Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bárányhimlőre vizes-cinkes rázókeverék fórum

Bárányhimlőre vizes-cinkes rázókeverék (beszélgetős fórum)


2012. szept. 15. 15:54

Látom, hogy régi, de hadd legyen kerek:

A fiam 20 éve volt bárányhimlős kicsi fiú. A cinkes rázókeverék akkor még általános volt. Naponta két-háromszor bepöttyögettem vele, már az illata is hűs volt. Nem viszketett egy darabig (a következő kenésig), és szintén napok alatt leszáradtak a hólyagok.

Csak figyelni kellett, ha kijött egy újabb, azt is rögtön pöttyöztem, hogy ne viszkessen.

10. a9986bef96 (válaszként erre: 9. - Survivor3)
2010. jún. 7. 14:22
Igaz,de...viszket kegyetlenül,azért ajánlotta a fenistilt.Ha azt elfogadod,akkor attól hatékonyabb a cinkes rázós.Fenistil nem elég erős a viszketésre.És ne félj használni.;)
2010. jún. 7. 12:57

Sziasztok!

A Kisfiam is bárányhimlős.

Az orvos semmit nem javasolt rá.

Csak a jól szellőző ruhát, a zuhanyzást és az óvatos törölközést javasolta.

A körzeti orvos, azt mondta, hogy Fenistil gélt használhat rá.

Csodálkoztam is rajta, hogy nem írt fel semmit, de azóta szétnéztem és egyre több helyen olvasom és hallom, hogy nem kell rá semmi, így tud levegőzni és leszáradni a himlő.

8. a9986bef96 (válaszként erre: 7. - 2cb29de033)
2010. jún. 5. 15:15

Én az ilyenekre mondom,hogy a gyógyszerlobbi hatása...:(

(De az csak egy ártatlan megjegyzés volt)

7. 2cb29de033 (válaszként erre: 1. - Pingvi n)
2010. jún. 5. 14:52

Nemrég volt bárányhimlős a kisfiam, és csak és kizárólag hintőport adott rá az orvos. Azt mondta, a cinkes megoldás nem javasolt, mert az csak árt neki!

Én minden fürdés után a kádban beszórtam, és szépen pár nap alatt leszáradtak a sebek.

2010. jún. 5. 12:53
Ugyanezt. Majd lassan lejön róla a fürdés után. A lényeg az, hogy ne viszkessen neki és ne vakarja ki, mert megmarad egy életre a helye.
2010. jún. 5. 12:46
Meg ahogy megszárad raja,el is kezd leperegni.Mitől nehéz lemosni?
2010. jún. 5. 12:44
mentolos hintőpor
3. a9986bef96 (válaszként erre: 2. - A9986bef96)
2010. jún. 5. 12:44
Ez még megromlani sem tud,hiába van rajta felhasználhatósági idő,azt csak kötelező rátenni.
2. a9986bef96 (válaszként erre: 1. - Pingvi n)
2010. jún. 5. 12:44
A cinkesrázós a legjobb rá.Mi fertőzödjen el,ha egyszer cinkes,nem értem?
2010. jún. 5. 12:42

Bölcsis lányom bárányhimlős kiütéseire a házi gyermekorvosunk "rázost" írt fel a viszketés miatt. Az a gond hogy beleragad a sebeibe és elég nehéz lemosni, azt pedig csak kell, hogy ne fertőződjön felül.

Nektek mi-mindent javasoltak, amikor a gyerköcötök bárányhimlős volt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook