Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Babaváró hitel-válás fórum

Babaváró hitel-válás (beszélgetős fórum)


1 2
2023. aug. 4. 08:22

És még próbálok még ötletelni.


A hitel nem fog megszűnni magától. Azt ne tedd FI, hogy nem fizeted, mert sosem lesz fizetésed, ha elkezdik tiltani és még negatív KHR listás is leszel és a felmondott hitelekre nagyon magas a késedelmikamat+ha végrehajtás lesz, akkor a végrehajtási költségek is nagyon magasak lesznek és sosem leszel hitelképes.


Nem tudom, hogy merre jársz, azt sem tudom, hogy lenne e lehetőséged bárki segítségét kérned, de esetleg valaki a családból hátha.


Tehát, én gyorsan beszélnék a szüleimmel, testvéreimmel vagy bárkivel, hogy vegyünk egy közös lakást, bárhol, 'olcsón', amiben tudnék élni, addig, amíg hitelképes vagyok, majd csak ezután robbantanék a válással vagy még ekkor sem.


Ha sikerülne egy ingatlant venni, akkor max. haszonélvező legyél benne, de ne tulajdonos és a férjed még véletlenül se legyen benne, hogy ne legyen köze hozzá!



Vegy esetleg ha nem válsz el, akkor mennyire hagyna békén ez az ember? Mert válás nélkül is lehet külön élni, találhatnál magadnak egy új társat, aki normális és vele vállalnál gyerekeket. Ha nincs válás, akkor nincs mit visszafizetni és mehetne a kb. 50 ezres törlesztés a futamidő végéig.


Ez mind hosszú idő, de hátha...

26. ,zumba
2023. aug. 4. 08:09
Mert "ingyen" pénz nincs. Ez bármilyen hitelre igaz.
25. Channa* (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2023. aug. 4. 08:09

Elnézést!

Természetesen nem áldozathibáztatásnak szánom, csak annyira hihetetlen számomra, hogy nem veszik észre az ilyet.


Annyiszor olvassuk itt, hogy ma még tündibündi az illető, holnap meg egy állat.


Láttam már ilyen kapcsolatot, és én láttam az illetőn, hogy agresszív, és tudom, hogy minden ilyen helyzetbe került ember, azt gondolja, hogy majd ő megváltoztatja, majd vele nem lesz olyan, stb., és nem hisznek azoknak, akik látják ezt.


Tudom, ez a fórum nem erről szól, hanem a hitelről.


És, ha már írok ide, akkor én tuti, hogy nem gondolnék arra, hogy egy ilyennel együtt maradok, és arra sem számítanék, hogy lehet vele bármiről is egyezkedni, hanem lelépnék és kifizetném én a hitelt. Igen, 20 év. Nagyon rontja a hitelképességet egy ilyen összegű hitel, de emiatt nem maradnék benne egy ilyen kapcsolatban.

24. PöttyösPanka (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. aug. 4. 07:59
Nem kell elhinned, de az áldozathibáztató dumádat megtarthatod magadnak. Szegény FI így is benne van a pácban, és ezt nélküled is tudja. Azzal meg nem megy semmire, hogy a múltban mit kellett volna máshogy csinálnia. A hitelre vonatkozó tanácsaidra van nagyon szüksége, úgyhogy a nevében is köszönöm, hogy segíteni próbálsz neki. Ezzel lehet, hogy jobbra tudod fordítani a sorsát.
23. Channa* (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 22:43

Sajnos, nem tudom elhinni, hogy valaki ma még normális, és holnap már nem dolgozik, megver, stb.

Mindennek van jele. Az agressziónak is! Ha valaki agresszív, akkor nem tudja leplezni...

22. Channa* (válaszként erre: 21. - Channa*)
2023. aug. 3. 22:42
Ja, ha bármilyen közös hitelből váltjátok ki, akkor ugyan úgy mindketten benne lesztek és ugyan ez előfordulhat, azaz ő nem fizeti, akkor neked kell, illetve attól szedik be, akitől tudják, azaz tőled, mert neked van fizetésed.
21. Channa* (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 22:40

Ha veszel fel te is hitel és a férjed is, és abból kifizetitek ezt a babavárót, akkor mindenkinek marad 1 személyikölcsöne és fizeti a sajátját.


A babavárónál, viszont bármi lesz, a támogatást elveszik, azaz amit megkaptatok azt egy összegben ki kell fizetni.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Channa*)
2023. aug. 3. 22:17
És ha fele fele arányban hitelkiváltással kifizetjük, akkor is meg történhet ez?
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Channa*)
2023. aug. 3. 22:15
Nagyon sokrétű, hogy miért vagyok boldogtalan. Nem szeretném itt leírni, csak annyit mondok (ami elégnek kell legyen) hogy többször megütött már. De van itt érzelmi bántalmazás is bőven.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. aug. 3. 22:10
Amikor hozzá mentem még nem volt munkakerülő. Eszembe sem jutott h az lesz.
17. timycat (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. aug. 3. 22:07
Szerintem a nagy többség úgy vette fel hogy qrvára nem gondolt bele, hogy mennyi buktató van benne, ami ha bekövetkezik akkor aprópénzre váltotta a jövőjét, rosszabb esetben a gyerekeiét is 🤷‍♀️
16. Channa* (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 22:00

Jaj, hát se te, se a bankos nem olvastátok el a szerződést?


Hát gratulálok mindenkinek!

Sajnálom, hogy így jártál, de még is mit gondoltál, amikor egy munkakerülővel összekötötted az életedet? Felelős döntés volt részedről?


Ezt sosem fogom megérteni...

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Timycat)
2023. aug. 3. 21:59
Ma bent voltam a bankban. Alig tudtak valami infót mondani. Egyszerűen nem tudták, mert még nem találkoztak ilyen esettel (kisebb város)
14. Channa* (válaszként erre: 12. - Timycat)
2023. aug. 3. 21:57
Igen! Így van, ahogy írod!
13. Channa* (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 21:56

Mire fordítottátok a babavárót?


Tehát, válás esetén, ha a vállalt babák nem születtek meg, akkor a válás után 120 napon belül vissza kell fizetni az államitámogatást egy összegben.

A hitel viszont piaci kamatozással mehet tovább, de ugye ez azt jelenti, hogy akár a duplája is lehet a törlesztőrészlet.


A felek, azaz te és a volt férjed egyetemlegesen vagy, hogy hívják vagytok felelősek, így ha a volt férj pl. nem fizeti, akkor neked kell.


Miért vagy boldogtalan? Mi történt az esküvő után? Nem lehet helyrehozni?

12. timycat (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 21:55

Hagyjuk, megszívtad ez tuti.


Járj utána annak hogy kell válás esetén fizetni a törlesztőt, ha az állam/bank tutira ment akkor úgy rendelkezett hogy beszedi attól az adóstól, akitől lehet azaz még az is előfordulhat hogy egyedül fizetheted, mert a férjnek ilyen munkamorállal nem lesz miből, max lesz egy visszkereseti igényed amit kb a hajadra kenhetsz.

Szerintem olvasd el mit sikerült aláírni és keress egy ügyvédet!

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Timycat)
2023. aug. 3. 21:49

Ki fizettünk egy hitelt. A férjem évek óta nem dolgozik, így a nagy részét feléltük. Én voltam a világ leghülyébb embere, mert hittem neki. Hogy veszünk házat, dolgozni fog, normális életet élünk majd mint család.

Most ott tartunk h maradt még valamennyi, a házasságunk szar, és hozzá vagyok kötve ehhez az emberhez.

10. timycat (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 21:45
Kaptatok X millió Ft-ot és "nyom nélkül" elpuffantottátok?
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Timycat)
2023. aug. 3. 21:38

Sajnos nincs miből előtörleszteni.

Nincs kiút, csak ha brutál sok törlesztő részletet fizetünk majd. (gondolom felesben) Vagy együtt maradunk még 18 évig és még gyereket is vállalunk. Nincs saját lakás, így emellett albérletet is kell fizetni.

Úgy érzem elszúrtam az életem teljesen. Együtt kell maradnom egy olyan emberrel aki mellett boldogtalan vagyok...?

8. timycat (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 21:23

Előtörlesztés lehetséges?


Nem vagyok otthon babaváróban, szóval csak ötletelgetek hogy lehet olcsóbban megúszni

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Timycat)
2023. aug. 3. 21:20
Nincs gyerek. Így mindenképp lenne büntető kamat visszamenőleg is és a többi törlesztő részletekben is.
6. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 20:54

Gyerek lett?

Hány évet kell kihúzni válás nélkül, hogy ne legyen "büntető kamat"?


Válás nélkül is külön lehet cuccolni, csak okosan kell csinálni, pl vagyon megosztást lepapírozzátok.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2023. aug. 3. 20:49
Igen tudom sajnos.
2023. aug. 3. 20:43
annyit tudok róla mondani, hogy csúnya bukta, inged-gatyád rámegy majd. Ez egy állam által támogatott hitel, amit ha vissza kell fizetni válás esetén, vagy nem teljesült feltételek esetén, piaci kamatozású lesz visszamenőleg.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2023. aug. 3. 19:07
Nem, egyenlőre nem. Találtam az OTP oldalán egy példát, ahol 110.000 Ft-os törlesztő részletet ír. (50 helyett). De ez csak egy példa. Olvastam olyat akinek 3szorosa lett.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 19:00
Hitelszerződésedet átnézted?
2023. aug. 3. 18:53

Valakinek van benne tapasztalata?

Tudom hogy mik a következmények, arra lennék kíváncsi, hogy körülbelül mennyi lesz a törlesztő részlet válás esetén 😔

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook