Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Babaprojekt" indul!!! fórum

"Babaprojekt" indul!!! (beszélgetős fórum)


193. otis (válaszként erre: 188. - 10d89b51ea)
2008. okt. 17. 12:33

húú, 13 az tényleg sok idő!!! Szorítok nektek.


Mi 4 gyerekről álmodozunk, mióta csak megismerkedtünk. Most voltunk 1 hónapos házasok. Azt reméltem, 30 éves koromra már lesz babánk. Ő 37.

192. Nanda (válaszként erre: 187. - ***Gigi***)
2008. okt. 17. 12:32
Nálunk pont fordítva volt,együtt mentünk a meddöségi ambulanciára,a páromnál egyből találtak problémát,Így az én kivizsgálásomat halogatták,aztán kiderült nálam nagyobb a baj:(
191. ***Gigi*** (válaszként erre: 188. - 10d89b51ea)
2008. okt. 17. 12:32

Neked is nagyon szurkolok Babus, hogy sikerüljön a baba!

Neked segített a closty?

Én attól tartok, hogy attól sem lesz pé-m :(

190. otis
2008. okt. 17. 12:31

Hogy derült ki a PCOS? Mit mondtál a dokinak? Hogy x ideje próbálkoztok, és nem sikerül? Hogy történik egy ilyen beszélgetés?


Nálunk biztosan halmozódik a probléma: a férjem tolószékes, ami állítólag csökkenti az ivarsejtek számát. Még ő sem volt dokinál, hasonlóan retteg, mint én. Attól tartok, hogy ha elmondom mindezt a nődokinak, meg sem vizsgál, hanem "rákeni" a férjemre a meddőség problémáját. Elhallgatni nem szeretném előle, hiszen jó lenne nála szülni...

189. ***Gigi*** (válaszként erre: 186. - Otis)
2008. okt. 17. 12:29

Ti hány évesek vagytok? :)

Amúgy ha elmész orvoshoz, akkor alapból csinál rákszűrést, ha mondod, hogy rég volt. Meddőségi szakemberhez meg adnak beutalót, főleg ha 2 éve próbálkoztok eredménytelenül.

188. 10d89b51ea (válaszként erre: 175. - Otis)
2008. okt. 17. 12:28
Szia Otis! Sűrgősen menj el légyszives orvoshoz / ez nem parancs/, hogy minél hamarabb sikerüljön a babátok. Ne félj, nem fog megenni az orvos, valószinü, hogy csak egy kis stimuláás kell a méhednek. nekünk sem volt eddig könnyű, hiszen a férjemmel minden rendben, nekem kellett erősités, meg még most is kell. szedem a clostyt este meg már jön az első szurim, hasfalba./GONAL f 300 / utána még 6 db, minden este azonos időben/ jövő hét péntek UH, ha van pé-m akkor hétfőn lehet csinálni a 2-ik inszemet. az első sajna nem sikerült. talán most már nagyobb hittel fogok nekiindulni! bizony én sem vagyok már mai csirke, decemberben már 13.éves házasok leszünk. 13 év ez nagyon sok idő ha ugy nézed, hogy még nincs baba. HÁTHA SIKERÜL!!!!
2008. okt. 17. 12:26

Amúgy a nőgyógyász már felvetette, hogy esetleg a férjemet is meg kellene vizsgálni, de ő hallani sem akar róla.

Az "új" nőgyógyászom azt mondta még nincs szükség rá, mert egyelőre az tuti, hogy nekem van bajom :(

186. otis (válaszként erre: 185. - ***Gigi***)
2008. okt. 17. 12:25

jaj de jó neked!!! Irigyellek a fiad miatt! Főleg, hogy fiatal anyuka vagy, és még ezer baba belefér az idődbe :)


Nekem már kongattak egy kereket :))))


Folyton fiktív párbeszédek zajlanak le bennem a nődokival, akit ajánlottak, de még nem volt merszem elmenni hozzá: "Jónapot! Szeretnék egy citológiai vizsgálatot és gyereket. Melyikkel kezdjük?"

185. ***Gigi*** (válaszként erre: 182. - Otis)
2008. okt. 17. 12:21

Nekem már van egy 7 éves kisfiam. (tehát egyszer már sikerült, spontán :))

PCOS-em van, peteérésem meg nincs :( :S

A következő ciklustól fogom szedni a clostylbegitet, hát reméljük sikerrel :)

184. otis (válaszként erre: 183. - ***Gigi***)
2008. okt. 17. 12:20

pontosan azt érzem, amit te!!


hogy kinevet, hogy nem ért meg, hogy hülyeséget mondok, vagy amikor hazajövök, semmivel sem vagyok okosabb, mint mielőtt odamentem. Ezért inkább hajlamosabb vagyok az öndiagnózis felállítására, mintsem, hogy elmenjek. Már több, mint 3 éve nem volt merszem elmenni, pedig egy rákszűrés se ártana!

183. ***Gigi*** (válaszként erre: 180. - Otis)
2008. okt. 17. 12:17

Én sem szeretek nőgyógyászhoz, de más orvoshoz sem menni, én mindog attól félek, hogy hülyének néznek, vagy nem hiszik el, hogy ez, vagy az a bajom. De mindig ráveszem magam, mivel nagyon szeretnénk babát.

Egyébként a bnőm is pont olyan, mint te.

Kitalál mindent, hogy ne kelljen menni, pedig ő is szeretne kisbabát már nagyon.


El kell dönteni, hogy mennyire fontos az, hogy kisbabád legyen.

Ha fontos, akkor meg össze kell magad szedni és meglátogatni egy nődokit.

:)

182. otis (válaszként erre: 181. - ***Gigi***)
2008. okt. 17. 12:15

tudom...tudom...



veletek mi a helyzet? Sajnos nem tudok mindent visszaolvasni.

181. ***Gigi*** (válaszként erre: 179. - Otis)
2008. okt. 17. 12:12

:(

Akkor meg főleg menni kell orvoshoz, hogy legyen ;)

180. otis
2008. okt. 17. 12:11

folyton halogatom az "orvoshozmenést"..


észrevettem magamon, hogy mindenféle ürügyet találok ki, mert utálom a nődokikat!!

179. otis (válaszként erre: 176. - ***Gigi***)
2008. okt. 17. 12:09
nincs sajnos
2008. okt. 17. 12:08

Az is lehet, hogy sikerül a megtermékenyítés, csak nem tud magtapadni, beágyazódni a petesejt.

De számtalan oka lehet, amin orvos tud segíteni.

177. Nanda
2008. okt. 17. 12:05

Szerintem is egy megbízható orvos sokat tud segíteni.

Legrosszabb a bizonytalanság.

176. ***Gigi*** (válaszként erre: 175. - Otis)
2008. okt. 17. 12:01

Szia!

Szerintem azért nem ártana, ha elmennétek orvoshoz.

Biztos tudna nektek segíteni.

Nincs még gyereked?

175. otis
2008. okt. 17. 11:58

Sziasztok!

Jó, hogy újra felélénkült ez a téma. Mi majdnem 2 éve próbálkozunk, de semmi. Minden hónapban izgulunk. Ovulációs tesztek, hőmérőzések, spec. teák...

Az a helyzet, hogy elég türelmetlen vagyok, ezért kb. 2 hónapig mérem a hőmet, aztán bekattanok, hogy nem érdekel. Aztán újra kezdem .. ovitesztet is 3 hónapon át csináltuk, aztán a kudarc miatt abbahagytam. Mivel a 9. napon van peteérésem (hőmérő és oviteszt szerint) ezért a mensi elejétől a 9. napig iszom a cickafarkteát, ezidáig ez egyszer fordult elő, mert negatív lett a teszt és begőzöltem, abbahagytam.

kb. 20 napig szedtem az Elevitet, megelőzésképpen, de amint telítődött a szervezetem a vitaminokkal, olyan hasmenéses gyomorgörcseim lettek, hogy ma már nem vettem be, nincs is tünetem.


:(


Kicsit pesszimista vagyok már. Dokinál még nem voltunk, mindketten parázunk az orvosoktól.


Segítséééég...

174. ***Gigi*** (válaszként erre: 172. - Nitka)
2008. okt. 17. 11:02

Szia! Nagyon szurkolok, hogy pozitív legyen a teszted :)

Szerintem az émelygés nem feltétlenül kell, hogy legyen.

Nekem kb. 7-8 hetes terhesen kezdődött, de végig a 9. hónapig kitartott.

173. Nanda
2008. okt. 17. 11:00
Szeretnék annyit hozzászólni,ahogy elkezdtük a kivizsgálásokat,kiderült sok férfinak is van problémája(nemcsak a nő lehet "hibás")Kevés a sperma,vagy nem túl mozgékony.Egy férfi is szedhet vitaminokat,vagy leszokhat a cigiről.Ártani nem árt.
172. Nitka (válaszként erre: 170. - 10d89b51ea)
2008. okt. 17. 10:37

Szombaton lesz a nagy nap... feltéve, ha még akkor is lesz némi émelygés. :) De inkább pesszimistán állok most a dologhoz... nem álltatom magam feleslegesen.

Remélem mindenkinél előbb-utóbb (inkább ELŐBB) megérkezik a hőn áhított gyerkőc! Fel a fejjel csajok!

171. 10d89b51ea (válaszként erre: 166. - Chili16)
2008. okt. 17. 10:32
Szia Chili! nálunk ugyanaz a helyzet a férjem erősebb, mint én Ő tartja bennem a lelket. ha nem lenne ilyen, már rég feladtam volna. Valamelyik nap mondom neki, " más nőtől már biztos lenne gyereked, váljunk el " erre ő, hogy jó nagy hülye vagy, neki más nem kell, akkor igy éli le az életét gyerek nélkül.tehát az enyém is olyan jó fej, mint a tied. KITARTÁS!!!!
170. 10d89b51ea (válaszként erre: 163. - Nitka)
2008. okt. 17. 10:26
Szia Nitka! kösz, jól vagyok. nálam még mindig ugyanaz, szedem a clostyt, este meg már jön az első szuri. Ne aggódj, az még nem jelenti azt, hogy nem lesz baba, ha nincs hányingered. Sok nőnek végig a terhesség alatt sincs hányingere, se más tünete. Fel a fejjel! Tesztet mikor csinálsz?
169. ***Gigi*** (válaszként erre: 69. - Borsi :-))
2008. okt. 17. 10:01

Sziasztok!

Voltam orvosnál:

Nincs peteérésem még mindig...

Szedem már egy éve a Merckformint 850 mg-ost, napi 3*1-et. Kíirta a clostyt, amit majd kb 2 hét múlva kezdek el szedni.

Következő nap mennem kellett az előző nőgyógyászomhoz is, mivel csinált rákszűrést:

Van méhszájsebem, szerencsére nem rosszindulatú + vmilyen baktériumot is összeszedtem...Jaaa és akkor meg arra is szednem kell antibiotikumot.

Gyógyszer, gyógyszer, gyógyszer, hatás meg 0.

Elegem van.

Teljesen reménytelen eset vagyok.:(

Lehet, hogy kicsit hosszúra nyúlt a mondandóm:)

168. Nanda (válaszként erre: 166. - Chili16)
2008. okt. 17. 09:50
Az én párom is mellettem áll,minden hülyeségemet elviselte,sokat kellett orvoshoz is járnia,mert sajnos vele is volt gond.De mindent szó nélkül végigcsinált!
167. Nitka
2008. okt. 17. 09:31
Szia chili! Köszönöm, aranyos vagy! Igazad van, szombaton mindenképpen megcsinálom a tesztet. De sajnos nem először lenne az, hogy úgy érzem, végre sikerült, és a teszt mégis rámcáfol. Te hogy vagy?
166. chili16 (válaszként erre: 137. - 10d89b51ea)
2008. okt. 17. 09:29

Hát hogy velem mi újság? Egyelőre semmi! Semmit nem érzek, a ciklusom elején járok, vagyis 19-20.-án fogom elkezdeni az ovu tesztelést, aztán amikor pozitívat mutat akkor beleadunk apait-anyait (szó szerint, hihi) hogy összejöjjön a sejt-találkozó. Ez a terv :)


Kíváncsi vagyok lányok, hogy a ti párotok hogy viseli azt hogy egyelőre nem sikerült összehozni a kisbabát? Az enyém egy tünemény, bíztat, nyugtat amikor kell, vagy csak simán elvisel (nagy szó!) amikor hisztis vagyok emiatt :) Pedig tudom hogy benne is vannak kételyek, mert orvosnál még részletes kivizsgáláson nem voltunk. De ő az erősebb nálunk. Nálatok ez hogy van?

165. chili16
2008. okt. 17. 09:25
Nitka: én azért megcsinálnám szombaton azt a tesztet a helyedben! Bár én is azt határoztam el hogy nem tesztelgetek össze-vissza mert csak csalódás a vége, de sztem nem törvényszerű h minden nap hányingered legyen! ;) Drukkolok nagyon!
164. chili16
2008. okt. 17. 09:18

sziasztok!

Hű mennyi hozzászólás tegnap óta! Gyorsan visszaolvaslak benneteket :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook