Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bárányhimlő elleni vakcina fórum

Bárányhimlő elleni vakcina (beszélgetős fórum)


1 2
12. trapiti (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2014. jún. 27. 08:36

Félreérted. Az övsömör gyakori, az nem gyakori hogy a nagyon idős legyengült emberek bárányhimlős gyerekek között legyenek.


A második bekezdésben valami tévedés van: az övsömör a gyerekkori bárányhimlő késői szövődménye. A vírus beköltözik a gerincvelő közeli ganglionokba és az immunrendszer meggyengülése esetén aktiválódik.

A gyerekkori bárányhimlők elég nagy százslékában alakul ki később. Az a gyerek, aki nem esik át a bárányhimlőn hanem oltással szerez immunitást nem lesz később övsömörös. Akit oltanak, az 30 évesen se lesz bárányhimlős ha egyébként egészséges (ha meg valami miatt gyengül az immunitás, lehet akkor is ha gyerekkorában volt már.)

11. egypt (válaszként erre: 10. - Destiny88)
2014. jún. 27. 08:12

Azt nem mondta el az orvos, hogy a súlyos szövődmények ellen véd elsősorban az oltás? Mert azoktól kell inkább tartani, nem magától a bárányhimlőtől. Itt a Hoxán is van egy anyuka, akinek a gyereke bárányhimlő után agyhártyagyulladással az intenzívre került, majdnem belehalt.

Lehet az is egyébként, hogy akinél az oltástól kijött a bárányhimlő, abban már eleve lappangott, 21 nap a lappanási idő.

2014. jún. 27. 07:08

Erdekes, pont tegnap inditottam ugyan errol egy szabazast.

Megoedig azert, mert a mi orvosunk elarulta, hogy a beoltott gyerekeinek, legalabbis az utolso 4-nek mind kijott.


Vagyis nem elkaptak a bolcsiben, oviban, suliban, hanem a legyengitett korokozo miatt jott ki rajtuk.

Ha ez igy van, akkor nem tudom, erdemes beadni-e...igy is, ugy is atmegy rajta.

2014. jún. 27. 06:34

Mindkét gyerekem megkapta az oltást (egyet), mielőtt közösségbe kerültek volna, most 6 és 9 évesek, nem kapták el egyszer sem.

A felnőtt kor határán érdemes újraoltatni.

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2014. jún. 27. 06:20

Nem gyakori az övsömör?

Már nekem is volt és jó pár ismerősömnek. Sőt! A fiam azért lett bárányhimlős, mert apósomnak övsömöre volt.


Én egyébként azt gondolom, hogy legyen bárányhimlős az ember gyerekként, mert ha felnőttként kapja meg, akkor az nagyon rossz. Most épp az egyik szomszédom volt bárányhimlős harmincegynéhány évesen. Hát jó ronda lett a bőre, és hosszú ideig volt beteg, és rosszul volt.

7. trapiti (válaszként erre: 1. - Cd806f661e)
2014. jún. 27. 01:50

Két oltást kell adni, a súlyos szövődményeket (úgy mint tüdőgyulladás, agyhártya-agyvelő gyulladás) mindenképpen megelőzi, és a felnőttkori zostert (övsömör) is. Én beadattam a lányomnak, azóta 3-4 bárányhimlő járvány volt körülöttünk, nem kapta el.


Amit ellenérvként szoktak felhozni, hogy "nem ad életre szóló" védettséget. Ez nem egészen így van, illetve ha úgy vesszük, akkor semmi nem ad, a betegség átvészelése is. Amíg az immunrendszer jól működik, addig az oltással megszerzett immunitás is megvan. Idős korban vagy betegség kapcsán legyengülhet az immunrendszer, akkor az is elkaphatja újra aki már volt beteg gyerekkorában, tehát ez nem érv... Ráadásul egy ilyen helyzetben mondjuk 70 évesen a gyenge immunrendszer mellett leglább nem az övsömör fog kijönni rajta, csak akkor betegedhet meg ha bárányhimlős beteggel érintkezik, ami azért nem olyan gyakori...

2014. jún. 26. 22:12

Az árát nem tudom, de rá lehet keresni. Választhatsz, hogy egyet vagy kettőt adatsz be, de a kettő a biztos. Igazából nem is maga a betegség ellen véd (bár 97%-os védelmet ad), hanem a súlyos szövődmények ellen. És ha mégis elkapná a gyerek, akkor sokkal enyhébben jön ki rajta a betegség.

Én mindkét gyerekemnek beadattam, és egyik sem volt bárányhimlős, pedig járvány volt többször is azóta.

5. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Cd806f661e)
2014. jún. 26. 22:07
2 alkalmas, osszesen kb. 110 EUR-t fizettunk erte. Meg nem jar bolcsibe, ugyhogy nem derult ki, hatasos-e. Mindenesetre ajanlom, hogy az legyen, kulonben beperelem a GSK-t :D
2014. jún. 26. 21:53

Kb 10000 volt tavaly nyáron. Elvileg két alkalmas, de a doki azt mondta, ha egyszer kap, akkor minimális esély van arra, hogy mégis elkapja, de töredéke tünet lesz, gyorsabban túl lesz rajta, és a szövődmények elkerülhetőek. Mind a két gyerek megkapta, de még nem futottunk bele járványba.

De itt sok hozzászólás van, bár egy régebbi fórum.


[link]

3. Bcicus (válaszként erre: 1. - Cd806f661e)
2014. jún. 26. 21:52
Én sem emlékszem mennyi volt, de badtam mind kettőt (merthogy 2 alkalmas) még csak 3 a fiam, eddig nem kapta el.
2014. jún. 26. 21:48
Az árát nem tudom,de én mind3-nak beadattam és minket egy oltás után elkerült a betegség az oviban,pedig szinte mindenki megkapta.Volt aki egy oltás után is elkapta,de láz nélkül és minimális pöttyökkel megúszta.
2014. jún. 26. 21:44

Mennyibe kerül vakcina?Egy alkalmas oltás?(Pl a neisvac-c két alkalmas volt)

Aki beadatta a gyermekének,annak hatásos volt?Vagy kijött a bárányhimlő ugyanúgy a csemetén?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook