Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bartholin mirigyek gyulladása fórum

Bartholin mirigyek gyulladása (beszélgetős fórum)


2023. jan. 26. 14:25
Voltam dokinál: borsó nagyságúra gyulladt pattanás, nem a mirigy.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Jucus43)
2023. jan. 25. 11:34

Szia,


Nagyon sajnálom!

Hétfőn megyek orvoshoz… remélem tud vele kezdeni valamit.

Nekem csak borsó nagyságú még mindig, nem akar csökkenni, fájni se fáj csak ha hozzá érek egy minimális fájdalom érzés fog el.


Azóta nem jött elő neked?

2023. jan. 25. 08:26

Szia.


Nekem tinédzser koromban gyulladt be, sajnos nem úsztam meg műtét nélkül. Iszonyatosan fájt, és hatalmas volt, nem volt más megoldás.

5. OldPinokkio (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 25. 04:49

Az önállóan végzett házi kezelések mellett fontos, hogy minél előbb orvoshoz fordulj, hogy megtudja mi okozza a gyulladást, és szükség esetén megfelelő kezelést javasoljon.

A meleg sós kamillás fürdők és a teafaolajos kenegetés segíthetnek a gyulladás csökkentésében és a fájdalom enyhítésében. A meleg vízben oldott só segíthet a gyulladás csökkentésében és a fájdalom enyhítésében, míg a kamilla kifejezetten gyulladáscsökkentő és nyugtató hatású. A teafaolaj pedig természetes gyulladáscsökkentő és antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik.

Beszélj az orvosoddal a gyulladás csökkentésére alkalmazott gyógyszerekről, mint például a ketodex vagy más gyulladáscsökkentő krémekről. Az ilyen készítmények gyulladáscsökkentő hatóanyagokat tartalmaznak, amelyek segíthetnek a gyulladás csökkentésében és a fájdalom enyhítésében.

Próbáld megakadályozni a gyulladás visszaesését, például rendszeresen mosd a hüvelyt, használj szappant és tiszta ruhákat, illetve kerüld a szexuális együttléteket, amíg a gyulladás teljesen el nem múlik.

Figyelj oda a higiénés szokásaidra, és kerüld el a szőrtelenítési módszereket, amelyek gyulladást okozhatnak, mint például a borotválás.

Kövesd az orvosod javaslatait és jelentkezz vissza ha a tünetek nem enyhülnek, vagy súlyosbodnak. Fordulj az orvosodhoz ha bármilyen további tüneteket tapasztalsz, mint például láz, húgyúti panaszok, vagy vérzés.

Az orvosod fogja megvizsgálni a gyulladást, és ha szükséges, laboratóriumi vizsgálatokat rendelhet el, hogy megtudja, mi okozza a gyulladást. Ha bakteriális eredetű a gyulladás, akkor antibiotikumos kezelést javasolhat. Ha valami más okozza a gyulladást, mint például egy gomba, akkor egy másik típusú kezelést javasolhat.

Ne hagyd figyelmen kívül a gyulladást, mert ha nem kezelik, akkor krónikussá válhat, és még súlyosabb problémákat okozhat a jövőben.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Csicsi25)
2023. jan. 24. 14:53

Köszönöm!!!!


Mind kettő van itthon úgyhogy kezelem is!


Meleg víz jó neki? Nem gyullad be jobban? Kamillás sós fürdőre gondoltam (felfázásra tökéletes) + pár csepp teafaoljjal.

2023. jan. 24. 13:43

Nekem kétszer is volt - az utóbbi pár hónapja. Jól be voltam ijedve, hogy mi lehet az, aztán utánaolvastam, akkor tudtam meg, hogy ilyen is létezik.


Én teafaolajjal mostam - nem töménnyel, hanem egy nedves vattára csöpögtettem az olajat és azzal mostam le naponta többször.

A családom már röhög, hogy mindenre teafaolajat használok, de tényleg csak jót tudok mondani róla!


Illetve ezüstkolloiddal csináltam éjszakára dunsztkötést. Nem emlékszem már pontosan hogyan, de sikerült :)

Napról napra lehetett érezni, hogy kisebb lesz, viszonylag gyorsan elmúlt.


Nem voltam vele orvosnál, mert minek. Figyeltem naponta többször. Ha azt érzem, hogy nem kisebb lesz, hanem nagyobb, elmentem volna.


Kitartást és mielőbbi gyógyulást kívánok!

2. Szavitri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 12:22

Szia,


Nekem volt pár éve. Nőgyógyásznak mutattam, azt mondta, hogy ha nagyobb lesz, akkor kell esetleg műteni.

Kaptam krémet bőrgyógyásztól, ami nem használt.

Pár hónap alatt magától elmúlt....A nődokinak később mondtam, azt mondta, hogy ezek jönnek és mennek...általában

A lényeg, hogy ez nem egy nagy baj! Kellemetlen, engem az elején zavart, aztán nem törődtem vele és amikor újra eszembe jutott, már nem volt ott..

Azért a nődokidnak mutasd meg.

2023. jan. 24. 11:51

Sziasztok, tegnap vettem észre, hogy a hüvelyem bemenetelénél a mirigy begyulladt, jelenleg borsó nagyságú picit duzzadt, pirosas. Nap közbe is éreztem, de azt hittem a szőrtüsző gyulladthatott be..de nem :(

Ha oda tapintok akkor érzem, de alapjáraton nincs fájdalmam ülés/állás/ járáskor.


Nyilván mennék orvoshoz, de addig valamilyen házi praktikával szeretném kezelni. Jelenleg Betadine krémmel kenem.

Kinek mi vált be? (Sose volt ilyenem és fogalmam sincs mit tehetek)

Meleg sós kamillás fürdőre gondoltam, teafaolajos kenegetésre, ketodex vagy vmi gyulladás csökkentőre.


Előre is köszönöm a válaszokat!

Láttam a többi a fórumot is ezzel kapcsolatba de a 8-10 oldal után már sok volt az infó és most konkrétan az elején szeretném elcsípni a gyulladást, hogy ne legyen belőle ciszta és műtét.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook