Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bacifóbia! Honnantól nem egészséges? fórum

Bacifóbia! Honnantól nem egészséges? (beszélgetős fórum)


9. globus (válaszként erre: 8. - TyukLáb)
2013. márc. 18. 20:58
Én is emlékszem a cikkre! Az agyba-főbe szappanozás, tusfürdőzés tönkreteszi a bőr természetes savköpenyét. Persze mondhatnánk, hogy fújj, nem fürödni, de tény, hogy tisztítószerből néha a kevesebb több.
2013. márc. 18. 20:55

Valamitől azért kell erősödnie az immunrendszernek. Ha soha nem találkozik bacival a szervezet, akkor nem alakul ki az immunrendszer, és az ember már attól is beteg lesz ha csak ránéznek.


A másik, hogy az ember testén vannak jó baktériumok, amit nem szabad lefertőtleníteni, mert attól is csak betegek leszünk, így orvosok javaslatára nem is szabadna minden nap szappannal fürdeni, csak két három naponta, viszont sima vízzel minden nap, akár többször is lehet mosakodni, mert az meg jót tesz... Ezt egy netes cikkben olvastam de most hirtelen nem találtam

2011. máj. 5. 12:20
Monk...
2009. szept. 30. 20:36

Addig egészséges, míg valaki nem viszi túlzásba, azaz nem a nap 23,9 óráját tölti fertőtlenítéssel és bacitlanítással.

Wc használat előtt-után, étkezések előtt-után, ha betegek vagyunk illetve ha piszkos a kezünk akkor természetesen minél gyakrabban mosni, és naponta ( esetleg akár többször is) tusolni, ez eddig okés, de az ennél gyakoribb "fóbiás szintű baciirtás" illetve "sterilezés" szerintem már kóros.

Ez természetesen csak a felnőtt és egészséges emberekre vonatkozik, csecsemők, illetve gyengébb immunrendszerűek nem ez a kategoria!

2009. szept. 30. 18:49
most nem tudok maradni mert beteg vagyok de majd benézek
2009. szept. 30. 18:32
nálam mindig kézfertőtlenítő, minden nap domestosozok mindent
2009. szept. 30. 18:23

Kukucs! Én szakmai ártalomból :) mindent fertőtlenítek.

amúgy csodálkozom, de az emberek, ráadásul nők többsége nem tud kezet mosni.. Wc előtt (is) ugyebár kell! De azt látom a legtöbbször wc után mosnak kezet a legtöbben, láttam nem egy nőt, aki a szappant krémnek nézte, értsd: nem nedvesítette be kellőképpen a kezét, nem habosította fel a szappant, majd gyorsan lemosta.

2009. szept. 30. 18:17
hehe..igen:)
2009. szept. 30. 18:17

sziasztok

szerintetek honnantól nem egészséges a fertőtlenítés?

ismertek ilyen embereket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook