Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát szeretnénk a párommal. Írnátok nekem, kb mi az ami feltétlenül szükséges, ha megszületik a baba? fórum

Babát szeretnénk a párommal. Írnátok nekem, kb mi az ami feltétlenül szükséges, ha megszületik a baba? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. jún. 10. 13:29

szia.mi kaptunk egy kis könyvet amiben minden le volt irva hogy pl a korházban mikor megszületik a kicsi,mi kell hogy nálad legyen.pelus:kenőcs,törlőke,tisztasági dolgok.mikor már otthon vagytok,javaslom vegyél mellszivót,hogy ha nem vagy otthon akkor a lefejt tejből meg tudja etetni párod,vagy aki épp a kicsivel van.én szörös plussállatkákat nem igen adtam a kicsimnek,mert attól tartottam hogy ahogy beleszáll a por,ő is azt szivja majd.inkább lemoshatót puha babákat.ruhákból szerintem célszerü használtat venni,hiszen olyan hamar kinövik.egy-két uj szebb darab is lehet amiben orvoshoz mentek,vagy sétálni.pelusbol,mindenkinek más jön be.nekünk a Ts GAZDASÁGOS vált be.a "pempörsz"-töl piros lett a popsija.kenőcsből a sudocrem-et használtuk.törlőből pedig mindenképpen illatmenteset.a lidl-ben lehet kapni db-os ft-ért.

ezeken kivül már csak a játékok okoztsk nrkünk is fejtörést hogy mi az ami jo neki élvezi és tanitja is.ezt mindenképp neked és a párodnak kell eldönteni.én nema védőnöre hagyatkoztam,mert neki még gyereke se volt és ugy akarta megmondani mi jo.öszintén szolva nem kedvelem az olyan játékokat amik passzivak.megnyomod és nevet vagy zenél.persze egy kettő kell ilyneből is,de ne csak az legyen.csörgőből tömérdek mennyiség kellett nekünk,mert hamar ráunt egyre.cumiból csak a cseresznyemag-cumit fogadta el.kicsit elrértem a témátol.szoval mire van szükségetek:-babaágy,babakocsi,rengeteg pelenka,cumisüvegek,cumik,mellszivó,pelenkázó,fürdetőszer,textil pelus(nekünk kb 20db volt)fürdetőkád,zenélő az ágya fölé.(könnyebben megnyugszik és alalszik)ha még esetleg kérdésed van:anyuciponthu.

13. Tücke (válaszként erre: 10. - Renci1989)
2012. jún. 10. 13:28
nagyon jó kis ágyra rakható pelenkázók vannak mi anno a tescoban vettük valami 2000Ft körül ha jól emléxem de már rég volt 7és fél éves a lányom már
12. Tücke (válaszként erre: 8. - Renci1989)
2012. jún. 10. 13:27
textil pelus nagyon hasznos amikor folyik a nyla azzal letörölgetni az arcát, továbbá miután szopizott és büfizteted hasznos met így nem kell napi 8szor átöltözni ráteszed a válladra és már büfizhet is, én a kiságyba is tettem a feje alá mindig meg a bébihordozóba és a babakocsiba is de kb 10-15 max 20db bőven elég
11. Lencsy (válaszként erre: 10. - Renci1989)
2012. jún. 10. 13:26
Nekünk kombi kiságyunk volt amiben van beépített pelenkázó . Hát jó ,ha van ,mert kényelmesebb de nem feltétlenül szükséges, mert tisztába lehet tenni a babát az ágyon is :)
2012. jún. 10. 13:25
Pelenkázó is kell?
9. Lencsy (válaszként erre: 1. - Renci1989)
2012. jún. 10. 13:22
Szia ! Szerintem vannak olyan dolgok aminél egyáltalán nem szükséges hogy új legyen . Igen ..ilyen a babakocsi a kiságy és minden olyan ami nem igazán megy tönkre . A legkisebb méretű rugdalózókból , badykból nem érdemes sokat beszerezni, mert nagyon hamar kinövi a baba . Ezekből 3-4 darab bőven elég , mert úgyis naponta mosni fogod :) A picit nagyobb ruhákból már érdemesebb többet venni . Amúgy a rugdalózókból sem feltétlenül kell mind új legyen , sokan használják a jó állapotban lévő örökölt ruhákat . Textil pelusból kb 5 darab szükséges , mert ezt teszed a feje alá a kiságya , vinni kell a tanácsadásokra és jó ha van váltó is . Cumisüveggel is készüljetek, mert nem minden baba szopik. Legyen egy folyadékos és egy másik amiből az anyatejet vagy a tápszert tudod adni ha úgy esik . Műanyag fürdetőkád ami még kell és a baba kozmetikumok ami ugye egyértelmű :) Amiket felsoroltam nagyon alap és az igények is változhatnak . Aki ritkábban akar mosni ,mindenből többet vesz ..stb . Szoktak venni baba mérleget , légzésfigyelőt ..nekem egyik gyermekemnél sem volt és gond nélkül felnőttek .
2012. jún. 10. 13:21
Köszönöm a gyors válaszokat.Textil pelenka miért kell?A vateran tényleg jó dolgok vannak,de az aprod is jó.
2012. jún. 10. 13:20

Szia! Én 9 év után most várom a 2. babámat.

A fiamnál csak is új dolgok jöhettek szóba. Most mát teljesen másképp gondolkodom "öreg fejjell" :)

A b.kocsit kölcsön kapjuk a kollégámtól, meg a kiságyat is. A matracot (én a kókuszra teszem a voksomat, persze jó az olcsóbb is), pelenka és a rucik. A rucik lehetnek használtak, sőt már a kínaiban is egészen elfogadható minőségű ruhácskák vannak. Orrszívó-porszívó ez sztem legyen új, mert nem nagy összeg. Gyakorlatilag bármi lehet használt vagy kölcsön, lényeg, hogy jó legyen nektek és a babónak :D

Igen, még most is jár 1x anyasági díj, most 64eFt körül van. Ha még érdekel valami írj csak nyugodtan, jelenleg nagyon benne vagyok a témában :D

6. 25d4b44717 (válaszként erre: 1. - Renci1989)
2012. jún. 10. 13:20
Mindkét szülő odaadó szeretete!
5. snowgirl (válaszként erre: 4. - Snowgirl)
2012. jún. 10. 13:19
ami még új kéne legyen: ágynemű (lepedő, takarók) és textilpelenkák, abból viszont RENGETEGET, hidd el, abból sose lesz elég.
2012. jún. 10. 13:18

Bababútorokat használtan teszveszről, esetleg egy-két "örök" darabot, mint komód vagy szekrény érdemes újonnan beszerezni. Ruhát sem érdemes újonnan, NAGYON hamar, akár 2 hét alatt kinövi szóval ezt is turiból, ismerősök vagy teszveszen. Babakocsit SZINTÉN használtan vettem, ezt azért érdemes, mert jó minőségűt akár kocsiüléssel az eredeti ár töredékért lehet venni, mindezt persze jó állapotban! Amin én nem spórolnék az a gyerekőr és a cumisüvegek, illetve mellszívó.

Az az igazság, hogy nekünk szerencsénk volt, szinte minden second hand, de szinte újszerű állapotban van. Nem érdemes mindenből újat venni, ja és ha újat veszel, akkor meg ne a brendonba meg ezekre a helyekre rohanjatok, jóval drágábban adnak el mindent!

3. Bella 13 (válaszként erre: 1. - Renci1989)
2012. jún. 10. 13:17

Dehogy baj, ha használt dolgokat is veszel! :)

A lista elég hosszú, és sok apróság is van benne.

A legegyszerűbb, ha rákeresel egy ilyen listára a Google-n, és kiválogatod, amire feltétlenül szükség van, vagy amit Te fontosnak érzel.

Szerintem kell:

kiságy matraccal, ágyneművel

babakocsi

fürdetőkád

ruhák

textil pelenka és eldobható

törlőkendő

lázmérő

orrszívó

kozmetikumok

kis pléd

cumi

cumisüveg

kis fésű


és persze neked a kórházi csomag.

most hirtelen már ne jut eszembe...

2012. jún. 10. 13:17

Kapsz majd egy listát a védőnőtől úgyis,hogy mi az ami a legszükségesebb.


Azt tudom,hogy a mostani eszemmel sok mindent a vateráról vennék.:D

2012. jún. 10. 13:07
A világ sokat változott mióta anyum babát várt és nincs már benne ebben a témában.Nem akarnánk ha odakerül a sor felesleges dolgokat megvenni.Ha az ember nyaralni indul is összekésziti fejben mi kell neki, mi sem akarunk bikinit vinni alaszkába ha értitek a hasonlatomat.Tényleg jár egyszeri anyasági támogatás?Ugye nem lenne baj ha néhány dolgot használtan vennénk meg?Pl babakocsi,kiságy.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook