Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Barátságból szerelem, szerelemből barátság! fórum

Barátságból szerelem, szerelemből barátság! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
60. liliom10 (válaszként erre: 59. - Alma20)
2010. ápr. 27. 12:47

Kedves Alma !

Úgy érzem, nincs mit vesztened, Te is szeretnél ebből a helyzetből kikeveredni, mert kiborulsz előbb-utóbb.Tehát : én beszélnék mindkettővel őszintén, megkérném őket, hogy ugyanezt tegyék, és utána aludnék rá valamennyit, még eldöntöm, mi legyen. Drukkolok Neked, majd gondolok Rád ! Sok sikert !

59. alma20 (válaszként erre: 58. - Liliom10)
2010. ápr. 27. 09:11

Kedves Liliom!


Köszönöm szépen a tanácsodaz! :-)

Én is erre gondolok, hogy ez nem mehet így tovább!

Nekem nagyon hiányzik a szerelmi aktus, a gyengédség, de a párom nem hajlandó orvoshoz menni. Pedig, ha ez megoldódna, minden más problémát meg tudnánk oldani.

De így lehet, hogy én sem akarok annyira problémát megoldani, ha ő nem tesz ennyit értem.

Természetesen azért rágja a fülem, hogy mikor lesz már gyerekünk, mert nagyon vágyik rá!!! Szerintem azt hiszi a gólya hozza....?! :-(

Szóval mindent összegezve, igazad van. Egy a gond, beleszerettem a barátomba, és ma el kell neki mondanom, azt sem tudom, hogyan kezdjek bele.... Tudnia kell mit érzek, hisz a barátom, és mindent tud rólam. Ez egy igazi próbatétel.

A párommal, hogy mi lesz, az a jövő zenéje, de valószínűleg nem fogunk együtt maradni, mert semmi értelme, hogy mindig másnál keressem, ami itt hiányzik. :-(

Már csak 8 órám van a találkozóig. :-)

Azért várom is....

58. liliom10 (válaszként erre: 57. - Alma20)
2010. ápr. 27. 07:32

Kedves Alma !

Én az 50-es éveimben járok, és még most sem tudom elképzelni, hogy a férjem és köztem csak 2 havonta legyen szex. Ez működhet, ha Neked ennyi elég, de még fiatalok vagytok, mi lesz később ? Talán gyereked sem lesz. A párod biztos, hogy egészséges ? Ha igen, megbeszélted vele, mi az oka, hogy ilyen ritkán van kedve a szexhez ? A barátod - ahogy leírod,- csak barát. Nem gondolod, hogy esetleg a két férfi helyett egy harmadik lenne az igazi ? Vagyis szakítás és új élet ? Most gondolkozz, ne 5-10 év múlva !

57. alma20
2010. ápr. 27. 00:29
A lényeg, hogy a barátom nem akar párkapcsolatot velem, illetve nem csak velem, senkivel, nem akarja lekötni magát. Tehát szerelemről szó sincs. Csak én érzek többet a kelleténél.
56. alma20
2010. ápr. 27. 00:28

Először is köszi! :-)

A párommal probléma a szex, ő nem kívánja, így kb 2 havonta vagyunk együtt... :-(

Innen indult az egész.

A barátom nem szeret engem, csak szórakozik, hisz férfiből van, szeret hódítani. Illetve imád, de csak módjával, őt nem ragadják el az érzelmek. Külön tudja választani, míg én nem.

A párom és köztem nincs szerelem, de harmónikus kapcsolat van, nem vagyok biztos benne, hogy ez kielégítő egy életre?!

55. zunika (válaszként erre: 54. - Alma20)
2010. ápr. 27. 00:21

Ha így érzel, akkor mi keresnivalód a párod mellett?? Én tuti a baráttal lennék, hiszen jól ismered, és a szex is szuper, közös gyermek sincs a pároddal. Persze csak akkor működne, ha a barát is úgy érez irántad, ahogy te őiránta...

Ha viszont Ő nem így érez, akkor gáz van... A szerelemre véleményem szerint nem lehet alapozni egy életet, mert elmúlik... Úgyhogy szerintem a megértés, vonzalom és a tisztelet sokkal többet ér egy mindent elsöprő szerelemnél...

54. alma20
2010. ápr. 27. 00:03

Viszont van egy másik fiú barátom, akit 8 éve ismerek, mindig vonzódtunk egymáshoz, de nem volt köztünk semmi... sokáig.

Nekem lett közben egy párkapcsolatom, ami most is tart, lassan 5 éve, és a barátommal egyre közelebb kerültünk egymáshoz... olyannyira, hogy megtörtént az első csók, majd az első szex, amiből határozottan szeretkezés lett.... Tudom elítélendő, hogy megcsaltam a párom, de ennek voltak előzményei, okai. Lehetne kifogásokat is találni, én nem akarok, egyszerűen megtörtént, mert megtörtént, és nem bántam. Még mindig úgy éreztem, hogy barátság. Aztán 1-2 hónap után, éreztem a távolságtartást a barátomon, és rákérdeztem, hogy akarja e még folytatni vagy sem?! Akkor ő azt mondta, hogy inkább ne bonyolódjnk bele, tehát újra (csak)barátok lettünk. Ennek már két éve. Azóta is nayon jó barátok vagyunk, illetve voltunk, mert én közben rájötem, hogy vonzódom hozzá. Érdekes érzések kavarognak bennem, tőle megkapom, amit a páromtól nem... viszont vele nem tudnék elképzelni normális párkapcsolatot.

A lényeg, hogy elég ritkán találkozunk, kb. havonta, mert messze lakunk egymástól, de kb. 2 hónapja találkoztunk újra, és egyszer csak megcsókolt, én meg vissza. Éreztem, hogy itt baj lesz! Hát lett is! Azóta minden nap beszélünk, minél többet találkozunk, vonzódunk egymáshoz, de nem vagyunk szerelmesek!

Nem tudom pontosan meghatározni, hogy mit érzek iránta, de egy hete, újra megtörtént a dolog, ami szintén szex helyett szeretkezés lett, nem volt betervezve, egyszerűen nem bírtuk tovább! Érzett már valaki ilyet????? Én még sosem éltem át hasonlót! Az agyam azt mondogatta, hogy NEM, NEM, NEM SZABAD... bezzeg a testem mást diktált! Utáltam magam, de élveztem....

Hiányzik, minden percben rá gondolok, a párom meg nem vesz észre semmit, nem is törődik velem! :-(

Holnap nagy nap lesz!

Megkértem a barátomat, hogy jöjjön fel Pestre, mert szeretném látni. Arra készülök, hogy megmondjam neki az érzéseim, annak reményében, hogy megérti, hgoy nem szabad többet találkoznunk kettesben. Ez így nem mehet tovább!!!! Nem tudom hogyan fogok tudni őszintén beszélni az érzéseimről neki, hiszen meg kell neki mondanom, hogy szeretem tiszta szívemből, ezért arra kérem, hogy ne keressen! :-( Teljesen logikátlan, tudom és! :-(

De tdom, hogy nem működne, tudom, hogy ő nem így érez... én meg nem szenvedhetek egész életemben....

Írjatok nekem véleményt a dologról.

Esetleg tanácsot, hogyan tálalja a barátomnak, hogy mit várok tőle?!

Kedd este... még van 18 órám a találkozásig...

Segítsetek!

53. alma20
2010. ápr. 26. 23:47

Sziasztok Fiúk, Lányok!

Eddig azt hittem, hogy csak az életem ilyen bonyolult.... :-) Kis vígasz.

Szerintem egy ilyen döntés sosem könnyű.

Nehéz eldönteni, hogy hol a határ szerelem és barátság között!

Nekem van egy fiú barátom már 14 éve, és soha semmi nem volt köztünk, még fél vonzalom sem, pedig sokszor aludtnk együtt, nyaraltunk, szórakoztunk. Fel sem merült bennünk, hogy több lehetne.

De ő csak 1 a sok fiú barátom közül... illetve az egyetlen, akivel így tud működni a barátság barátság maradt.

52. zunika (válaszként erre: 51. - Ezüstfarkaska)
2010. ápr. 24. 10:43
Egy kalappal :)
51. ezüstfarkaska (válaszként erre: 50. - Zunika)
2010. ápr. 23. 11:34

Szia!

Köszönöm a válaszodat, barátnők is ezt javasolják, hogy adjak jeleket, de semmiképp ne hajtsak rá tudatosan, de érdekel a kívülállók véleménye is. Igyekszem minél több időt eltölteni vele és remélem veszi a jeleket. mégegyszer köszi. :D

50. zunika (válaszként erre: 49. - Ezüstfarkaska)
2010. ápr. 21. 15:36

Szia Ezüstfarkaska!

Én úgy gondolom, ha ismeritek egymást, és a testi vonzódás is megvan, akkor tuti a dolog...Nem feltétlenül lesz szerelem, de az amúgy is elmúlik...Viszont szerintem nagyon megszeretnétek egymást, és ha a megértés mellett a testi vonzalom is megvan (ami az első csók után kiderül), akkor valószínűleg sosem engeditek majd el egymást... Ne kezdeményezz konkrétan, de viselkedj úgy, hogy észrevegye, hogy nyitott lennél bármire...

Nekem 10 éves barátsággal történt mindez, csak a különbség, hogy van egy 3 éves kislányom, és a párom, akivel mostanában nagyon megromlott a viszonyunk. Imádtam volna, ha a baráttal sokkal előbb összejöttünk volna, és akkor most nem lenne (lett volna) ez a huzavona... :O

2010. ápr. 20. 18:30

Sziasztok! én éppen egy ilyen barátságból-szerelem kapcsolat kellős közepén vagyok. Van egy nagyon jó ismerősöm, akivel szeptemberbe ismerkedtem meg és ma már elég sok időt töltünk együtt, programokat szervezünk, és egyre több mindent beszélünk meg. nekem nem jött be először és rajta se éreztem, hogy valami többet mutatott volna irányomba. ez bizonyította az is, hogy tetszett neki az egyik barátnőm akinek most lett vége a hosszú kapcsolata, de ezzel a sráccal nem jöttek ennek ellenére se most össze és már nem is jönnének.

a lényeg, hogy nagyon jól kijövök a sráccal és már mindenki kérdezi, hogy ez tényleg csak barátság vagy több van köztünk, mert teljesen úgy viselkedünk egymással. ez ültette bele a bogarat a fülembe, hogy tényleg több lehetne és lassacskán beleestem a srácba.

néha tök úgy érzem, hogy lehetne több, de akkor eszembe jut hogy lehet én értem félre a jeleket, ami neki baráti legyen az 1 érintés én rögtön úgy veszem hogy már lehet több...

nem értem magamat és ezt egészet. nem akarok nála rákérdezni, mert nincs sok barátom, de azokat fontosnak tartom.

köszönöm, hogy kiírhattam magamból és várom a véleményeket ha vannak.

48. zunika
2010. ápr. 16. 14:48

Sziasztok!

Párommal 5 és fél éve vagyunk együtt. Ismerkedésünk után 1 évvel kiderült, hogy megcsalt. 3 napra elköltözött, zokogott, én is. Jött a Karácsony, visszajött. Gondoltam egyszer mindenki hibázhat. Ezután minden szép és jó volt, született egy kisbabánk.

5 hónapja lebukott, és kiderült, hogy folyamatosan félrement, élte az életét, netes társkeresők, stb. . .

Azt mondja már más lesz, megtanulta, most jött rá mit veszíthet, bízzak benne. . . :O

A fájdalmak felemésztették érzelmeimet a 4-5 hónap alatt, és ott tartottam, hogy közelengedtem magamhoz egy 10 éves barátságot, úgy értem több lett, mint barátság. Most jöttünk rá, hogy egymásnak lennénk az igaziak. Ismerjük egymást nagyon, de eddig sosem volt köztünk semmi. Ezidáig. . . Most már tudom, úgyis minden szuperál.

A páromat elküldtem 3 napra, de nem bírtam nélküle. Könyörgött, én persze engedtem, mert szeretem. Igen, szeretem, csakhogy lehet, hogy már nem úgy?? Csak addig szeretem annyira, amíg nincs itt? Ez megszokás?? Meg tudom újra úgy szeretni?

A 3. féllel pedig hanyagolom a találkozást. (Hiányzik :( )

Megváltozik a párom? :O Vagy évek múlva kiderül, hogy ugyanolyan marad, és akkor nekem "elment a vonat"? :O

És közben itt a nemsokára 3éves kislányunk :O

Döntésképtelen vagyok :O

2009. ápr. 4. 11:11
valaki tudna nekem tanácsot adni hogy hogy tudnám féltékennyé tenni a volt pasimat vagy hogy mit írjak neki myvipen?
46. lilura
2009. ápr. 4. 10:14
szerintem egyik sem létezik-valójában:).
2009. ápr. 4. 09:51
Nekem barátságnak indult,mégis szerelem lett belőle.Sajnos nem sokáig tartott,röpke 4 hónapig és elhagyott az ex barátnőéhez visszament.Azóta semmi kapcsolat nincs közöttünk.Ilyenkor már nincs barátság.
2009. ápr. 4. 09:05
valaki tudnak nekem srgíteni hogy hogy tudjam visszakapni a pasimat?mert megcsalt lécci valAKI segítsen köszi előre is
43. makrai.lilla (válaszként erre: 42. - 5f3b9a27bc)
2009. márc. 23. 10:03
énsem tudtam barát lenni annak aki elhagyott,Ö akart volna talitzni pár évre rá,én nem.mai napig nem láttam, ennek már vagy 5 éve. számomra halott.lehet kicsit morbod de ez van,hiába 5 év,lehet ha meglátom ujra fájna minden, azt meg nem akarom.2évig szenvedtem h elfelejtsem.igaziból már semmit nem érzek,közömbös,de ettöl még nem akarom látni.mégis miröl tudnánk mi beszélni?
2009. márc. 18. 17:09
Szerelemből barátság szerintem nincs, legalábbis nálam. Ha szerelmes voltam és vége, akkor a megutálás fázisa következik, ha akarom ha nem. Nálam így müködik!:)
2009. jan. 9. 13:48
Nálam kizárt, hogy szerelemből barátság legyen, viszont barátságból lehet szerelem!:)
40. d0a7a517d6 (válaszként erre: 37. - D0a7a517d6)
2009. jan. 9. 13:32

Még azóta is csak nagyon jó barátok vagyunk és leszünk is! Napi szinten csevegünk és talizni is szoktunk.

Mindent megbeszélünk és kikérjük egymás véleményét is.

2009. jan. 9. 09:56
szerelemből lehet barátság. Én az exemmel még most is tartom a kapcsolatot. Már 2éve, hogy szakítottunk, de a barátság az meg van
2008. nov. 11. 07:40

Sziasztok!

Fél éve megismertem egy lányt akibe szerelmes lettem.Ismerettségünk elején leállított a nyomulásról,tisztáztuk a dolgot és azóta ő a legjobb barátom.Mindent megbeszélünk és nagyon közel állunk egymáshoz.Nemrég azzal jött hogy együtt tölthetnénk egy éjszakát.Vágyom rá még mindíg mélyen,de már a barátságunkat is féltem.Mi lesz azután?Kitarthat utána is a barátságunk?Mitévő legyek?

2008. okt. 15. 12:17

Van egy fiú akivel látásból ismertük egymást.

Majd beszélgetni kezdtünk és össze barátkoztunk.

Ez két hónapja kezdődött.

Megbeszéltük,hogy csak barátok lehetünk,de egy idő után felhozta,hogy lehetne-e köztünk több mint barátság(persze sms-be kérdezte))

A válaszom majd alakul és nem is témáztunk többet erről.

Naponta többször felhív és smst is küld.

Ha talizunk ölelget, puszilgat és mindig mondja hiányzom és imád.

Én is szeretem és többet érzek iránta mint baráti szeretet ,de nem vagyok szerelmes .

Nagyon hasonlóak vagyok,de teljesen más életet élünk.

Tudom,hogy semmi jó nem sülne ki ,ha több lenne köztünk mint barátság.

2008. okt. 14. 17:58

5éve van egy barátom, akivel tényleg a legjobb barátok lettünk. De ő most szerelmes lett belém, azt mondta most egy darabig kerülnünk kell egymást, hogy el tudjon felejteni, legalábbis mint a szerelmét....

De nem birom, hogy azt se tudom mi van vele...hisz eddig minden nap beszéltünk...

mit tegyek? keressem őt? vagy hagyjam mig megnyugszik....?

35. rinike
2008. szept. 30. 10:13
Szerintem - még ha nem is túl gyakori - lehet barátságból szerelem, és szerelemből barátság, persze mindegyikhez két ember kell.
34. 376fd391e9 (válaszként erre: 33. - Bzanna)
2008. szept. 23. 11:19

Nagyon rossz helyzetbe vagy,de nem szabad nekem se és senkinek se kizàrni ezt a szituàciot.

Nos én a férjedet ugy feljelenteném,persze a törvény nem mindig àll azok oldalàn akik ezt igazàbol megérdemelnék.

Csak egyet tudok mondani:kitartàs!!!!!!!!!!!!!!!

És ne hagyd magad teljesen kihasznàlni.

Amugy ha else vàltatok,akkor jogod van a lakàsba élno,föleg ha közös gyerek is van,a mosàs màr nem biztos hogy a kötelességed.

Keress fel egy jo ügyvédet

33. bzanna
2008. aug. 23. 10:30
Az én férjem annyira összebarátkozott a büféslánnyal, hogy már az esküvőt tervezik (pedig még a válás el sincs indítva), és decemberre várják a gyereküket. Ja, a mi közös kisfiunkat meg úgy elfelejtette, ahogy van. Még annyit se mond neki amikor elmegy itthonról, hogy szia Áron. Merthogy még összeköltözni sem hajlandóak, nekem kell innen elmennem, mert az anyósomé a ház, de anyósom meg nem akarja ideengedni a ribancot. Én mosok, takarítok a férjemre, merthogy ha már itt "élősködök a gyerekkel együtt", akkor már csináljak is vmit....Csinálják azt, amire gondolok..
32. fagbea (válaszként erre: 22. - Büngyürina)
2008. aug. 7. 15:23
nagyon szépet és igazat írtál
2008. aug. 3. 14:45
ez nagyon is előfordul. Én a párommal 6évig voltam együtt, aztán szakitottunk, mert megcsalt.Aztán 4hónapig hallani sem akartam róla, aztán találkozgattunk és jó barátok lettünk. Nem bánom és a párom sem. Ritkán találkozunk, de ha problémám van, akkor hozzá nyugottan fordulhatok
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook