Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Babaváró hitel-válás fórum

Babaváró hitel-válás (beszélgetős fórum)


1 2
57. Charlize (válaszként erre: 52. - Channa*)
2023. aug. 6. 23:50

Mi nem vettünk fel semmi hitelt közösen. Nem is volt biztos, hogy lesz gyerekünk.

Ő lakott nálam. Válás után közölte, hogy örüljek, hogy nem kért semmit (én sem). Külön kasszán voltunk, minden keresetemet elvitte a sok lombik, amik miatta kellettek. Most gombokat fizet gyerektartásként, gyereket nem látta még soha.


Igen, sokkal könnyebb és jobb nélküle. Nehéz volt pár hétig, amikor elment, de vele sem lehetett volna semmit kezdeni közösen, ezt hamar beláttam utána. Kár lett volna tovább húzni.

2023. aug. 6. 13:33

nem tartom jó ötletnek a hitelfelezést, vagyis hogy te is meg a férjed is 5-5 milliót vegyen fel. Mi van, ha azt az 5 millát is eltapsolja?

Hitelkiváltásban gondolkodnék a helyedben. Mivel ingatlanotok nincs, így marad a személyi hitel. Valamint nem tudom mennyi maradt meg még a babaváróból, azt is mind visszaforgatnám, minél kisebb összeget kell visszafizetni, annál jobb. Mert egyébként tényleg 150 körül van a törlesztő a büntetőkamat miatt

55. birebora (válaszként erre: 52. - Channa*)
2023. aug. 6. 09:49
Én sem értem. Eszembe sem jutna eltapsolni milliós hiteleket.
54. Channa* (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 6. 09:36

A felesben fizetésnek az a veszélye, hogy megteheti simán, hogy ne fizesse, és akkor is neked kell az egészet fizetni, ha nem akarod, hogy még végrehajtási költségeket is kelljen fizetni. Nagyon kell majd figyelned, hogy fizesse!


Én kiszámoltatnám bankos ügyintézővel, hogy mennyi lenne a törlesztés összege.


Tudomásom szerint, ezt úgy szokták csinálni, hogy a babavárós termékből átteszik egy piaci kamatozású termékbe, így az ügyintéző meg tudja nézni, hogy mennyi lenne a törlesztő összege.

53. Channa* (válaszként erre: 50. - Charlize)
2023. aug. 6. 09:24

Igen, nem veszélytelen, de FI szempontjából annyiban fontos lenne, hogy esetleg nem egy nagyon nagy összeget kellene visszafizetnie.


Azt nem mondom, hogy 20 évig (a teljes futamidő) maradjon a felesége, csak addig, amíg össze nem kapja magát...

52. Channa* (válaszként erre: 49. - Charlize)
2023. aug. 6. 09:20

Biztos van, amit nem veszünk észre időben, de az is lehet, hogy nem akarjuk észre venni. Sokszor erre gondolok inkább, de elhiszem, hogy van amit nem.


Nem sokat hallok a babavárósokról. Nálunk a családban 1 pár vette fel, de ők azonnal beleforgatták a lakásba, azaz nem ment rossz helyre, illetve a baba is megszületett időben és ugyan úgy dolgoznak, ahogy azelőtt.


És teljesen ledöbbenek, hogy vannak akik csak úgy felveszik és eltapsolják a semmire.


Biztos vagyok benne, hogy te is jobban jártál azzal, hogy nem a volt férjeddel élsz!

51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Channa*)
2023. aug. 6. 07:06

Elég speciális az oka, de privátban pár szóban leírom. Őszintén szólva félek hogy valahogy rám ismerne a sztori alapján a férjem.

Még nem tudja hogy ennyire komolyan tervezem a válást, addig nem is közlöm vele, amíg nincs egy lehetséges kiutam az egészből.

Ha itt maradnék (ebben a városban) szerintem a férjem békén hagyna, de itt csak albérletben tudnék lakni, amellett meg nem tudok hitelt fizetni (elég jó a fizum, de ez nem menne). Eddig azt gondoltam h max duplája lesz a törlesztő részlet, tehát 100 körül. Azt felesben (!) tudtam volna fizetni. De olvastam közben olyan sztorikat, hogy 140-160 lett a törlesztő...

50. Charlize (válaszként erre: 48. - Channa*)
2023. aug. 5. 23:49
Azért ez veszélyes, mert ha nem válnak el, akkor a leendő exférj még alkothat újabb adósságot, ami FI-t szintén terhelni fogja…
49. Charlize (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. aug. 5. 23:46

Amikor a volt férjemet megismertem, osztályvezető volt önkormányzatnál.

Aztán ügyintéző lett itt-ott. Utálta, én voltam a rossz, mert nem engedtem felmondani, amíg nincs új meló. Most ügyvéd, de alig akad ügyfele és nem is tesz érte saját bevallása szerint, neki elég, ha csak elvegetál.

Baromira nem gondoltam volna ezt egy többdiplomásról!


Sajnos nem mindig lehet tudni, ki milyen irányba változik. Nem mindig látszik az előre. De azt sem értem, miért kell a babavárót baba előtt eltapsolni??? Zsinórban olvasok ilyen sztorikat mindenhol.

48. Channa* (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 5. 22:43

de ha maradsz ott, ahol most vagy akkor a férjed közelében leszel. Békén fog hagyni válás esetén? Nem fog állandóan zaklatni és tovább bántani?


A családod miért nem foglalkozik veled? Te tették valamit, vagy a férjed elintézte azt is, hogy ne foglalkozzanak veled? Bocsánat! Nem akarok turkálni az életedbe, de az ilyen férfiak, úgy szokták intézni, hogy egy idő után a nőnek nem lesz családja, nem lesznek barátaik, stb.


Igen, ezt az 5-5 milliót javasoltam. Ha egyáltalán a férjed belemegy. De ugye nem dolgoozik, így nem is fog kapni hitelt.


És erre írtam, hogy én úgy rendezkednék be, hogy az egészet nekem kell majd visszafizetnem, ezért kérnék segítséget a családomtól, stb.


Igen, és ezért is írtam, hogy már a válás előtt kellene a kifizetés, vagy addig nem elválni, amíg nem tudod kifizetni.

2023. aug. 5. 22:05

A családom nagy része sajnos egyáltalán nem foglalkozik velem. Egy idősebb rokonomhoz oda tudnék költözni, bár nem túl jó körülmények közé. Mivel az ország másik felében van, ehhez fel kell adnom a munkahelyem, a barátaim. Ha nincs albérlet talán tudnám fizetni a hitelt.

Persze a legjobb lenne még válás előtt vissza fizetni, akkor sokkal kevesebb lenne a büntető kamat, de sajnos erre nincs nincs lehetőségem.

Még arra gondoltam h én is és a férjem is felvenni 5-5 milliót és vissza fizetnénk. Így külön hitelünk lenne. De a férjem úgysem kapna hitelt....

46. birebora (válaszként erre: 38. - Jozsi.38)
2023. aug. 5. 15:09
Nem gondolkodni és a kockázatokat előre nem látni egy hitelfelvételnél hatalmas nagy könnyelműség és felelőtlenség. Főleg úgy, hogy a válság óta a csapból is ez folyik. Hány ember, család vált áldozatává.
45. birebora (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 5. 14:55
Azért kötelet ne hoz. De ez legyen egy óriási tanulópénz. Menj el ügyvédhez, a bankba és igen a családod hátha tud valamit segiteni. Ki ha nem ők? Üljetek le, találjatok ki valamit és mentsétek ami menthető.
44. Channa* (válaszként erre: 43. - Globus)
2023. aug. 5. 14:35

Pontosan!

Nekem is segítettek már a családom többször, ahogy én is tettem már.


Inkább a testvéres fórumba lenne való...

A húgunknak már vettünk házat a bátyánkkal. Nem esett nehezünkre a segítség, hiszen a húgunk, ki segítsen rajta, ha nem mi? Szüleink már régen meghaltak. Annak örülünk, hogy olyan helyzetben voltunk, hogy megtehettük.

43. globus (válaszként erre: 41. - Levarosbukta)
2023. aug. 5. 14:27

Talán azért, mert egy jó család összetartó. En is kaptam segítséget, amikor szükségem volt rá, már visszatörlesztettem. Soha nem tudok eléggé hálás lenni érte, hogy ezt maguktól felajánlották.

Meg régebben, munkahelyemen is kaptam (nem pénzbeli) lehetőséget egy fontos dolog megvalósítására, azt sem felejtem el soha.

Ha bizalom és segíteni akarás találkozna, sikerré válna.

42. Channa* (válaszként erre: 41. - Levarosbukta)
2023. aug. 5. 14:20

Nézd, ha szabadulni akar ebből a helyzetből, ahol verik, kihasználják, ő tartja el a pasit, akkor mindent meg kell próbálni.


A babaváró hitel 20 éves futamidejű, egy személyikölcsön 8 éves max., azaz ha le tudná cserélni, bárkinek a segítségével (családot javasoltam, hátha fontos nekik, hogy a lányuk ne éljen rosszul), akkor rövidebb idő alatt letudná és nem kellene ezzel a barommal maradnia.


Persze, maradhat is vele, szülhet is gyereket egy ilyen apának is és akkor minden rendben van, csak boldogtalan lesz egész életben.


10 millió nem egy fél lakás ára. Igen, ha adóstárssal (mert egyedül nem kap ennyit) fel tud venni ennyit, akkor a törlesztés nem 47-50 ezer lenne havonta, hanem 80-100 között, de egy élete van! Lehet, hogy kinyírja a férje néhány éven belül azzal amit tesz vele...

8 év múlva, amikor kifizette a személyikölcsönt, bármit tehet, és még mindig fiatal lesz, és ki tudja, lehet, hogy talál egy normális társat is...


Én azt is megcsinálnám, hogy lelépnék és fizetném egyedül, nem válnék el, hogy ne legyen büntető kamat most, hanem csak az 5, év után és addigra összekapnám magam, hogy ne okozzon gondot azt kifizetni.


Nem írtál semmi ötletet, hogy hogy lehetne megoldani, de az enyém idiótaság. Érdekes!

Mondj jobbat, ha van ötleted. Gondolom te sem azt erősíted, hogy maradjon ebbe a helyzetbe, ugye?

41. levarosbukta (válaszként erre: 27. - Channa*)
2023. aug. 5. 14:01
Ha a fóruminditónak lenne annyi pénze hogy bárkivel relatíve olcsón ami bárminek is a fele minimum 10 milla, gondolod hogy akkor nem inkább a babavárót fizetné vissza?? Miért is kellene akár a szülőknek vagy a tesóknak vagy bárkinek jót tennie topikinditóval hogy adjanak neki egy fél lakásra valót? Channa te néha olyan idiótaságokat tudsz javasolni hogy az embernek a haja égnek áll.
2023. aug. 5. 07:21

Köszönöm a sok 'jóindulatú' hozzászólást! Akkor hozom is a kötelet, úgy látom más megoldás nincs! Köszi hogy rávilágítottatok.


Tisztában vagyok vele hogy mennyire hülye voltam, de ha megpuszulok sem tudok már ezen változtatni.

39. Sirga (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. aug. 4. 15:45
Sajnálom, nincs igazad.
2023. aug. 4. 10:55

Az a legnagyobb baj, hogy úgy vettétek fel a hitelt, hogy nem gondolkodtatok. A babavárónál az az alap elvárás, hogy 5 éven belül meg kell születnie legalább 1 gyereknek, így lesz kamatmentes, illetve nem válik piaci kamatozású hitellé büntetőkamattal terhelve. Válás esetén ugyanez a szitu, büntetőkamat, és piaci kamatozású hitel lesz belőle.

Minimum 3x akkora törlesztőt fogsz beletolni, és akkor még valószínűleg keveset mondtam

37. birebora (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 4. 09:40

Miért nem kérted a fiók vezetőt? Csak tudott volna valamit mondani.

Nagyon sajnállak. Az egész életedet taccsra vágtad.

Elhiszem, hogy nem láttak még ilyet.


Miért nem gondolkodnak az emberek mielőtt hitelt vesznek fel? A hitel nem ajándék.

36. semleges (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 4. 09:14
Tényleg hülye voltál. Albiban laktok és feléltétek a hitelt?! Nem dolgozik?! Ez érthetetlen számomra! Egy heréhez mentél hozzá és még fizethetsz is életed végéig. Van egy helyes ismerősöm, havi 150 ezres hitele van, de sajátban lakik, ennek ellenére egy pasinak sem kell a hitele miatt.
35. Channa* (válaszként erre: 29. - Aszparagusz)
2023. aug. 4. 09:13

Mármint agressziót válthat ki?


Voltam 2 évig munkanélküli, a férjem is és nem lettünk állatok, sőt! Ilyenkor még inkább támogatjuk egymást.


Aki agresszív az mindig az.

34. Channa* (válaszként erre: 28. - Aszparagusz)
2023. aug. 4. 09:12
Igen, biztosan, épp ezért gondolom, hogy mással esetleg megoldható lenne a baba/babák megszületése, csak ezzel ne!
33. semleges (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 4. 09:11
Jézusom! Már a cimet olvasva is elborzadtam:(
32. PöttyösPanka (válaszként erre: 25. - Channa*)
2023. aug. 4. 08:43
Igen, ez visszatérő téma a fórumon. Ezért szerintem elég lenne egyszer elolvasnod egy cikket a témában, ami megvilágítja az effajta bántalmazó kapcsolat kialakulását és dinamikáját. Utána már nem lenne szükség minden ilyen topikban feltenned a kérdést, hogyhogy nem látta a jeleket a FI. Mert az alapfelállás minden ilyen esetben szinte ugyanaz.
31. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 4. 08:31
Mivel adóstársak vagytok, ha ő nem fizet, az egészet rajtad fogják behajtani.
30. aszparagusz (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 4. 08:30

Olvasd végig figyelmesen a szerződésedet.

Abban csak kell lenni erről valaminek.

29. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. aug. 4. 08:29
Egy tartós munkanélküliség sokszor okoz rossz irányú változást.
28. aszparagusz (válaszként erre: 27. - Channa*)
2023. aug. 4. 08:27

A gyereknek a hitel felvételétől számított meghatározott időn belül meg kell születnie. Különben átalakul piaci kamatozásúvá és a kapott támogatást is vissza kell fizetni.

Kb. ugyanolyan gáz, mint a válás.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook