Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát szeretnénk a párommal. Írnátok nekem, kb mi az ami feltétlenül szükséges, ha megszületik a baba? fórum

Babát szeretnénk a párommal. Írnátok nekem, kb mi az ami feltétlenül szükséges, ha megszületik a baba? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
44. Csibebaby80 (válaszként erre: 35. - Borsika)
2012. jún. 10. 14:40
mi kaptunk egy mikróba való sterilizálót kölcsön, jó volt, mert a főzősnél kényelmesebb, gyorsabb és könnyebb kivenni a forró üvegeket :) Bár nem sokat használtuk a cumisüvegeket...
2012. jún. 10. 14:28
Nem olvastam végig, de amiket itt felsoroltak, nem tartom feltétlen szükségesnek mindet. Pl. a pihenőszék nem feltétlenül szükséges, a mikrós sterilizáló sem a feltétlen szükségesbe tartozik, mert meg lehet oldani máshogy, ha esetleg kell. De pl. egy jól szopó nem cumizó babához minek? Én is megvettem mindent, újan, ma már a nagy részét használtan venném, főleg a bútorokat, babakocsit, párezer forintért meg lehet venni.
42. Bcicus (válaszként erre: 35. - Borsika)
2012. jún. 10. 14:24
Ja tényleg az is kell. A mikrós a legjobb szerintem. Bírják a kifőzést a mikrós is azt csinálja lényegében, csak sokkal kevésbé macerás éa alaposabb.
41. Bcicus (válaszként erre: 33. - Csibebaby80)
2012. jún. 10. 14:23
AZ a jó. A gyereknek a saját szobájában a helye, már ilyen picinek is kell egy saját szoba. Enyém is ott van születése óta soha nem is próbáltuk velünk altatni.
40. Bcicus (válaszként erre: 32. - Borsika)
2012. jún. 10. 14:22

Pihenőszéket nem vennék soha, mert baromi ártalma egy pici babának.

Az a légzésfigyelő valszeg rosszul volt beállítva, lehet őket állítani. Eleinte nálunk is besípolt aztán átállítottuk és azóta nincs gond.

39. fireworks9 (válaszként erre: 1. - Renci1989)
2012. jún. 10. 14:16
babakocsi, kiságy, hordozó, pelenkázólap, fürdetőkád + csúszásgátló szivacs, fürdőszivacs, ágynemű + huzat, műanyag lepedő, textil lepedő, textil pelenka, pléd, rácsvédő, esetleg baldachinállvány + függöny, légzésfigyelő, mérleg, cumisüveg + mosókefe, cumi+ tartó, körömvágó olló, hajkefe, fésű, orrszívó, eldobható pelenka, popsitörlő, popsikrém, fürdetőkrém/tusfürdő, sampon, olaj, hintőpor, testápoló, alkohol, fültisztító pálcika, lázcsillapító kúp, hashajtó kúp, szájmaszk, kézfertőtlenítő, lázmérő, esetleg babatea, fürdőlepedő, vastagabb sapka, vékony sapka, karmolás elleni kesztyű, zokni, cipő, harisnya, előke, body (hosszú-rövidujjú), rugdalózó, nadrág, póló, pulcsi, rágóka, 1-2 játék
2012. jún. 10. 14:13
Légzésfigyelő is akkor jó...szerintem....ha a szülő/k elvégzik az újraélesztési tanfolyamot, mert ha bepánikol, mire orvoshoz kerül a gyerek, régen megfullad.
2012. jún. 10. 14:08
az Avent most jutott eszembe a neve :)
36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 35. - Borsika)
2012. jún. 10. 14:07

A mikro is jó, de vigyázz nem mindegyik mikrózható, csak baba boltból vegyél bármilyen műanyag babaeszközt. Amikor forrázod bemattulhat az üveg, lehet vízfüggő, és nem mindenkinél van ez így.


Ismerőskörben a Medela mellszívó elektromos,jött be a legjobban. Lehet egyébként a mellformától is függ. Chicco tönkrement a hőtől, az angol meg nen igazán jött be.

35. Borsika (válaszként erre: 33. - Csibebaby80)
2012. jún. 10. 14:01

A cumisuveg sterilizalasrol, hogy velekedtek ???

Ezen meg gondolkozom, a mikros megoldas tetszik....folyadektol vhogy idegenkedem...viszont igazandibol, siman ki is lehetne fozni nekik nem??? Vagy ezek a modren cumisuveget ezt mar nem birjak?? ( errol mondhatnatok par infot, mert meg utanna sem neztem, es halvany lila gozom nincs, mi lenne a jo megoldas:))

2012. jún. 10. 13:58
Nekem olyan merlegem van, amin meg engem mert az anyukam :)) azota pedig a konyhaban hasznalta es semmi baja, 25 eves :)))
33. Csibebaby80 (válaszként erre: 29. - Bcicus)
2012. jún. 10. 13:57
nálunk a lányom még azt sem tűrte, hogy egy szobában aludjunk vele... Mikor már nagyobb lett, és vendégségben rákényszerültünk, hogy velünk aludjon, keresztbe fordult, és összerugdosott minket... Jó az a légzésfigyelő... nappal is hiába néztem rá, még az sem látszott hogy vesz levegőt, pedig semmi baja nem volt... megnyugtató volt számomra...
2012. jún. 10. 13:56

Legzesfigyelot mikapni fogunk ismerosoktol, ( amugy lattam van par bababolt ( netes is ) ahol szinten bagoert lehet BERELNI)... van aki mellette van, van aki ellene...en ugy vagyok vele, hogy nyugodtabb lennek, ha tudom, hogy ott van alattuk, aztan majd elesben kiderul...egy ismerosunk teljesen kikeszult tole, sokszor besipolt, pedig minden ok volt a babaval, es inkabb kiszedte alola:)...

Pihenoszeket mi is veszunk, viszont kapunk ilyen zenelo hiper szuper minden iranyba hintazni tudo csoda baba hintat:))... Ez a tipus 80ezer ft ( rohej....tobb mint a minimal ber...) ismerosunk megvette a gyerekenek, a kislany, meg utalta ugyhogy kb. Egyszer ha hasznaltak...azota ott all a badlasukon eredeti csomaglasaban...remelem nalunk bevalik...

31. Bcicus
2012. jún. 10. 13:53

Ami kell:

ágy, kókuszmatrac, travel system babkocsi (feltéve hogy van autótok), sok sok ruha, cumisüvegek, mellszívó, takarók, esetleg hálózsákok, légzésfigyelő.Pelenkázó komód, jó pár szekrény. Ma már zat mondom lehetőleg csak ajtósat, fiókosat ne, jó pár lepedő a kiságyba. Textil pelenkából pár darab, mert védőnőnél kelleni fog. Mérleg. Pelenka tartó szemetes. Cumi.

Most más nem jut eszembe.

30. Móriczka (válaszként erre: 1. - Renci1989)
2012. jún. 10. 13:52

A világ sokat változott mióta ................ így van jól kezdted :-) az előttem szólók minden hasznos dolgot nagyon jól leírtak neked .


Én már csak azzal egészíteném ki hogy te is legyél felkészült várandóságod alatt és legfőképpen utána is legyél kiegyensúlyozott nyugodt és a gyermekeddel legyél nagyon következetes már az elejétől :-)

mindég tervezzétek meg az életeteket ,alakítsátok ki a szokásokat és legyen állandóság a napirendetekben :-)


Én sajnos nem így csináltam de Hhhmmmjajaj ha újra kezdhetném ............:-)


A függöny mosás várhat,várhat az építkezés a homok csomó a balkon láda a szikla kert minden várhat a gyermeknél és a ráfordított időnél nincs fontosabb :-))


és persze hogy nem baj ha használt dolgot kap az mind részletkérdés


puszi és jó egészséget

29. Bcicus (válaszként erre: 16. - Életkezdés)
2012. jún. 10. 13:48
már neharagudj de az együtt alvás miért jobb mint a légzésfigyelő? Sokkal veszélyesebb. És ha nem vesz levegőt hiába alszik veled arra nem fogsz felébrdni.
28. Csibebaby80 (válaszként erre: 8. - Renci1989)
2012. jún. 10. 13:47
én a textil pelust a feje alá raktam, hogy ne kelljen naponta 50x cserélni a lepedőjét, még most 2 évesen is nagyon szereti, odabújik hozzá :) azt rontottam el, hogy szines-mintásat is vettem (sokkal drágább a simánál) de azt nem szerette, mert azt mondta rá, hogy "koszos". Vannak 10-es csomagolásban, én 2 csomaggal vettem, nekünk ennyi elég. A babakádat az ocsóboltban vettük :) a mosógép tetején elfér, és nem okoz hátfájást :)
2012. jún. 10. 13:45

Szia!

Babakocsit,kiságyat érdemes használtat venni, matracot én újat vennék.

Használt ruha boltokban sokszor kapni címkézett új, vagy alig használt ruhácskákat is.

Babakocsinál vedd figyelembe hol éltek. Milyen az út rugózása megfelelő legyen, ha emeletem laktok figyelj arra, hogy ha nincs lift babával könnyen feltudd vinni. Érdemes olyan kocsit választani, amihez van hordozó, ha van gépkocsitok.

Egy pamut sapkácska télen, nyáron jó. Plusz időjárás függő sapka, évszak függő bodyk 4-5 db. minimum,tipegő szintén. kocsikabát szintén évszaktól függő. 5 db textil pelenka a fejecskéje alá, vagy az orvosnál amire lefekteted. Pléd. A kiságyba lepedő, gumírozott praktikusabb.Takaró a babának. Ha aggódós vagy akkor érdemes bérelni mérleget, de ha nem és látod, fejlődik a babád , elég amikor viszed az orvoshoz, és megmérik. Légzésfigyelő is biztonságot ad, de nem feltétlenül szükséges.Lázmérő,gyógyszertári olaj,fertőtlenítő.Orrszívó. Popsi törlő, eldobható pelenka,fürdetőkád és állvány,cumisüveg, téli babánál jó a termoszos, ha mentek valahova, maradjon meleg.

Neked a kórházba, háló ruha gombolós, hogy tudj szoptatni. Én ajánlom a Tena betétet, jó a szívó hatása, szülés után jól jön.

Melltartó betét a tejcsorgás miatt. Szoptatós melltartó. Esetleg Anita hasszorító bugyi szintén szülés utánra. Ha vezetsz terhesség alatt, vagy sokat utazol gépkocsival akkor, jól jön az övterelő.

Lehet már előttem többen írtak,bocs ha valakit esetleg ismételtem, de közben el kellett mennem a géptől.

2012. jún. 10. 13:45

Ike.ban felfujhato pelenkazo alatet ket darab huzattal 2500 ft...ezt rakhatod akar egy komodra is....mi pelenkazot kulon nem veszunk, mert luxusnak tartom, mi ikreket varunk, elso babak, anyagilag megtehetjuk, hogy mindenbol ujat vegyunk, de ettol fuggetlenul mindent atgondolunk, pl. A szobajukat is ugy alakitjuk ki, hogy pl. Olyan gardrobot vettunk, ami kb. 18 eves korukig kiszolgalja oket:), pelenkazo helyett en egy fiokos komodot kepzeltem, el mert ezt is ki tudjak majd hasznalni a kesobbiek soran ( vagy akar en is, ha elkoltoznenk, vagy atrendeznenk a lakasunkat ) kisagybol is ujat vettunk, igazandibol mindent az ike.bol...az alap darabokat, bagoert be lehet ott szerezni, pl. Egy kiskad 1500 ft , vateran is hasznaltan 500-1000 ert lehet beszerezni...szoval nincs nagy kulonbseg...de egy kisagy is 10.000er...hasznaltan meg kb. Max. A fele...

En azt tanacsolom egyedul a matracon ne sporolj....a tobbi, az mindenki sajat igenyehez, es penztarcajahoz van merve...:) ( en az arany kozeputon jarok azt hiszem, sosoem vennek meg nekik 5000 erert egy bodyt, mert pillanatok alatt kinovik...meg olyan cuccokat meregdragan, ami tenyleg csak a szulok lehuzasa miatt annyi amennyi... Egyebkent undorito z a bababiznisz....)

Jaj es meg vmi....csak ugy vagjatok bele a projektbe, ha biztosak vagytok benne, hogy akarjatok, meg egymasban is, meg azert ha anyagilag is megengedhetitek...mert nem a gyesbol meg az egyszeri anyasagibol fogjatok eltartani a bebit...nem mellesleg 2 en is erkezhetnek, mint pl. Nalunk, spontan, ugy, h. Egyikunk csaladjaban sem volt iker...es ez dupla kiadas.....

2012. jún. 10. 13:45
Köszönöm szépen a sok hasznos választ mostmár kb átlátom a helyzetet.
2012. jún. 10. 13:44
Bemégy a legközelebbi bababizományiba, és mindent megvehetsz olcsóbban. Ruhát, játékot, babakocsit, mindenféle babakelengyét, még pelust is árulnak.
23. pamacs85 (válaszként erre: 17. - Renci1989)
2012. jún. 10. 13:44

Mi már a 20. héttől vettük a dologokat megfelé egyszerre sok lett volna, és a 36. lett meg minden.


Előttem sokan leírták már a fontosabb dolgokat. Érdemes a környező bababoltokban körbeérdezni hol milyen kedvezmény van, mi pl 20 %-al olcsóbban vettük az ágyat matracot és a kiskádat. Vagy nagyon jók a börzék:)


Ami fontos, hogy az első 3 hónapra koncentrálj utánna a többi.


Sok dologt kaptunk, vannak turisok is és így is úgy mond kellett pénz.

2012. jún. 10. 13:41

no én meg sem szólalok,már eddig is rengeteg nekem nem fontos dolog van irva szülés előtt szerintem pl a játék nem igazán fontos,én úgy értelmeztem mi az ami a baba születésekor jó ha megvan......játék,forgó stb több hét mulva használandó csak és gondolj arra is hogy aki látogatni megy legyen mit vennie,efféle ajándéknak pl tökéletes:)))


nálunk a pihenőszék volt még ami nagyon bevállt,azt mindenkép vennék én azt az elejétől használtam

21. Életkezdés (válaszként erre: 17. - Renci1989)
2012. jún. 10. 13:39

mikor kiderült a baba a párom vett gyorsan egy babakocsit neki használtan mert ép rábukkant:DDDDD


én sorban folyamatosan mivel sok mindent használtan vettem ahogy rábukkantam a végén pedig átnéztem mi az ami nincs még

2012. jún. 10. 13:38

Nekem a védőnő adott egy listát a legszükségesebb eszközökről. Olyan babakocsit vettem, amihez volt hordozó is, így az autóval is könnyű volt a közlekedés. Kiságy és a beleillő matrac, (amivel szerencsénk volt, mert nagyon akciósan tudtam venni, sokat kerestem).Az ágyra vettem pelenkázót. Fontosnak tartottam, és vettem légzésfigyelőt, babafigyelővel együtt adták (nem bántam meg). Pelenkatartót (kényelmes volt beledobni a használt pelusokat, és nem eresztette át a szagokat sem :) Hordozókendőt (nagyon nagy szolgálatot tett, sokszor segített a hasfájós picurnak is aludni, és a bevásárlások, séták is kényelmesek voltak vele.) Pelenkatartó táska (látszatra táskának néz ki, és a dolgaim is belefértek, ha meg szétnyitottam, kényelmesen átpelenkáztam a kicsit, bárhol is voltunk)

Szinte minden nagyobb dolgot kikerestem a netről, és a legolcsóbb helyekre mentem. Összeszámoltam a végén, több mint 100 000,-t spóroltam ezzel.

2012. jún. 10. 13:37
ja,textilpelust vágtam is négybe és beszegettem bukást letörölni,tiisztábatételnél áttörölni fürdetni vele ezer dologra jók voltak:)
18. Életkezdés (válaszként erre: 8. - Renci1989)
2012. jún. 10. 13:37
feje alá ha bukik pl szoktak tenni védőnőhöz azt szokták alá tenni....és saját vélemény de az a legjobb pelusozni is a baát mosógépben simán mosható úgy mint más,nagyon jó lélegző pelenkakülsőket lehet már kapni:)
2012. jún. 10. 13:36
Ti mikor kezdtétek el beszerezni a dolgokat 7-8 hónapos terhesen ?
2012. jún. 10. 13:35

Szia!


Szeretet,évszaknak megfelelő pár db ruhácska,és meleg családi kuckó...ha végigondolod egy babának csak ennyire van igazából szüksége.



Picit bővebben:


Természetesen mindent meg lehet venni használtan is aukciós oldalakon,de én pl mostanában a jófogást használom e célra(régiót kiválasztva személyesen is át tudom venni ha beutazok a szomszéd városba értük akkor az utiktg kb annyi mint a posta lenne és látom személyesen)

Szóval nagyon szép babaruhákat is lehet úgy venni,kiságyat babakocsit is természetesen.Lehet ha körbenézel a lakóhelyeden is találsz ilyen dolgokat pl ha közösségi oldal üzenőfalára felteszed mik érdekelnének biztosan találsz jelentkezőt aki átadja az eredeti ár töredékéért a megkímélt babás dolgait.


amiket én fontosnak tartok:

-kiságy(én nem vettem volna mire hazaértünk vette a párom meg anyukám nyügösködött hogy milyen az ha a babának nincs kiságya):tökéletes használtan,inkább ajánlok egy masszív jó állapotú használtat, 10-15ezerért már pelenkázós erős ágyat is lehet úgy venni,el ne csábulj az újonnan hirdetett 9ezres ágyakra,nekünk volt olyan nem használtuk azt sem csak pár alkalommal az össze és szétszerelés kapcsán széthullt kiesett pár eleme sógornőmék kapták meg,erősen pótolniuk kellett ezt azt rajta.....semmit nem ér,selejt többségük.



Babakocsi:gondold át előre milyen terepen használod majd autóztok e sokat vagy gyalogoltok,emeletre kell e cipelni tömegközlekednél e vele stb,boltban érdemes párat megnézni kipróbálni és aztán neten használtan vagy nagyonakciósan megvenni:)helyette mellette én ajánlok egy hordozókendőt is,nagyon megnyugtatja a babát a testközelség,születése után már lehet használni,hasfájós babáknál is segít,és közlekedni,sétálni is könnyebb úgy....


egy két pléd takarócska elég,ha valaki tud házilag kötni horgolni azok a legédesebbek,de én tetszőleges polár anyagot vettem ha van kedved körbeszegheted te is nem vészes,én kézügyességben analfabéta vagyok mégis ment,a sima pelenkaöltés is széppé teszi,és nem utolsósorban a legtöbb babatakaró efféle anyagból készült csak extradrágán árulják....



baldachin efféle csak esztétikai célt szolgál,ha van kedved és pénzed rá használtan abból is szépeket lehet venni


kiságyba szerintem elég a sima matrac,mérleget nem vennék sőt száműzném ne zavarja össze a kezdő anyukákat,légzésfigyelőt ha szükséges meg lehet venni szülés után de kölcsönözni is lehet ha nincs konkrét eü oka nem feltétlenül kell jobb inkább az együttalvás,leginkább ajánlják e szempontból a közös szoba külön ágy variácitó



ha nagy a ház vagy kertes vagy bármi és sokat vagy az udvaron,én a harmadik elgondolkoztam erősen egy babafigyelőn hogy meghalljam ha felébred,nem is tudom hirtelen annak mi a neve végül megvoltunk anélkül is...


cumit cumisüveget ahogy gondolod,de nem hiánycikk,ha kell bármikor meg lehet venni


kiskád azért kell,vagy fürdetővödör.....attól függ hol fogod fürdetni ha van masszív magasabb tárgy amire rá tudod tenni hogy ne kelljen lentre hajolnod neked sem az is megfelel nekem a második babánál volt kádállványom használtan az is nagyon olcsóóónekem praktikus volt mindháromnál vagy a szivacs vagy a műanyag betét,könnyebb volt egyedül fürdetnem a babócát


sok ruha nem feltétlenül kell először is nem tudhatod mekkora lesz lehet akkor is venni ha már megvan a babóca,csomagban használtan,ha vannak turik ott,ujszülöttből gyönyörű állapotuak vannak.....body,ujjatlan vagy rövidujju,hosszúujjú,természetes anyagu ujjatlan és ujjas tipegő-rugdalózó ki hogyan nevezi,kiskabátka,kissapka.....ha télen születik akkor vastagabb holmi is,minimális egy egy méretből,tesóm babája pl az 56ost átnőtte ép most,50es után 62esre váltottak....



nem is tudom hirtelen mire ezeket bepötyögtem feltételezem ezer hozzászólás érkezett:)



anyasági támogatás ugynevezett szülési segély jár,a mostanmában aktuális egyéb ellátásokról biztosan irnak olyanok akik jobban képben vannak én nem kapok ilyesmit,nem tudom.....


Pelenka ami sok pénz,érdemes szétnézni milyen szép és jó árú moshatópelek vannak,van itt olyan fórum is kukkants be


Ha összeszedted aztán rajta,babára fel!!!


Szép napot és jó tervezgetést kívánok!

15. Tücke
2012. jún. 10. 13:29
jahhh nagyon fontos dolog még a babatáska amikor mentek valahova és peluscsere van meg ilyenek van belőle olyan amin val mini pelenkázó is nem tudom hol vették met azt mi ajándékba kaptuk
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook