Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babagondolatok - kezdeti próbálkozások élesben 2014 fórum

Babagondolatok - kezdeti próbálkozások élesben 2014 (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2014. márc. 26. 19:12

Nekem a sok folyadék,és a kaja lefelezése,és a mértékletes édességbevitel,ami használt!:)

Én 15 kg-ot adtam le így!

Úgyhogy Te is megcsinálod!Ügyes vagy!Sok sikert hozzá!:)

180. kispola (válaszként erre: 177. - Gyongyi 4)
2014. márc. 26. 17:27
5 kilótól legalább jó lenne megszabadulni, persze ha több lesz azt sem bánom :) Konkrét tervem nincs, arra gondoltam, hogy próbálok több mozgást bevinni a mindennapjaimba, és persze az étkezéseken is kell változtatnom. Nekem a norbis kaját egyszer már bejöttek, csak nekem az picit drága :(
179. kispola (válaszként erre: 178. - Nbandus)
2014. márc. 26. 17:25
Köszönöm, hogy drukkolsz a fogyáshoz aranyos vagy! Te pedig nagyon ügyes vagy, hogy nem gyújtottál rá 2 napja, csak így tovább, kitartást és sok erőt kívánok hozzá! Én is tudom milyen nehéz most volt 1 éve, hogy nem dohányzom. A labor szerintem is jó ötlet.
178. nbandus
2014. márc. 25. 20:44

Alapjaraton hormonvizgalatot nem csinalnak szerintem, csak ha indokolt. Na de egy laborra azt hiszem akkor elmegyek majd, illetve holnap felhivom a dokimat es megkerdezem mit kene csinalnom. Most 2 napja nem gyujtottam ra. Sportolni sem artana, na de ahhoz ido kene...:)

Kispola drukkolok a fogyashoz!;)

177. Gyongyi 4 (válaszként erre: 176. - Kispola)
2014. márc. 25. 19:31

Aham....amugy ezt nodokinal kell kerni?

Sikerul csak akarnod kell....van esetleg terved? Fogyozas,eletmodvaltas,sport,vagy valami?Hany kg-ot "kellene" leadni?Ha meg lehet kedezni?

176. kispola (válaszként erre: 175. - Gyongyi 4)
2014. márc. 25. 19:27

Tudom, és igyekszem nagyon elhatározni magam, muszáj lenne tisztulnom és fogynom is....

Hormonvizsgálat nekem nem volt, de gondolkoztam rajta. Szerintem ha a csütörtöki labor eredményeimben esetleg valami nem stimmel majd, és vissza kell mennem a dokihoz, akkor rákérdezek. Ha viszont minden rendben lesz, akkor lehet nem.

175. Gyongyi 4 (válaszként erre: 173. - Kispola)
2014. márc. 25. 19:23

Dehogynem,csak elhatarozas kerdese!:-)

Vannak amik nem honapokig tartanak,es hatasosak!

Amugy hormonvizsgalatot csinaltat valaki,vagy azt nem kell?

174. kispola
2014. márc. 25. 19:20

Találtam egy jó kis oldalt ahol összehasonlítják a terhesvitaminokat. Ez segítség lehet esetleg azoknak, akik nem ismerik annyira őket, így egymás mellett könnyebb összehasonlítani :)


[link]

173. kispola (válaszként erre: 172. - Gyongyi 4)
2014. márc. 25. 19:18
Igen, jó orvosom van, bár nem volt egyszerű rátalálni, de örülök, hogy sikerült. Nekem is fontos, hogy megtegyek minden tőlem telhetőt, hogy jó egészségi állapotban vágjak bele az egészbe, igyekszem megelőzni mindent, amit lehet. Én most szeretnék még leadni néhány kilót, erre kell még nagyon erősen elhatároznom magam... Jól hangzanak a méregtelenítő kúrák, csak nem biztos, hogy én végig tudok csinálni egyet....
172. Gyongyi 4 (válaszként erre: 171. - Kispola)
2014. márc. 25. 19:05

Akkor jo orvosod van!:-) Legalabb alapos,es mindent megneznek!Meg jo,hogy en is megnezettem,es kderult a pajzsmirigy gondom,ig nem akkor!Mert az vetelest is okozhat ;(

Tenyleg ilyen meregtelenito kurat nem csinal valaki,mielott babat tervez?

171. kispola (válaszként erre: 170. - Nbandus)
2014. márc. 25. 17:46

Szia!

Én pont most járom ezt az utat... :)

Szerintem amit mindenképpen kellene a rákszűrésen kívül, az egy teljes labor. Nekem a dokim kért egy csomó mindent, az alap rutinon kívül pajzsmirigy működést és vércukorszintet is. Azt mondta ez a kettő eredmény nagyon fontos, ha babatervezés előtt áll az ember. Én csütörtökön megyek laborba.

170. nbandus
2014. márc. 25. 08:26

Sziasztok!


Lenne egy kérdésem :) Mivel nekünk az első gyerkőc magától kopogtatott, nem volt kérdés, hogy hogyan kell felkészülni egy terhességre. Most viszont terv van, gyerek még nincs becsúszva, így felkészülhetünk. Ti milyen vizsgálatokra mentetek el? Rákszűrésen kívül bármi?

169. kispola (válaszként erre: 161. - Bogyoka14)
2014. márc. 24. 20:46
Nem indiszkrét a kérdésed, legalábbis ezen a fórumon biztos nem :) Még nem próbálkoztunk egyszer sem élesben, leginkább az egészségügyi dolgok miatt. Szerettem volna először rendbe jönni, hogy nehogy később gondok legyenek. Még van egy labor vizsgálat, remélem rendben lesz minden, és aztán hajrá! :) Már várom :)
168. Gyongyi 4 (válaszként erre: 166. - Crystall)
2014. márc. 24. 17:45

En azert szurkolok!:-) Tok jo,ha ugy jon ossze a baba,hogy nem kell aggodnod,hogy vajon osszejohet e vagy sem!Marmint igy legalabb fel ev utan nem azon izelsz,hogy miert nem jon mar,pedig szeretned!Nem tom erted-e:-)

Nalunk is volt mar parszor,hogy pont a "jo" idoben voltunk egyutt,megsem jott a baba!

2014. márc. 23. 23:02
Egyébként én a megszokott napi 1000mg c vitaminomon és áfonya kapszulámon kivul semmilyen vitamint nem szedek. Elsö babavárásomkor egyszer vettem be egy fél szem terhes vitamint de olyan rosszul lettem töle, hogy soha többet, helyette rengeteg gyumölcsöt, zöldséget ettem és mindent amit megkivánt a baba, gyönyöru, nagy egészséges fiam szuletett.
166. Crystall (válaszként erre: 148. - Bogyoka14)
2014. márc. 23. 22:54
Szia bogyoka, ne legyél szomoru, biztos vagyok benne, hogy hamarosan sikerul a baba, tudod szex után lábakat fel ez már fél siker és kibirni min 10 percig :D Igen, mi is nyári babát terveztunk mikor idejöttem a forumra és összel kezdtunk volna probálkozni ez a két alkalom most csak olyan véletlen kis nagyon jo szex befejezése volt :-) Egyébként ha most sikerult akkor december elején kéne megszuletnie de ez holnapután ugyis kiderul, ugy de ugy izgulok egyik felem azt mondja jobb lenne ha az eredeti terveknél maradnánk és csak késöbb jönne a baba, másik felem pedig nem bánná most sem bár akkor pár tervunket áthuzná....hiába na tiszta anyja lenne :D
165. Gyongyi 4 (válaszként erre: 164. - Bogyoka14)
2014. márc. 23. 21:09

Szioka!Jo hogy ujra "latlak" itt koztunk!De aranyos,hogy emekszel ram!:-) Amugy tenyleg szuper a forum,en orulok,hogy ratalaltam,sok a kedves,es segito,batorito sorstars!

Igen,amugy nekem volt ,de hosszu menet volt nahh!Az utolso,hogy dokit valtottam,aztan mondta,h mehgyulladasom van,amire most szedtem be az uccso gyogyit,azt meglatjuk mi lesz!:-) Meg aztan azota kiderult,h pajzsmirigy alulmukodesem van,ezt probalom most megoldani,hogy lehessen baba! Es nalad mi ujsag?Ne keseredj am el,en szurkolok neked,hogy meg ebben a honapban legyen baba!:-)

164. bogyoka14 (válaszként erre: 162. - Gyongyi 4)
2014. márc. 23. 20:33
sziaaa :) jó téged is még mindig itt látni...mi ujság veled azóta? ha jól emlékszem neked volt visszatérő petefészek fájdalmad ugye? elmúlt magától? vagy tudod már mitől volt vagy mit mondtak rá?
2014. márc. 23. 20:30
amúgy szerintem is nagyon jó ez a csoport, én nagyon fogok örülni mindenki örömének majd :) én voltam amúgy előtte nőgyógyásznál, amúgy is aktuális volt a rákszűrés, és beszéltünk róla, hogy legyünk akkor egy kis család és akkor mondta is, hogy minden a legnagyobb rendben, szóval bármikor bármi lehet :)
2014. márc. 23. 20:27

Szerintem jo dolog a terhesvitamin,en is fogom majd szedni,csak meg nem dontottem el milyet?

Amugy ne aggodj,remeljuk nem kell sokat varnod a babazas oromeire!

Jahhhh a babaholmik......eeedesek....mostsnsag en is besettenkedem a babaholmik koze!Olyan jo....foleg ha mar vasarolhatnek!

161. bogyoka14 (válaszként erre: 160. - Kispola)
2014. márc. 23. 20:27
és ti még egyszer sem próbálkoztatok "élesben"? bocsi, ha kicsit indiszkrét a kérdés :D
160. kispola (válaszként erre: 159. - Bogyoka14)
2014. márc. 23. 19:27

Igen, nálunk is első baba lesz. Engem is egyre gyakrabban kap el a hév, és nyűgöznek le az édes babaholmik, de persze én sem veszek semmit!! :)

Nagyon izgalmas időszak ez, és szerintem tök jó, hogy van egy ilyen virtuális csapat, akiknek ugyanaz a fontos, tudjuk egymást erősíteni, vidítani, vígasztalni, ha kell.

159. bogyoka14 (válaszként erre: 158. - Kispola)
2014. márc. 23. 19:20

Köszönöm, nagyon aranyos vagy. hihetetlen milyen kedves, jóindulatú emberekkel lehet "összefutni" itt a fórumon.

nektek is első baba lesz? én néha már olyan izgatott vagyok :D ha tescoba járok, persze a fősorról odalátok a babaruhákhoz, oda oda lesek, hú gyönyörűek vannak már alig várom, hogy vásárolgassak :) aztán rápillantok a többi cuccra, ami kell majd és te jóó ég milyen drága minden :D de nem baj :) biztos nagy öröm is lesz...ja és persze még szigorúan nem veszek semmit :)

158. kispola (válaszként erre: 157. - Bogyoka14)
2014. márc. 23. 19:05
Én is szeretnék megtenni minden tőlem telhetőt, hogy biztonságos, jó közeget nyújtsak a leendő babámnak. Sajnos a táplálkozásomon is lenne mit javítani, szóval ezért is gondoltam rá, hogy kellene egy kis vitamin pótlás. A Gravidát ajánlották nekem is, meg a folsavat alapból jó szedni, ha babát tervez valaki. Neked is nagyon drukkolok! Reméljük hamar beköszönt az első pozitív teszt, és az majd elindítja a lavinát.... :)
2014. márc. 23. 18:51

Hanna-1228 Először is köszönöm szépen a jelet jól esett :) és köszi a cikket is, számomra nagyon érdekes volt...


amúgy én folsavat szedek, kb 2.hónapja és kb

1hónapja Gravidát/2naponta/ igazából én azt hittem nem kell, de nálunk a gyógyszertárba egy nagyon kedves hölgy dolgozik, ő ajánlotta, áálllíttóllagg segíti a "teherbe esést" bár nem szeretem ha így hívják, és azt mondta, hogy már előtte érdemes szedni a vitaminokat, hogy "raktározódjon" nekem így mondta...bár sokan úgy vannak vele, hogy fölösleges, meg csak "pénzkidobás" , de én szeretnék mindent megtenni, először is, hogy itt legyen már a bogyóka :) és próbálok minél több mindent megtenni, hogy tuti egészséges legyen :)

2014. márc. 23. 18:18
Egyedül amit szeretkezésen kìvül csinàlok, a baba érdekében, hogy folsavat szedek. Kb .600 forint 180 napra, vagyis fél évre elég.
155. kispola
2014. márc. 23. 17:22
Ti szedtek amúgy valamilyen terhes vitamint? Eléggé megoszlik a vélemény erről ahogy tapasztalom, van aki szerint segíti a teherbeesést, van aki szerint felesleges.....
154. kispola (válaszként erre: 150. - Szegfű86)
2014. márc. 23. 15:24
Úgy lesz!!! :)
153. kispola (válaszként erre: 147. - Gyongyi 4)
2014. márc. 23. 15:24

Szió!

Köszönöm, kedves vagy, én is szorítok neked és mindenkinek nagyon!! Én 30 éves vagyok, szóval valószínű nem sikerül majd egyből, de igyekszem nem elkeseredni....nagyon.... :) Fiatalabban persze könnyebben lesz terhes az ember, dehát mit tegyek,ha csak most alakultak így a dolgok.... Sajnos én már hallottam több embertől is, hogy a fogamzásgátlótól lettek cisztái, és a doki is mondta, hogy ez elég gyakori.

2014. márc. 23. 15:13

[link]


Ezt olvassátok el ha szomorkodnátok. Itt van néhány jó megállapítás és pár érték az esélyeinkről.

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook