Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babázzunk és barátkozzunk, beszélgessünk... fórum

Babázzunk és barátkozzunk, beszélgessünk... (beszélgetős fórum)


2009. márc. 3. 13:34
Sziasztok! Az én babám is sokat ficánkol pelenkázás közben, birkózunk egymással. Ő még nem fordul át, de az oldalára igen, vagy a lábait emelgeti, nyújtogatja, én meg győzzem ráadni a pelenkát... :-)
2009. márc. 3. 12:40

Szia Brigi!

Üdv köztünk.

130. kinni
2009. márc. 3. 11:54
Boti is az 5 hónapos hóforduló napján fordult át, és persze ezt pelenkázás közben is szívesen gyakorolja. Én is el szoktam gondolkodni, mi lesz még később.
129. Vikó 26 (válaszként erre: 128. - Brigibaba)
2009. márc. 3. 11:51

Hát igen..

Asszem mi megyünk sétálunk egyet,tök jó az idő csak nem süt a nap!

Nem bírok Dorkával,most is itt fészkelődik az ölemben és már kétszer jó messzire el dobta az egeret!

128. brigibaba (válaszként erre: 125. - Vikó 26)
2009. márc. 3. 11:44

Bizony hamar! mikor az 5. hónapot töltöttük előtte való nap panaszkodtam hogy nem eszik nem forog...

másnap ette a pépeset és hasra dobta magát!! :DD

Ilyenek ezek a kis lurkók!!

2009. márc. 3. 11:42
Szia Briguszka!!!
2009. márc. 3. 11:41
Sziasztok! csatlakozom nem baj?
125. Vikó 26 (válaszként erre: 124. - Kinni)
2009. márc. 3. 11:41

Köszi!

Hamar meg tanulják ám,tényleg szó sterint egyik percről a másikra!

Mostmár néha pelusozás közben arra gondolok bárcsak mindíg olyan kis tehetetlen jó illatú csomagocska maradt volna mint amilyen az elején volt!

Ott maradt ahová tettem fél perc alatt át pelenkáztam!Most szó szerint bele izzadok a dologba!

124. kinni (válaszként erre: 122. - Vikó 26)
2009. márc. 3. 11:37
Meglestem a kislányod, nagyon édes és milyen ügyesen kúszik! Botond még nem csinálja csak forog, igaz még csak a jövő héten lesz 6 hónapos.
123. kinni
2009. márc. 3. 11:30
Botond meg eddig egyáltalán nem cumizott, néhány napja fedezte fel, de nem szívja hanem rágja.
2009. márc. 3. 10:59

Nállunk nem fogadott el semmi kanalasat,hiába próbálkoztam a kedvencekkel!

Így maradt a cumiból a tápszer!

De ez csak az utolsó két-három napban volt,egyébként evett rendesen!

Most is így állunk,jön a felső kettő neki és nem igen akar meg türni kanalat a szájában,főleg nem olyat ami akár egy picit is darabos!

Csak a Sinlacot eszi meg most kanálból!

121. danama
2009. márc. 3. 10:47
Tényleg amikor nektek fog a baba foga, akkor inkább cumisüveges kajákat vagy maradtatok a kanalasnál?
120. danama (válaszként erre: 117. - Vikó 26)
2009. márc. 3. 10:45
még nem tört át neki, most bekentem neki és alszik
2009. márc. 3. 10:45
Most mértem a lázát, mert kicsit melegnek éreztem de szerencsére még hőemelkedése sincs.
118. Vikó 26 (válaszként erre: 116. - Sutoczkine)
2009. márc. 3. 10:30

Nem lehet akkor hogy mégis csak a foga?

Figyelj próbálj meg venni neki dentinox gélt,igaz nagy szar de a kezdeti időazakban sokat segíthet!

Vagy viburcol kúpot,az homeós két-három nap után anak is meg van a hatása!

Mindkettő 1700-körül van,és ha használ,nyugisabb tőle akkor legalább tudod hogy tényleg az a baja hogy fogzik!

De egyszer kétszer lehe adni egy-egy germicidet is,nekünk a védőnő ajánlotta!

Egy próbát talán meg ér.

117. Vikó 26 (válaszként erre: 115. - Danama)
2009. márc. 3. 10:25

Szeeegény!Már meg volt az áttörés?

Mert ha ki bújik a foga akár kicsit is,akkor máris sokkal jobb lesz neki!

Nállunk legalábbis nagy meg könnyebbülést hozott!

116. sutoczkine (válaszként erre: 113. - Vikó 26)
2009. márc. 3. 10:22
Igazából nem tudom mi a gond, mert, ha magam mellé veszem akkor is nyugtalanul alszik, de legalább nem sír. Általában az ő szobájában a kanapéra szoktam akkor fektetni, hogy legalább apája tudjon nyugodtan aludni.
115. danama (válaszként erre: 114. - Vikó 26)
2009. márc. 3. 10:18
eléggé nyüszi most :-(
114. Vikó 26 (válaszként erre: 112. - Danama)
2009. márc. 3. 10:13

GRATULA!

Akkor nem sokára már úgyfog ki nézni mint egy kis nyugdíjas,több füle lesz mint foga!:)

113. Vikó 26 (válaszként erre: 111. - Sutoczkine)
2009. márc. 3. 10:12

Ja az lehet!

Csak vigyázz meg ne szokja!Magad mellé rakod ilyenkor?

Nállunk is volt egy ilyen időszak,Dorka mindenéjjel pont ugyanabbanaz időben kelt,azt hittem a foga miatt de aztán rá jöttem hogy csak meg szokásból!Ahogy párnát ért közöttünk a feje már aludt is reggelig!

Nagyon nehéz volt visza szoktatni a saját ágyába!

Szeretem ha közöttünk van,nem az a gond!

Csak hát nem nagyon férünk már el és neki is csak kényelmesebb a saját ágyában!

112. danama
2009. márc. 3. 10:08
jön az első fogunk :-), illetve csak Zsoltinak, nekem azért több is van
2009. márc. 3. 09:57
Nem hiszem, hogy éhes lenne vagy szomjas, mert akkor elfogadná, szerintem inkább a jelenlétem hiányzik neki. Vacsorára mindig jó éjszakát tejpépet adok neki és eddig nem is volt gond. Vacsi után még 1 kicsit játszik a mi ágyunkban utána, ha elfárad odabújok hozzá és szépen elalszik. Ha már méjen alszik apuka átviszi a kiságyba. Egészen idáig ez működött is. Reggel fél 7 7 körül vigyorogva ébredt. De most nem.
2009. márc. 3. 09:41
Az még nem jelent semmit,mondom nállunk az első két fog apszolute tünet mentesen jöt,le számítva hogy éjszakánként nagyon fájt neki sírt többször fel kelt és nem aludtunk valami sokat ezért!Nem lehet hogy éhes,szomlyas?
2009. márc. 3. 09:24

Sziasztok!


Én nem tudom, hogy miért, de Nándi már a második éjszaka nem alszik rendesen. Én nem hiszem,hogy a foga jönne, bár eléggé nyáladzik, de szerintem nem jobban, mint eddig. A szája állandóan tele van, mindig rágnia kell valamit.Viszont a szája széle nincs kipattogva, nem piros.

108. kinni (válaszként erre: 106. - Vikó 26)
2009. márc. 3. 09:02
Köszi,nekem gyanús, hogy nálunk is elkezdődött. Botond is régóta nyáladzik, ez most még fokozódott, nagyon rág, és napok óta előjön a pirosság az arcán, hol egyik, hol másik oldalon. Az ínyét nem látom duzzadtnak, de nem is nagyon engedi megnézni. Ha közelítek, már tudja mit akarok és összeszorítja a száját, vagy a nyelvétől nem látom. Álmatlan éjszakánk még nem volt. Azt hittem gyorsabban kibújnak lehet, hogy akkor még heteket is várhatunk rá. Mielőbbi áttörést kívánok nektek!
107. danama (válaszként erre: 106. - Vikó 26)
2009. márc. 3. 06:10
Jobbulást :-)
106. Vikó 26 (válaszként erre: 105. - Kinni)
2009. márc. 2. 22:47

Húúúú hát Dorkának van már kettő!

December elején kezdődött a tortúránk és február elején bújt ki a két alsó foga!

Neki ezzel a kettővel nem sok tünete volt,kicsit nyáladzott,viszont nagyon-nagyon fájt neki,rengeteg át virrasztott sírós éjszaka maradt így mögöttünk!

Főleg azon az utolsó két-három élyszakán ami meg hozta az áttörést!

Akkor már semmit nem aludtunk szinte és nem is használt már semmi!

Most a felső két foga jön,ezzel szinte minden tünetet produkál!

Hőemelkedés,ki pattogzott szájszél,nyáladdzik,eszelősen rág,volt már szorulása is és hasmenése is!

Nem nagyon akar enni és éjszaka legalább kétszer kel,de úgy veszem észre ez már legalább nem fáj neki annyira!

Ilyenkor elő fordulhat hogy meg betegszik a baba meg fázik,mert a legyengült nyálka hártyák nem tudnak védekezni a bacik ellen(sajna mi egy ilyenbe az előző fogzáskor bele estünk kétszer is)

na hát röviden tömören én ennyit tudok mondani,hirtelen ezek a dolgok jutottak eszembe!:)

105. kinni
2009. márc. 2. 20:30
Akinél van már fogacska milyen tünetei voltak és mennyi idő alatt bújt ki?
104. kinni
2009. márc. 2. 20:26
Én is vagyok, kicsit nyűgösebb volt ma a babóm, többet igényelte a társaságom.
2009. márc. 2. 19:27

Én itt vagyok,de már lépek is,megyek fürdetni,meg etetni!

Szokásos esti rituálé!

Mi már eszünk csirke májat is,holnap meg az első marha husinkat kóstoljuk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook