Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babák, akikre sokat várnak és akiket nem várnak... fórum

Babák, akikre sokat várnak és akiket nem várnak... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Babák, akikre sokat várnak és akiket nem várnak...

1 2
2009. aug. 6. 20:13
Szörnyű, h milyen emberek, nők vannak!! Kérdem én, nekik mért születik gyerekük? Mi meg 1 éve próbálkozunk, és tényleg minden álmunk egy csöppség, és nem jön össze!! Nem igazságos!!!
24. mel81
2009. aug. 6. 20:09

Szerintem manapság csak az nem jut el azokhoz az alapítványokhoz, akik nyílt örökbefogadással foglalkoznak, aki nem akar.

Valahogy ha egy olyan lány feküdne mellettem, akihez az a házaspár/család jön látogatóba, akiknek éppen odaadta az újszülött babáját, nem érezném rosszul magam. Normális ember más babáját is sajnálja, ha annak rossz, nemhogy a sajátját.

Egyébként normális kórházban mindent megtesznek, hogy ne keverjék a különböző betegeket, anyukákat.

23. Emma* (válaszként erre: 22. - Agitamas)
2009. aug. 6. 20:04
Nyomozás nem volt a baleset után? Ilyenkor elő szokták venni a szülőket! Én a picit venném el tőle, mégha tanult, akkor is!
2009. aug. 6. 19:55

Drága gyermekek!A szívem szakad meg az ilyen dolgok hallatán.

Már az is kiborít,ahogy a sórognőm passzolgatja le a kislányommal egyidős fiát (10 hónapos)annak aki éppen ráér,és már a 2.babát várja.És szó szerint lenéz amiért én "még mindig"altatom a gyerekem,és nem hagyom egész nap a kiságyban ,és mindenhová visszük magunkkal.Ja,és 6 hónaposan a kisfiú leesett az erkélyükről,és koponytörést szenvedett,de hál istennek teljesen felépült.Szerintem ezek után nagyobb odafigyelést érdemelne.Ráadásul a sógornőm védőnő,úgyhogy nemcsak a tanulatlan kisebbségiek között van gondatlan.

2009. aug. 6. 19:48

Jesszusatyaúristen mik vannak!!! Ez szörnyű!!!! Szegény babák. Milyen nagyon fontosak lettek volna az első órák, első napok az életükben! Nem kaptak semmi szeretetet! Nem tudom felfogni hogy lehet ilyen egy NŐ!


Mi is két évet vártunk a babánkra. Lombikprogram segítségével fogant és összehozott a sors egy olyan szobatárssal aki már számolni sem tudta hány abortuszon esett át. Borzalom!

20. Emma*
2009. aug. 6. 19:31

A babákkal együtt sírtam! Egyzserűen kirázott a hideg!


Az ilyenek piros almáért kapják a babát, másoknak meg sehogy sem jön össze. Az örökbeadás meg kész tortúra ebben az országban! Tudom, mert végigjártam...eredménytelenül. Megaláztatások során kell átesni mindenkinek: családi körülmény, egzisztencia, alkalmassági vizsgálat és egyebek. De könyörgöm: az ilyeneknek meg engedik, hogy szüljenek? Bele a nagyvilágba! Hányok ettől.:((

2009. aug. 6. 19:28
Annyira elszomorodtam, hogy ilyen emberek vannak:(. Eszembe jutott Édesanyám amikor várta az 5. gtestvéremet, és sajnos 2 nap után meghalt: a szobatársa mellette egyszerűen ott hagyta a gyermekét. Édesanyám szerette volna hazahozni, de nem engdték Neki. Borzasztó volt, hogy mi annyira vártuk a picit, és sajnos nem ölelhettük magunkhoz a kórházban pedig ott volt egy baba Aki szeretetre vágyott.14 éve történ, de most olyan mintha tegnap lett volna:((.
18. Akymo
2009. aug. 6. 19:16
Én örökbefogadó anyuka vagyok. 3 csodálatos örök manóm van.Elítélem azokat a nőket akik futószalagon szülnek , nem mondom, hogy megértem azokat akik lemondanak a gyermekről, DE ha ők nem lennének, mi nem lehetnénk boldog család.
2009. aug. 6. 18:35

Sajnos ez mindenhol igy van...En erdelyben elek.Mikor a szuleszeten voltam,ott is volt olyan no aki otthagyta a szep,egeszseges 4 kilos gyereket,a masik folyoson meg egy anya azert imadkozott kisirt szemekkel es a fajdalomtol eltorzult arccal,mert a varva vart babaja nyitott hatgerinccel szuletett...A siras kerulgetett mikor ezeket lattam...

Aztan meg a cigizes.....Mikor wc-re kellett mnenjek egyszer letamadtak orditozva az"anyak"szivarral a kezukben,hoghy miert nyitogatom az ajtot,akarom hogy meglassak a noverek hogy ok cigiznek???Hat ezek utan en kiborultam sajnos ,es elmeseltem nekik hogy a wc mire is valo,es ha nem tetszik nekik hogy a wc-be akarom vegezni a dolgom,akkor mondjak meg hol tartjak a taskajukat,mert az is megteszi wc helyett.....

Aztan meg az volt ami kiboritott teljesen,hogy egyesek mennyire "vigyaztak"a higieniara...A foldon veres vattak,es mindenhol....felkenve is....stb....Inkabb nem reszletezem....Pedig rendesen takaritottak,de minden estere igy nezett ki....Nem ertem,ahhoz hogy a veres vattat bedobja a 20 cm-re elottuk allo kosarba,nem kell Michael Jordan kosarazo lenni,csak joerzes kell hozza....Ez a minimum....

16. pzsvi
2009. aug. 6. 18:18
Sziasztok. Nekem nem adatott meg hogy szüljek és úgy néz ki hogy nem is fogok. De voltam én is kórházban, elvesztettem a babámat. Rövid időn belül újra visszakerültem a kórházba. Minkét alkalommal volt abortuszos szobatársam. A második alkalommal volt a szobában egy sorstársam és vele összefogva megkérdeztük a főnővért, hogy ilyen esetben miért kell a különböző eseteket egy szobában elhelyezni. (hozzáteszem volt olyan abortuszos akinek nem az első volt) A főnővér válasza: nekik is vannak emberi jogaik. erre mi: és nekünk? Erre már nem volt válasza.
2009. aug. 6. 18:13

Sziasztok!

Engem is mindig felháborítanak ezek a történetek.Én a 3, insemem alkalmával vártam felvételre,amikor egy 15-16 év körüli "kisebbségi " lány várt felvételre,a barátnője kísáretében,és a következőket mondta:

Látod?Azt írja,normális szívhangok.Mindegy,ennek akkor is meg kell halnia.Ja!Várj csak!Ez a tavalyi papírom.Hol a mostani?"


Azt hittem,lelököm a lépcsőn!Én meg ott állok,boldog házasságban,3 éve babára várva,és nekem nem sikerült,mint kiderült, akkor sem.Azon az estén ez a lány és még 4! korabeli,szintén kisebbségi,szintén abortuszra váró társa a mellettem lévő szobában azon versenyeztek,kinek volt már több abortusza.

AZ ÉLET NAGYON IGAZSÁGTALAN!

2009. aug. 6. 18:03

Szia!

Nagyon jó hogy leírtad a történetet.Amikor mi Rékával jöttünk haza a kórházból pont akkor mondott le egy nő(szándékosan nem nevezem anyának az ilyet)a kislányáról akit szintén Rékának hívtak.Azon imádkoztam,hogy Istenem csak el ne cseréljék a két Rékát(mert egyszer sajna másik babát hoztak ki,az első két napban nem volt velem mert császár után magam sem bírtam ellátni)azt nem élném túl ha a MI lányunk rossz kezekbe kerülne.

Szomorúan hallgatok történeteket,hogy milyen nehézkes ma M.O.-on az örökbe fogadás.

És most ránézek a lányomra aki már ül egyedül szépen és épp rángatja a kompot,és dumál neki,és hálát adok a sorsnak,hogy van nekem/nekünk.

Köszönöm,hogy végig olvastatok,bocs ha hosszú voltam.

2009. aug. 6. 17:54
A szomorú az, hogy az ilyenek büszkén vallják, ők kvázi felsőbbrendűek, mert termékenyek.
2009. aug. 6. 17:24

Gratulálok Neked a tündéri kisfiadhoz, és jó egészséget kívánok!

Én, sajnos azt a tábort erősítem, akikről Te szintén írtál a cikkedben, akiknek nem jön a Baba. Mi 4 éve szeretnénk gy Picit, 4 inszemen vagyok túl, úgyhogy csak a fele szenvedést kívánom Nekik az élet más területén, mint amin nekem és inszemes, lombikos Barátnőimnek keresztül kell mennünk! Bár, azt hiszem, a Jóistentől úgyis elnyerik méltó büntetésüket!

2009. aug. 6. 17:15
Nem is értem miért teszik az ilyen szülő nőket az igazi édesanyák közé! csak fájdalmat okoznak a viselkedésükkel!!
2009. aug. 6. 17:13

Szegény pici babák.:( Én is remélem,mint az előttem szólók,hogy jó helyre kerültek. Jobb is,hogy nem vitték haza őket.

Mikor én az első kisfiamat szültem akkor is volt az osztályon egy ilyen baba,de azt a nőt(direkt nem nevezem anyának)nem láttuk. A babához mentek le többen látogatni az anyukák közül.


Nektek jó egészséget kívánok!Gyönyörű a kisfiad!:)

2009. aug. 6. 16:53

sajnos mi a férjemmel abba a táborba tartozunk hogy 15 hónapja nem jön a gyerek:(

pedig már nagyon szeretnénk

2009. aug. 6. 16:45

Rázott a hideg, ahogy olvastam! Sajnálom szegény babókat, de még ha nevelőotthonba is kerülnek, akkor is jobb dolguk lesz. De reménykedjünk,hogy már szerető család veszi őket körül.

Neked pedig sok örömet a babához! Ez a világ legszebb dolga!

2009. aug. 6. 16:33

Olvasni is hidegrázós!!!!!!!!

Szülés utáni érzelgősebb és sérülékenyebb lelkiállapotban átélni nagyon szívfacsaró lehetett!

2009. aug. 6. 16:27
Volt, hogy egy nőre rá ordibáltma, mikor megrángatta a bolt előtt a 3éves göndör hajú, angyalarcú kicsi lánykája kezét, mert az be akart menni a boltba. Közöltem hívom a gyámügyet, ha még egyszer ezt meglátom... Azóta a dögje előre köszön. Ezt a két szemetet (mert azok), "A"-t és "B"-t pedig élve temetném el, vagy csapnám agyon vaslapáttal! Te IGAZI ANYA vagy és JÓ ANYA! Jó egészséget kívánok Nektek!
2009. aug. 6. 16:22

Jézus isten! Nem szerettem volna a helyedben lenni ott a szobában! Nekem is még a mai napig komoly lelki problémát okozna ez az élmény!

Én már attól is kikészültem, mikor a szülés utáni pár hónapban láttam egy olyan szülőt, aki nem úgy bánt a gyerekével, mint ahogy szerintem kellene. (De nem volt annyira durva!) Gyorsan el kellett menjek onnan, mert vagy elbőgtem volna magam, vagy odamentem volna legszívesebben kivettem volna a kezéből a gyereket!

Akkor még mindíg jobb ha örökbe adják őket, belegondolni is rossz, milyen sorsuk lett volna az "anyukájuk" mellett ennek a két picikének!!!

Talán tényleg valami jó helyre kerülnek és nem az intézetben kell felnőniük, de biztos vagyok benne, hogy még mindíg jobb lesz ott is nekik, mint "otthon"!

2009. aug. 6. 16:20

Jaj hát ez nagyon szörnyű.

Tudtam, hogy vannak ilyenek, de így olvasni....

Szegény pici babák. Tényleg csak az vigasztal, hogy jobb ez így Nekik, mintha ez a két idióta hazaviszi Őket, és ugyanígy nem törődnek Velük.

Remélem jó helyre kerülnek szegény kicsikék. Valakikhez, akik már régóta szerettek volna babát, és nagyon örülnek majd Nekik!

2009. aug. 6. 16:12

Én is remélem, hogy jó helyre kerültek azóta ezek a babák! És azt is, hogy az anyukák (már ha lehet őket anyukáknak nevezni) is elnyerték méltó bűntetésüket!

Neked sem lehetett semmi ilyet látni rögtön szülés után, pont amikor az ember sokkal érzékenyebb az ilyen dolgokra! Én biztos teljesen kikészültem volna...

2009. aug. 6. 16:12

Elolvastam. Sírtam.

Mi több, most is sírok. :'(

Ez igazi kegyetlenség! Más tényleg a lelkét is eladná csakhogy magához szoríthasson egy csöppnyi teremtményt, a saját vérét! Ezek meg... inkább nem használnék jelzőt rájuk, mert nem tudnék finoman fogalmazni!


Neked gratulálok a gyönyörű kisfiadhoz! És hogy megírtad ezt a cikket, mert a legtöbben szó nélkül hagyják ezt a mai világban...

2009. aug. 6. 16:03
Egy kisbaba mindenki számára a legnagyobb boldogság, elmondani nem lehet azt a boldogságot, amikor végre a várva várt baba megérkezik, akár sok év próbálkozás után, de egészségesen, gyönyörűen megszületik.

Ugrás a teljes írásra: Babák, akikre sokat várnak és akiket nem várnak...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook