Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babakelengyékről részletesen fórum

Babakelengyékről részletesen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Babakelengyékről részletesen

1 2 3
35. Kismanó86 (válaszként erre: 9. - Silverblue)
2011. júl. 2. 22:17
Ez nem igaz. Én vettem egyet, de nem kellett. Azóta sem cumizik, 10 hónapos.
2011. júl. 2. 22:16
Jó kis lista, igazán átfogó, bár van pár dolog, amit én nem vettem.
2011. júl. 2. 22:11

Sose vettem eldobható bugyit, már a látványa is riasztott- maradtam a sima bugyijaimnál, kimostam őket és annyi. Cumit sose vettem és cumisüveget se. Én mindig abban gondolkkoztam hogy szoptatni fogok. Bejött. Ha pedig nem sikerült volna gyorsan szalajtottam volna valakit (vagy elsétáltam volna )az első patikába és megvettem volna a kellékeket.

Az én saját listám jóval szerényebb volt és nem is kellett több minden (pl vízhőmérőt sem vettem, a kezemre cseppentettem a vizet és ha nekem kellemesen meleg volt, mehetett bele a baba)

32. Gavrilo1 (válaszként erre: 26. - A360345bdd)
2011. júl. 2. 22:02
Mert nem volt még igazán bedugulva a babád orra. Ha belesz majd rájössz hogy a kézi egy rakás sza.t ér. Inkább a porszívós szívás, mint antibotikum. Tökéletesen el lehet kerülni vele.
31. f758a7200f (válaszként erre: 28. - Banita32)
2011. júl. 1. 20:27
Ez igaz, pl nekem a picur tavaszvegi es a nagy kanikulaban a tejem mellett meg megivott naponta egy egesz bibe vizet:) sokat izzadnak ilyenkor ok is, es szomjas volt
2011. júl. 1. 19:05
Nekem is volt ilyesmi listám, olyan örömmel szedegettük össze a várandósság alatt a babacuccokat. Az, hogy kinek mi hasznos, meg mi felesleges, szerintem teljesen egyéni, volt, ami nekünk nagyon bejött, de a barátnőmék sosem használták, és persze fordítva is.
29. banita32 (válaszként erre: 25. - Tevecca)
2011. júl. 1. 18:59
Borzalmas. Hálát adok az égnek hogy nálunk nagyon édes csecsemősök voltak. Egy pillanat alatt ott voltak ha kellett valami. Nekem nem volt tejem, éjjel is ha mentem pótlásért akkor kb. 1 perc alatt már hozták is.
2011. júl. 1. 18:58
A cumisüveg már csak azért sem felesleges (bocsi nem akarok okoskodni) mert egy babának nem csak enni de inni is kell. A másik meg nem tudhatod előre hogy mennyi tejed lesz. Én már elkészítettem a vizsgálatokat hogy majd leadom a feles tejcsit (nagyimnak és anyámnak is rengeteg teje volt) aztán jött a pech mert nekem egy csepp se volt. Úgyhogy még jó hogy volt üveg és nem akkor kellett rohanni.
27. Sanka02 (válaszként erre: 26. - A360345bdd)
2011. júl. 1. 18:00

Valószínűleg azért is van ennyi dolog a listán, mivel egy babacentrum leírását is tartalmazza.

Sok olyan dolog van ami nekünk sem volt:

Cumi,cumisüveg, haskötő, gátjegelő. A mellem mikor fájt orvos adott rá kenőcsöt.

Nem utolsó sorban ki mennyit tud áldozni a dolgokra.


De első babás családoknak hasznos lehet egy ilyen lista. Nekem sajnos ilyesmim nem volt.

2011. júl. 1. 16:48

Sok felesleges dolog van ebben a listában...


És egy apró megjegyzésem lenne: egyszerű kézi orrszívóm van, tökéletesen működik! Ha a tyúk nem tud úszni, akkor nem a tó a hülye ;)

25. Tevecca (válaszként erre: 23. - Banita32)
2011. júl. 1. 14:18

hát inkább a tv-t nézték és hiába sírt a pici, oda sem mentek hozzá...tehát ha azért sír mert fuldoklik, ott hal meg a gyerek...első nap ott hagytam nekik, szóltam, látták, mire visszamentem, még az ágya is kakás volt, annyira nem figyeltek oda

nem vitték el őket, csak délután egyszer fürdetni fél órára, akkor volt orvosi vizsgálat is

a szobatársam epidurált kapott és én segítettem neki 2 napig, pedig 7 óra különbséggel szültünk...na ennyire nem segítettek, hiába csöngettünk

2011. júl. 1. 14:16

Mondjuk én a kombidresszt body-nak hívom:)

De nekem is tettszik a lista:)Kivéve a cumis rész,bár én is használom,de nem hiszem,hogy a kórházba már kéne vinni.....

23. banita32 (válaszként erre: 22. - Tevecca)
2011. júl. 1. 14:14
Mi az hogy nem vigyáztak rá? Én mondjuk reggel mikor elvitték őket 6-10-ig akkor voltam zuhanyozni. De bármikor lehetett kérni hogy elvigyék kicsit. Na meg a szobatársak is ott voltak.
2011. júl. 1. 13:53
Közben eszembe jutott. Van a müllerben wc-n lehúzható intim törlőkendő. Nagyon örültem hogy rátaláltam, ugyanis nem tudtam a kórházban zuhanyozgatni mert a csecsemősök nem vigyáztak a gyerekre...Na az egy igazi megváltás és tuti mindenki gátsebének megváltás
2011. júl. 1. 13:45

Sok mindent olvastam ami felesleges vagy éppen minden kismama másképpen használja.A cumi nem teszi a fogakat szabálytalanná,főleg a mostaniak én viccet félretéve 4ikes koromig szoptam az ujjam és szép formás fogaim vannak,én semmi rosszat nem látok a cumiban.


Az eldobható bugyi légáteresztő jobb mint a sima bugyi,de mi a csajokkal akik vettünk ilyet(nem olcsó)kimostuk mindet nem pazaroltunk.Gátjegelőm sem volt,minek?Már alig éreztem 2-3adnap valamit.És hasszorítóm sem volt.

Lehet előre ötleteket,tanácsokat adni,de szerintem úgyis minden kismama maga fogja megtudni kinek mi a hasznos és mi vált be..

20. f758a7200f (válaszként erre: 18. - Abarta)
2011. júl. 1. 13:24
Ezzel egyetértek. Úgyis ha jól lett "rögzítve" a baba, max bukik egy kicsit, félreállok, megtörlöm és megyünk tovább:)
19. f758a7200f (válaszként erre: 7. - 432d0af620)
2011. júl. 1. 13:23

Mondjuk aki alkatilag nem ilyen, annak nagyon hasznos lehet, mert segít összetartani a hasat közvetlenül szülés után, amikor a hasizmok még szétnyíltak és így megelőzhető a köldöksérv. Nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségi is, nálunk a szülési tanfolyamon mindenkinek melegen ajánlották. A has részén a leszorítós anyag pedig segíti a méhet, hogy visszatérjen az eredeti pozícióba.


De az enyém inkább egy csípőszorítós bugyira hasonlított, nem pánt, hanem a has részen erős leszorítós anyagból készült magas derekú és derékban is szoros bugyi.

18. abarta
2011. júl. 1. 13:21

1. cumit egyaltalan ne - hacsak nem akarsz a gyereknek magas fogszabalyozasi szamlat kesobb (sajat fogorvosi tapasztalat)


2. "tükrökkel meg lehet oldani, hogy a visszapillantóból lássuk a babát" - na ezt azert mar ne: dontsd el hogy babazol vagy vezetsz! Ez igy koz- es baleset-veszelyes viselkedes! Kb mint a tukorben ruzsozni a kocsiban vezetokent. Ha valami baja van a gyereknek a kocsiban akkor allj felre es akkor hajolj hatra. Masokat meg ne csabits ilyen hulyesegre.

17. f758a7200f (válaszként erre: 9. - Silverblue)
2011. júl. 1. 13:19

A kórházban is adtak nekik, így az enyémek már eleve úgy indultak, hogy cumihoz szoktatva.


Viszont a 3.-nak nem lesz sem születéskor sem utána, mert a kislányomét, a másodikét sajnos ellopta a kutya és lenyelte, meg kellett műteni, úgyhogy cumit én a házban soha többé nem akarok látni.


De azt elhiszem, tapasztalatból, hogy a cumisok kevesebbet nyűgnek (aztán gyerek is válogatja, de az enyémeknél így volt)

2011. júl. 1. 13:19

Nagyon jó a lista. Bár nekem se terhes, se szoptatós melltartóm nem volt. Sajnos nem volt rá szükség. Se a melltartó betétre.

A haspánt szerintem felesleges, de ha akarja az ember akkor legyen.

Az eldobható bugyi nekem nagyon bejött bár nem téptem le hanem levetem és kimostam. Két db elég is volt.


Cumisüvegből én hozzátenném (bár elfogult vagyok mert nekünk szintem mindenünk az a tányérok, kanalak, előke stb) a Tommee Tippee jött be. Sok cicizős ismerősöm is dicsérte mert teljesen cici alakú és hőre lágyul. Ami pedig a legfontosabb volt számomra hogy ez és az Avent az a két márka ami nem tartalmazza azt az oldódós műanyag izét amiket kimutattak a cumisüvegekben és rákkeltő.


Cumi nálunk még mindig az első szilikon van (2,5 éves) de még nem rágta szét. Igaz nap közben sose cumizik, csak elalváshoz és kb utána 5 perc múlva már nincs is a szájában. Aventos van nekünk.


Tea: Akinek érzékeny a babája (az enyém abszolút nem bírta az édesköményt) annak nagyon ajánlom a csipkebogyó teát. Nem reklámozzák de ugyanúgy adható már az első perctől.


Én nagyon preferálom a mickros sterilizálót (szintén Tommee Tippee) a többi a cumisüvegnél említett dolog miatt nekem nem volt meggyőző.

De pl. játékok sterilizálására vettem a Chicco sterilizáló folyadékot (jelenleg az Auchanban 900 Ft vagy mennyi, egyékbént 2500). Én azzal töröltem át a pelenkázó lapot, kiságyat ilyesmiket hetente legalább.


Ruhák: Most lehet hogy kicsit kiakasztó amit mondok, de a legjobban nálunk a turis rucik jöttek be. Minél többet mosod annál jobb a baba bőrének. Vannak nagyon minőségi turkálók, én rengeteg dolgot vettem ott és veszek még most is.

Rugdalózóból (bár ki hogy szereti) nekem a végig patentos jött be a legjobban. Abba könnyű oltöztetni már a legkissebbeket is.

Nálunk a hálózsák nem jött be. Persze ez is babafüggő de az én fiam amíg mozgatni tudta a tagjait addig nem volt hajlandó aludni.


Ágynemű: gumis pamut lepedő legolcsóbban az Ikeában szerezhető be. Lehet ott kapni 10 db-os kicsi frotir törülköző(?) csomagot. Én azt használtam a feje alá és kajáláskor.

Bölcsőpárna helyett mi egy puha nagyméretű plédet tekertünk össze, telejesn jól bevállt.

Rácsvédő nagyon praktikus hogy a baba ne üsse be magát mozgás közben viszont vigyázni is kell vele mert pl az én fiam imádott ráfonódni. Úgyhogy lesni kellett hogy ne fulladjon bele.


Fürdetés: Mi OK Baby kádat vettünk (nem volt olcsó álvánnyal) amiben van tartó is. Nagyon bejött már a a családban a 4. baba használja mindenki imádja. Az első naptól bele lehet rakni a gyereket nem csúszik le benne, nem ér a köldök a vízbe. Van beleépítve vízhőmérő is. Később mikor ülni tud a gyerek akkor a másik oldalról kell belerakni és ott is megtámasztja a lába között így nem csúszik bele akkor se ha még nem stabil az ülés.

Fürdetéshez a mai napig az doki néni által felírt krémet használjuk. Posikrémnek is azt amit felírt. Naturlandos termék, soha nem volt kiütés vagy bőrpír semmi.


Pelenka: ez nagyon babafüggő hogy kinek mi jön be. Mi a zöld Tesco pelust használjuk a legtöbbet soha nem volt vele probléma. Kicsinek használtuk a Libero 2-5 kg-t egy csomaggal. Lehet nagykerekben beszerezni olcsó fajtájú pelenkát is, abból is sokat használtunk. Ezekkel se volt probléma. Akinek a gyereknének nem érzékeny a bőre ezekkel sokat lehet spórolni amit sokkal hasznosabb dolgokra és izgi játékokra lehet költeni.


Légzésfigyelő: Stesszelős anyukáknak amilyen én is vagyok nagyon nagy segítség. Én tuti nem aludtam volna egy percet se ha nincs. Ha sokat riaszt akkor be kell állítani.

Téves risztások lesznek mindig mert van hogy a gyerek annyira kimegy az ágy szélére hogy már nem érzékeli. Van hogy beriaszt és bemész de nincs semmi. Ilyenkor (a gyerekorvos azt mondta) hogy van hogy ténylegesen nem vesz a baba levegőt (ez sokszor természetes még náluk) viszont a hang hatására „riad” és egyből veszi is a levegőt. Fiúknál, koraszülötteknél, dohányos szülők gyerekének nagyon ajánják.


Végül ha valaki az első babát várja és nem babonás, akkor időben kezdje el a kelengye összeszedését. Én a 12. héttől minden nap néztem az akciós újságokat és úgy jártam vásárolgatni. Rengeteg pénzt meg tudsz spórolni és van időd hogy azt vedd meg ami tényleg tetszik.

2011. júl. 1. 13:16

A latexcumi (barnás színű) vált nálunk be leginkább mert alvás közben nem "zörög" és puha, ha ráfekszik arccal akkor sem nyomja nagyon meg.


Viszont én bármilyen cumit 4havonta cseréltem mindig, ezalatt még fertőtlenítés mellett is góctömeg lesz belőlük, plusz a gumi kitágul és formája változik ezért 4havonta érdemes cserélni.


A mózeskosárra is jó, hogy kitértél, ma nagyon divatosak ezek a kocsiba is szerelhető ülések, amiket elvileg tényleg csak a kocsiban kéne használni és nem sétáltatásra, a gyerekek háta miatt. Én mindkét babámat éjjelre is mózeskosárban tartottam a babakocsin, tulajdonképpen 4-6 hónapos korukig elfértek benne, jókat aludtak és éjjel az ágy mellé állítottam, ha sírtak, elég volt kinyújtani a kezem és kicsit megringatni.


Ugyanígy, ha a kinti séta közben elaludtak, nem vettem már ki őket, hanem csak betoltam a babaszobába és aludhattak tovább. Nálunk nincs szőnyegpadló, sőt szőnyegek sem, úgyhogy a padlód is könnyebb volt tisztán tartani, tehát babakocsi ki-be nem volt probléma:)

2011. júl. 1. 13:09

Gátjegelő helyett nagyon jó a gumikesztyűbe tett jégkocka is, legalábbis a kórházban nekünk annak idején ilyet adtak és szuper:)


Olvasom végig a cikket de jónak tűnik egy ilyen összefoglaló:DD

2011. júl. 1. 12:13
Ismét kaptam 1-2 hasznos ötletet. Köszönöm.
2011. júl. 1. 12:04
Egyébként nagyon hasznos a kezdő kismamáknak főleg, részletes és átfogó!
11. Bonti74 (válaszként erre: 9. - Silverblue)
2011. júl. 1. 12:03
Én csak átfutottam,de nekem is a cumi tűnt fel. Eszembe nem jutott venni egyik gyerekemnél sem...
2011. júl. 1. 11:59

kiadós írás :)

hajrá!

2011. júl. 1. 11:35
Mindenféle kötekedés nélkül,minek rögtön cumit venni?Aki így indul az használni is fogja.Nekem 3 gyerekem van,de egyik sem cumizott és nem is cumisüvegezett soha mégis megnőttek nélkülük is.Amúgy praktikus a lista első babát várók számára.
2011. júl. 1. 11:19
ja és eldobható bugyit se vettem, jó volt a meglévő nem tangabugyi. :-)
2011. júl. 1. 11:18

Nagyon klassz, kár h nem előbb írtad. :-D


egyébként: Nekem se szoptatós melltartóm, se haslekötőm nem volt, a hasam magától visszament, melltartót meg nem hordtam csak a betétet, de ez azért alkati kérdés is.

2011. júl. 1. 11:13

köszi szépen, nekem már a harmadik gyerkőcöm lesz,de szeretek ilyenek olvasni az ember mindig tanul valamit.

:)

ez az írás segítség lehet minden kismamának, köszi,köszi.....

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook