Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudja valaki mennyibe kerül a csecsemőknek a bárányhimlő elleni védőoltás? fórum

Tudja valaki mennyibe kerül a csecsemőknek a bárányhimlő elleni védőoltás? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 1. 09:16

Annán kijött a himlő! 6 pötty van rajta de már 3 napja hogy kijött és már szárad le!

Semmi panasz, nincs láz, viszketés!

20. Bun Csilla (válaszként erre: 19. - Mreich)
2010. febr. 23. 07:45

Nálunk a nagylány 5 évesen kapott 1 oltást, és most 10 évesen jött ki a himlő, de pár nap és majdnem tünetmentes pár pötty és kész!

Ezért a két kicsit se oltatuk be megint, amugy holnap jönne ki rajtuk ha elkapták mert 2 hét a lappangás!

Majd írok hogy mi lett!

19. mreich
2010. febr. 22. 13:12
A nagyfiamat beoltattuk 2-3 éve, akkor egy oltást kapott. Most mondta a doki, hogy most már két oltást kell beadni, ezért most majd kap még egyet.
18. misz (válaszként erre: 16. - Bun Csilla)
2010. febr. 22. 11:26
Te 94%-ot tudsz? Az még jobb. :)
17. misz
2010. febr. 22. 11:14

Mi beadattuk mindkét oltást a kislányomnak. A fél ovi bárányhimlős volt, én meg kismama, és hát nem szerettük volna, hogy hazahozza nekem. És úgy gondolom nagyon jól tettük. Ugyanis, a gyerekek többsége 2-3 hétig volt otthon 40 fokos lázzal, 2 kórházba is került valamilyen szövődménnyel. És én ezt nem szeretném a gyerekemnek.

Most hogy itt a kistesó, megint csak nem lett volna jó, ha hazahozza neki. Hogy magyaráztam volna el egy pár hónapos babának, hogy ne vakarja el a hólyagokat?

A férjem kicsi korában esett át rajta, és mai napig megmaradtak az elkapart hólyagok utáni hegek. Nem mondom, hogy nem lehet együtt élni velük, de ha nem muszáj, miért ne védeném ki?


A doki szerint ez a bárányhimlő már nem az, ami a mi gyerekkorunkban volt. Sokkal komolyabban kell venni.

Azt is mondta, ha 1 oltást kap a gyerkőc, az 80%-ban véd, és ha mégis elkapja a betegséget, enyhébb lefolyású: pár pötty, hőemelkedés pár napig.

Aki mindkét oltást megkapja, az tuti nem kapja el. A védettség egész életre szól, mintha átesett volna ténylegesen a betegségen.


Az oltás árára már nem emlékszem.

2010. febr. 22. 07:53

Szia! Mi beoltattuk mindhárom leányt és a nagy most kapta el de csak kb 10 pötty és semmi panasz! Igaz csak egy oltást kaptak, de az is 94 %-os védettséget ad!

Ja amugy a hn1 miatt kapta el a himlőt mert be lett oltva és legyengült az immunrendszere a suliban meg volt himlős gyerek!

15. dovima
2010. febr. 22. 07:09
Nekem 3 hete volt bárányhimlős a kisfiam és szerdára jött ki kb 40-50 pöttyel doktornő javaslatára szódabikarbónás vizben fürdettem,szombatra mind besebesedett és se láz se vakarászás semmi nem volt.Nem is lázasadotott be semi,inkább jobb igy mint az oltás.Tényleg azt tudja valaki hogy az oltás meddig véd?
2010. febr. 22. 05:55
Pont most adattam be a második gyerekemnek is. 2-t egyszerre írták fel és majdnem 14000 ft volt. Egyiket már beadták a következőt 2 hónap múlva. A 4 éves is megkapta mind a 2-t. Miért ne óvnám meg a szövődményektől, láztól, a sok csúnya pöttytől? 20 év múlva ki tudja mi lesz? Legfeljebb beadatom még egyszer, ha lehet. Én bízom a doktornőben. Amit ő ajánl beadatom.
2010. febr. 22. 05:28
Most kérdeztem 7-8000huf
12. Tiduj30 (válaszként erre: 9. - Heni86)
2010. febr. 22. 04:02
De sajnos megkottyant valakinek...súlyos szövödményei is vannak...
2010. febr. 22. 04:01

Mi beadattuk! Mind a kettőn kijött végülis, de kb. 15 pöttyel. Semmi bajuk nem volt 2-3 napot voltak itthon vele. Utánnaolvastam, hogy így megerősödött a védelmük, és tényleg semmi kellemetlenségük nem volt. Arra lennék kíváncsi, hogy olyan országokban, ahol már régebb óta oltanak, ott ugye helyben nem kapja el, csak ha olyan helyre megy, ahol vannak még "járványok"...szóval, hogy akkor mennyire jön ki valakin, nem tudom mennyire lehet erős a védelme, ha csak az oltás van...

bocs, ha kicsit zavaros voltam...

Én nem bántam meg, hogy beadattam, mivel a 3. gyerkőcöm elkapta(oltás nélkül,még kicsi volt, hogy megkapja az oltást), és igen sok pöttye lett. Tavaly novemberben, és még mindig van neki 4-5 pötty, aminek meglátszik a nyoma. :(

7000 ft körül volt 2-3 éve...

10. russodebby (válaszként erre: 5. - Borcsika)
2010. febr. 21. 22:45
Kb. 20 évig ad védettséget. 2 gyerekorvos és a védőnőnk is ezt mondta. Egyik sem tanácsolta.
2010. febr. 21. 22:42

Régen meg se kottyant nekünk a bárányhimlő, skarlát és társai most meg...

Bár lehet, hogy a bárányhimlő se a régi!

2010. febr. 21. 22:40

Helló!


Mi is pont döntés előtt állunk... Nem tudom mi legyen. Lassan be kéne adatni ha akarom.

A védőnőnk azt mondta egyre többen adatják be mert ha el is kapja akkor a szövődményektől megvédi. Hááát nem tudom. :(

2010. febr. 21. 22:27

Én úgy tudom, hogy aki nem lesz bárányhimlős gyerekként, felnőttkorában könnyedén elkaphatja, ha "találkozik" a vírussal.

(Mindhárom csemetém tavaly novemberben pöttyös bárányka volt, de még csak hőemelkedésük sem volt, kb. 40-50 kiütéssel megúszták.)

2010. febr. 21. 22:26

Nem biztos, hogy megvéd a betegségtől...

Szerintem jobb piciként túlesni rajta, de ti tudjátok

2010. febr. 21. 22:24

És ez megóvja őt felnőttkorában is? Mert ha nem... Hát, jobb ha túl van rajta gyermekkorban.

Ezt találtam - nem ijesztgetésképpen -: "A bárányhimlő felnőtt korban nagyon veszélyes lehet, szövődménnyel és halállal végződő esetek sajnos minden évben előfordulnak. Ezenkívül tartós rokkantságot, halált okozhat az agyhártyagyulladás is."

2010. febr. 21. 22:20
de ez csak 1 és jól tudom két vakcinát kell megvenni, tehát most veszel egyet, rá egy hónapra újabbat. akkor fogsz megint kapni receptet doktornőtől is. legalábbis nálunk így ment
2010. febr. 21. 22:20
7900 ft, mi nemrég vettünk.
2010. febr. 21. 22:19
Azt írják mindenhol, hogy a szülők nem nagyon adatják be a gyermekeiknek, mert igen "borsos" ára van. No de mennyi?
2010. febr. 21. 22:19
Tudja valaki mennyibe kerül a csecsemőknek a bárányhimlő elleni védőoltás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook