Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babára várók kutató csoportja --> B.V.K.CS. fórum

Babára várók kutató csoportja --> B.V.K.CS. (beszélgetős fórum)


118. Forevernow15 (válaszként erre: 116. - 42233ef8c1)
2016. szept. 12. 16:45
Megkérdezhetem, hogy mennyibe került? Jó tippnek hangzik, lehet hogy engem is laparra akarnak küldeni ha a férjem eredménye olyan lesz..
117. jakee84 (válaszként erre: 116. - 42233ef8c1)
2016. szept. 12. 16:33

Igazából a laparra csak azért gondoltam, hogy akkor nem kellene lombikoznunk, ha meg tudnák nyitni a petevezetőimet.

De nem vagyok meggyőződve róla, inkább fókuszálok erre a 3 vizsgálatra.

Ti magánban csináltattátok őket, vagy TB-sen?

116. 42233ef8c1 (válaszként erre: 113. - Jakee84)
2016. szept. 12. 16:13

A lapart kiválthatod a 4 D méhüregi ultrahanggal. Ezt én a Duna Medical Centerben csináltattam.

Ha itt nincs eltérés, akkor elkerülhető a lapar.

115. 42233ef8c1 (válaszként erre: 109. - E-dit22)
2016. szept. 12. 16:10

Úgy emlékszem, kb. 5-6 e Ft volt ez a vizsgálat.

Külön nincs feltüntetve a listájukon, de lehet kérni.

Az online jelentkezésnél a „csak vizsgálatot kérek” opciót válaszd, és a megjegyzésbe írd be, hogy petefészek elleni antitest vv.

3 dolgot vizsgálnak ennek keretében:

Petesejt burka elleni antitest

sárgatest és szteroid hormontermelő sejtjei ellen irányuló antitestek

114. jakee84 (válaszként erre: 105. - E-dit22)
2016. szept. 12. 16:00
Igazából csak a futószalag feeling bosszant nagyon. Itt vagy egy sikertelen beavatkozás végén és a dokidnak arra nincs 10 perce, hogy beszéljen veled. Mindezt százezrekért. De azért vv-re mindenképp el kell menni, hát köszi. Nem is vártuk meg az eredményt (úgyis tudjuk), inkább hazajöttünk). Most kezdődhet megint az időpontvadászat....
113. jakee84 (válaszként erre: 91. - Angyajka)
2016. szept. 12. 15:58

Gondolkozom ezeken a vizsgálatokon. A laparról lemondtam, túl rizikós és a sikerrátája sem túl nagy.

Ha jól értem, akkor ti a következőket javasolnátok:

IR, D vitamint, trombózis panel

Megnézem hogy tudom ezeket magánban megcsináltatni, itt Fehérváron synlab van, meg nekem medicoveres véges biztosításom....

112. Angyajka (válaszként erre: 111. - E-dit22)
2016. szept. 12. 15:52

Igen. :D

Nincs mit.

111. E-dit22 (válaszként erre: 110. - Angyajka)
2016. szept. 12. 15:48
ja, hogy szájhagyomány útján terjed, hogy náluk van ilyen, köszi! :D
110. Angyajka (válaszként erre: 109. - E-dit22)
2016. szept. 12. 15:47
Úgy kell kérni megjegyzésben, mert nincs kint. 6000 ft darabja (ha jól emlékszem). Mármint a petefészek elleni 6000 és spermium elleni is 6000.
109. E-dit22 (válaszként erre: 107. - 42233ef8c1)
2016. szept. 12. 15:44
és mennyibe kerül? Eskü, nem találom a Clab árlistájában. De a spermium ellenit sem, pedig azt azt hiszem náluk csináltattam. A Podmaniczky weboldalán pedig nincs ár. Csak a leírás.
108. E-dit22 (válaszként erre: 107. - 42233ef8c1)
2016. szept. 12. 15:34
én csak spermium ellenit csináltattam, nem is tudom ez mit jelent, saját magam nyírom ki a petesejteimet? vagy?
107. 42233ef8c1 (válaszként erre: 106. - E-dit22)
2016. szept. 12. 14:24

Elnézést, elírtam. Petefészek elleni antitest, de szerintem ezt mar Te is megcsinaltattad.

Itt 3 dolgot neznek.

A C labban voltam.


Szakacs dr. is javasolta volna egyebkent ezt a vv-t is, csak en mar előre megcsinaltattam.

106. E-dit22 (válaszként erre: 101. - 42233ef8c1)
2016. szept. 12. 14:12
a petesejt elleni antitest micsoda és mit mutat meg? Hol csináltattad, a Podmaniczkyban?
105. E-dit22 (válaszként erre: 99. - Jakee84)
2016. szept. 12. 14:08

nee :( sajnálom, hogy hiába mentetek oda :(

és újabb pénz, újabb időveszteség újabb konzultációért :(

104. 42233ef8c1 (válaszként erre: 94. - Angyajka)
2016. szept. 12. 11:58

Hú, az közel van! :) Drukkolok! :)

Várunk a hírekkel, hogy Szakács dr. mit mond.

103. Angyajka (válaszként erre: 98. - Jakee84)
2016. szept. 12. 11:28

Igazából a vizsgálatok sora szinte végtelen.

Vannak alapkivizsgálások, amiket javasolnak megcsináltatni, néhány meddőségi központban anélkül lombikra sem engednek.


Nekem semmi tünetem semmire, mégis megcsináltattam mindent.

A pajzsmirigyemre kaptam gyógyszert, mert egyik hónapban 1,6, a másikban 3 körül volt. A babásodáshoz 0,8-1 körül kell lenni és az FT3, FT4 sem mindegy. A pm alulműködők egyetlen tünete sem illik rám.

Az ir ugyanez. Semmi nem jellemző rám, mégis van egy kis hajlamom hiperinzulinémiára. Erre is diétát, sportot, inofolicot javasoltak. Nem vagyok túlsúlyos, a hasamon, derekamon egy csepp felesleg sincs, szép a bőröm, nem szőrösödöm, semmi ami illene rá.


Igazából ezt Te döntöd el, hogy mit szeretnél és milyen stratégiával indulsz neki. Sokan mondják azt, hogy próbálkoznak és ha nem sikerül, akkor majd vizsgálódnak.


Én az a verzió vagyok, aki mindent kivizsgáltat és majd eldönti annak fényében, hogy mik a lehetőségei. Már többször írtam és most is úgy gondolom, hogy az én agyalapi mirigyem működéséhez senki nem fog úgy hozzányúlni, hogy azt sem tudja miért kell.


Azt mondom, most egy kicsit nyalogasd a sebeid és utána majd tiszta fejjel gondold át, hogy mit szeretnél. Az a lényeg, hogy a Te döntésed legyen.

102. Petyó86 (válaszként erre: 98. - Jakee84)
2016. szept. 12. 11:26

Nekem egy két évvel ezelőtt, inkább kettő, minden rendben volt a cukorterhelésem környékén, leszámítva azt, hogy az éhomi cukrom alá estek a terhelt cukor értékeim.

A meddőségibe és minden dokihoz vittem a régi leleteimet, mindenki legyintett rá, hogy ezzel nincs teendő. A G1-ben Szőnyi doktorúr kért egy cukor terhelést, és kiderült, hogy elég magas az inzulinom, ami elvileg okozhatja az FSH emelkedett szintjét is. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy következő beülti előtt nem ártana elmenned, mert sajnos ha IR vagy, akkor kezelés nélkül közel sem biztos a siker. :( (diéta,sport, gyógyszer)

2016. szept. 12. 11:06

Sziasztok Lányok! :)

Az én történetem dióhéjba foglalva:

Évek óta már, hogy várunk a babácskánk érkezésére. Az ok nálunk is ismeretlen, az emelkedett prolaktinomon kívül más eltérést nem találtak. Erre szedem a napi 1 Bromo-t, ami a megfelelő szinten tartja. Túl vagyok 4 inszemináción, sajnos nem derült ki, miért nem sikerültek, a férjem katonái kiválóak, én jól reagáltam a stimulálásra (napi 1 Closti), 2-3, sőt az utolsónál 4 megfelelő méretű tüszőm is volt. Januárra van tb-s lombik időpontom, de azt mondták az intézetben, hogy októberre már sorra kerülhetek.

Nem hagyott nyugodni a gondolat, hogy ha nem tudjuk az okot, akkor a lombik miben fog nekem segíteni, valóban ez lesz e a célravezető a mi számunkra is?! Mert itt a célcsoport elsődlegesen, az akinek szervi eltérés van, elzárt petevezetők, stb.

A Csajok bíztatására én is elkezdtem kutakodni, voltunk góckeresésen, ahol kiderült, hogy gócos a mandulám, azonnal ki kell venni őket, olyan rossz állapotban vannak, szóval 2 hónapja volt a műtétem; a múlt hónapban voltam 4D ultrahangon a Duna Med. Centerben, ahol egy nagyon lekiismeretes orvoshoz kerültem. Ő mondta, hogy akinél nincs meg a nagy OK, ott több apró van, amit, ha orvosolunk, simán jöhet a baba. Több jó tanáccsal látott el, sőt, még edzés tervet is írt. :) Elküldött jó sok vérvételre, aminek az eredményét a napokban kaptam kézhez, szerdán megyünk vissza hozzá kiértékelésre. Ő mondta, hogy ezek nélkül nem is szabadna belevágni a lombik kezelésekbe.

Amit saját kútfőből nézettem:

Vércukor, IR, Cöliákia, Laktóz intolerancia, D viramin csomag, Trombózis panelről MTHFR-ek, petesejt elleni antitest, spermium elleni antitest

Amit Szakács dr. úr kért:

Karyotipizálás ( ezt mindkettőnknek), alloimmun panel, autoimmun panel, trombózis panel

A prolaktin probléma miatt 21. napi TSH, Anti-TPO, SE-kortizol, DHEA

A férjemnek spermium DNS fragmentációs vizsgálat

100. jakee84 (válaszként erre: 98. - Jakee84)
2016. szept. 12. 10:41

A trombozispanel mit mutat?

Azt se tudom merre kellene elindulni, bar most abhatam kozepebe sem vagyom ujabb vizsgalatra...

99. jakee84 (válaszként erre: 93. - E-dit22)
2016. szept. 12. 10:26

Nem biztos, h beagyazodasi problemak vannak, ha minden tokeletes, akkor is kell szerencsw, h sikeruljon. Nekunk most nem jott ossze, majd kovetkezore.

Amugy vicc, elutaztunk Fehervarrol egy vv-ert, a dokink nem ert ra, jelentkezzunk majd be oktoberre konzira. A fizetos lista decembernel tart, de azt kihagyjuk, szoval talan januar.

Ha nem lennenek lefagyasztva a cuccaink, vissza sem mennenk...


Most a laparon gondolkodtam el, vajon nem tudnak megnyitni a petevezetoket?

98. jakee84 (válaszként erre: 91. - Angyajka)
2016. szept. 12. 10:24

Igen, ennyi.

Ir gyanuja nem all fenn egyaltalan, igy nem gondolom megcsinaltatni.

D vitamint szedek, tsh tokeletes, semmi pajzsmirigy elteresem nincs.

97. E-dit22 (válaszként erre: 96. - Angyajka)
2016. szept. 12. 09:16
mindenképp!
96. Angyajka (válaszként erre: 95. - E-dit22)
2016. szept. 12. 09:10
Este mész tüszőket nézni? Majd írd meg, hogy mi volt!
95. E-dit22 (válaszként erre: 94. - Angyajka)
2016. szept. 12. 09:06
izgi :)
94. Angyajka (válaszként erre: 92. - E-dit22)
2016. szept. 12. 09:04

Holnap megyek Szakács dr-hoz összesíteni.

Akkor egy-két dolgot le kell beszélnem vele.

Prednisolon/medrol, smoflipid hanyadik cikludnapon, aspirin protect, mert ugye szúrni csak pozitív teszttől kell. Jövő hétvégén indul az új ciklus, elég közel van. :)

93. E-dit22 (válaszként erre: 91. - Angyajka)
2016. szept. 12. 08:48

Igen, sajnos attól, mert találnak egy meddőségi problémát az még nem jelenti azt, hogy nincs ott még más baj :(

Jakee-nél is lehet, hogy beágyazódási problémák lesznek.

92. E-dit22 (válaszként erre: 78. - Angyajka)
2016. szept. 12. 08:42

Úgy legyen! A 6 egy szép szám! És bőven elég is :)

Mikor mész, Angyajka?

91. Angyajka (válaszként erre: 82. - Jakee84)
2016. szept. 12. 07:58

Csak ennyi volt? Trombózispanel, ir, tsh, d vitamin? Ilyeneket csináltattál?

Az utóbbiakban való eltérés szinte kizárja a sikerességet.

Én a FET előtt biztos csináltatnék egy jó pár vizsgálatot, ha ezek nem voltak meg, mert ez elég lutri így.


Prednisolon/medrol része volt a stimunak?

90. Angyajka (válaszként erre: 83. - Jakee84)
2016. szept. 12. 07:54

Az nk sejtek aktivitása és mennyisége ciklusról ciklusra, napról napra változik.

A beágyazódás kezdetének környékén szokták nézni, hogy az immunológiailag idegen dologra (pl. kiskatona) hogyan reagál.

Valakinek amúgy békések, de akkor bepörögnek.

Valakinek amúgy sem békések és akkor kimondottan agresszívek.

A mennyiségük/aktivitásuk maguktól nem áll vissza, ha akkor amikor kellett volna nem állt vissza (pl. a fertőzés lezajlása után).

89. Angyajka (válaszként erre: 80. - Baybee)
2016. szept. 12. 07:48

:( Szegénykém.

Az inozitolról is le vagy tiltva?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook