Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pár éves kisgyermek örökbefogadása? Tapasztalatokra lennék kíváncsi fórum

Pár éves kisgyermek örökbefogadása? Tapasztalatokra lennék kíváncsi (beszélgetős fórum)


2015. márc. 11. 14:49

Sziasztok!


Örökbefogadás céljából keresek olyan nőt, aki örökbeadná nekünk gyermekét. Több info privátba, telefonszám megadásával.

21. barnaszemű (válaszként erre: 20. - Anikó***)
2012. okt. 2. 14:57
Írtam privit.
2012. okt. 2. 14:15

Még csak most kezdtük az ismerkedést, kb. 2 hónapot mondtak.


Nálatok a lányok foglalkoznak a múltjukkal, származásukkal? vagy ez a természetes nekik.

19. barnaszemű (válaszként erre: 18. - Anikó***)
2012. okt. 2. 09:56
Szívből gratulálok hozzá!Mikor tudjátok elhozni?
2012. okt. 1. 08:28
Mi 0-4 éves életkort írtunk és országos lista szintén, erre 2 éves és saját megyeit (budapest) "adtak" - mondjuk hála az istennek....közel van és picike a gyerek-:)))
17. barnaszemű (válaszként erre: 16. - Anikó***)
2012. szept. 28. 14:08
Nem vérszerinti testvérek.Tényleg rövid volt a várakozás de Ő országos listás és ott bármi elő fordulhat.2-7 évig írtuk de tudtuk ,hogy nem a kisebbiket fogjuk kapni.Igaz 6 éves de nagyon pici nagyon cuki.Az első lányunk nekünk is 2.kiajánlás volt.
16. Anikó*** (válaszként erre: 15. - Barnaszemű)
2012. szept. 27. 15:57

Az nagyon jó h szeretik egymást a lányok (nem édestestvérek ugye?). Jó rövid volt a várakozási idő, a 2 hónap. Igaz picit akar mindenki.


Tényeg édes a pici lány-:))) Valójában ő a 2. kiajánlásunk, az első szegény nagyon beteg volt, de itt megdobbant a szivem mikor megláttam a fotóját.

15. barnaszemű (válaszként erre: 13. - Anikó***)
2012. szept. 27. 14:37
Nagyon gratula a pici lányhoz,biztos nagyon aranyos!Szerintem is könnyebb lesz,hogy gyerekotthonban van.A két lány szereti egymást de ezerrel megy a féltékenykedés,de majd belejönnek, mindenkinek szoknia kell még a helyzetet.
14. barnaszemű (válaszként erre: 11. - Napocskaszemű)
2012. szept. 27. 14:32
Szia!Nem tudom melyik határozatra gondolsz.Az örökbefogadási a jelentkezéstől számítva 4-5 hónap.Mi most arra várunk ,hogy kihelyezzék a kislányt 30 napra hozzánk,ez kötelező a Tegyesznél.Arra van,hogy ez idő alatt még meggondolhatjuk magunkat.Ez után változik meg a neve és lesz ténylegesen a sajátod.
2012. szept. 27. 08:53

Nekünk 2 éves a pici lány és gyerekotthonban van, talán így könnyebb lesz, 1x-i találkozás után már mondogatta h "Ana, Ana"-:)))

A mi leendő kislányunk "félbarna" származásilag, de totál fehér a bőre.


A 2 kislány elfogadja egymást?


Napocska: az örökbefog. határozat -nemtom erre gondolsz-e a beadástól számítva 4 hónap alatt megvolt.

2012. szept. 26. 20:34
Bocsánat, most olvastam, hogy 30 nap.
11. napocskaszemű (válaszként erre: 8. - Barnaszemű)
2012. szept. 26. 20:32
Szia Barnaszemű! Szívből gratulálok a gyerekekhez! És mennyit kell nagyjából várni a határozatra? (kézhezvételéhez)
10. barnaszemű (válaszként erre: 9. - Anikó***)
2012. szept. 26. 16:25
Szia!Az első lánykámnál nem volt könnyű a dolog, azt hitte a nevelőszülei a szülei.Most folyamatban van az ügy a 30 napos kötelező kihelyezésről várom a határozatot.A kislány sokat van nálunk anyu,apu vagyunk minden simán megy nagyon.Mindkét gyerek erősen bántalmazott,egyik fehér másik barna.
2012. szept. 26. 11:33

Barnaszemű: grat. a gyerekekhez-:))) Mennyire volt nehéz/könnyű a hazavitel utáni időszak?


Ja, a határozattól számítva 1 év telt el, a 1,5 év a beadástól van nekem.

Van barátnőm aki alapítványtól fogadott örökbe "fehér" gyereket, 3 évet vártak rá, tegyesznél ennyi idő alatt még hívásuk sem volt....szal a ha "sürgős" akkor engedni kell...pld. életkorban, származásban, eg. állapotban.

8. barnaszemű (válaszként erre: 1. - Napocskaszemű)
2012. szept. 25. 17:21
Szia!Nekünk van egy 10 éves lánykánk akit 4 évesen fogadtunk örökbe 15 hónapot vártunk rá a határozat kézhezvételétől és most van folyamatban egy 6 éves örökbefogadása, rá 2 hónapot vártunk.
7. Anikó*** (válaszként erre: 5. - Napocskaszemű)
2012. szept. 25. 13:51

Csak 1 javaslat: ne várjatok, hosszú a várakozás, adjátok be mihamarabb!!!

Minnél több engedményt Tesztek annák rövidebb a várakozás, aki kicsi, egészséges, "fehérbőrű" gyereket akar az sokat vár.

Bármi infó szükséges szívesen válaszolok, nekem még friss minden.

2012. szept. 25. 13:45
Bocsi a szóismétlésért. :) Nektek, Nektek...Sok Boldogságot!!!
5. napocskaszemű (válaszként erre: 4. - Anikó***)
2012. szept. 25. 13:43

Szia Anikó***!


Köszönöm az információt, ennek nagyon örülök, hogy jó volt a benyomásod a tegyeszről. Mi pár hónap múlva tervezzük az elindítását az ügynek szintén Bp.-en. Gratulálok Nektek, nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!!!

4. Anikó*** (válaszként erre: 1. - Napocskaszemű)
2012. szept. 25. 13:38

Szia Napocskaszemű!


Mi még a gyermek hazahozatala előtt állunk, most kezdünk ismerkedni vele, de azt tudom mondani h tájékozódj mindenről!!! Újszülöttet alapítványoktól lehet, várakozási idő kb. 2-3 év, persze aki bevállalósabb (származás, betegség) annak hamarabb.

Én 1-dülállóként fogadok örökbe (élettárssal) tehát a TEgyesztől van lehetőségem....1,5 év várakozás után tartok itt ahol...semennyire sem kimerítő a "procedúra", a tegyesznél mindenki maximálisan aranyos, segítőkész !!!! (Budapest)

Annyi kikötésem volt h lányt szerettem volna , 0-4 éves korú gyereket írtam be és a kicsi lány 2 éves múlt-:)))

3. napocskaszemű (válaszként erre: 2. - Abeva)
2012. szept. 25. 11:52

Abeva, köszönöm szépen a válaszodat!


Ezt jó olvasni amiket írtál. Mi is hasonló korban lévő kicsire gondoltunk, bár azzal a megfontolással elsődlegesen, hogy talán nekik már nehezebb szülőkhöz kerülniük mivel sokan csecsemőt szeretnének örökbefogadni. Bár ahogy így elkezdtem jobban a témában olvasgatni megdőlni látszik ez a vélekedésem...gondolom, mivel a pár éves gyerekekre is éveket kell várni. Bár lehet még mindig nem vagyok elég tájékozott és nem ettől függ. Szívből gratulálok a gyermekhez és nagyon jó egészséget, sok boldogságot kívánok Nektek! Úgy gondolom nincsenek véletlenek és hogy ki, milyen gyermek kerül egy párhoz az szintén nem véletlen. Legyen vér szerinti, vagy örökbefogadott, de így is úgy is közös sors a család.

2012. szept. 25. 08:35

SZia napocskaszemű !


Mi pár évvel ezelőtt fogadtunk örökbe egy akkor még 2 éves 4 hónapos kisfiút, akiből azóta egy elképesztően okos, melegszivű, szép nagycsoportos óvodás lett. A szüleim szó szerint IMÁDJÁK (egyetlen unoka), az anyósom is szereti és sok mindenben hasonlít rám, tehát épp egy nekem való gyermeket adott a sors. Összesen 3 és fél évet vártunk rá.

2012. szept. 24. 21:48

Sziasztok!


Többször gondoltam már az örökbefogadásra még azelőtt is mielőtt kiderült volna az inzulinrezisztenciám és pcos-em. Mostanában is nagyon sokat gondolok rá, függetlenül attól, hogy egyszer lesz e vér szerinti gyermekünk vagy sem.


Elsősorban olyan anyukáktól szeretnék informálódni akik nem újszülöttet hanem 1-7 év közötti kisgyereket fogadtak örökbe. Arra lennék kíváncsi hogyan alakult a kisgyerek beilleszkedése a családba? Van-e valami jó tanács számunkra amit érdemes megszívlelnünk? Mennyire kimerítő az örökbefogadási procedúra? Tehát sok-sok tapasztalatot szeretnék. Nagyon köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook