak házasok a baba születésekor!!!


Milyen okiratokra volt szükség az anyakönyvezéshez???

2010. júl. 21. 09:34
B.A.Z. megyeiben 2010 februárja utáni szülő hölgyeket keresek!Lenne egy kérdésem!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook