Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bakteriális vaginózis a terhesség 7. hetében. Tapasztalatok? fórum

Bakteriális vaginózis a terhesség 7. hetében. Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2022. aug. 11. 21:10

Egyébként írt fel az orvos, (sikerült eljutni hozzá) egy gynoxin nevű kúpot.


Valaki esetleg tudja, hogy ha 3 héttel ezelőtt micovagot használtam, befolyásolja a kettő egymást?

Paraszti aggyal nem hiszem, de hátha valaki jobban tudja. Elfelejtettem ott mondani.

2022. aug. 11. 21:08
Alapvetően nem vagyok sportos, viszont elhanyagolni nem hanyagolom el magam. Arra azért figyelek. Szerintem sem jó az ha valaki egész terhessége alatt elhagyja magát. Hiszen persze ez egy áldott állapot, valamilyen szinten vigyázni is kell, na de nem betegek vagyunk.
2022. aug. 5. 17:09
Szóval tényleg kire hogyab hat a terhesség. Mások jó evők meg kényelmesen tudják végig csinálni,de sérv meg mindenféle mióma kijön közben és mondjuk ismertem olyan lányt akik végig lustálkodta és 26órát vajodott alsó hangon,tényleg szerencse is,de szerintem a mozgás alapvetően mindenre jól hat anyagcsere meg maga a szülésre is,hogy az izmaid edzében vannak,cukorkerülés meg nekem segített alapból a folyásos dolgokon amikor nem voltam terhes akkor is.
9. b24e024c70 (válaszként erre: 8. - Talóka)
2022. aug. 5. 17:06
Nem körülmènyes különösebben,ir miatt eleve hajlamosabb vagyok. Viszont végig mozogtam és rendbe jött az ir-em normál tartományban van a cukorterhelésem, plussz nem hogy nem hìztam fogytam igazából és végig sportoltam ami rettentően jól esett. Semmim nem fájt közben,szóval ilyen szempontból meg szerencsés vagyok 😁 most így 38-39.hétben még virágföldet vettem 10l a citromfánknak majd őszre meg ma éppen felsuroltam a konyhát,túl mozgásban vagyok😅🤔 persze megállok meg pihenek ha úgy van,de nagyon figyeltem végig hogy ne hagyjam el magam.
2022. aug. 5. 07:25

Patikában erre felé úgy vettem észre, hogy nem igazán értenek hozzá.

Az orvost nem értem el azóta sem. Szóval marad az, hogy hétfőn felhívom a "sajàt" orvosom, legalábbis az asszisztensét, hogy szeretnék időpontot. És tuti, hogy nem mostanában kapok, már előre félek:')

Egyébként addig talán a lactinelle vagy a vitagynre gondoltam àtmeneti megoldàsként, hogy ne rosszabbodjon.



Én is vàltoztattam pár dolgon. Wc után mosakodok vízzel. (Bár ezt csak itthon tudom kivitelezni)

Teafaolajjal mosok 60 fokon.

Próbálok nem cukros ételeket enni. A bugyik nagyjából rendben vannak.


Sajnálom, hogy ilyen körülményes akkor a terhességed. De már nincs sok messze neked. Hamarosan vilàgrajön.:)

7. b24e024c70 (válaszként erre: 6. - B24e024c70)
2022. aug. 4. 00:06
Egyébként patikában tényleg tudnak szerintem segíteni valami természetes dologgal. Azért érdemes tényleg jól szellőző bugyit hordani, aranyvesszővel próbálkozni meg lehet ha előtte borotválkoztál attól is viszkethetsz ha borotválkozol ha nem, sokkal érzékenyebb a bőr alapból mindenhol (hason is ezért érdemes kenni testápolóval,mert ezért is megrepedhet a bőr+plussz hízás meg genetika persze, de jóval szárazabb a bőr mindenhol általában)
2022. aug. 4. 00:01
Figyelj nekem végig hol bakteriális hol pedig gombás fertőzésem volt ,dokim szerint az inzulin rezisztencia( kezdődő cukorbetegség miatt) kétszer kaptam monuralt antibiotikum húgyutifertőzésre,ideig óráig jó volt, pamut bugyit hordtam végig, mosakodtam naponta többször intim mosakodóval, lactofeelt használtam több formában, micivagot a gombás fertőzésre, igyekeztem kerülni a cukrot és mégis minden vérvételen bakteriális fertőzésem volt vagy valami volt a vizeletemmel. 38.hét felénél vagyunk és Hál Isten minden rendben van jelenleg. Aranyvessző kivonatot is próbáltam még ami természetes gyógynövény,azért elég gyakori ilyenkor hogy könnyebben bekapja sajnos az ember az ilyesmit. Nem mondom hogy totál alaptalan az aggodalmad,de azért megnyugtatlak mások is járnak így. Sárgás folyás meg amíg nem darabos rossz szagú,megint hormonális dolog. Nekem az összes tisztasági betéttől pl kiütésem lett egy idő után, h&m terhes bugyiktól meg a falat kapartam, mert rossz helyen volt a varrás pedig nagyok voltak, nem vágtak be. Szóval nyugodj meg,azért nézz utána és kezeltesd ki👍
5. 23f06ac886 (válaszként erre: 4. - Talóka)
2022. aug. 3. 23:26

A batériális betegségek és a tünetek két dologtól függnek leginkább. A szociális környzettől, ahol átvehető a korokozó, illetve az immunrendszertől, hogy egyes korokozokkal szemben mennyire lesz ellenálló a szrevezet.


Ha nem érzed még olyan drasztikusnak a tüneteket, hogy ügyeletre menjél, akkor terhességgel szedhető antibiotikumot megpróbálhatod. De mindenképpen kérdezd a patikust. Ez talán addig javíthat míg eljutsz az orvohoz.

Esetleg, ha már sikerül az orvossal felvenni a kapcsolatot, akkor ujabb vizsgálat nélkül megkérheted, hogy a három hetes lelet alapján a felhőbe állítson ki valamilyen gyogyszert, mert a tünetek azóta sem változtak.

2022. aug. 3. 10:37

Igazából voltam orvosnál, akkor azt mondta, hogy ha nem viszket akkor Hanyagoljuk egy ideig. De viszket, legalábbis a szőrzet területén.

Márcsak abban bízok, hogy ha azt mondta, akkor csak nem lehet olyan rossz a helyzet.


Az eredmény lapon vegyes baktérium szerepel, illetve p2.


Próbálom telefonon elérni, de csak nem jön össze. Amikor felvette akkor műtőben volt. Mondta hívjam később. Nem vette fel. Szóval írtam neki egy smst, hogyha lesz egy kis ideje jelezzen. Talán megnézi és jelez is.



A folyàsom egyébként ugyanolyan. Sárgás nyàlkàs. Néha ragadós. Viszont ez már az elejétől így van.

Ügyeletre felesleges lenne bemennem, sokat kell várni és nem is nagyon foglalkoznak az emberrel.

Csak ez annyira elkeserítő, hogy miért pont nekem kellett ebbe bele esni. Tudom másoknak is biztos van ilyen problémájuk, de ez nem nyugtat meg.

2022. aug. 2. 21:44

Mindenképpen kell, hogy az orvos megvizsgáljon.

Ha van doktorált patikus a környzetedben, akár a helyi patikában akkor kérjél tőle tanácsot. Vannak olyan vény nélküli antibiotikumok amiket terhesség alatt is lehet szedni, de a hatásfoka jelentősen gyegébb. Ellenben segíthet abban, hogy az orvosig kibírd.


Ha úgy érzed, hogy intezívebbek a fájások, illetve rendelenes folyások, vagy váladékok jelennek meg akkor akár az ügyeletre is érdemes lehetne bemenned.

2022. aug. 2. 19:16
Azt elfelejtettem írni, hogy 7.- hó 12.-én csinálta meg a szűrést. 3 hete.
2022. aug. 2. 19:14

Őszintén szólva, félek.

Olvastam, hogy szinte rosszabb mint a gomba.

Vetélést, szövődményeket okozhat. Az orvos akiben 100 százalékban megbízok szabadságon van. 9.-én lehet időpontot kérni, de ki tudja mire tud adni.

Szerintetek várjam meg vagy inkább addig menjek el orvoshoz?

Nektek volt ilyen problémátok? Mi lett a végkimenetele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook