Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bántalmazott szülők fórum

Bántalmazott szülők (beszélgetős fórum)


1 2 3
2022. dec. 1. 16:06
Rendes tőletek:)
49. K-né Zsóka (válaszként erre: 48. - Birebora)
2022. dec. 1. 16:03
Nem, illetve anyu azt mondta minden gyerek ravasz, állandóan rosszaságon töri a fejét, kemény kézzel kell nevelni. Apu meghalt, utolsó percig mellette voltam. Anyu él, ő a nővéreméknél van. Végül is igazolva látták magukat azzal, hogy mindhárman normálisan családot alapítottunk, rendesen élünk és rendszeresen látogattuk őket. Mi elengedtük a múltat.
48. birebora (válaszként erre: 46. - K-né Zsóka)
2022. dec. 1. 15:53
Soha nem indokolták? Élnek még? Most milyen a kapcsolatotok?
47. K-né Zsóka (válaszként erre: 4. - 9cb978c6de)
2022. dec. 1. 15:49
Nagyon sajnálom, a gyerekeid rossz döntést hoztak. Nem tudod valahogy elkerülni őket?
46. K-né Zsóka (válaszként erre: 43. - Globus)
2022. dec. 1. 15:46
Nem mindig lehet megbeszélni a dolgokat. Amíg gyerekek voltunk, kuss volt nekünk. Miután felnőttünk, hiába hoztuk szóba, apu kiment azonnal a házból, anyu pedig összeszorított szájjal meredt maga elé és úgy tett mint aki nem lát, nem hall.
45. K-né Zsóka (válaszként erre: 32. - Channa*)
2022. dec. 1. 15:43
Igazad van. Minden ember életében eljön a pillanat, amikor ő hoz döntést. Eldönti, hogy bosszúért lihegve, sérelmeit dédelgetve él, vagy elengedi a múltat és egy nyugodt életet alakít ki magának.
44. K-né Zsóka (válaszként erre: 15. - Semleges)
2022. dec. 1. 15:39
Minket is vert apu nadrágszíjjal, anyu pedig felcsavarta a hajamat a kezére, lenyomott a földre és úgy ütött.
43. globus (válaszként erre: 13. - Cc7a88f96d)
2022. dec. 1. 14:48

Kiérdemelte? Nem viselkedett rendesen? Lehet, nem adott pénzt piára, játékgépre.

Semmilyen okot nem tudok elképzelni bántalmazásra, amíg a dolgokat meg lehet beszélni. Mondjuk enélkül sem.

42. 621bb5db60 (válaszként erre: 13. - Cc7a88f96d)
2022. dec. 1. 14:12
Azért az ilyen kijelentésekkel óvatos lennék. Ne felejtsük el, hogy a gyereket a szülői nevelésen kívül sok más külső hatás is éri, ami tönkreteheti. Sajnos közvetlen közelből voltam tanúja annak, milyen az, mikor valaki a szülei ellen fordul. És nem azért, mert rossz gyerekkora volt. Egy szülők ellen hangoló, manipulatív házastárs, rosszindulatú barátok, bántalmazó osztálytársak stb. igen nagy károkat tudnak okozni. És bizony láttam olyat is, ahol a szülő kereste a lehetőséget a vélt problémák megbeszélésére/megoldására, de a gyerek teljesen elzárkózott és azt sem volt hajlandó elárulni, h milyen sérelem érte. Egyszerűen csak hátat fordított mindenkinek. Szóval azért nem kell rögtön csak a szülőt hibáztatni. Sokszor a szülőn kívül álló okok hozzák a bajt. És a szülő tehetetlen.
41. birebora (válaszként erre: 26. - De82bd5a12)
2022. dec. 1. 12:06

Borzasztó, pedig a nagyszülők imádják az unokáikat.

El nem tudom képzelni:(


Van olyan ismerősöm aki az anyja temetésén egy könnycseppet nem tudott ejteni, annyira megkönnyebbült. Nem fizikailag, hanem lelkileg bántotta. Ilyen is van.

40. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Channa*)
2022. dec. 1. 11:58
Igaz, vannak, akik nem viszik tovább a mintát. De ehhez saját elhatározás kell.
39. 55Judit (válaszként erre: 37. - Libikóka)
2022. dec. 1. 11:39

Igen. Én gyerekként is szégyenltem. Kiskoromban gondoltam rá hogy elmegyek a tanácsházára, és kérem hogy vigyenek intézetbe mert engem otthon napi szinten vernek, pedig nem is vagyok rossz. De nem mentem, mert mi lesz velem ha elmennek anyámékhoz és elmondják hogy panaszkodtam.


Szóval szörnyű életek vannak, ez a téma máris egyre rosszabb hatással van rám, pedig én derűsen élek. Ezért aztán nem is nézek be ide többet.


Elnézést kérek tőled Jutka, de én nem bírom ezt. Már nyugalomban élek, nem szeretek visszafelé nézegetni mert az engem lehúz.

Örülök hogy most nyugalomban élsz ha nem is ideális körülmények között, és kívánom, rendeződjön fiaiddal a kapcsolatod. Én minden jót kívánok neked!

38. Channa* (válaszként erre: 34. - 55Judit)
2022. dec. 1. 11:35

Ez nem hibáztatás részemről, csak tény megállapítás. Sajnos ez az igazság. Rossz minta, mint ki is derült.


A hozzászólás többi részére viszont semmi választ nem kaptam.

Érdekelne, hogy a Fi mit tesz, amikor történik a bántalmazás.


Én biztos kiverném a fiam fogait, ha ezt tenné, vagy eltörném a kezét. Tudom, durván hangzik, de ez van.

Én, ha felemeli véletlenül a hangját, már úgy nézek rá, hogy vissza is vesz. És nem azért, mert nem lehet véleménye, hanem azért, mert tudnia kell, hogyan tálalja.


És igen is, nevelés kérdése, hogy egy gyereknek mit adunk át. Tőlünk látja, hogyan reagálunk egy, egyet nem értésnél. Ha azt látja, hogy agresszióval kell kezelni egy konfliktust, akkor azt fogja alkalmazni.


Valószínű, hogy a FI gyereke az agresszív apa miatt, természetesnek látja, hogy az anyát rendbe kell tenni, ha nem úgy viselkedik, nem azt mondja, amit ő épp elvár...


És igen, tudom(tőled), hogy FI idejében nem volt lehetősége különköltözni, megoldani a helyzetet, de pont ezért kellett volna a gyerekeinek más utat mutatnia, hogy ne csak az apjuk mintáját tudják tovább vinni.

Tudom, biztos rettegett, de mindig van más út, csak választani kell.


Én is látom a saját gyerekemen, hogy hogy áll bele bizonyos szituációkba és mindig látom, hogy kitől vette a mintát (tőlem, apjától vagy mástól). Amíg formálható volt, addig mindig elmondtam neki, hogy jól csinálta e, vagy hogyan kellett volna. Szerencsére, sikeres voltam. Eddig azt látom, és ha minden marad így, akkor később se lesz ilyen problémánk vele...


Drukkolok FI-nek, hogy megoldást találjon rá, mert ezt meg kell oldani! Nem elég beszélgetni róla idegenekkel, nem elég belesüppedni az önsajnálatban, hanem tenni kell a helyzet ellen.


Ha nincs más megoldás, akkor nem kell találkozni a gyerekkel. Oldja meg egyedül az életét. Az örökös bántásnál az is jobb, ha sosem, vagy nagyon ritkán találkoznak...

2022. dec. 1. 11:24
Sokan szégyellik is ,,ki sem derül.
36. 55Judit (válaszként erre: 32. - Channa*)
2022. dec. 1. 11:23
Igen, ilyen is van. Erre példa vagyok én is, pici koromtól nagyon sokat vertek. Persze hogy nem mindenki lesz bántalmazó. De most olyan anya adta ki a fájdalmát, akinek a gyerekei bántalmazó apa mellett azok lettek.
35. Channa* (válaszként erre: 30. - 9cb978c6de)
2022. dec. 1. 11:21

Sajnos ez is tabu, ahogy a bántalmazott gyerek és egyéb rokon.


Színész is volt ilyen: Szilágyi István. Ő nem is élte túl a gyereke bántalmazását...

34. 55Judit (válaszként erre: 31. - Channa*)
2022. dec. 1. 11:20
Azzal hogy helytelenül nevelte a fiait azért lettek ilyenek.
33. Channa* (válaszként erre: 28. - 9cb978c6de)
2022. dec. 1. 11:19

Nagyon közeli rokonomnak (tesóm fia) kellett ilyen nő;)

Persze, ez mostani azaz néhány éves történet.

A párja, pont egy ilyen kapcsolatból ugrott ki. A gyerekek 5-7 évesek voltak és azóta van közös gyerekük is.

32. Channa* (válaszként erre: 27. - PöttyösPanka)
2022. dec. 1. 11:17

Nem teljesen értek egyet.

Ismerek olyan velem egyidős (volt osztálytársak/barátok) embereket, akik minden téren bántalmazottak voltak és ők nem viszik tovább a mintát, de biztos van aki ezt teszi.


Ez olyan mint a piálás. Van aki azért válik alkoholistává, mert otthon ezt látta és van aki pont azért nem iszik egy kortyot sem.


Sosem lehet tudni...

31. Channa* (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2022. dec. 1. 11:12
Még mindig nem értem, hogy mivel hibáztatom...:(
2022. dec. 1. 09:44
Miért nyitottam ezt a fórumot? Sokat hallunk a bántalmazott gyermekekról, de semmi nem szól a bántalmazott szülőkről.Könyvet tudnék írni a valóságos esetekről.
29. 9cb978c6de (válaszként erre: 13. - Cc7a88f96d)
2022. dec. 1. 09:41
Vannak gyerekeid?
28. 9cb978c6de (válaszként erre: 22. - 55Judit)
2022. dec. 1. 09:38
Köszönöm amit írtál.Nagyon igaz. A bántalmazó apa példája a fiú gyerekeket is sok esetbe ilyenné tette.Igaz, két gyermek mellett nem volt könnyű elválni, egyedül két gyereket eltartani, mert az ilyen apa nem igen fizetett gyerektartást.És kinek kell Magyarországon más két gyereke, ha újra akarnád kezdeni?
27. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - 55Judit)
2022. dec. 1. 09:33
Sajnos a bántalmazás így öröklődik generációról generációra. Biztos, hogy maga a bántalmazó apa is bántalmazott gyermek volt. Ahogy az ő apja is, és így tovább, ki tudja meddig. Nagyon nehéz megszakítani a kört.
26. de82bd5a12 (válaszként erre: 18. - Channa*)
2022. dec. 1. 09:31
Különösebben nagyanyám halála nem hatott meg (ő bántalmazott).
25. de82bd5a12 (válaszként erre: 24. - 55Judit)
2022. dec. 1. 09:29
Majd eldöntik az adminisztrátorok, melyik felvetés releváns a hozzászólók részéről, melyik nem.
2022. dec. 1. 09:25
Fórumnyitó csak beszélgetésre vágyik, nem ostorozásra. Aki ebben nem partner, az találna egyéb témát is a fórumban unaloműzőnek.
23. New(l) (válaszként erre: 15. - Semleges)
2022. dec. 1. 09:23
Én is azt tapasztalom, hogy még a korosztályom is (40 körüliek) gyakran kapott. Simán eljárt a szülők keze, és abszolút tekintélyelvű, leginkább patriarchális nevelés (?) folyt. Tök más helyi értéken volt egy gyerek (idősebb generációknál meg pláne), mi nem kis csodák meg királylányok/királyfik voltunk, akiknek puszta létezése is a lehető legjobb, ami az univerzumban megtörtént.
22. 55Judit (válaszként erre: 13. - Cc7a88f96d)
2022. dec. 1. 09:23
Egy árnyalattal többet tudok a témában mint ti, csak nem éreztem hogy az én dolgon előadni. Csak annyit akarok elmondani fórumnyitó védelmében, hogy gyerekei bántalmazó apa mellett nőttek fel. Abban az időben még nem volt családvédelem ahova fordulni lehetett volna. Feltételezem, az 50-es-60-as években nem volt lehetősége 2 kisgyerekkel külön költözni. Nem azt mondom hogy a gyereknek olyanná kell válni mint az apja, de ez lett sajnos.
21. de82bd5a12 (válaszként erre: 20. - De82bd5a12)
2022. dec. 1. 09:13
*halottak
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook