Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Baba mellett körömlakk, rövid köröm, hosszú köröm? fórum

Baba mellett körömlakk, rövid köröm, hosszú köröm? (tudásbázis kérdés)


23. Anda39
2010. márc. 27. 19:13

Nekem mindig rövidre vágott körmeim voltak, nehogy lekarmoljam a gyerekeimet. Lakkozni szoktam, sosem volt vele gond, hogy lepattant volna rossz helyre. Egyetlen hátránya, hogy nem volt tartós. Most műkörmeim vannak, és hosszabbak, viszont sosem karmolok le senkit - igaz, már nincs pici babám. :)

Műkörmöt is lehet rövidre csináltatni, nem hiszem, hogy bármi probléma lehet vele a baba miatt.

2009. febr. 6. 19:12

Kérdezni szeretnék.

Nekem régóta műkörmöm van soha semmi probléma nem volt vele.Most hogy terhes vagyok,nem tudom máshogy megfogalmazni elkezdtek süllyedni a körmeim.A felszínük már nem egyenletes hanem "gödröd" lett.

Ezt okozhatja a terhesség?

21. 7130b15964 (válaszként erre: 19. - Fda58604ed)
2008. dec. 3. 19:00
9500 és nem 3500. Az utóbbi otthoni utánkezelésre jó "csak".
2008. dec. 3. 18:58

Baba mellett éppúgy használhatsz körömlakkod mint bárki. Egyszerűen olyan lakk kerüljön rá amely tökéletes és esze ágában nincs pattogni. Van ilyen....


Ha a köröm természetes állapotában hajlamos a körömlakk levetésére előkezelés is szükséges lehet. Erről többet csak az adatlapom tartalmazhat.


Kis hosszal bármilyen műköröm feltehető, hiszen a kidolgozás után nem sérti a baba bőrét. Van akinek egy ilyen eset után a saját körme is megerősödik. Megmutatom.

2008. szept. 12. 13:13

Felcsigázott ez a japán csoda.

Megnézem a közeli manikűrös csinálja-e, és mennyiért.

Ha drága, veszek inkább egy készletet, úgy emlékszem, 3500 körül láttam.

Én is folyton küdök a súrolástól-mosogatástól meggyengült körmöcskéimmel.

Ha valaki csináltatja rendszeresen, szeretném megkérdezni, hogy milyen időközönként kell polírozgatni?

18. Szamó (válaszként erre: 17. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 1. 14:40

Várlak a beszámolóval!


Remélem tetszeni fog :-)

17. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 16. - Szamó)
2008. szept. 1. 13:54

na én is kíváncsi vagyok, majd mondom, hogy mennyiért csinálták meg.

Köszönöm az infót!

:)

16. Szamó (válaszként erre: 15. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 1. 13:51

Felcsigáztál az árak kérdésében, kutakodtam kicsit. Pesti szalonokban 2000,-tól 4200,-ig csinálják. Mármint ilyeneket találtam.....


Jól érted, nincs rajta lakk! A saját köröm lesz csodaszép csillogó és egészséges.


A zseléréteg is jó ötlet, tartós, szép. Egyébként van már lemosható zselé is, az is szép, erősebb a köröm, nem törik, szép fényes.

15. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 14. - Szamó)
2008. szept. 1. 13:42

Nagyon kíváncsi vagyok rá, milyen lesz. Én mondjuk nem súrolok, de főzök, s nem veszek fel gumigesztyűt, amikor bepakolok a mosogatógépbe :). De a francia manikűröm is kitart egy hétig.

Jól értem, akkor lakk nincs rajta, maga a köröm lesz fényes? Ettől erősödik is?

Mert a múltkor már gondoltam rá, hogy esetleg a saját körmömre kérek egy zseléréteget, hogy még ennyit se kelljen a lakkozással vacakolni. Egy előnye van, gyönyörűen megtanultam a francia lakkozást :)

14. Szamó (válaszként erre: 13. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 1. 13:36

Sok sikert!


Ma is csináltam egy vendégnek, el volt ájulva, jövő héten megint jön. Ő nem akar otthon pepecselni vele, de nem is sok mindent csinál, mert irodista, egyedülálló..... Nem kell főznie, súrolnia. Gyönyörű lett a körme! Szerintem kitart neki egy hétig.

13. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 12. - Szamó)
2008. szept. 1. 13:32
Nagyjából a duplájáért, gondolom. Köszönöm a választ, ki fogom próbálni.
12. Szamó (válaszként erre: 11. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 1. 13:28
Eleinte legalább hetente érdemes csinálni, amit ki lehet egészíteni otthon ápolással is. Később ritkábban is elég, mert az anyag beépül a körömbe. Bár ez attól is függ, hogy milyen munkát végzel, mit csinálsz gyakran a kezeddel. Én 1500,-ért csinálom, Ózdon. Úgy látom Pesten laksz. Szerintem ott is sokan csinálják, de hogy mennyiért azt nem tudom.
11. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 10. - Szamó)
2008. aug. 31. 22:36

Remek, ez kell nekem :). Vettem egy holt tengeri csodapolírozó szettet a neo spa-tól, de az ígéret ellenére nem fényes a körmöm és bár évekig tartó garanciát ígértek, alig fél év után a polírozó tömb használhatatlan.

Mennyibe kerül ez a manikűr, milyen időközönként kell megcsinálni és hol praktizálsz?

10. Szamó (válaszként erre: 9. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 31. 20:09

Szia!


Ez egy méhviaszos kezelés A japánok találták ki igen régen. A lényege, hogy méhviaszos pasztát dolgoznak a körmödbe, majd egy spéci porral "belezárják". Mindez olyan, mintha csupán polírozva lenne a körmöd, de sokkal tartósabb lesz a csodaszép fénye, hiszen nem csak felületi polírról van szó, hanem erősíti, csillogóssá teszi a körmödet. Egyébként a lakk is tartósabb rajta. Egyetlen kezelés nem tesz csodákat, rendszeresen kell ismételni, egyre ritkébban.


Imádják a vendégeim!

9. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 7. - Szamó)
2008. aug. 31. 16:32

Szia,

elmondanád, mi az a japán manikűr? Mindig csak hirdetésekben látom, de nem igazán sikerült kilogikáznom.

köszi!

2008. aug. 31. 16:19

Nekem zselés műkörmeim vannak évek óta. 3 hónapja megszületett a kislányom, akkor rövidebbre vágatam. Semmiben nem akadályoz, se fürdetésnél, se máshol. És nem tudod megkarmolni, hisz a zselé megvastagítja a körmeidet!!

A lakkozást nem ajánlanám, mert pattog. Inkább a színes zselé, az nem kopik, nem törik, nagyon tartós és szép.

2008. aug. 31. 16:04

Mielőtt teherbe estem műkörmöm volt, leszedettem, csak a sajátom maradt, az is tövig vágva. Kicsit sem hiányzott pici baba mellett. Lakkozni/lakkoztatni nem volt sem időm, sem kedvem. Csak alkalmakra.


Azóta műkörmös lettem...... Sok kismama vendégem van. Van, aki csak manikűrre jár (esetleg japán manikűr, ami megerősíti a sajátot), viszont van, akinek műkörme van pici baba mellett. Lakkozni csak ritkán szoktunk.


Szerintem ez egyéntől függ, mindenki maga tudja, hogy milyennel érzi jól magát, mire van ideje. A lakk valóban lepattoghat, nem ajánlom mindennapos használatra......

2008. aug. 31. 15:14

Az én kisfiam lassan 20 hónapos, de még mindig az abszolút rövid, natúr körmökre esküszöm.

Ennek az az oka, hogy Ő elég szeleburdi, hirtelen mozdul, szóval könnyű lenne megkarmolni, de vannak nyugodtabb habitusú gyermekek is, szerintem náluk egy idő után nem lehet gond.

A körömlakktól -mivel valóban könnyen lepattog- akkor tartottam nagyon, amikor kentem a fogínyét dentinox-szal, kézzel adogattam a szájába a falatkákat, de műkörmön az nagyon jól megmarad, így talán az sem gond, ha az ember a műköröm mellett dönt.

Szóval sok mindentől függ ez, nem utolsósorban attól, hogy mennyi ideje van magára az anyukának:).

2008. aug. 27. 14:20

Nekem a saját rövid körmöm volt kb amíg a kisfiam 8 hónapos nem lett.

Mostmár műkörmöm van,de nem hosszú nekem a saját körmöm nem tetszik ezért van szép franciám.

4. swallow18 (válaszként erre: 3. - 7130b15964)
2008. aug. 27. 14:19
Én nagyon szívesen használnék lakkot, de attól félek, hogy mivel olyan könnyen pattognak le kis darabkák, esetleg a baba szájába kerül és talán nem tesz jót neki.
2008. aug. 27. 14:16
Nekem nagyon nehezen nő a körmöm általában, de szülés után olyan saskörmeim lettek:) Egy pár nap után viszont levágtam őket, mert zavart és tartottam, hogy megkarmolom a babát, pontosabban belefordul, csap a körmeimbe. Úgyhogy én maradtam a rövidnél azóta is. Áttetsző körömlakk és fehér körömceruza, amit használok (már, ha eljutok odáig:)).
2008. aug. 27. 14:15

Hát szeritnem csak rövid köröm

Nagy köröm nem ajánlatos ne hogy meg karmold a babát.

2008. aug. 27. 14:13
Baba mellett körömlakk, rövid köröm, hosszú köröm?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook