Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba és egyetem/fősuli fórum

Baba és egyetem/fősuli (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. okt. 27. 10:11

Sziasztok!


Nem voltam itthon a hétvégén :) Látom jó sokat írtatok :)


Judy egy kalappal a vizsgákhoz :) Én is parázok már, pedig nekem van még időm, de valahogy olyan lassan szánom rá magam a tanulásra, a vizsgaidőszakban meg megőrülök :( Bár most csak 6 vizsgám lesz....

Ma nekifogok a statisztikának, az elég kínai nekem. Van belőle beadandó, ami nem kötelező, de a vizsgán 20 pontot ér aki beadja :) Úgyhogy mindenképp megcsinálom, a maradék 30 pontot a ketteshez csak összehozom :)

154. vvicus (válaszként erre: 153. - Judy24)
2009. okt. 27. 10:05

Szerintem ez mindenhol így van, nem? CV-re eddig bárhol, ahová jártam, csak akkor lehetett tárgyat felvenni, ha már egyszer fel lett véve a tárgy, és nem lett teljesítve. Így brahiztam ki a jogon egyszer, hogy ne legyen 24 vizsgám a másik sulival együtt, hogy nem mentem el Római jogra meg magyar jogtörire, hanem csak második félév CV-re, az meg kívül volt az eredeti vizsgaidőszakon, szóval nem kellett egyszerre annyit tanulnom.

Ez nekem a 3. félévem. Kánonjog Pázmányon kötelező, amúgy érdekes számomra, annak ellenére, hogy református vagyok. :-D Viszont én össze-vissza vagyok csúszva, mert 2. félévben nem vettem fel minden tárgyat, tanulva az 1. félév borzasztó tempóján, szörnyű volt a két suli vizsgája és a munka egyszerre.

153. Judy24 (válaszként erre: 152. - Vvicus)
2009. okt. 27. 09:51

Szia!

Bevallom, hogy nagyon fárasztó tanulni így ekkora pocakkal. Sokszor kényelmetlen az ülés, a fekvés, igazából semmi sem jó.:-(

Vannak tárgyak amiből engedték az előre hozott vizsgákat és remélem legalább ezek meglesznek. Nálunk sajnos csak évente lehet a tárgyakat felvenni (le kell hallgatni és csak utána lehet cv-re felvenni). Emiatt nagyon könnyű évet csúszni, hiába van a Neptun rendszer meg a bolognai képzés, de nálunk így működik.:-S És azért szeretnék 6 év alatt végezni.:-)

Hányadik félévbe jársz? Én 7.:-)

Alkotmányon már rég túl vagyok, kánonjogot meg nem szerencsére nem tanultam.

152. vvicus (válaszként erre: 151. - Judy24)
2009. okt. 27. 09:06

Szia!


Gondolkodtam, hogyhogy 2 hét múlva vizsgázól, aztán rájöttem, hogy előrehozott vizsgáid lesznek. :-) Biztos sikerülni fog, látszik azon, amiket írsz, hogy ez neked mennyire fontos. Nekem meg tanulni sincs kedvem már, de ma nekiesek az alkotmánytannak meg a kánonjognak. :-S

151. Judy24
2009. okt. 27. 06:35

Sziasztok!:-)


Sajnos sokan vannak így, hogy törlik magukat és más néven újra jelentkeznek, hogy ne ismerjenek rájuk.:-(


Remélem minden oké volt a dokinál.:-) Nekem akkor volt 8 hetesen mikor dokinál voltam és hát akkor felkészítetek, hogy vérezni fogok, de nem lesz baja a babának. Na azért én stresszeltem, míg el nem múlt a vérzés (másnapig). Jobb ezen előtte túllesni.


Képzeljétek ma hajnalban megszületett a kolléga nőm kisfia. Péntekre volt kiírva így elég jól eltalálták az időpontot.:-)


Ma végére érek az utolsó anyagnak, így az összes tárgyon átrágtam magam. Bár pont mához 2 hétre van az első vizsgám. Hát már most kezdek parázni, de tudom, hogy nem szabad a pici miatt.

150. agnes89 (válaszként erre: 149. - Vvicus)
2009. okt. 26. 17:44

Azért, hogy anonim naplót indíthassak.


Hát jövő hétre nem várom. Holnap megyek nődokihoz rákszűrésre,remélem nem lesz semmi gond.


Igen, én is gondolkozok még, hogy mit kéne másik szaknak. Majd utánaérdeklődök, hogy egyáltalán miből lehet választani. Kitudja mik vannak...

149. vvicus (válaszként erre: 147. - Agnes89)
2009. okt. 26. 16:19

Szia! Na, miért kellett újra regelned?

Szóval informatika lenne a 2. szak? Én angolra gondolnék, mivel abból van felsőfokú nyelvvizsgám, így talán nem lenne annyira nehéz, de baba mellett az lenne a legjobb, ha valami minél egyszerűbbet szemelnék ki. Persze addig még el kell jutni! ;-D


Hogy álltok a babával, mikorra nem várod a menstruációt?

148. Judy24 (válaszként erre: 146. - Vvicus)
2009. okt. 26. 08:07
Szerintem is ez jó ötlet, legalább eltudod dönteni, hogy mégis mit szeretnél.:-)
147. agnes89 (válaszként erre: 146. - Vvicus)
2009. okt. 25. 09:29

Az jó ötlet...


Megváltozott a nevem, újra regisztráltam:).

146. vvicus (válaszként erre: 143. - Emelint)
2009. okt. 25. 08:28
Szerintem azt fogom csinálni, hogy felvizek matek szakra, a jogot meg egyelőre nem számolom fel magam mögött, hanem halasztok egy évet szeptembertől, és meglátom. Nálunk baba amúgy is csak jövő év nagyon végén, vagy 2011 elején lesz, mert 4 hónapot még várnunk kell.
145. emelint (válaszként erre: 144. - Judy24)
2009. okt. 24. 20:19
Egyetértek
144. Judy24
2009. okt. 24. 19:12

Szerintem ha valaki tervezi a babát akkor szerintem jó, ha ilyen tudatosan készül rá.


Minden megoldható a baba mellett is szerintem, de ehhez tényleg segítség kell.


A kórházak mindenhol más milyenek. De az biztos, hogy ezeket a lehetőségeket ki kell használni. Sok hasznos infót tud az ember begyűjteni.


Szerintem egyik suli se könnyű, de sokkal könnyebb olyant tanulni ami érdekli is az embert. Na meg a tanárból is sok van, de magántanárra mindig szükség lesz, na meg iskolaira is.

143. emelint (válaszként erre: 142. - Vvicus)
2009. okt. 24. 17:00

Már próbálkozunk a bébivel.


Amúgy még nem döntöttem el a második szakot,de valószínű, hogy informatika lesz. Vagy még nem tom.... Amúgy még a mesterszakok most kezdenek beindulni, szerintem mire elvégzek az alapszakot, már egerben is lesz mesterszak.

142. vvicus (válaszként erre: 141. - Emelint)
2009. okt. 24. 15:09

Nekem a csak szombat szimpibb lenne, főleg babával. Mert akkor ötkor beülnék az autóba, félnyolcra ott vagyok, és délután már jöhetek is haza. Az ottalvás macerás volna. Viszont most, hogy megtaláltam az egri lehetőséget, lehet, mégis azt választom. Viszont Egerben még nincs mester képzés.

És ha tanári pályát választod, mid lenne a második szakod?

Ti amúgy már próbálkoztok a babával, vagy még csak beszéltek róla?

141. emelint (válaszként erre: 140. - Vvicus)
2009. okt. 24. 10:56
Általában igen. De nekem pl az elmúlt hónapban hetente szombaton volt. Inkább változó. Mondjuk úgy, hogy kb havi 4 alkalom, inkább szombat,de péntek is van benne. (De van amikor csak 2 vagy 3alkalom.)
140. vvicus (válaszként erre: 139. - Emelint)
2009. okt. 24. 09:12

Én a 30-as évbe már beleszámoltam egy év "hosszabítást"...:-)Most vagyok 23, leghamarabb 24 évesen tudnék belekezdeni, ugye jövő szeptemberben. Hát, nem tudom, mit csináljak. Ez lenne a vágyam, de nem tudok dönteni, hogy belevágjak-e, és hagyjam abba a jogot, mert mi van, ha mégsem megy. De tul.képpen semmi nem könnyű, és ha valamit szeretne az ember, nagyobb a motiváció, mint így, hogy nem tudom, mit is kezdenék jogászi diplomával, hiszen Dunát lehet velük rekeszteni...

Azt nem írtad, hogy hogyan vannak a konzultációk, minden 2. héten péntek-szombat?

139. emelint (válaszként erre: 137. - Vvicus)
2009. okt. 23. 20:23

Ha tanári szakirányt választasz, akkor muszáj a szakpár, de hogy hanyadik évben azt nem tudom. Nem olyan vészes, ha van érdeklődésed a matek iránt,nem azt mondom, hogy könnyű, de szerintem megoldható, de majd meglátjuk a félév végén.


Hát igen,öt év leghamarabb mire tanári diplomád van. Persze ha minden klappol,és véletlenül sem csúszik be bukás...

2009. okt. 23. 19:52

Helló csajok, tartsatok ki.

Én lassan végzek, és így visszanézve nem is értem, hogy bírtam ki, de valahogy mindig volt.


Én éjszaka tanultam, két szoptatás között, akkor volt nyugalom, azután néha délután bedőltem az ágyba a gyerek mellé.

137. vvicus (válaszként erre: 136. - Emelint)
2009. okt. 23. 16:47
Már a bsc végzettséggel is lehet tanítani? Utána néztem ma, és Egerben is van levelező matek, az nekem mégis csak 100 km-rel közelebb van. :-) De belegondoltam, mire végeznék azzal, plusz a 2 év mesterrel, már 30 éves lennék...:-s Most komolyan akkor kezdjek el tanítani? Nagyon szeretném, de nem tudom, merjek-e váltani. Plusz, nem tudom, menne-e. Nagyon nehéz? Minden második héten péntek-szombaton van konzi? És muszáj majd a második szak?
136. emelint (válaszként erre: 135. - Vvicus)
2009. okt. 23. 12:52
Igen bsc levelező. Első évem. Nagyon szeretnék tanár lenni, de egyelőre csak a 3 éves alapképzést csinálom meg ami matematikus diplomát ad, és esetleg ha van lehetőség ezzel helyezkednék el (legjobb lenne, ha matektanárnak tudnék ezzel elhelyezkedni,mert akkor közben elvégezném a tanári mesterképzést). De sajnos itt a környéken nem sok esélyt látok matektanárként elhelyezkedni, így felesleges lenne a mesterképzés. Így a matematikus alapszakkal próbálkozok.
135. vvicus (válaszként erre: 134. - Emelint)
2009. okt. 22. 21:28

Nekem már nem maradt elég félévem ÁF-re egy másik suliban, hosszú történet...:-D

Levelezőn csinálod amúgy? És Bsc-n, vagy még a hagyományos képzésben? Örülök, hogy van itt valaki, akivel tudok erről beszélni. Bár, nálam ez még csak gondolati szint. És tanár akarsz lenni?

134. emelint (válaszként erre: 131. - Vvicus)
2009. okt. 22. 19:56
Én is magántanítok, és én is nyíregyre járok matekre (mellesleg államilag támogatottra)...
2009. okt. 22. 19:16

Én júniusban fogok szülni, és Budapesten, a Péterfy S. utcai Kórházban szeretnék majd. Novembertől különböző ingyenes előadásokat indítanak a kórházban(köldökzsinór vérvétel, tárolás,4d, genetikai betegségek szűrése, fájdalomcsillapítás a szülés alatt, 4D, alternatív lehetőségek a szülőszobán, bemutatkozik a szülészet:szülőszoba, stb.).

Ezekre az előadásokra szeretnék elmenni, aztán meglátom milyen a helyzet. majd nov.2-án megyek dokihoz (először), akkor leszünk 6,5 hetesek :-) és mindent megbsezélek vele :-)

2009. okt. 22. 18:56

Nyíregyházán 3 választási lehetősége van az anyukának:

- hagyományos szoba, ez 6-8 ágyas

- baba-mama szoba, ez 4-6 ágyas

- alapítványi, itt az anyuka egyedül lehet és ha akarja a baba is ott lehet! Ide mehetnek látogatók!

Sajnos amikor én szültem, helyhiány miatt csak a hagyományosban volt hely, (alapítványi kilőve, minek fizessek ha nem muszáj)! De szerintem az a legjobb ha a babáddal vagy együtt! Azt mondják sokkal nyugodtabb az a baba aki már szülés után anyucival lehet! A szopi vagy megy vagy nem! Hiába segít a nővér, ha a baba nem kap rá vagy nem jól! Szerintem! Az én kisfiam nagyon ügyes volt! :)

Még mindig nem tanultam semmit!!!:(

131. vvicus (válaszként erre: 125. - Judy24)
2009. okt. 22. 17:38

Készülök már nagyon, vitamint szedek szeptember óta, igyekszem kiegyensúlyozottan enni, és bele akarok kezdeni az intimtornába. ;-)


Nálunk azért ennyire vérremenő harc nem ment, legalábbis én nem vettem észre. Persze volt, hogy nem sikerült a kiszemelt vizsgára bejegyeztetnem magam, de valaki mindig le szokott jelentkezni néhány nappal a vizsga előtt, és akkor arra vagy ugrok, vagy megelégszem azzal, ami összejött. Nálunk a szombati időpontokért megy a vérontás, nem mindegy a sok dolgozónak, hogy még a vizsga miatt is szabit kell kivenni.

Ma utánanéztem megint a matek képzésnek. Anno, amikor a jogra jelentkeztem, akkor is szemeztem a matekkal, de levelezőn akkor csak Debrecenben meg Nyíregyházán volt, ez most is igaz. De egyre jobban agyalok rajta, nekem ez lenne az álmom. Persze tudom, hogy dilis vagyok, hogy tanár akarok lenni, de annyira élvezem a magántanítást is, és szeretek a gyerekekkel együtt dolgozni. Sokszor bosszantóak, de nagyon sok jó pillanatot is köszönhetek nekik, tudnak baromi jó fejek is lenni.

130. Judy24 (válaszként erre: 123. - 9cbf7a10b5)
2009. okt. 22. 15:36

Ez ismerős. A vizsgákat nálunk este 8-tól lehet felvenni meghatározott napon, de 6 órakor a rendszer már ki van készülve.:-S Persze ha nem jutsz be időben akkor már nem tudod a vizsgáidat úgy tenni ahogy előre letervezted.:-( Húú de nem szeretem ezt a dolgot.:-(


Nálunk mivel mindenből szóbeli van, ezért elég sok időpontot írnak ki, mert a tárgyat felvett hallgatók létszámának 150%-szeresének kell időpontot kiírniuk, csak hát az első vizsgákra sokszor nem megy senki, és ha esetleg nem sikerül egy vizsgád akkor már nincs helyed hova jelentkezni, mert tele van és a tanár persze nem akar új időpontot is kiírni, mert azt mondta volt elég mi nem éltünk vele. Úgyhogy marad az állandó Neptun nézés hátha valaki lejelentkezik.:-(

129. Judy24 (válaszként erre: 128. - Judy24)
2009. okt. 22. 15:29
ismeretlen a dolog. (ez lemaradt).
128. Judy24 (válaszként erre: 126. - Emelint)
2009. okt. 22. 15:28
Hát tudod mindenhol azt mondják, hogy megtanítanak fürdetni, szoptatni stb. csak sajnos ez a nővérek dolga és nem az orvosé (még akkor sem ha van választott) és mint minden osztályon itt is van bunkó meg rendes. Hogy Te milyet fogsz ki az csak szerencse kérdése. De nekem ezért ajánlották, hogy olvassak sokat ezekről a dolgokról, mert akkor már könnyebben fog menni és nem lesz olyan
127. Judy24 (válaszként erre: 122. - B2076ec79b)
2009. okt. 22. 15:26

Ebben igazad van és nem is gondoltam eddig bele. Na az meg végképp nem hiányozna.:-)


Inkább akkor jobb ahogy van.:-)


Állítólag abban a szobában még az apukának külön ágy is volt és ott lehetett 24 órában. De azért majd ha megyek szülőszoba látogatásra rákérdezek, hogy tényleg megszűnt-e. De napi 10 ezret nem fizetnék ha lenne miből akkor sem.:-S

126. emelint (válaszként erre: 124. - Judy24)
2009. okt. 22. 15:25

Nha igen... Az lenne a lényeg, hogy a nővérek (esetleg az orvosok) segítsenek belerázódni a dolgokba... Nha de ha nem lehet veled a babád...


Am igen az érthető, hogy ne vigyék be a bacikat...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook