Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Barátok közt - így látjuk mi fórum

Barátok közt - így látjuk mi (beszélgetős fórum)


55232. Gwenllian (válaszként erre: 55227. - Nata8)
2009. máj. 25. 15:57

"Miki és Laci műszőrzetét látva például eszembe jutott a Brian élete hogy milyen régen láttam. Úgyhogy meg is néztem. Már ezért megérte!"


:DD

55231. Lucilla (válaszként erre: 55229. - Geridina)
2009. máj. 25. 15:42
Erre a kolleganőm csak annyit mondana: Addig állj vívóállásban.:))
55230. Lucilla (válaszként erre: 55226. - Joys)
2009. máj. 25. 15:41

Milyen jó Mikinek, hogy ennyi pénze van. Nem kéne inkább munkát keresnie?


Na kiváncsi leszek erre a hadjáratra.:)

55229. geridina (válaszként erre: 55228. - Joys)
2009. máj. 25. 15:09
Hát, a péntekenkénti Rejtély című sorozatot meg sem közelíti, az biztos. Éppen azon gondolkodtam, mikor jutunk el arra a szintre (mármint MO), hogy az amerikaiak epekedve várják a sorozatok folytatását, amit tőlünk vettek meg és leszinkronizáltak:))))
55228. Joys (válaszként erre: 55227. - Nata8)
2009. máj. 25. 15:01

Mi itt az évek során elég sok mindent szorgalmaztunk már, kritikai észrevételeinknek azonban semmi foganatja nincs. Ahogy mondani szokták, csak a Holdat ugatjuk.

Ebből nagy valószínűséggel arra lehet következtetni, hogy

Kalamár nagyfőnök és munkatársai a HOXA-t nem olvassák, vagy ha nagy ritkán még is megtennék, akkor nem veszik komolyan.


A színvonal kritikán aluli, bár felfogható akár úgy is, hogy esti szórakozásként elmegy, el lehet rajta röhécselni...

55227. Nata8 (válaszként erre: 55178. - Joys)
2009. máj. 25. 14:33
Akkor tán azt kéne szorgalmazni - a mielőbbi befejezés helyett - hogy írják jobban. Szerintem. Bár engem kifejezetten szórakoztat így egy csomó dolog! Miki és Laci műszőrzetét látva például eszembe jutott a Brian élete (igaz, ott a kövezéses jelenet "kicsit" más); hogy milyen régen láttam. Úgyhogy meg is néztem. Már ezért megérte!
55226. Joys
2009. máj. 25. 14:23

A tárgyheti előzetesben azt olvasni, hogy "Miklós üzleti ügyei jól alakulnak, nem úgy a Nórával való kapcsolata. Úgy gondolja,Attila lebuktatásához Németországba vezetnek a szálak."

/Ez érdekes, mióta kijött a kórházból, lézeng, vegetál és Nóra után kajtat. Munkája nincs, semmiféle üzleti tevékenységet nem folytat, csak a bosszú hajtja, de szemben a kezdeti fogadkozásaival, nem Clau, hanem a féltestvére ellen./


Olvasni továbbá,hogy "Zsolt és Valter lassan célt ér a Claudia ellen folytatott hadjáratban."

Na ez érdekesnek ígérkezik.

55225. Joys (válaszként erre: 55223. - Egypt)
2009. máj. 25. 14:06
Egyetértek ezzel a megítéléseddel.
55224. virgilius (válaszként erre: 55203. - Hangyászsün)
2009. máj. 25. 13:51
Kb, de távozóban még beadta a mattot.
55223. egypt (válaszként erre: 55214. - Hangyászsün)
2009. máj. 25. 13:40

Igen, tudok minderről, millió erről szóló műsort megnéztem, mert egy időben állandóan ilyeneket nyomattak az ismeretterjesztő csatornákon.

Nem hiszem, hogy Brown ne lenne tisztában mindezzel, szerintem inkább az a gond, hogy a legtöbb ember nem tudja, mit jelent az, hogy fikció. Brown tudtommal sosem állította, hogy dokumentumkönyvet írt volna. Nekem tetszett, hogy olyan logikusan fel volt építve az egész, és érdekesnek találtam az elméletet annak ellenére, hogy egy percig sm hittem el belőle semmit. De nagyon fordulatosak és szórakoztatóak a könyvei.

55222. Martian (válaszként erre: 55219. - Hangyászsün)
2009. máj. 25. 13:17
Kamilla a kislány akiről álmodik
55221. Lucilla (válaszként erre: 55216. - Hangyászsün)
2009. máj. 25. 13:03

Valterban verhetetlen vagyok, minden mozdulatát figyelem.:)

Röhögtem is rajta eleget, az "akció indul" mondata előtt pakolgatta a fénymásolatokat.:))

55220. Joys (válaszként erre: 55214. - Hangyászsün)
2009. máj. 25. 12:42

Nagyon érdekes, amiket írsz.


Hosszan lehetne e témáról /a titkos társaságról, benne Leonardo da Vinci személyéről/ beszélni, hiszen a Dan Brown könyvében foglaltak /esetleges/ tudományos alapjai már a megjelenés idején óriási vitákat és viharokat kavartak, amit a belőle készült film még csak felerősített.

Az pedig, hogy pl. Mária Magdolnának gyermeke született Jézustól/!/, végképp kiverték a biztosítékot mind a Vatikánban, de t.képpen az egész katolikus világban.

55219. Hangyászsün (válaszként erre: 55217. - Martian)
2009. máj. 25. 12:37
Én meg azt hittem, Kamilla a copfos szőke kislány. Niki persze előbb-utóbb elszólja magát. Kérdés, mikor derül ki Kamilla előtt is, hogy ki az igazi anyja. Nyilvánvaló, hogy Niki és az utóbbi szülei ezt nem kötötték az orrára. Egyébként Imre a DVD-ferdítői és részmunkaidős irodistai bevételeiből fedezi a másoddiploma immár félévente több százezer Ft-os költségeit???
55218. Hangyászsün (válaszként erre: 55214. - Hangyászsün)
2009. máj. 25. 12:34
A Saulniere-lufi egyébként egy vendéglős ötlete az 1950-es évekből, aki így próbálta felfuttatni az 1. vh. után nem sokkal meghalt pap által a szeretőjére hagyott Villa Bethaniát, amelyben az állásából felfüggesztés után lakott, és amelyet papi szeretetotthonnak szánt. A nő, egyébként egy helyi parasztlányka, Marie Denardot (remélem, jól írtam) jó 30 évvel élte túl az abbét. A vevő szállodát és éttermet nyitott, és e módon igyekezett vendégeket csalogatni az amúgy jelentéktelen kis faluba, Rennes-le-Chateau-ba. Mit mondjunk: Remekül bevált a számítása.
55217. Martian
2009. máj. 25. 12:30
ajánlóban folytatódik az Imi álom sztori
55216. Hangyászsün (válaszként erre: 55213. - Joys)
2009. máj. 25. 12:29
De még mennyire így van! Viszont ha már ennyi szó esik róla, előbb-utóbb csak meglesz HEGEDŰS (leánykori nevén: Kertész) Bálint antréja. Egyébként kőolajfúró-szigetre nem lehet csak úgy elrepülni, még hozzátartozóként sem.
55215. Hangyászsün (válaszként erre: 55211. - Lucilla)
2009. máj. 25. 12:26

Most, hogy mondod! :ODDD

Előbb-utóbb még a nem túl agyafúrt Lacinak is szöget üthetne a fejébe, hogy Valter még olyan látszattevékenységet sem végez, mint ő. Clauról nem is szólva.

55214. Hangyászsün (válaszként erre: 55072. - Egypt)
2009. máj. 25. 12:23
A Da Vinci-kóddal kapcsolatban az a legnagyobb baj, hogy amerikaiak tízmilliói számára ez a legkomolyabb könyv, amelyet valaha elolvastak vagy el fognak olvasni. Brown pedig elhitte a magyarul Az abbé titka címen megjelent 3 angol áltudományos szerző elméleteit. Őket egy Pierre Plantard nevű kisstílű francia szélhámos ültette fel a Sion Perjelséggel. PP a 90-es évek elején, félve a politikai ügyben (a korábbi miniszterelnök, Beregovoy öngyilkosságiügye) történő letartóztatástól, bevallotta a Suretén, hogy jóllehet a háború után valahol a svájci határ mentén egy kisvárosban megalapította a nevezett egyletet, az részben a helyi ingatlanspekuláció ellen lépett fel, másrészt a regionális választáson a szélsőjobboldal egyik jelöltjét támogatta, azaz szó sem volt arisztokraták és hírességek által felváltva vezetett titkos szövetségről. Brown ugyancsak készpénznek vette azt az összes "rejtélyek köynve" által megénekelt esetet, miképpen gazdagodott meg egy istenhátamögötti falu plébánosa a Pireneusok előterében a 19. század végén. Válasz: Mert talált valamit, amiért hatalmas hallgatási pénzt fizettek neki - a spekulációk J. Kr.&M. M. házasságlevelétől a templomosok kincséig terjednek. A valóság persze prózaibb: A Béranger Saulniere nevű helyi pap különféle katolikus újságokban hirdetéseket jelentetett meg, hogy misézést vállal az adományozóknak a purgatóriumban senyvedő hozzátartozóiért. Az életveszélyes plébániaépület és a düledező templom miatt erre tkp. rá is kényszerült, a 3. köztársasággal hadilábon állt, műemlékvédelem akkoriban max. a Notre Dame szintjén létezett, jóllehet a helyi templomot a vizigótok építették, így nagyon ritka műemlék. A terv túl jól sikerült, dőlni kezdett a pénz, az abbé egy darabig pontos könyvelést vezetett, de rájött, hogy az összes miseszándékot akkor sem tudná teljesíteni, ha teljes hátralévő életében folyamatosan misézne. Így bekötőutat építtetett a faluhoz, létrehozott egy papi szeretetotthonnak szánt épületet, félelmetesen csiricsáré stílusban kidekoráltatta a templomot, ami megint csak spekulációkra adott módott. Ám az őt pártfogoló püspök halála után bealkonyult neki, a Kúria felfüggesztette, helybenhagyva az új püspök döntését. Saulniere megpróbált bankhitelt felvenni a pereskedéshez, de addigra már elapadtak a bevételei. A Vatikán a nyilvános misézéstől eltiltotta, de mivel gyakorlatilag nem a saját meggazdagodására fordította a miseszándékokból befolyó összegeket, büntetését azzal enyhítette, hogy halálakor visavétetik a papság soraiba. Egy VALÓDI angol kutató mindezt részletesen leírta a www.priory-of-sion.com oldalon. Brown persze nem vihette el hőseit a nagyon feszes cselekményt meghosszabbítva a Grál keresése során Párizsból a spanyol határ közelébe, majd onnan brit földre, így meg kellett elégednie azzal, hogy a Louvre kurátorát nevezte el S.-nek.
55213. Joys (válaszként erre: 55205. - Hangyászsün)
2009. máj. 25. 12:16

Ez mind igaz, meg amit Laciról is írsz, de hát már neked is volt időd hozzászokni a temérdek elnagyolt, felületesen rendezett jelenethez.

A Bk minden percében magán viseli a felületességet és azt, hogy roham tempóban, kapkodva készül.

Ez egy ilyen szappanopera.

"Kicsi is, savanyú is, de a mienk"-ahogyan ez "A tanú" c. remek filmszatírában elhangzik a magyar narancsról..

55212. Martian (válaszként erre: 55210. - Geridina)
2009. máj. 25. 12:14
csak épp azért járok erre a fórumra mert politika mentes, és szeretném, ha az is maradna
55211. Lucilla (válaszként erre: 55205. - Hangyászsün)
2009. máj. 25. 12:12
A múltkor nagyon másolt valamit, vajon mi lehetett?:)
55210. geridina (válaszként erre: 55209. - Martian)
2009. máj. 25. 12:10
Nem azért tettem be, hogy politikai fórummá avanzsáljunk, egyébként pedig ha ez a véleményed, nem kell végigolvasnod.
55209. Martian (válaszként erre: 55195. - Geridina)
2009. máj. 25. 12:08
még akár nevetnék is rajta, ha nem lenne egy mesterségesen gerjesztett indulat az épp regnáló kormány ellen, és ne hallanák éjjel-nappal azt hogy itt a világ vége mert épp nem én vagyok hatalmon, de ez nem egy politikai fórum, úgyhogy talán ezt a viccet se kellett volna betenni
55208. Hangyászsün (válaszként erre: 55206. - Geridina)
2009. máj. 25. 11:57
Ez legyen a legkisebb veszteség, ami ért. A BK-ra visszatérve: Szombathy felüdülést hozóan alakította Ernőt, azaz a Kanadába disszidált kisembert. Viszont az öltöztetők fantáziatlanságára utal, hogy nem adtak ki pénzt rossz amerikai konfekcióra, amiben járhatna.
55207. Joys (válaszként erre: 55196. - Célia88)
2009. máj. 25. 11:51

Szia, Célia! Természetesen voltunk, szombaton mentünk ki és csodás idő fogadott, csak fújt a szél.

Azért jól éreztük magunkat, azt mondhatom elég sokan voltak, bár meglátszik, hogy idény eleje van. Hátul néhány medencét még nem nyitottak meg, az Aqua-Park viszont már üzemelt.

A németek, osztrákok közül még csak a nyugdíjasokat látni, de őket máris nagy számban.

Szerencsére a belépők árát idén nem emelték, ezt nagy betűkkel a Gyógyfürdő és Strand bejáratnál ki is írták.

Ja és javában épül az Élményfürdő a strand területén, nagy kiterjedésű lesz és november végére készül el.

Tegnap, vasárnap afféle kiránduló idő volt, felhős, fátyolos égbolttal. Nagyot sétáltunk a városban, fagylaltoztunk./1 "kupac" 150 Ft-ba kerül-mindenütt./

E hét végén ismét leutazunk /most vonattal, nem kocsival/ és csak 1-jén, Pünkösd hétfőn térünk haza.

55206. geridina (válaszként erre: 55203. - Hangyászsün)
2009. máj. 25. 11:51
Pontosan úgy történt ahogy leírtad:)
2009. máj. 25. 11:45
Bocs, másfél hetet nem olvastam vissza, de nem feltűnő, hogy Valter irodabérlőként gyakorlatilag semmiféle tevékenységet sem végez (telefonálás, faxolás, e-mailezés "üzleti" ügyekben)??? A kerékcsere is jó gagyi volt.
55204. Hangyászsün (válaszként erre: 55156. - Retrbk98)
2009. máj. 25. 11:41
Arról nem is szólva, hogy Lacinak be kellett volna mennie valamilyen sörözőbe, hogy dohány- vagy ételszaga legyen, valamint lehajtania min. egy korsóval.
55203. Hangyászsün (válaszként erre: 55105. - Gerna)
2009. máj. 25. 11:33
Üdv! Lacinak eredetileg nem őrködnie kellett volna? Ezt simán megtehette volna úgy, hogy látszólag a folyosót takarítja. Egyébként a hétvégén végignéztem a videóra felvett BK-epizódokat, így tökéletesen képben vagyok, csak a múlt hétfői epizódok maradtak ki. Esetleg letölthetném valahonnan? Ha nem, csak az érdekelne, hogyan rontott be Miki a villába? Csak úgy becsengetett, Claut félrelökve, majd a Villán végigcsörtetve, Nóra nevét kiáltozva, ordítva el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook