Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babázzunk és barátkozzunk, beszélgessünk... fórum

Babázzunk és barátkozzunk, beszélgessünk... (beszélgetős fórum)


102. danama
2009. márc. 2. 19:19
Hova tüntetek?
101. danama (válaszként erre: 98. - Kinni)
2009. márc. 2. 14:07
zöldborsós csirkét bébikaja
100. Vikó 26 (válaszként erre: 97. - Danama)
2009. márc. 2. 13:40
A csirke mell elég natúr ízű,próbáld répához,almához,sárgabarackhoz keverni,talán úgy meg enné!
99. Vikó 26 (válaszként erre: 95. - Sutoczkine)
2009. márc. 2. 13:38

Hát én nem cukrozok,ami már eleve édes azt nem kell,egyébként meg minek?

Sózni is csak nagyon kicsit a semleges ízű dolgokat pl spenót,csirkemáj,cukkini!

Eddig gond nélkül meg evett mindent só cukor nélkül!

De próbálj nem olyan édes ízű dolgokat adni mint a répa,cékla vagy sütőtök!

Mondjuk a cukkini vagy a spenót az elég natúr ízű hátha azt meg enné s mikor már meg szokta azokat lehetne picit sózni!

98. kinni (válaszként erre: 97. - Danama)
2009. márc. 2. 12:29
Botondnak sincs még foga. Milyen húst kóstoltok?
97. danama
2009. márc. 2. 11:28

Zsoltinak még nincs foga, kis fogatlan béka :-)

A húsos kajákat probálom bevezetni, de nagyon fintorog

96. kinni
2009. márc. 2. 10:31
Mi most már úgy eszünk, hogy egy nap zöldség következő nap gyümölcs. Eleinte Botond sem ette meg a zöldségest, én elkezdtem kevergetni. Pl a sárgarépába gyümölcsöt tettem ás úgy megette, majd napról napra kevesebb gyümölccsel adtam. Az univeres bio vegyes zöldfőzeléket kimondottan szereti. Nem tartalmaz cukrot, mégis kicsit édesebb mint a többi fajta.
2009. márc. 2. 10:22
Szerintetek hogy vegyem rá Nándit, hogy a sós kaját ne undorral egye? Nem ehet mindig csak édeset az nem lenne túl egészséges szerintem.
94. kinni (válaszként erre: 93. - Sutoczkine)
2009. márc. 2. 10:15
Nálunk is az őszis a favorit és az édesebb ízek. Mi maradunk az üvegesnél addig, míg nem jönnek a friss zöldségek gyümölcsök a nagypapa kertjéből. Botond nagyon türelmetlen ha éhes, mire a fagyasztottat felmelegíteném zengene az egész utca, ha meg nem enné meg úgy tudom nem lehet még egyszer lehűteni és melegíteni.
2009. márc. 2. 09:58

Sziasztok!


Nándi naponta 2x 3x is kakil. Szinte minden nap kap valamilyen őszibarackos kaját, mert annyira szereti.Én nem is tudtam, hogy a babának készített kaját le lehet fagyasztani. Azért kapott üvegeset, mert nincs időm minden nap, minden evés előtt frisset készíteni neki. Akkor egész nap csak főzőcskéznék. A darabosat Nándi se hajlandó megenni úgyhogy a turmixgép nagyon is ki van használva, naponta legalább 1x.

92. danama
2009. márc. 2. 09:00

Én még nem csináltam neki kaját, a nagyik állandóan vesznek neki minden félét.

De akarok én is , már kigondoltam, ha megcsináltam lefagyasztom jégkockatartóban, és később majd tudom kicsi adagonként felolvasztani.

Zsolti van amikor naponta de van amikor csak 2 naponta kakil, nekem nem volt tejem (szívműtét miatt ) és szegénynek HA-s tápszert írtak , és attól mint a gyurma olyat kakilt, most a Milupával nincs ilyen gondunk :-)

91. kinni
2009. márc. 1. 14:52
Nálunk is szinte minden nap van kaksi. Ha nincs őszit kap, attól mindig lesz. Én is próbáltam neki főzni, de nem tudom annyira pürésíteni, mint az üveges és ami egy kicsit is darabkás azt nem eszi meg, visszatolja a nyelvével. Még a reszelt almát sem eszi meg ha kicsi darabkák vannak benne. Folyamatosan próbálkozunk, remélem idővel megszokja.
2009. márc. 1. 11:29

Nállunk Dorkának minden nap van kaki,van hogy napjába több is,de reggel mindenképp!

Én úgy csinálom hogy egyszerre meg csinálok 20,akár 30 adag több féle baba kajcsit és le fagyasztom így ha megyünk valahova viszem és ott csak egy kicsit meg mikrózom!

Ha úgy alakul hogy tudom nincs erre lehetőség,akkor veszek üveges baba kajcsit,vagy gyümit!

89. danama
2009. márc. 1. 07:19
Nektek minden nap kakil a baba?
88. danama
2009. márc. 1. 07:19
Akkor már értem, hogy Zsolti miért nézett rám olyan megvetően kb 100 gr gyümi után, rá tíz percre még ledöntött utána még 150 ml tápszert is
2009. febr. 28. 22:59
Én csak magam készített gyümit adok neki,az üveges gyümölcsöt egyszer adtam neki mert a hipp csomagba volt egy ilyen de az valahogy nem volt nyerő. A főzelékeket is inkább én készítem el neki bár párszor adok neki üvegeset is mert ha esetleg megyünk valahova ahol nincs módom egyből összeütni valamit frissen akkor ne legyen neki szokatlan az íze.
2009. febr. 28. 22:08

Nállunk azért nagyjából még áll a napközbeni 3 óránkénti evés,sőt mostanában tízóraizni nem akar!

Ez azt jelenti hogy reggel fél 8-tól 1-óráig nem eszik!

Elvileg eddid 2-kor volt ebéd,de mikor nem akar tízóraizni akkor 1órával előrébb hozom!

Nállunk meg pont a házi koszt van a toppon,egy kezemen meg tudnám számolni hányszor kapott Dorka gyári kaját,a gyümölcs püréken kívül!

Nem szereti,erre valahogy nagyon finnyás...

85. kinni (válaszként erre: 82. - Danama)
2009. febr. 28. 22:02
Én üveges bébiételt adok, azt valamiért jobban eszi, mint amit én csinálok. Zöldségesből általában elég egy üveg, gyümölcsösből nem mindig. Vagy bontok még egy üveggel vagy szopival pótoljuk. Botond is nagyon jó evő, örülök, ha a 3 órát kibírja.
2009. febr. 28. 18:08

este én is leszek. . . . most pogit sütök mert apa megy holnap dolgozni 4 hét után most elsőnek Karcagra. . .

na nekem is betett a gofri megint csikaródik a hasam. . :))holnaptól diéta:)DD

2009. febr. 28. 16:22

Hú Dorkának egy üveges gyümi olyan mitha kb a háta mögé dobálná,hát színte megsem kottyan neki!

A főzieit én csinálom,már husival,rizszsel eszi,úgy 200-220 miligrammokat eszik!

Neki nagyon jó a gyomra és hatalmas az étvágya!!

82. danama (válaszként erre: 81. - Vikó 26)
2009. febr. 28. 16:07

Én már nagyon várom a holnapi mozit .

Főzelékből vagy gyümölcsből egyszerre hány grammot adtok a babátoknak?

2009. febr. 28. 14:33

Köszönöm,volt neki sokkal több is,sajnos már ki kopott!

De alul már jön az új haja!:))

Jaj hát igen nállunk ez már örökös vitatéma!

Szivesen mennék gyerekkel együtt is,de ő mindíg fáradt,hat lóval sem lehetne ki mozdítani!

Na úgy volt ma kirándulni megyünk de a szar idő miatt csak a Margit szigetig jutottunk!

Majd a jövő héten!

Javára legyen mondva,ez a kirándulósdi most az ő ötlete volt!

80. danama (válaszként erre: 79. - Danama)
2009. febr. 28. 12:38
milyen szép hajas babád van, Zsolti hátul még mindig kopi :-)
79. danama (válaszként erre: 77. - Vikó 26)
2009. febr. 28. 12:37

Igen néha az apukák nem értik meg ha mi is szeretnénk kimozdulni, nekem pl amikor havonta eljutok a

Dm-ig az már nagy program

2009. febr. 28. 09:37

Mármint legyek nem egyek!

Azért enni még tudok nélküle!:)

77. Vikó 26 (válaszként erre: 76. - Danama)
2009. febr. 28. 09:34

Én épp tegnap mondtam Iminek hogy 6 hónapja össze vagyok nőve a lánnyal!

Tényleg csak max egy órára szoktunk el válni mikor ki szaladok boltba,patikába!

Nagyon furcsa,tök jó érzés az a leg szebb hogy már el képzelni sem tudom hogy akár egy napot is nélküle egyek!

Azért jó lenne néha legalább kettesben ki kapcsolódni egy kicsit!

76. danama (válaszként erre: 72. - Sutoczkine)
2009. febr. 28. 09:25

Én holnap megyek a 8 éves nagylányommal megnézni a Kutyaszálló c filmet.Nekem már az is kikacsolódás ha felszállok a buszra. :-)

A nagylányom már várja nagyon a mozit, Zsolti meg itthon lesz Apával, ilyenkor apuci jól elkényezteti.

75. danama (válaszként erre: 70. - Sutoczkine)
2009. febr. 28. 09:23
szerintem már most rájöttek, hogy minden ami nem játék az hasznos dolog :-)
74. Vikó 26 (válaszként erre: 72. - Sutoczkine)
2009. febr. 28. 09:16

Hát én ezért szoktattamrá Dorkát a saját ágyában való alvásra!

Meg hát az sem utolsó hogy már nagyon nehéz ahhoz hogy egyfolytában ringassam!

Kb 2 hete van nállunk ez a rendszer,de működik!

Meg szokta már a második alkalommal,sajnos az a nyitja a dolognak hogy meg kell nagyon keményíteni a szíved és akárhogy sír nemki venni!

Csak azt sajnálom hogy fektetéskor még mindíg sírdogál egy kicsit persze aztán el alszik 5 perc alatt!

Nem tudom nem-e ártok ezzel a még érzékeny lelkületének!

Ezt lenne jó valahogy ki küszöbölni!

2009. febr. 28. 09:08

Most megyünk sétálni, de valamikor délután még leszek.

Sziasztok és kellemes hétvégét mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook