Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát szeretnénk a párommal. Írnátok nekem, kb mi az ami feltétlenül szükséges, ha megszületik a baba? fórum

Babát szeretnénk a párommal. Írnátok nekem, kb mi az ami feltétlenül szükséges, ha megszületik a baba? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
74. Életkezdés (válaszként erre: 71. - Bcicus)
2012. jún. 10. 20:45

Igény szerint szoptattam,nem fejtem,nem üvegeztünk,soha nem vigyázott a picire senki,vittem magammal,tehát megspóroltuk az üveg és sterilizálók árárt:DDD

szóval bőven meg lehet anélkül is lenni:)

73. Életkezdés (válaszként erre: 70. - Bcicus)
2012. jún. 10. 20:42

a pihenőszékben sincs feltétlenül nagyon sokat de némelyiket ahogy láttam nem lehet teljesen ledönteni az én fapadosomat lehetett,a feje pedig kb annyival volt feljebb mint amikor egy bukós babánál pl megemeltetik az ágy felső részét.....nem is kell abban lennie egész nap:)

a hordozókendőbenlét pl az izmaik szempontjából is nagyon előnyös.


nekem a pihenőszék bevált nagyon arra amire nekem kellett bár bekötve már nem használtam mert szerintem mikor akkora lett hogy elmászik ha nem kötöm be teknősként magára vette volna és lelép:))))

72. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 67. - Életkezdés)
2012. jún. 10. 19:54

Igen megfelelő ,és újszülött kortól használható, úgy van kialakítva.

A használatijában is ez van feltüntetve. Nem hiszem, hogy a Svédek ilyennel szórakoznának. Egyébként én, se rá, se le, nem szeretnék beszélni senkit, csupán a tapasztalatot osztom meg. Egyébként videó is van a termékről, ott is újszülött kortól mutatják. Nem koraszülött..3,5 kg-ra -tól és van cm beállítás hozzá.

71. Bcicus
2012. jún. 10. 19:48
Szerintem szoptatós babánál is kell sterilizáló, mert azért van amikor a lefejtvtejet üvegből kapja, pláne ha valaki más vigyáz a ygerekre amikor a szülők elmennek kettesben valahova. Illetve fejés miatt is.
70. Bcicus (válaszként erre: 62. - Életkezdés)
2012. jún. 10. 19:46

Nyilván az etetésnél az sem kevésbé káros, de ott csak addig van benne amíg eszik, ráadásul akkor már annyir nem pici mint egy pár hetes baba. A gerincüknek és az izmaiknak nagyon ártalmas.

Én ilyet akartam venni: [link] de a dokik kimodottan tiltották 3 egymástól függetlenül.

69. Bcicus (válaszként erre: 55. - Életkezdés)
2012. jún. 10. 19:43
Az tény, hogy a tanfolyam fontos ez kell.
68. Bcicus (válaszként erre: 51. - Borsika)
2012. jún. 10. 19:40
ÍGy van. Autós ülést is csak annyi időre szabad használni amennyire nagyon muszáj. A etetőszék is dönthető pont annyira mint egy etetőszék, csak az késöbb is használható. Egyáltalán nem úgy van kialakítva, hoyg jó legyen egy babának, csak nem annyira ártalmas mintha ülne, de ez sem jó.
67. Életkezdés (válaszként erre: 66. - 9b10f3d7ff)
2012. jún. 10. 17:19
opff kicsit...a BB terpesze is megfelelő?nem nagyon ismerem őket de még nem láttam kengurut aminél igen azért kérdezem.Ujszülöttet egyébként csak hordozókendőbe ajánlott tenni kenguruba nem....kendőt már a kórházban is lehet használni nagyon sokban van is egy egy db felajánlásokból.
2012. jún. 10. 16:59

Ami nekem fontos volt még:


Újszülöttnek praktikusabb az oldalt vagy hason végig gombolós body és tipegő éjszakára, hogy ne keljen sokat mozgatni átpelenkázásnál.Esetleg hálózsákot lehet használni. Nyugodtabb a baba, ha puha vastag zoknit húzol a lábacskájára. :)

Ügyelj arra, hogy felsőruháinak a nyaka megfelelő kiképzésű legyen, nagyon nem szeretik, ha szorul a fejükön, amikor húzod rá.

Kengurut, vagy hordozókendőt ráérsz venni, amikor meg van a baba, én javasolnám, hogy próbáld ki (fel) mennyire kényelmes Neked és a babának is. Mindenki másra esküszik. Én a BabyBjörn-re , gerinc védelemmel ellátott, széles vállpánttal és a baba magasságához állítható, miközben szuper biztos, hogy hajlásnál se, még véletlenül se essen ki a baba. Egyébként a legtöbb anyuka elég keveset használja ezt a hordozási formát, főleg első babánál. Kényelmesebb a babakocsi.

Amit még megfigyeltem, van amelyik szülőnek alacsony a tolókar, van amelyiknek magas. Egyik se kényelmes. Babakocsinál ügyeljetek arra, hogy kellő hosszú legyen akár a mózes, akár a sport rész, sok babának a kocsi rövidsége miatt, lóg ki és le a lábacskája.

65. Orsi86 (válaszként erre: 53. - Moncsi85)
2012. jún. 10. 16:42
Nekem a mikrós sterilizálóra már a kórházban is szükségem volt. Muszáj volt fejnem mert a cicit nem akarta el fogadni a babám. Ebből is látszik,hogy mindenki más.:)
64. Orsi86 (válaszként erre: 17. - Renci1989)
2012. jún. 10. 16:39
Szerintem ne várj addig. Nekem pl. a 22. héttől feküdnöm kellett,mert kinyílt a méhszájam. Én a 3.hónaptól kezdtem a vásárlást. Így kapkodás nélkül sikerült mindent a legolcsóbban beszerezni.
63. Életkezdés (válaszként erre: 53. - Moncsi85)
2012. jún. 10. 15:42

ha karban van nem sok mindent tudsz csinálni közben:)

viszont ezért is jó egy hordozókendő bár saját fürdésemnél a pihiszék praktikusabbnak tünik mint ha magamra kötöm:DDD

62. Életkezdés (válaszként erre: 50. - Bcicus)
2012. jún. 10. 15:41

Mit mondtak miért ártalmas,csak szimplán érdekel nem kekeckedés...és az etetőszék mennyivel kevésbé ártalmas picibaba etetésénél?

és mindkettőt bőven ráér megvenni ha mégis kell,vagy vegyen ajándékba a rokonság:))

61. Életkezdés (válaszként erre: 43. - Szilvita)
2012. jún. 10. 15:38

tényleg ráér megvenni a sterilizálót ha szükséges szerintem is,de mondjuk én rutinosan nem vettem semmi effélét,mondván manapság nem hiánycikk effélét bármikor meg lehet venni akár újonnan akár használtan a net előtt ülve is mindenkinek pénztárcája szerint...aztán nem is használtam volna:)

a pihiszék sem kell persze,de nekem nagyon jó volt segitett míg fürödtem pl vagy efféle luxusszámba menő dolgokat csináltam,vagy együttfürdésnél is jó volt ,abba tettem ki míg én is kimásztam:)))egyébként simán nélkülözhető egyértelmüen semmi efféle luxus nem kell feltétlenül

2012. jún. 10. 15:37

Szia!


Babának-mamának: hordozókendő.

Mamának: aloa verás krém a mellére, rendelős cégtől egészséges ebéd vagy nagyi által főzött ebéd, hasleszorítós bugyi, dalolós probiotikum, új szemfesték :) a többi lista mind a neten megvan pelenkákról és miegymásról. Nekem ha a következő gyermekem születik ezekre fogok figyelni és ha lesz rá fogadok pár hónapra takarítónőt és sokkal többet hagyom hogy segítsenek mint az első gyermekemnél hagytam (jószerivel senkinek sem hagytam hogy segítsen).

59. Életkezdés (válaszként erre: 40. - Bcicus)
2012. jún. 10. 15:34
nekem sima fapados azt hiszem chiccho volt de semmi extra viszont tényleg teljesen le lehetett dönteni vízszintesre csak a popsija volt egy pici gödörben és puha plédben tettem bele....az autósülés hordozóban sokkal jobban össze van szerintem görnyedve a baba de minden a mértéken múlik szerintem,nyilván nem egész nap abban kell lennie....nálunk életmentő dolog volt-nekem:)))
58. Életkezdés (válaszként erre: 38. - 9b10f3d7ff)
2012. jún. 10. 15:32
ezt a véleményt osztom én is....hiába a legszuperebb készülék ha nincs kész a szülő mit tegyen ha baj van
57. Életkezdés (válaszként erre: 35. - Borsika)
2012. jún. 10. 15:30

Én most nem használtam utólag cumisüveget,a nagyfiamét kifőztem simán anno.

Aki tápszerre szorul valami miatt biztosan jobb valamilyen sterilizáló,sokkal gyorsabb és az idő nem mindegy egy pici mellett, illetve nem tudom hirtelen melyik cumisüvegmárka aminek levehető az alja is...tápi eseténn szerintem az a legjobban tisztítható.

Ha nem tápszeres és mégis van cumisüveg teának ,víznek,szerintem elég kifőzni,feltételezem tápszernél több üveg van forgalomban,tápszernek,egyéb folyadéknak.stb

56. Életkezdés (válaszként erre: 33. - Csibebaby80)
2012. jún. 10. 15:26

Minden baba más,én is hallottam már olyan picikről akik külön sokkal jobban alszanak....ha ebben a helyzetben lettem volna biztosan felülbíráltam volna eddigi önmagam.

Továbbra is irom,én arra értettem a kérdést hogy mit vegyen a baba születésére,érkeztére....és tény hogy tényleg lehet bérelni is légzésfigyelőt,nem mondtam hogy ördögtől való dolog lenne.

55. Életkezdés (válaszként erre: 29. - Bcicus)
2012. jún. 10. 15:23

Általában az van a neten és a könyvekben a legtöbb helyen hogy állítólag az egy szobában de külön ágyban történő alvás esetén a legkisebb a csecsemőhalál kockázata...nem vitatkozok ezen állítással én nem vezettem tanulmányt róla,nem kutakodtam e témakörben:)

Szintén állítólag a testközelben történő alvás esetén pedig kisebb az esélye annak hogy elfelejt a baba levegőt venni...ezt a tényt sem szándéskzom kutatni.

Az is tuti hogy a légzésfigyelők ajánlásánál meg tuti amellett voksoló tényeket irnak le.

Nem tudom mi lett volna ha mondjuk légzéskimaradással születik a babám,vagy nagyon koraszülött vagy hasonló...lehet vettem volna én is.

Nem mondtam hogy ne tegye,én nem vettem.

Viszont aki légzésfigyelőt vesz vagy nemvesz,egy csecsemő elsősegély tanfolyamon való részvétel legalább ugyanolyan fontos,ha nem fontosabb....mert hiába jelez a figyelő ha nem tudsz mit kezdeni a felállt helyzettel,általában mire egy mentő kiér késő,hiába a riasztás....viszont itt nem ez volt a kérdés,én leirtam,én miket tartok fontosnak és miket nem......eddig nem volt rá szükségünk.

Az együttalvást én nem tartom veszélyesnek,sokkal hamarabb tudok minden rezdülésére reagálni.

54. yanett86 (válaszként erre: 1. - Renci1989)
2012. jún. 10. 15:19

Leírom én is a tapasztalataimat!


Ami jól jött: kaptunk használt kombikiságyat!!! Ez kb a gyerek 5 éves koráig, de 3 tuti meg lesz, mert rendes ággyá alakítható és szuper stabil nagy pelenkázója van és alá be lehet pakolni a pelenkát stb!


Babakocsi újat vettünk, nem bánom 16 hós a gyerek és még mindig stabil, de azért ha lesz még egy gyerek tuti rendbe kell tenni!


sterilizálómikrós nem hülyeség 2 perc alatt steril minden!!! Az idő sokat számít egy csecsemővel-használtan vettem tökéletes!


Jó kis ruhacsomagokat is lehet venni vaterán, főleg a kis méreteket!

2012. jún. 10. 15:14

Pihenőszék mellett voksolva. Én is nagy hasznát vettem, mivel egyedül voltam itthon a picivel (gondolom mint mindenki más is), vannak szükségleteim (wc, tus, étkezés), ezalatt a pihenőszékbe tettem, amikor épp nem aludt az ágyában. Vagy ha épp csöngettek és ne kelljen a lakás másik végébe rohanni vele, hogy biztonságos helyre tegyem a pihiszék közel volt, becsatoltam és biztonságban volt. És valóban mikor elkezdődött a hozzátáplálás és etetőszékbe még nem tudott volna megülni szintén jól jött.

Nekem is szajkózta a védőnő hogy ne legyen benne sokat, mert egészségtelen (az indokokat még mindig nem tudom), karban is lehet ugyanolyan testhelyzetben tartani, mintha a pihiszékben lenne. Tehát az is káros??


Sterilizáló ráér később, és cumisüvegből sem kell betárazni. A lányom fél évig csak szopizott, és aztán is nagy kínok árán fogadta el a 4. fajta üveget.(MAM-osat).

2012. jún. 10. 15:13

Hát jó pár teljesen felesleges, és drága dolgot felsoroltatok itt, amik nélkül tökéletesen fel tud nőni egy gyerek. Ezek megint csak a marketing miatt lettek ennyire fontosak, 10 évvel ezelőtt még tökéletes volt a kifőzés is, ma meg már huszonezerért kell sterilizálót venni, mert az aztán nagyon jó...

De mondhatnám a mérleget, és társait is...

2012. jún. 10. 14:59
Etetoszeket majd csak akkor fogok tudni hasznalni, ha tud ulni a gyerek ( es mar szabad ultetni....) nem mellesleg a pihenoszekek kialakitasa, ponthogy anatomiailag megfelel a csecsemoknek is....ennyi erovel akkor gondolom a dokid az autos hordozot sem ajanlotta...
50. Bcicus (válaszként erre: 48. - Borsika)
2012. jún. 10. 14:53
Etetésre ott az etetőszék. Pici pár hónapos banának nagyon ártalmas, több doki mondta nekem egymástól függetlenül, hogy nehogy vegyek, mert akartam én is.
49. 001269bfc9 (válaszként erre: 47. - 001269bfc9)
2012. jún. 10. 14:51
Eza "mászköz" más eszköz akart lenni :)
2012. jún. 10. 14:49
Pihenoszek miert lenne artalmas?? Valoban nem feltetlenul szukseges...nekem pl. Azert fog kelleni, mert ketten lesznek, es ha egyedul leszek veluk, ebbe fektetve pl. Etetni is konyebb oket egyszerre ( ha nem szopiznak...) a masik, pl. Furdeteskor amig az egyiket furdetem, a masik ebben fog ucsorogni, es nezelodni...ugyhogy ikreknel egy csomo minden olyan dolog is kell, ami nem feltetlenul szukseges, am de praktikus....ja pelenkazose szukseges, agyon is lehet pelenkazni...de majd ha leszakad a derekad a folyamatos hajolgatastol, akkor jossz ra, h. Azert milyen jo lenne ha lenne...
47. 001269bfc9 (válaszként erre: 36. - 9b10f3d7ff)
2012. jún. 10. 14:49

A cumisüvegek, cumik, mellszívók használati utasításában benne van, hogy lehet-e forralni őket, de általában igen.

Fogsz egy nagy lábost, bele az eszközök + annyi víz, hogy ellepje + 1 kupak citromlé, hogy ne mattuljun be a vízkőtől, felforralod, és 5 percig forrni hagyod. Utána leöntöd a vizet, és óvatosan kiszedegeted a cuccokat, hogy meg ne égesd magad. Hagyod megszáradni egy papírtörlőn. Ennyi.

Szerintem ez a legolcsóbb és legtutibb módszer fertőtlenítésre. Ha már nagyobb lesz a baba, és kelleni fog cumisüveg, én ajánlom a MAM-ot, mert azokat mikróban ki lehet sterilizálni, mászköz nem is kell hozzájuk.

Egyébként meg lehet, hogy önzőségnek hangzik, de magadra is gondolj, mikor haza fogsz menni a kórházból az újszülöttel! Legyen otthon egy vízforralód, amivel 1 perc alatt meg tudod csinálni a szoptatós teát pl. A rokonokat érdemes úgy áthívni, hogy hetente max 1-2 család jöjjön, és azoknak nyugodtan megmondhatod konkrétan, hogy mit hozzanak a babának, anyagiaktól függően (pl. peluskuka, ruhácskák, játékok, pléd), és a legtöbb női rokonszívesen visz majd főtt kaját is, csak mondd meg, mit szeretsz enni.

Ezek biztos nem tűnnek most olyan fontosnak, mint a babakocsi, vagy a kiságy, de ha belegondolsz, nagyon jól fog maj esni egy kis házi tyúkhúsleves, amikor éjjel-nappal csak szoptatni és pelenkázni fogsz: )

46. 2c563972fe (válaszként erre: 38. - 9b10f3d7ff)
2012. jún. 10. 14:44
A védőnőm ugyanezt mondta,hívott is a kismama tanfolyamra egy mentőtisztet előadást tartani.
45. 2c563972fe (válaszként erre: 35. - Borsika)
2012. jún. 10. 14:42
Én 2 hónapig simán kifőztem a cumisüveget,cumikat.Semmi gond nem volt.A cumisüvegek Avent -,a cumik Mam márkájúak.Aztán kaptunk kölcsön mikrós sterilizálót.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook