Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Barátnőm örökbe akarja adni a babáját, a véleményemre kíváncsi, erre mi a "jó" válasz? fórum

Barátnőm örökbe akarja adni a babáját, a véleményemre kíváncsi, erre mi a "jó" válasz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
178. era06 (válaszként erre: 177. - A0c1361e44)
2014. febr. 2. 11:42

Nem tudja, mit veszít. De szeretetből kell tudni veszíteni is.

Valamikor: jó volt a palatábla, ma kell egy ilyen okosláda is a gyereknek.

Ma sok minden más is kell. Nem elég ruházni, etetni, szeretni.

A szülőnek is fáj, ha nem tud mást is adni a gyerekének. Ma márt az óvodában sem mindegy, hogy miben járatod. A gyerekek pedig kinézik azt aki szegényes. Egy fizetésből csak éldegélni lehet, azt is keservesen. De ha miniszteri fizetése van, az más dolog.

177. a0c1361e44 (válaszként erre: 176. - Era06)
2014. febr. 2. 10:35

Ez esetben valóban nem, de ha tényleg csak pont ezen múlik, hogy lemondjon a gyerekéről?

Bár az is igaz, hogy ha valakiben ez felmerül, akkor már lehet jobb is, ha nem ő neveli...

De mivel nincs gyereke még, nem is tudja, hogy ezzel mit veszít...

176. era06
2014. febr. 2. 10:10

Létezik nyílt örökbefogadás is.

Amíg nem fizetnek érte, nem emberkereskedelem.

Ha nem akarják meggyőzni, hogy nálunk sokkal jobb helyen van, akkor az nem tisztességtelen előnyhöz jutás.

175. 3d787b167a (válaszként erre: 174. - A0c1361e44)
2014. febr. 1. 20:40

Aki lemond a gyerekéről, a saját döntését hozza meg.


Én eddig is értettem.


Te rágod a tisztesség csontját, holott nem tudhatjuk, mi hogyan lesz jelen esetben.


Ha ővé lesz ez a baba, legyen.


De ne te legyél a bíró!

174. a0c1361e44 (válaszként erre: 173. - 3d787b167a)
2014. febr. 1. 20:09

Mondom, hogy nem zavar!

Csak tisztességtelennek tartom azt, ahogy rá akar beszélni valakit arra, hogy örökbe adja a gyerekét. Lehet csak ennyin múlik a döntése. És bár annak aki kapja a babát klassz lesz, de aki lemond róla az ő nyomására lehet, hogy élete legrosszabb döntése lesz.

Érted?

Ha nem, akkor hagyjuk.

173. 3d787b167a (válaszként erre: 172. - A0c1361e44)
2014. febr. 1. 20:06

Ha neked mindegy lenne, nem tetted volna szóvá.


Miért zavar az téged, hogy netán nem kell 2 évet várni egy babára?


Amúgy gyermekkereskedelem addig lesz, míg világ a világ.

172. a0c1361e44 (válaszként erre: 171. - 3d787b167a)
2014. febr. 1. 19:55

Azért, mert nyilvánosan kiírta és én szeretem az egyenes utakat, ami az ő esetében egy szervezet, ami ezzel foglalkozik. Sokan várnak rajtuk kívül is babára, miért kellene neki lenni az elsőnek?


De mint írtam nekem mindegy. Nem az én gyerekem, a sajátjával mindenki azt csinál, amit akar. Majd ráérünk sopánkodni, akkor ha halljuk a híradóban, hogy gyermekkereskedelem és társai....

171. 3d787b167a (válaszként erre: 170. - A0c1361e44)
2014. febr. 1. 19:50

Igen, nyilván ezt szeretné.


De ez igazából nem tartozik se rád, se rám.


Téged ez miért zavar?

170. a0c1361e44 (válaszként erre: 168. - 3d787b167a)
2014. febr. 1. 19:47

Nálam nem neki esés, csak nyomatékosítás semmi más. A sorok közé sem írtam semmit.

Számomra teljesen egyértelmű, hogy azért akar priviben beszélgetni, mert esetleg megkaphatná ezt a babát, akiről az anyja feleslegesen mondana le, és nekem ez olyan, hogy előnyszerzés miatt valakit rá akar beszélni valamire. Nekem ez tisztességtelen, de ha itt belefér, nekem mindegy. Nem az én gyerekemet akarja valaki megszerezni....

169. a0c1361e44 (válaszként erre: 168. - 3d787b167a)
2014. febr. 1. 19:44

Az egész fórum erről szól.

Azért akarja örökbe adni a gyerekét, mert elhagyta a párja.

168. 3d787b167a (válaszként erre: 167. - A0c1361e44)
2014. febr. 1. 19:42

Ami tele van felkiáltó jellel, az nekiesés.


Amúgy meg hogy jön ide az, hogy egy fizetésből gyereket nevelni???

167. a0c1361e44 (válaszként erre: 166. - 3d787b167a)
2014. febr. 1. 19:35
Nem estem neki, csak leírtam a véleményemet.
166. 3d787b167a (válaszként erre: 165. - A0c1361e44)
2014. febr. 1. 19:34
Most miért esel neki!?????
165. a0c1361e44 (válaszként erre: 161. - Kethy5)
2014. febr. 1. 19:16

Most próbálsz szerezni egy gyereket magadnak?

Ne csináld már!

1 gyereket simán fel lehet nevelni 1 fizetésből és akármiből is, nehogy már te mond meg, hogy mi a helyes, akinek nem lehet gyereke és örökbe szeretni fogadni!

Ne haragudj! Én nagyon sajnállak ezért, de ezt ne tedd! Vannak szervezetek, akik ezzel foglalkoznak, menj oda! Ismerőseim így tettek és egész rövid időn belül haza vihettek egy 4 napos csecsemőt, aki jelenleg 12 éves...

164. era06 (válaszként erre: 1. - 72497ec515)
2014. febr. 1. 14:49

nekem nincs se jó, se rossz véleményem


Ha úgy érzi, csupán kötelessége etetni , ruházni, adja örökbe.

Ha nem tudja felnevelni , adja örökbe. Attól még szeretheti a gyerekét amiért nem ő neveli. Szeretet kell a lemondáshoz is. Baba érdeke fontosabb az egyéni érdeknél.Ő nem tehet róla, itt van.

Ha van elég ereje, van segítsége és ragaszkodik a gyerekhez akkor nevelje a barátnőd.

163. kethy5
2014. febr. 1. 14:10
Szia. Szeretnék privàtban beszélni veled, vagy a baràtnőddel.
162. kethy5 (válaszként erre: 129. - 72497ec515)
2014. febr. 1. 12:52
Szia! Adsz egy e-mail címet?! Szívesen beszélnék veled erről.
161. kethy5
2014. febr. 1. 12:41

Szia!


Szerintem ha nem tudja fel nevelni akkor helyesen cselekszik. Nagyon sok pár van akinek meg nem adatik meg hogy gyereke legyen. Például mi is kínlódunk a férjemmel. egy gyerek elment a következő meg nem akar jönni. Felmerült már az örökbe fogadás is.

2014. jan. 30. 15:26

Nem olvastam végig rendesen a hsz-eket..


Íriszen kívül megint senkinek nem jut eszébe, hogy netán munkából is el lehet egy gyereket tartani. A környezetemben is nevelnek egyedülállók gyermeket. Eljárnak dolgozni, gyerek meg jár a bölcsibe. Mert gyerek nélkül nem járna el melóhelyre?

És nem ők a legszegényebbek, egy gyereket egy fizetésből is el lehet tartani. Van egy-két nehéz év az elején, aztán meg tök szabadon élnek, nem függenek senkitől. Aztán még új szerelem is jöhet..


Ha meg a szülők idősek, akkor azért esélyes, hogy nemsokára a lakáskérdés is megoldódna, sokaknak még ez az esély sincs meg.


Az én egyik gyerekem is 6 hónaposan ment bölcsődébe, és életünk legszebb évei voltak. Semmi baja nem lett.


Ma azért kicsit a ló túloldalán van az a felfogás, hogy ha 100 évig nem tudom otthon a gyerek fenekét nyalni, akkor már inkább örökbe adom...


És igen, nem a segélyekre kell apellálni, hanem a munkára. Az más kérdés, hogy a segély nem megélhetés, hanem egy átmeneti rossz helyzetben segítség... Így is kellene felfogni, rögtön nem lenne baj..

2014. jan. 30. 13:44
Most nézem, hogy nem a gyerekekre írtad, hogy 8-10, de a mondanivalóm lényegén ez nem változtat.
2014. jan. 30. 13:43

"de ha az megérdemli azt a pénzt, aki 2-3, sőt több gyerekkel, 5-6-8-10, stb évig otthon ül, miért nem érdemli meg az, aki legalább dolgozik?"


Tessék??? Nyolc gyerekkel ÜLNI otthon, a másik meg LEGALÁBB dolgozik?

Mindig újratermelődnek azok az emberek, akik nem átallnak így beszélni a sokgyerekes családokról.

Hogy veszi magának a bátorságot ehhez valaki?


És a 8-10 gyereknél nem kell rögtön elhanyagolt gyerekekre gondolni, ilyen is, olyan is akad. Mint ahogy az 1-2-3 gyerekeseknél is...

157. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 153. - Mariet)
2014. jan. 22. 13:00
Tul sok a bizonytalansagi tenyezo!
156. 93ca7ebb15 (válaszként erre: 152. - A0c1361e44)
2014. jan. 21. 23:13

Kék Irisz!


Köszi a választ! Így már értem.

2014. jan. 21. 11:20
bebiszittyo... f@a megnevezes! gratulalok!
2014. jan. 21. 11:00
Igazán nem értem,a magyaroknak ezt a segély mániáját....Segélyből nem lehet gyereket nevelni,ha még kap is az apukától gyerektartást!
153. Mariet
2014. jan. 21. 10:42

Beszéld le róla! Élete legrosszabb döntése lenne. Már nem olyan fiatal. Mi lesz, ha később nem lesz már gyereke.

Alanyi jogon kap gyest, kérhet segélyt stb.

Lehet, hogy a fiú is visszatér, meggondolja magát. Ha örökbeadja, többet a gyermekét már nem kaphatja vissza. A szülei is megszerethetik még az unokát, ahogy látják növekedni.

Kétgyermekes anya vagyok. Nem tudnék ilyet tenni.

152. a0c1361e44 (válaszként erre: 151. - 93ca7ebb15)
2014. jan. 21. 06:07

Gondolom a te nettód nem 300 ezer, ugye?

Ha nem ennyi valakinek, akkor legyen, de egy ilyennek ne. Főleg azért ne, mert ahogy viselkedik a gyerekével és az emberekkel.


Pl. a kisfiáról úgy beszél, hogy a gyerek, a nevét sosem mondja. Ha megüti a fejét, akkor azt mondja, hogy nem baj, mert jó kemény feje van. Nem viszi orvoshoz, ha megfázik, hanem majd ő vesz neki gyógyszert. Dolgozik napi 8 órát, ezután elmegy gyúrni minden nap 5 órát, így a gyerekkel nem is igen tud foglalkozni. Magának 40 ezer forintos cipőt vesz, a gyerekére meg használt ruhákat ad. Mindenért a gyerekét hibáztatja, pl. azért, hogy ő nem lett főnök, eszébe sem jut, hogy nem alkalmas erre a poticióra, de nem is azért lenne főnök, hogy támogassa a beosztottjai a tudásával, felelősséget vállaljon, hanem a pénz miatt, mert neki kellene még vagy 200 ezer nettó.

Na, ezért sajnálom tőle...ja meg azért is, mert szerinte csak neki van szüksége pénzre, de a többieknek nem, mert a másiknak férje van, aki dolgozik és keressen ő, vagy azért, mert a másiknak nincs felesége, de vannak szülei és tartsák el ők és úgy is több pénze van nekik szerinte...

2014. jan. 21. 03:44

Azt, hogy a barátod vagyok, bárhogy döntesz, melletted állok. Ha örökbeadod, akkor is szeretlek, meghallgatlak, ha szomorú vagy, sírhatsz a vállamon. Ha esetleg mégis megtartod, segítelek, amivel csak tudnak. Pl. adok gyerekruhákat, amik nekünk nem kellenek. Mivel úgyis gyesen leszek a saját ikreimmel, szívesen vigyázok a Te babádra is, ha esetleg találnál valami munkát.


Egyébként: igenis van olyan helyzet, hogy az ember örökbeadja. Mindenki maga dönti el, maga tudja, mit bír, maga ismeri a körülményeit. Én azt, aki tudja, hogy ő nem tudja vállalni, és ezért a születése után AZONNAL örökbe adja, inkább tartom igazi és jó anyának, mint azt, aki elveteti, csak mert rosszkor jött, vagy nem tökéletes (pl. Down-kóros), vagy még hónapokig vacillál, hogy jaj, örökbe adjam vagy nem. Mert megadja a gyereknek a két legfontosabbat: az életet, és a lehetőséget, hogy ha nem is vér szerinti, de szerető családban nőjön fel.


Egyébként: én is azt gondolom, hogy ez anyagi helyzet függő. Kap gyedet? Milyen segélyekre van lehetősége? Tud bármi alkalmi munkát vállalni esetleg gyes mellett? (Pl. más gyerekre vigyázni, fordítani, magántanítani, esetleg eljárni valakihez takarítani, amíg mondjuk nagyszülő vagy egy gyese barátnő (pl, topikindító) vigyáz a babára. Visszavárják a munkahelyén? Ha nem, várható, hogy talál másikat? Nem olyan elrugaszkodott ötlet, pláne ilyen helyzetben a korai bölcsibe szoktatás... De mindezeket neki kell végiggondolnia, mi nem ismerjük annyira a helyzetét és a lehetőségeit.


Kék Irisz! Te miért vagy berágva a jól kereső, a baba mellett dolgozó nőkre? Én nem mondom, hogy a gyed extra jó és jól van megcsinálva, de ha az megérdemli azt a pénzt, aki 2-3, sőt több gyerekkel, 5-6-8-10, stb évig otthon ül, miért nem érdemli meg az, aki legalább dolgozik? Mellesleg nálam pl. a gyed extra pont azt a lyukat tömi majd be, ami az előtte lévő 6,5 hónapban keletkezik, mert a szülési 5,5 hónap után lejár, utána 6,5 hónapig meg vagy azért futunk mínuszba, mert gyeden csücsülök, az meg semmire (lakáshitel + rezsi sem, és még tápszert, pelenkát vagy egy kiflit sem vettem) sem elég, vagy azért mert visszamegyek dolgozni, de ugye 1 éves kor alatt nincs még gyed extra, bölcsibe ilyen picin nem akarom, ha meg bébiszittyót fizetek, akkor meg a fizetésem mínusz bébiszittyó mínusz BKV bérlet mínusz diákhitel, és kb ott vagyok, mint ha gyeden lennék. Mondjuk 2,5 hónapra van tartalék, de hogy utána mi lesz...

2014. jan. 21. 01:09
Nem tudok olyan szituációt elképzelni, hogy odaadjam a kisfiamat( most volt 9 hetes ;) én 36 évesen élhettem át elôször az anyaság érzését és nagyon sajnálom, hogy nem volt eddig erre lehetôségem korábban! Tessék minden követ megmozgatni, hogy a baba az anyjával maradjon!Ez egy életre szôlô döntés, amiben két ember sérül!Korábban javasolták az önkormányzatnál való érdeklôdést, ruha ügyben valôban nem lehet gond mert mindig segît gondolom a Vöröskereszt. Ha anyagi megfontolásból dönt îgy azt sz.v.sz. nagyon meg fogja bánni.Anyának lenni a legjobb, legfantasztikusabb dolog a világon.Nem ér fel semmivel!NE ADJA Ö RÖKBE SEMMIKÉPPEN SEM!
149. githaj
2014. jan. 15. 23:00
Szerintem érdeklodjon elore a lehetoségekrol, de a dontést ne siesse el.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook