Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Barátságból szerelem, szerelemből barátság! fórum

Barátságból szerelem, szerelemből barátság! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
30. bellamaria (válaszként erre: 27. - 19a8a83451)
2008. aug. 2. 16:34
pont most vagyok ilyen helyzetben.A barátom két és fél év után kijelentette, hogy már nem szeret. De legyünk barátok. Megpróbáltam. Nem megy. Nem azért, mert reménykedek a folytatásban, hanem mert olyan "csökkent értékűnek" érzem magam, ha vele beszélgetek.
29. fagbea (válaszként erre: 22. - Büngyürina)
2008. júl. 31. 12:08
azért mert szerelemmel szereted velem is ezt teszi a barátom azt mondja nem szerelem,akkor miért ölelget és csókol
28. fagbea
2008. júl. 30. 15:54
én is ebben a cipőben járok. imádom a barátomat egy helyen dolgozunk, de csak egyszer találkoztunk munkahelyen kívül. Ő azt mondja ez nem szerelem, pedig mindennap írunk megcsókol.Miért tiktkolja.Vagy létezik olyan, hogy valakihez vonzódsz szereted.vágyódsz utánna mindennap kapcsolatban vagy vele tettszik nagyon neki nincs senkije és mégsem szerelmes ha??
2008. jún. 17. 06:30
Barátságból lehet szerelem, de szerelemből barátság nem, mert az egyik fél mindig csalódott marad. És nem is jó az, ha tartják szorosan a kapcsolatot, mert akkor nincs rendes továbblépés, és gátolja az "elhagyottat" az új kapcsolat kiépítésében, mert lélekben még valaki más is erőúteljesen ott van a szívében, azzal, a reménnynel, hogy újra összegabalyodnak a régivel majd.
26. bzanna
2008. jún. 16. 22:30
Még annyit hozzáfűznék: az első barátommal kb. 7-8 éve szakítottam. Akkor nagyon haragudtam rá. Most ő az egyik legjobb barátom, ráadásul a lány, aki lecsapta a kezemről, feleségül ment hozzá, és a lány keresett meg engem iwiwen. Felajánlotta a barátságát és egyáltalán nem bántam meg, hogy félretettem minden haragomat ellenük. Nagyon sokszor segítettek külön-külön és együtt is azzal, hogy meghallgattak. Tehát szerelem után lehet barátság. De olyan, hogy csak és kizárólag barátság férfi és nő között....nincs.
25. ayya
2008. jún. 16. 19:24

Lehet-e barátság férfi és nő közöt?

És ha igen, mért nem?

Lélek.

Test.

A kettő együtt.

Miért érdemes élni? Ezért a kettőért. Ebből lesz a szerelem.

Én szeretem a barát barátomat szerelemből...és viszont is ígyvvan...vagy mi? ...épp nem tdjuk kezelni a helyzetet. Ez nehéz.

Az rosszabb, ha hozzámész valakihez, akiről később derül ki, hogy barát, lelki társ nem lehet...inkább barátságnál kell kezdeni.

2008. jún. 16. 09:59

Barátságból szerelem oké

De szerelemből barátság....

23. babyke21 (válaszként erre: 22. - Büngyürina)
2008. jún. 16. 09:56
Ez nagyon szép:)tetszik:)
2008. jún. 15. 18:45

Még próbálom elhitetni magammal,hogy Ő igenis csak barát!

De akkor miért hiányzik olyan piszkosul?

Akkor miért vagyok vidám,ha vele találkozom?

Miért gondolok rá egész nap?

Miért sírok,ha olyat mondd nekem,ami bánt?

Miért bújok ki a bőrömből ,örömömben,egy bókjától?

Miért?

2008. jún. 4. 07:18

Sziasztok!


Én most leszek egy éves a "barátommal".

4éves kapcsolatainkból kiszálltunk mindeketten és elkezdtünk barátkozni! ...aham...

Én nem akartam mást csak barátkozni, de hát tudjátok "nem akarásnak nyögés a vége!"

...és az lett.

Azóta boldogok vagyunk! :)


Egy ideig van barátság! De utána az egyik fél elkezd többet érezni! Úgy már nem megy! ...

2008. ápr. 25. 21:57
Hát nem lehet neked most könnyű,nagyon szíven ütött a történeted...:(Kitartást!!!
19. bzanna
2008. ápr. 25. 21:23
Jelenleg a férjemnek van egy "barátja", az új büféslány. Miután hónapok óta a lány miatt veszekszünk, elmentem és beszéltem a lánnyal. Egyből azzal fogadott hogy nincs köztük semmi. Elmondtam neki mindent, hogy otthon mennyit veszekszünk miatta. Ő erre elmondta, hogy vőlegénye van (ezt a férjem kiröhögte), és különben is úgy tudja, hogy mi válófélben vagyunk. Jó tudni. Mindketten nagyon be akarják magyarázni, hogy csak barátok, mégis a férjem titkolta előlem, eltűnik itthonról (láss csodát, hozzá megy teázni), és úgy védi...Röviden-tömören: férfi és nő között nincs barátság. Előbb-utóbb vagy egyik, vagy másik többet érez szimpla barátságnál.
18. gyon_gyvirág (válaszként erre: 16. - Babyke21)
2008. ápr. 20. 15:00

Nem régen olvastam valahol egy idézetet, kb. így szólt:

"Az a szerelem, amelynek barátság a vége, soha nem volt igazi szerelem."

A másikra a férjem és én vagyunk a példa, bár a kezdeti barátságból adódott később néhány konfliktus, mert "mindent" tudtunk a másikról. :)

17. monicic (válaszként erre: 15. - Mimozka)
2008. márc. 6. 13:33
Nem is tudom.Szerintem hosszutávon nincs férfi és nő között barátság,csak barátság.Viszont barátságból szerelem na olyan van.Tapasztalatból tudom.Most már a férjem a barátom.
2008. márc. 5. 18:28
Köszönöm mimozka,hogy kifejtetted nekem a véleményed.Igazán elgondolkodtató dolgokat írtál és azt hiszem teljes mértékben egyetértek veled.
2008. márc. 5. 16:49

Férfi és nő között nincs barátság! Az egyik fél átértékeli az érzelmeket... többet akar adni, jobban akar szeretni:)) Barátságból szerelem születhet!

Szerelemből barátság?:)Hm.. nem tudom... a szerelem valamilyen oknál fogva kihült, elmúlt... nehezen elképzelhető, hogy maximálisan megbízhatnak egy kihült érzelem után egymásban. A barátság alapja pedig a feltétlen bizalom!:)

14. babyke21 (válaszként erre: 13. - Bb52f751dd)
2008. febr. 28. 15:35
nem nyomulok,tudom,hogy csak rosszat tennék vele,csak az érdekelt,hogy teljesen reménytelen-e a helyzet...egyébként én is voltam hasonló helyzetben..
13. bb52f751dd (válaszként erre: 12. - Babyke21)
2008. febr. 28. 15:27
Hasonló volt nálam is már,de akkor mint utólag kiderült,régi,fel nem dolgozott problémái voltak.Én mondjuk ilyenkor nem is erőltetnék semmit,szerintem azzal csak rontanál ezen a helyzeten.Szerintem ebből lehet még valami,de semmibe ne éld bele magad.Hagyd hogy kialakuljon magától,semmi esetre se nyomulj.
2008. febr. 28. 15:20
Na akkor most leírom egy részletét a dolognak.Én tudom,hogy tetszem neki,de jelenleg nem lesz köztünk semmi,mert felépített maga köré egy falat,amitől úgy érzi elrontaná és megbántana,ha most összejönnénk...az utolsó email-jében ezt írta:olyan,mintha lenne neki egy barátja(az én személyemben)
11. bb52f751dd (válaszként erre: 9. - Babyke21)
2008. febr. 28. 15:14
Szerintem pasija válogatja...Ha félénkebb,akkor nem biztos,hogy ki meri mutatni az érzéseit,fél a csalódástól.Ha vagányabb,akkor egyértelműbb.Én általában mindig megéreztem,ha tetszettem a pasinak,annyira,hogy többet is akarjon tőlem.
2008. febr. 28. 14:59
Ja az elsőre vagyok kíváncsi leginkább..barátságból szerelem
2008. febr. 28. 14:57
Én is gy voltam a pasikkal Moni3,de vajon ez a pasiknál is így működik?Margarita,nehéz,ha gondolod priviben leírom,miért olyan fontos nekem ez!
8. bb52f751dd (válaszként erre: 3. - Babyke21)
2008. febr. 28. 14:52
a kettő közül melyik?tényleg nem lehet egyszerű...
2008. febr. 28. 14:51
Nekem csak az utóbbiban volt részem,én soha nem tudtam elképzelni,hogy egy baráttól többet akarjak.Ha egy pasinál az első pár találkozásnál nem éreztem azt,hogy "valami van",akkor már tök mindegy volt,mennyire pedálozik...:)Ilyenkor minél jobban pedálozott,annál jobban taszított.
2008. febr. 28. 14:49
miert?
2008. febr. 28. 14:48
azon vagyok,próbálkozom,de nagyon nehéz :S
2008. febr. 28. 14:44
akkor fontold meg, amit lehet :)
2008. febr. 28. 14:43
Köszönöm margarita...nagyon érdekel a kérdésre a válasz,mert fontos döntés előtt állok!
2008. febr. 28. 14:38
szerintem mindketto lehetseges, azt, hogy miert es hogyan, azt embere valogatja
2008. febr. 28. 14:34
Szerintetek lehetséges valamelyik?És ha igen melyik?És miért?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook