Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babások-babát tervezők fórum

Babások-babát tervezők (beszélgetős fórum)


24. kondygirl (válaszként erre: 23. - Babuci86)
2018. szept. 7. 06:43

Értem, hát elnézést akkor!

Tessék: mi mindent közösen fizetünk.

23. Babuci86 (válaszként erre: 22. - Kondygirl)
2018. szept. 7. 05:20
Nem tanácsot vártam! Tapasztalatokra lettem volna kíváncsi.
22. kondygirl (válaszként erre: 21. - Babuci86)
2018. szept. 6. 21:19
Ha ez igaz lenne, nem lenne kérdés, hogy a babát ketten csináljátok, az anyagiakat így ketten kellene fedezni. A másik, hogy ezt vele beszélted volna meg és nem itt vársz tanácsot. Továbbra is tartom, hogy neki mond el mit vársz tőle.
21. Babuci86 (válaszként erre: 16. - Delbuk)
2018. szept. 6. 11:03
Nagyon sok rosszat megéltünk már együtt az évek alatt, ami még inkább összekovácsolt minket. Mi már ismerjük a másik bogarait 😊 és attól függetlenül, hogy nem minden reggel együtt ébredünk, ki ismertük már egymást.
20. Katuska1982 (válaszként erre: 1. - Babuci86)
2018. szept. 4. 16:06
Szerintem egyáltalán nem a Te dolgod mindent állni. Nálunk a párom áll nagyon sok mindent,persze én is fizettem egy-két dologért (orvosi vizsgálatért is) -de nagyobb részben ő. Ha valamit nagyon szeretnék, de ő nem ért vele teljesen egyet, akkor én megveszem....
19. kondygirl (válaszként erre: 18. - Anyucikóni)
2018. szept. 4. 14:40
A 20. kerületben random a doki, ha nincs választott.
18. Anyucikóni (válaszként erre: 17. - Delbuk)
2018. szept. 4. 12:34
Nem tudom nálatok hogy működik, de a mi kerületünkben (bp-en) úgy volt, elmentem egy dokihoz még a terhesség legelején. És végig hozzá kellett visszajárnom. Időpontra, nem csakúgy random. Volt, hogy a liftből épp kiléptem, mikor mér szólítottak. Kb a 7. hónapban mondtam neki, hogy én akkor nála szülnék. Egy szó nélkül fogadta, sőt kihangsúlyozta, hogy semmi akadály és azután is nyugodtan járjak oda hozzá a SZTK-ba. Mondhatom, hogy tökéletesen meg voltam vele elégedve.
17. delbuk (válaszként erre: 7. - Anyucikóni)
2018. szept. 4. 11:00
Sztk-s doki tök jó, ha simán jön a gyerek, gond nélküli a terhesség, és nem zavar, hogy minden alkalommal más vizsgál, de komoly gond esetén az ember azért átgondolja, hogy megéri-e ezen spórolni. (Én mondjuk inkább fizetek magándokinak, aki számlát ad, mint hálapénzt az államinak, de persze ezt mindenki a saját vérmérséklete alapján eldöntheti.)
16. delbuk
2018. szept. 4. 10:59
Elég bátor dolog úgy gyereket tervezni, hogy nem éltek együtt. Honnan tudjátok, hogy lakva is elviselitek egymást? Teljesen más, amikor csak a jó oldalatokat mutatva találkozgattok, és más, amikor a lehető legrosszabb pillanataitokban is együtt vagytok.
15. Szegfű_ (válaszként erre: 10. - Anyucikóni)
2018. aug. 29. 20:58

Milyen baromi tapintatos vagy...

Egyébként ő maga írta,hogy műtétek kellenek,ami valószínűleg azt jelenti, valami hiba van a rendszerben babaügyben. Ehhez pedig bőven nem elég a folsav, sem az sztk orvos... ja és a folsavat rengeteg nő szervezete nem tudja hasznosítani (nők több mint fele) ezért tanácsos aktív folsavat tartalmazó készítményt szedni. De nyilván majd csak akkor, ha tényleg szükséges.


Egyébként a témához érdemben is hozzászólva:

Szerintem sem teljesen jó jel,ha eszébe sem jut,hogy beszálljon a dolgokba. Nyilván gondolhatja,hogy a magándoki és a gyógyszerek sem fillérekbe kerülnek. Szerintem beszélgess erről a pároddal,itt sajnos nem tudunk segíteni.

Sok sikert és kitartást kívánok a babához!

14. epervirág (válaszként erre: 1. - Babuci86)
2018. aug. 29. 18:17
Szia!Èn ezt nem èrtem igazán.Babát szeretnètek a pároddal,de egy forintot nem ad bele a költsègekbe.Igen ezt együtt kène fizetnetek.Ha már most nem ad bele akkor nem valoszinű,hogy ha meglesz a baba akkor bele fog adni,de ne legyen nekem igazam.
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - Babuci86)
2018. aug. 29. 16:45
Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehezen jön a baba. De ne add fel! Neked többet kell érte dolgoznod, de meg lesz a gyümölcse.
2018. aug. 29. 16:13

Én sajnos "gyári hibás" vagyok😔 túl 2 vetélés, abból az egyik méhen kívüli volt, és a bal oldali vezetékem is bánta stb...

De nem vettem zokon, ez tény, ilyen életét élünk, sajnos.

Nem is ez a lényeg....

11. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - Anyucikóni)
2018. aug. 29. 05:57

Ezt írta:

"Eddig még bírtam egyedül, de sajnos szükség van több orvosi konzultációra, kisebb műtétekre, ami magánban fog zajlani."


Ebből én arra következtetek, hogy szegény "gyári hibás", ahogy te rendkívül tapintatosan megfogalmaztad.

10. Anyucikóni (válaszként erre: 9. - PöttyösPanka)
2018. aug. 28. 22:02
Ne abból induljunk már ki hogy az egész társadalom gyári hibás!!
9. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - Anyucikóni)
2018. aug. 28. 21:47
He nem jön könnyen a baba, és kivizsgálások meg műtétek kellenek, akkor nem elég a folsav és az sztk-s doki.
8. kondygirl (válaszként erre: 5. - Babuci86)
2018. aug. 28. 21:37

Én előbb kipróbálnám milyen kettesben élni. Hidd el a baba mindent megváltoztat!

A másik, hogy ezt vele beszéld meg. Szeretnéd ha anyagilag beszállna a "baba csinálásba". Lehet neki eszébe sem jut, hogy neked mekkora teher ez.

7. Anyucikóni (válaszként erre: 6. - Babuci86)
2018. aug. 28. 19:49

Először is a vitaminok nagy része humbuk. Tök felesleges. Veszel egy levél folsavat kb 500 ft-ért és az első 3 hónapban szeded. Ami úgyis csak 2 mert a vagy később derül ki úgyis minthogy megfogant.


Orvos sem kell magán. Lehet neked fogadott dokid, de jarhatsz az "sztk" rendelésére is végig. 100ezer ft-ot már spóroltál is.


A babaholmik pedig mindenképp közös biznisz kell jog legyenek, a nyugtasd meg a párod, h lehet használt cuccokat is venni, szuper holmikat lehet igy is szerezni.

6. Babuci86 (válaszként erre: 4. - Borzolo)
2018. aug. 28. 18:34
Folyamatosan beszélünk róla, hogy mi lesz, ha majd meg lesz.... azzal a résszel nincs is baj. Inkább az bosszant kicsit, amíg eljutunk odáig.
5. Babuci86 (válaszként erre: 2. - Kondygirl)
2018. aug. 28. 18:30
Igaz még nem élünk együtt, de már keressük a közös otthont. Addigra már a babaszoba is meglesz, mire kelleni fog.
4. Borzolo (válaszként erre: 1. - Babuci86)
2018. aug. 28. 16:24
Én nem vállalnék úgy gyereket hogy nem beszéltük át a részleteket. Egy baba komoly anyagi teher...
3. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Babuci86)
2018. aug. 28. 16:21

Nem teljesen ugyanaz, de nekem a volt barátom magától felajánlotta annak idején, hogy fizeti a fogamzásgátló felét. Végülis kettőn áll a vásár.


Nem elhamarkodott kicsit úgy közös gyermeket vállalni, hogy külön kasszán és külön kvártélyon vagyoktok? Ha eljön az ideje, sokba fog ám kerülni a babakelengye is ahhoz, hogy egyedül álld.

2. kondygirl (válaszként erre: 1. - Babuci86)
2018. aug. 28. 16:09

Szia,


Sztem rossz embertől szeretnél gyereket.

Jól értem még együtt sem éltek és babát szeretnétek?

2018. aug. 28. 14:39

Sziasztok!


Nagyon kíváncsi vagyok, hogy Ti hogyan intéztétek a baba tervezésétől, a megszületésig az anyagi oldalát.

Arra gondolok, hogy:

Babát szeretnénk, de még nem élünk együtt.

A vitaminoktól kezdve, az orvosról orvosra járkálás költségeit én állom. Eddig még bírtam egyedül, de sajnos szükség van több orvosi konzultációra, kisebb műtétekre, ami magánban fog zajlani. Ez tényleg csak az én "dolgom" lenne? Nem vagyok anyagias, de sajnos én sem keresek többet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook