Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babára várva fórum

Babára várva (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Babára várva

1 2
11. papagajka (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2014. máj. 14. 13:44

A makrobiotikus diéta és az Arwen torna nekem is segített megoldani a petevezeték elzáródást, a tornától a petevezetékben lévő ciszták kipukkantak. Két hét diéta után estem teherbe, igaz féléve már diétáztam IR miatt (tejet, cukrot nem ettem, meg amúgyis kevés CH-t), előtte meg kineziológusnál voltam és ő csinált méregtelenítést (kitesztelte milyen kajákat nem ehetek, majd hetente jártam kezelésre és "kaptam vissza" az egyes ételcsoportokat) A kinez kezelések után egész tűrhetőek lettek a hormonjaim.

Amúgy sok jó módszer van, ki kell választani mindenkinek, miben hisz. És a dokikon kívül szerintem érdemes mást is megpróbálni, hogy elmondhasd te is tettél érte, és nem mástól várod a csodát. (én is vártam kétésfél évig)

Az érzelmi/lelki háttéren is érdemes sokat gondolkozni, kapcsolatokat javítani, belülről is kell változni.

2014. máj. 14. 13:23

Szia! Az előttem szólók(írok) mind jókat írtak, nem akarom megismételni. Diéta -pontosabban egészséges táplálkozás (ez elengedhetetlen), AVIVA torna (szerintem ez nagyon jó) és apozitív hit.

Az tényleg nagyon rossz ha teher van rajtad és te ez alatt a nyomás alatt élsz, pontosabban görcsölsz.

Nem írom le az én "sztorimat", csak a lényeget: 4 sikertelen lombik+ két inszem, után 43 évesen szültem meg a kisfiamat aki ma 2 és fél éves. "Házilag készült"!

De szerintem az életmód váltás az alapvetően fontos, meg az AVIVA torna is. Meg a pozítív gondolkodás (is).

A családot meg leállítani,mert így nem lesz gyerek.

Sok sikert! És soha ne add fel!

2014. máj. 14. 12:45
ne add/adjátok fel. talán élő példával szolgálhatok, 3 évi sikertelen babvárás volt a hátam mögött... túl vagyok több hónapnyi spontán cikluson, gyógyszeres cikluson, 5 inszemináción és egy túlstimuláció miatt megszakított lombik kezelésen. majd jött az első lombik, amit ezúttal végig is csinálhattunk és elsőre megfogant a kisfiam, aki már most 7 hónapos. :) az egyik petevezetékem átjárhatatlan és csak félig van kifejlődve a méhem. mindig van remény!!! nemsokára mi is szeretnénk kistestvért, de mivel Nekünk csak 30-40%-unk van egy újabb terhességre ezért valószínű, hogy mi is elgondolkodunk az örökbefogadás lehetőségével. szerintem ugyan úgy lehet egy nem vérszerinti kiskópét is szeretni, mint a sajátunkat. de erre csak azok képesek, akik nagyon-nagyon sokat kűzdöttek/kűzdenek egy babáért. :)
2014. máj. 14. 11:33

Szerintem magadért csináld! A család felé jelentsetek be infó stopot!

Nekem a holdkő segített lelkileg ráhangolódni.

Amúgy itt olvasgass! nagyon sok infó van az alábbi oldalon!!


[link]

2014. máj. 14. 10:32

A házasságod fontosabb, mint a baba! Nehogy az menjen rá! És ezt úgy mondom, hogy nagyon fontosnak tartom, hogy egy párnak gyermekei szülessenek, de nem mindenáron! Ha nem megy, akkor azt kell tudni felnőtt módra elfogadni. És ha ti elfogadtátok, akkor a család felé is ezt fogjátok tudni képviselni, mert ebbe még nekik sincs beleszólásuk. Amúgy ha az elvárásokat érzed és görcsölsz, sokkal kisebb lesz az esélye a babának.


Remélem, megfogan a babátok. De ha nem, nem gondolkoztatok örökbefogadáson? Annyian fordítanak rengeteg pénzt és energiát és időt lombikra, közben meg boldoggá tehetnék egymást egy olyan kisgyerekkel, aki másképp nem tapasztalhatná meg a szülői szeretetet, a családot. Tudom, hogy a vér szerinti gyerek és az örökbefogadott nem ugyanaz, de az örökbefogadott gyerek is lehet ugyanúgy igazi gyereketek, mint a vérszerinti.

2014. máj. 14. 10:08

Szia Jucus!

Hasonló cipőben járok/jártunk. Amíg nincsenek rendben a hormonjaid, addig ne is számíts sajnos sikeres lombikra és normális petesejtekre. Nekem is 3 kezelésem volt, elsőre petesejtem sem lett, aztán talán maximum 3. A dokim nem foglalkozott a hormonjaimmal, nem volt alapos, nem is voltam nála már több, mint egy éve. Engem 2 éve műtöttek utóljára endometriózissal, azóta nem eszem kristálycukrot és vörös húst. Cukrot egyántalán nem, vörös hús nagyon elvétve. Egy másik dokihoz fordultam, aki megmondta, hogy teljesen feleslegesek voltak a lombikok. Én 3-1-2 meridián tornázom is és kenem a természetes progeszteron krémet. Fogytam doki hatására 10kg-t és próbálok természetes alapanyagú tisztító szereket használni (sampon, tusfürdő, öblítő, mosogatószer) Vagyok annyira jó állapotban, hogy jól reagáltam a peteérés serkentő gyógyszerre és most várom, hogy ne jöjjön be. Biztonság képpen megyünk új dokihoz a Kaáliba Pestre, mert az előzővel 2 évig semmire sem jutottunk sajnos...

Ne add fel, nekem is voltak sírós időszakaim, hogy én vagyok a hibás mindenért de valahogy túljutottam rajta... És tényleg csináld meg az inzulinrezisztencia vizsgálatot is, mert fontos. Persze a volt dokim szerint nem volt fontos, de tavaly kiderült, hogy igenis probléma van vele nálam de kaptam gyógyszert és pont tegnap voltam ellenőriztetni, ma vagy holnap várom az eredményt.

2014. máj. 14. 10:06
Kitartást minden babavárónak!
2014. máj. 14. 09:31
Szia! Fel a fejjel, tudom mit érzel, mi 6 éve küzdünk a babáért. Mogöttem vannak műtétek, lombikok, vetélés, de nem adjuk fel! További vizsgálatokra nem gondoltál? Pl. inzulinrezisztencia. Hová jártok?
2014. máj. 14. 09:24

szia,

egy lombik után ne keseredj el! Minden rendben lesz, a hormonjaidat próbáld meg rendeztetni, mennyire vannak kimerülve a petefészkek? lehet tudni miért csak 1 petesejt lett? Miket kaptál? Milyen protokollod volt?

2014. máj. 14. 09:10

makrobiotikus diéta, Arwen torna


Sok sikert!!

2014. máj. 14. 09:08
Már 36 éves voltam, amikor találkoztam a Nagy Ő-vel. Mivel külföldön dolgoztunk, nem gondolkodtunk a babavállalásról, amikor pedig végleg letelepedtünk újra itthon, akkor abbahagytam a fogamzásgátlót és vártam(unk)...

Ugrás a teljes írásra: Babára várva
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook