Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba és egyetem/fősuli fórum

Baba és egyetem/fősuli (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
35. mzsu1
2009. okt. 19. 13:56
Sziasztok!2006-ban kezdtem el a másoddiplomámat, már volt egy gyerekem, így ingyen tanulhattam (Fidesznek hála érte!).Két évet elvégeztem, majd a vizsga időszak közepébe letten kiírva születendő kislányommal, úgy döntöttem halasztok egy évet. Most szeptemberben folytatni akartam, kiscsajom már 9 hónapos, apával el lett volna a heti 2-3 napon, de közölték, hogy nem ingyenes a hátralévő 3 félévem, kb. 500-600 ezer Ft. Úgy döntöttem halsztok még egy évet, ebben a nehéz helyzetben képtelen vagyok nélkülözni ezt a pénzt! Bízom a tavaszi kormányváltásban, hátha visszahozzák az tandíjmentességet!
2009. okt. 19. 13:55
egyetemre járok és közbe a baba dolgon dolgozunk, de mi már régóta
33. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 17. - Grepike)
2009. okt. 19. 13:53
nálam ez szempont volt amikor sulit választottam
32. 89b99f816e (válaszként erre: 1. - Emelint)
2009. okt. 19. 13:36

Mivel elég fiatal vagy, gondolom még vagy nem is volt munkád, vagy nagyon keveset dolgoztál eddig..

Nem kéne baba előtt még egy kis ideig dolgozni, hogy legalább gyed-et kapjál?

31. b2076ec79b (válaszként erre: 30. - Judy24)
2009. okt. 19. 12:43

Igen, de sajnos ezt nem tudod csak úgy kikapcsolni magadban, sőt az egyedül töltött időben is azon fogsz aggódni, hogy vajon mi van, vajon jó anya vagyok-e hogy csak úgy otthon hagytam..stb. Legalábbis nálam ezek előjöttek.

De valahogy le kell magadban rendezni, havi 1-2 napról van szó, az nem a világvége, a babát is jó kezekben hagyod, semmi baja nem lesz... meg kell próbálni lazábban felfogni a dolgot, ami nem egyszerű, de biztos hogy idővel menni fog :)

30. Judy24 (válaszként erre: 28. - B2076ec79b)
2009. okt. 19. 12:35

Ettől az érzéstől én is félek, pedig tudni fogom, hogy jó kezekben van a babám, de mégis.

De igazad van ezen túl kell lépni, hisz nem fogom tudni mindenhova magammal vinni, na meg szerintem néha jól esne egy kicsi nyugi és csend amikor az ember csak magával foglalkozhat.

29. Judy24 (válaszként erre: 26. - Vvicus)
2009. okt. 19. 12:32

Ebben teljesen igazad van. Hisz amikor végeztem az első diplomával engem is azzal fogadtak, hogy miért nem egyetemi. Na kösz. Hiába volt nyelvvizsgám, de gyakorlatom nem volt. Jelenleg is olyan állásom van ami a második diplomámhoz tudok majd hasznosítani. Bár azzal is az a baj, hogy külföldön nem ér semmit. De majd meglátjuk mire jutok vele.

Ez az amit én sem tudok, hogy milyen lesz a babám. Én is láttam nyugodt és sírós babát is a környezetemben. De majd elválik. Lesz valahogy.:-)

28. b2076ec79b (válaszként erre: 21. - Grepike)
2009. okt. 19. 12:25

Hát engem biztos nem :) Már másodéves vagyok :))

Nálunk vannak olyan tárgyak, ahol vizsgafeltétel a megjelenés. :(

De az biztos, hogy aki akarja az meg tudja oldani! Ha előre lefejt tejet kap otthon a pici, az is megoldás lehet, illetve valahogy túl kell lépni azon az érzésen, hogy úristen mi lesz a babával, ha nem vagyok otthon. Mert hát ugyanaz, mintha én is ott lennék, csak az anyai ösztönök... :)) Ezt (nekem legalábbis) elég nehéz volt leküzdenem, de sikerült :)

2009. okt. 19. 12:20

Sziasztok!


Én most mentem vissza az egyetemre levelezőre, 6 hónapos a kislányom. Kicsit félek a vizsgaidőszaktól, de talán menni fog...

26. vvicus (válaszként erre: 14. - Judy24)
2009. okt. 19. 12:15

Nem állt szándékomban, de ha szándokomban is áll, nem azért, mert babám lesz, hanem mert nem látom értelmét Mo-n tanulni (kivéve ha hiányszakmát tanulsz, de nem mindenki kiváló kémiából, fizikából vagy matekból), és ez elkeserít. Egy jó szakmával az ember manapság többre viheti, mint több diplomával, amit nem mondok, hogy baj, mert szükség van a szakmunkásokra, nem tartozom azok közé, akik lenézik a munkájukat, de én diplomával nem találok magamnak munkát, pedig nyelveket is beszélek.

Csináltam én már egyszerre két sulit is levelezőn munka mellett, szóval menne gyerekkel is, de én nem bírom a fáradtságot, és nem mindeki olyan szerencsés, hogy nyugis a babája, 2 tesóm 5 gyerekénél már tapasztaltam, hogy van nyugis és van nagyon sírós baba is.

25. Judy24 (válaszként erre: 19. - B2076ec79b)
2009. okt. 19. 12:15
Ezzel én is egyetértek, mert nálunk egy félévben olyan 8-szor 2 nap a suli és úgy, hogy péntek 14.40-től 19.30.-ig és szombat 8.00-tól 17.50-ig. Levelező hátránya.:-( Ezt szerintem egy pici baba nem bírná, sem a közel 200 km-es utazást egy oda vissza. Úgyhogy nálam maradnak a vizsgák, mert akkor valaki elkísér és el van vele addig a baba. Vagy otthon marad a pici valakivel. De különben gondolkodok azon is, hogy átjelentkezem Pestre, mert az közelebb van....
24. Judy24 (válaszként erre: 20. - Grepike)
2009. okt. 19. 12:11
Köszi szépen, bár nálam ez már másoddiploma. Mire végeztem a közgázon rájöttem, hogy nem érdekel és mivel a jog nagy álmom volt ezért belevágtam amit nem bántam meg. Talán ezért is szeretném befejezni. Na meg később majd egy kistestvért is szeretnénk a kis pocaklakónknak.
23. kobagabi (válaszként erre: 22. - Kobagabi)
2009. okt. 19. 12:01
Ja! Énis levelezős végeztem. És ráadásul mellette elkezdtem egy másikat is, tehát volt hogy párhuzamosan kétfélét csináltam, de azt már nem volt erőm befejezni. De folytathatnám, mert 1 évem megvan:)
2009. okt. 19. 12:00

Én 2001-ben kezdtem a fősulit, akkor már volt egy lányom, aki 4 éves volt. Majd 2002. januárban terhes lettem, de nem halasztottam, mert 2002. októberében szültem, így 1 évet megcsináltam. Suliba 1 hónapban 2-3 napot kellett menni. Volt nehéz időszak, mert voltak olyan vizsgák, amit szülés után rögtön kellett megcsinálni (pl. úszás, és még úszni sem tudtam), aztán 2005. évelején megint terhes lettem, akkor voltam 4.-es, és végzős:) Mikor diplomáztam 20 hetes terhes voltam:) És 2 gyerek mellett készültem éjszaka az államvizsgára. De sikerült.

Persze nekem is sokat segített a párom, anyukám, meg a hugom:)

21. Grepike (válaszként erre: 19. - B2076ec79b)
2009. okt. 19. 11:57

Jah, igen, elfelejtettem, hogy ez levelezőn így megy. Bocsi!

Én távos vagyok és mi "csak" 4-6 órákat ülünk a suliban.

12 óra az tényleg húzós!! De! Nem muszály ott maradni a konzi végéig... Nálunk legalábbis mindig az első fél órában elmondják a vizsgakövetelményt és lépek haza. (pedig 5 percre lakok a fősulitól). Az órai jegyzeteket pedig e-mailben megkapom a csoporttársaimtól.

Szóval szerintem egy gyerek nem hátráltat, ha valóban elkötelezett vagy! Ismétlem magam, de: Szerintem mindent meg lehet oldani!! :)

20. Grepike (válaszként erre: 13. - Judy24)
2009. okt. 19. 11:54
Nagyon pozitív hozzáállás! Gratulálok!!!
19. b2076ec79b (válaszként erre: 17. - Grepike)
2009. okt. 19. 11:54
Hááát, mikor nekem reggel 8-tól este 19:30-ig van konzultációm.... nem hiszem baba és apuka bírta volna, még a baba-mama szobában sem :(
18. Grepike (válaszként erre: 11. - Vvicus)
2009. okt. 19. 11:53

Egy gyerek mellett nekem könnyű volt a suli.

Szinte egész nap csak aludt és evett - közel 4 hónapig... :)

Most, hogy már kettő van, nehezebb a helyzet, de így is az eddig kiírt három vizsgából kettő meggörbült!!! :)))

Szóval szerintem csak akarat kérdése az egész!

17. Grepike (válaszként erre: 9. - Emelint)
2009. okt. 19. 11:51
Apukát és a babát is fel kell pakolni a konzultáció idejére. Szerencsére ma már a legtöbb főiskolán, egyetemen van baba-mama szoba, ahol meg tudod szoptatni! :)
16. Grepike (válaszként erre: 3. - Emelint)
2009. okt. 19. 11:49

Milyen főiskolában gondolkodsz?

Nincs esetleg távoktaási képzés belőle valahol! Véleményem szerint sokkal jobb, mint a levelező!?

15. Grepike (válaszként erre: 1. - Emelint)
2009. okt. 19. 11:48

Szia!

Én 2007 februárjában adtam be a jelentkezési lapom a fősulira. Ekkor döntöttünk úgy, hogy gyereket szeretnénk (akkor még ingyenes volt a kismamáknak- de mire odakerültem, már ezt is megvonták...ez más téma)

Szóval az elhatározás úgy szólt: fősuli+2 gyerek.

2007 szeptemberében beíratkoztam, 2008 februárjában szültem. Aztán 2009 júniusában újra szültem!

Jelenleg az 5. félévem taposom, immáron két gyerek mellett. DE! Tervezem, hogy jövőre jöhet a harmadik gyerkőc! :))))

14. Judy24 (válaszként erre: 11. - Vvicus)
2009. okt. 19. 11:48
Ne add fel a sulit a baba miatt. Ő nem hátrány hanem előny az életedben. Ha segítenek és van kitartásod akkor menni fog. Nálunk is jó pár kisgyerekes anyuka van és csinálja ahogy megy.
13. Judy24
2009. okt. 19. 11:45

Szerintem mindent meglehet oldani, ha van aki segítsen. Szerencsére ebben a párom támogat. Megbeszéltük, mikor kiderült, hogy babánk lesz, hogy ne hagyjam abba a sulit inkább segít, és ehhez tartja is magát, hisz így a 30. héten már sok sok minden megy nehezen.

A tanárok nekem is normálisan álltak hozzá, természetesnek vették a kérést.Bár órákra nem járok, mert közel 100 km-re van a suli, de azért az anyagokat a társaimtól megkapom és hát levelezőn magadnak kell úgyis készülnöd.

Szoptatással én is hasonlóan vagyok mint Te. Majd elválik. Ha sikerül és minden jól megy akkor tudok neki fejni és az apjától megkapja, ha nem akkor meg tápszert ő is tud készíteni.

12. Serry (válaszként erre: 9. - Emelint)
2009. okt. 19. 11:45
1 ne hallgass a védőnőre. Lesz elég tejed. Amikor suliban vagy fejjél neki, így mindig azt kaphat. Ha megoldható menjetek együtt. Nekem volt olyan évfolyamtársam aki egyszerűen kiment előadásról szopatni, mert a kicsit ott volt a nagyival:)
11. vvicus (válaszként erre: 1. - Emelint)
2009. okt. 19. 11:44
Mi jövőre, valószínűleg januárban kezdünk bele a baba "összehozásába". Én is levelezőn tanulok jogot, jogot, de én most is ritkán járok be a suliba, könyvből úgyis mindent meg lehet tanulni, csak a nagyon fontos előaásokra megyek be, na meg az utolsóra feltétlenül, hátha mondanak valamit a vizsgáról. Én attól félek, hogy fáradtan nehezen tudok tanulni, és egy kisbaba mellett gyakran leszek fáradt. De ahogy most tervezem, csinálni fogom a sulit tovább.
10. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Emelint)
2009. okt. 19. 11:41

Szia!


Én az első babával érettségiztem estin, most a másodikkal egyetemre járok. Tavaly kezdtem, februárban szültem, szeptemberben kezdtem. :)

Konkrétan mi a kérdés? Aggályaid vannak a tanulással kapcsolatban? Én is levelezőre járok, havi 1-2 napot kell bemennem, általában szombatokon. A tanulás kicsit kemény, mert csak éjjal van elég időm, de haladok :))

2009. okt. 19. 11:38
Nha én egyedül a szoptatástól félek? Mondjuk a védőnő szerint nem sok esély van, hogy sok tejem lesz (anyának sem volt), de én egész nap 45-50km-re leszek a babótól. Vigyázni lehet rá, meg remélem lesz esélyem fagyasztani előre...
2009. okt. 19. 11:35

Sziasztok!

Nekem több szempontból is szerencsém volt. még 2006 előtt jártam fősulira levelezőn gyerek mellett. 4 hónapos volt a kicsi mikor a sulit kezdtem. Szerencsém volt,mert nem kellett tandíjat fizetnem akkor még lehetett így menni. most már kéne. Szerencsém volt, mert a havi 1 hét konzultáció alatt volt aki vigyázzon a kicsire. Vagy pl utánam hozza mikor szoptattam.

2009. okt. 19. 11:35
Hát igen, én is páromban bízok. És előre készítem fel, hogy számítson rá, hogy nem konzervatív apuka lesz, hogy este hazaesik a TV elé és kész, ki kell vegye a részét mindenben. De ehhez ragaszkodnék akkor is, ha nem jönne össze a baba a suli alatt. A tanárok ilyen téren tényleg rugalmasak, nekem is van egy évfolyamtársam, aki októberben szül, és nem kellet bejönnie az órákra (de mégis bejött).
2009. okt. 19. 11:31
Én is kisbaba mellett tanultam + munka. Fősulira jártam, harmadéves voltam, amikor kismama lettem. Az évvégi vizsgáimat előre kellett hozni 2-3 héttel, de a tanárok megengedték, levizsgáztattak, így még szülés előtt be tudtam fejezni a harmadikat. Szeptemberre meg már 4 hónapos volt a lányom. Igaz az előadásokról sokat lógtam, de a többiek ideadták a jegyzeteket. Vizsgára meg készültem amikor tudtam, éjszaka vagy délután míg a gyerkőc aludt. Sikeresen el is végeztem a negyediket, lediplomáztam. Sokat segített a férjem, nélküle nem ment volna!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook