Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2007. februárjában szültél? Hasonlítsuk össze a picurokat! fórum

2007. februárjában szültél? Hasonlítsuk össze a picurokat! (beszélgetős fórum)


1 2
49. cilus
2008. szept. 8. 12:27
Sziasztok4!Megint ide tévedtem de úgy látom én vagyok itt egyedül:(((((
48. gabi0630 (válaszként erre: 46. - Kókusz)
2008. jan. 13. 14:58

Szia!


Gyönyörű a kisfiad.

Az enyém február 13.-án született.

80 cm és 12 kg. Még csak 2 foga van. NAppal kétszer alszik. Változó, de összesen a két alvásból 2 óra szokott összejönni.

A mászás kivételével mindent korán kezdett.Most már le se lehet lőni, mindig menni akar, csak egyedül nem megy, és fogni kell a kezét.

Szerencsére nagyon jó evő, mindent megeszik. Reggeli táp, tízórai gyümölcs, délben, délután főzelék, fürdés előtt valami szilárd, kenyér vagy zsemle falatok, fürdés után táp. GY talán bír annyit hogy nem kel fel éjszaka.

47. cilus (válaszként erre: 46. - Kókusz)
2008. jan. 12. 17:19
Szia!Örülök hogy idetévedt valaki :-)Az én babusom is februári 12-én született.Most 8 foga van még szopizik/sokszor/.Kapaszkodva megy ,tündéri kis babus.10 kiló 70 deka és 76 centi.
46. Kókusz (válaszként erre: 1. - Lindike)
2008. jan. 5. 00:10

Sziasztok!

Bár már régen nem írt ide senki, azért én is írok nektek, hátha még bekukkantatok!

Az én kisfiam február 7-én született. 9 és fél kiló körül lehet (jövő héten megyünk mérésre).

4 hónaposan kezdett el forogni, 8 hónaposan ülni és 9 hónaposan állt fel először. Most már kapaszkodva lépeget. Kúszni 7 hónaposan kezdett, mászni egy hónappal később. Most már olyan gyorsan tud mászni, hohy szinte "szalad" négykézláb :)

Reggelire szopizik, tízóraira gyümit kap, ebédre és vacsira főzeléket, uzsonnára pedig még szopizik.

Nektek mennyit alszik a picúrotok? Az én kisfiam még 3x alszik napközben, igaz, hogy nyúlfarknyiakat: általában fél, max 1 órát. Talán mostanában már el-elmaradozik a 3. alvás, ha előtte többet aludt. Este 9- fél 10-től viszont átalussza az éjszakákat reggel 7-ig. Eltekintve 1-2 felsírástól, de akkor legtöbbször magától visszaalszik.

45. gabi0630 (válaszként erre: 44. - Mocori)
2007. nov. 2. 20:51

Igen, vagyok!

Mindjárt írok amoda

44. Mocori
2007. nov. 2. 20:23

Sziasztok!


Az én kislányom, Hanka febr. 13-án született.

És megvagy gabi0630! :)))))

43. Linn
2007. nov. 2. 14:37

Sziasztok!

Az én kisfiam február 26-án született. Három hetes kora óta tápszeres. 2 hónapos kora óta már nem kel fel éjjelente enni.

Reggel és vacsorára kap tápit, tízóraira gyümölcsöt, ebédre főzit, uzsira tejpépet.

8300 g, a hosszát nem tudom, 74-es ruhákat hord. Egy fél foga van, a kúszás már nagyon megy neki, és a rugózás négykézláb előre-hátra. Ülni egyedül még nem tud.

42. cilus (válaszként erre: 41. - Lindike)
2007. okt. 15. 09:40
te babusod sem alussza át az éjszakát?Nekem is éjszaka is szopizik,általába éjfélkor+4-kor is elég gyakran.Előfordul hogy csak éjfélkor utánna kibirja 6-ig/Sajnos ez nagyon ritka:/
41. lindike (válaszként erre: 38. - Cilus)
2007. okt. 12. 15:07
felforralom.szopi reggel,18kor,20kor éjjel 2x.napközben próbálgatom,de ha evett nem fogadja el.mintha magát kezdené elválasztani...
40. gabi0630 (válaszként erre: 39. - Dkjné)
2007. okt. 12. 13:25

Szia!


Az én kisfiam 8 hónapos lesz holnap. Ahogy olvastam a leveled, nagyon hasonlúak a gyerekeink. Mindkettő mozgékony, erős baba. Az én kisfiam is kapaszkodva halad, ha valamit kiszemelt magának, és fogni kell a kezét, és vezetni. Nem tud nyugton maradni. Én is nagyon várom már, hogy elinduljon egyedül. Szerintem karácsonykor már menni fog. Neki nincs kistesója, (még), ő az első babánk.

39. dkjné
2007. okt. 12. 12:30
Szaiasztok, az én kislányom jan.24.-én született. Kíra baba az 5.hónap végén felállt, azóta rendületlenül halad előre a fejlődésben. Már azt a pillanatot várom, mikor fog elindulni. Kapaszkodva szépen halad a kinézett tárgy felé. Van egy 3éves bátyja, szerintem ez sokat segít a fejlődésében.A védőnénink szerint is nagyon mozgékony, energikus kislány. A BCG újraoltásnál 3an kellett lefogni, persze így sem sikerült.
38. cilus (válaszként erre: 37. - Lindike)
2007. okt. 12. 09:45
felforralod a vizet a babusnak ,vagy csak simaán odaadod?Szopizások kaja előtt,után vannak vagy csak napközbe mikor igényli?
37. lindike (válaszként erre: 36. - Cilus)
2007. okt. 11. 13:20
akkor megállapítom,hogy a lányom jó evőnek számít. 4x eszik naponta, kb.160-190gr-ot,úgy 4 bébiételnyit,vizet iszik,4-5x szopizik.
36. cilus (válaszként erre: 35. - Lindike)
2007. okt. 11. 12:17
szia!5*eszik a babus.reggelre-cici,tizóraira-gyümi,ebédre-cici+főzelék/kb70-80g/uzsonna -tejpép,vacsora-cici.
35. lindike (válaszként erre: 34. - Cilus)
2007. okt. 10. 17:39
szép nagy baba.az enyém sokkal kisebb.de már önállóan lépeget.és ennyi az össz kajálása?mert gondolom már nem sok lehet a tejcsid.az icipici főzelék az mennyi?
34. cilus (válaszként erre: 1. - Lindike)
2007. okt. 9. 09:07
Szia!nekem is februári a babusom,12-én született.Most 9 kiló és 73cm.Kúszik ezerrel a mászás még nemigazán sikerül.3* szopizik.1* gyümi,1*icipici főzelék/+szopi/1*tejpép.
33. gabi0630 (válaszként erre: 31. - 7130b15964)
2007. okt. 4. 19:37

Alig várom. Biztos érdekelni fogja. Meg a szarvasi arborétum. Majd visszük csónakázni.

Nekünk se volt egyszerű a név. Apa közölte, ha lány, vita nincs, Maja. Én meg úgy voltam vele, hogy ami nekem tetszik, az lesz,ha fiú lesz, ő se enged beleszólást a lánynévbe. De nem akartam olyat adni, ami neki nem tetszik. Pl Dávid, Balázs, Vendel, Bende, Bence, Barnabás, Ádám kilőve. 4 név volt, ami mindkettőnknek tetszett. Sajnos a Szilárd, Zsombor kiesett, mert a vezetéknevünk s-re végződik, és kicsit nyelvtörő lett volna. Maradt a Marcell, és Dominik. Utóbbi lett, jobban tetszett.

Én nem foglalkoztam vele, hogy gyakori e vagy sem. Az a lényeg, hogy neked tetszen. Nekem nagyon tetszik a Dávid. Az egyik barátnőm kisfiát is így hívják.

32. 7130b15964 (válaszként erre: 30. - Kedveske)
2007. okt. 4. 18:32
Igen, nehéz megmagyarázni (meg igazából nem is fontos), hogy ezek a dolgok miért elfogadottak az egyiknek és miért nem másnak. Én például mindig rácsodálkozom az ismerőseim jó kis szerzeményeire, amiket fillérekért szereznek be. De nekem nem sok esélyem van az ilyesmire, mert egyszerűen nem látok semmit, ha bemegyek egy használtruháshoz. (Bár, az is lehet, hogy nem voltam elég kitartó, amikor próbálkoztam vagy rossz helyekre mentem.) De hát valakinek költenie is kell:DDD
31. 7130b15964 (válaszként erre: 29. - Gabi0630)
2007. okt. 4. 18:27

Igazából ez csak gyerekkorban lehet érdekes, mármint, hogy ne legyen egyszerre a szülinap és a névnap.


Először valami kevésbé elterjedt nevet akartam adni, csak éppen alig találtam olyat, ami jó a vezetéknevünkhöz és tetszik legalább nekünk. Így a ritkaság már szóba sem jött a végén.


Ti már jövőre mehettek ott vadasparkba is, addigra már érdekelni fogják egy picit az állatok. A prérikutyák nagyon mókásak. Szerintem az biztosan bejön kisgyerekeknek is.

2007. okt. 4. 18:22

Rosszul fejeztem ki magam. Nálam a használt a turist jelenti. Nekünk is van egy két ismerőstől kapott rucink, de csak olyanok amikről tudom, hogy honnan származik.

Engem nem érdekelnek a márkák, csak az hogy jó minőségű és csinos legyen. Én a kínaiban is tudok vadászni egy két ilyen rucit, igaz a 99 közül csak egyet kettőt. Turiba pedig nem járok, mert nem szeretem. a tesz.veszt és hasonlókat sem, mert nem tudom honnan származik a ruci.

Ellenben nagyon sok barátnőm klassz cuccokat tud levadászni a használt ruha kerskedésben.

Nincs ezzel semmi gond, ahogy a mondás tartja kinek a pap, kinek a paplan:)

29. gabi0630 (válaszként erre: 27. - 7130b15964)
2007. okt. 4. 17:59

Sajnos nincs céges kocsi, csak magán... MIvel kontrollra viszont járunk Szegedre, ott van Cora, és ilyenkor ha idő futja benézünk. Csak sajna párom munkaidőben jön, és rohan vissza.

Nagyon szép név a Dávid, jó, hogy van több belőle egy évben. Nekem nagyon tetszett a Gergő, de mivel a névnapja egy nappal az én születésnapom előtt van, és nem is találtam másikat, nem lett. Azt akartam, hogy a kicsinek elgyen külön szüli és névnapja. Így a szülinapja február, a névnapja meg augusztus.

28. 7130b15964 (válaszként erre: 22. - Mandy)
2007. okt. 4. 17:44
Igazából ez amolyan pszhichés dolog lehet. Van aki bemegy mondjuk egy Marks & Spencerbe, akkor simán felpróbál bármit, ha ugyanazt a ruhát kiteszed neki egy használtruhásnál mondván bevitték, mert nem tetszett annak, aki kapja, azt meg elutasítja, mert másé volt. Hiába fityeg rajta a címke. Ez olyan belső, nehezen megmagyarázható valami.
27. 7130b15964 (válaszként erre: 17. - Gabi0630)
2007. okt. 4. 17:38

Az én kisfiam majdnem karácsonykor fog születni, valószínűleg Dávid lesz a neve (de nem tolunk ki vele, nem decemberben fogjuk tartani a névnapját:))

Mondjuk az igaz, hogy 60-100km-re elzarándokolni egy-egy ruháért már-már luxus, hacsak nincs kéznél egy céges autó magánhasználatra is...

26. gabi0630 (válaszként erre: 25. - Mandy)
2007. okt. 4. 17:27

Aztán ne szidj, ha nem sikerül.Itt 6 kínai van, egyben láttam jó cuccokat.

Várom az eredmény beszámolód!

25. mandy (válaszként erre: 24. - Gabi0630)
2007. okt. 4. 14:14
A Te kedvedért akkor délután benézek a kínaiba. Kéne egy vastagabb pulcsi Bálintnak ;-)
24. gabi0630 (válaszként erre: 22. - Mandy)
2007. okt. 4. 13:55

Egyetértek Veled Mandy. Nekünk nagyon sok olyan ruhánk volt, amit úgy kaptunk, előtte egy kisbaba használta, főleg 56-68-as méretben nem nagyon lehet elhasználni. Mi márkásakat kaptunk, pl sok volt benne a Prince Oliver. Én a mai napig, igaz, hogy drgága, de nagyon jó minőség, így szoktam a gyereknek venni. Unokatesómék is sokat adnak, kimosom, és szemrebbenés nélkül ráadom a picire. Ami olyan, azt meg persze nem adom rá. De egyáltalán nem vagyok használt cucc ellennes.

DE a kínaiban is néha lehet jókat kifogni, ott is szét szoktam nézni, de amiről messziről lerí, hogy kínai, nem veszem meg.

23. gabi0630 (válaszként erre: 21. - Mandy)
2007. okt. 4. 13:51

Köszi!

Hát, akkor nem tudom. Mi orosháziak vagyunk. Átutazóban voltam csak igazából Pesten, hosszabb időt nem is nagyon töltöttem ott.

Akkor lehet hogy csak hasonlítasz valakire...

22. mandy (válaszként erre: 19. - Kedveske)
2007. okt. 4. 13:44

Pedig ahogy Te is írod, hamarabb kinövi a baba általában, mint hogy nagyon elhasználódhatna.

És szerintem egy márkás cucc még ha használt is, jobb mint egy kínai.

Sajnos anyósom a mai napig kínai cuccokat hoz ajándékba. Én szépen eladom a teszveszen és veszek helyette olyat, amit ráadok a gyerekemre.

Nehogy úgy értsétek, hogy leharcolt kakifoltos sz@rt veszek és adok rá a gyerekemre ;-)

21. mandy (válaszként erre: 20. - Gabi0630)
2007. okt. 4. 13:41

Köszi, Ti sem panaszkodhattok a szépséget illetően :)


Bp-en lakunk, pontosabban Budán. De sosem lehet tudni, kicsi a világ :)

20. gabi0630 (válaszként erre: 18. - Mandy)
2007. okt. 4. 11:49

Szia!


Tettem fel képeket, hirtelen ezeket találtam lekicsinyotve, de majd még teszek fel. Megnéztem a Te képeid, gyönyörűek a csemetéid. Hol laktok? Valahonnan ismerős vagy, de nem tudom honnan.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook