Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba és egyetem/fősuli fórum

Baba és egyetem/fősuli (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
125. Judy24 (válaszként erre: 120. - Vvicus)
2009. okt. 22. 15:23

Én Székesfehérváron fogok szülni. Itt csak egy kórház van, ami ráadásul megyei, úgyhogy ide nagyon sokan járnak szülni.

Megtudtam, hogy most már úgy működik a dolog, hogy a babák az anyukákkal vannak. 2 és 4 ágyas szobák vannak és egy kicsi gurulós kocsiban vannak a babák és már csak az első éjjel viszik el a babát a többi időt veled van, na meg leadhatod a megőrzőben míg kimész a rokonokkal a váróba beszélgetni. Úgyhogy nálunk ez már így van mióta átépítették a szülészetet.


Ritka szerintem, hogy valaki nem esik át a bárányhimlőn gyerekkorban. De a baba az első hát addig is tudtok gyakorolni és készülni rá.:-D Na meg a szervezetedet is feltudod készíteni a kisbaba befogadására.


Tanárt mi sem választunk, max nálunk is az megy amit Te mondtál, de minden félévben van aki elmegy van aki jön. Úgyhogy arról meg semmit nem tud az ember. Szerintem egyik se jobb a másiknál.:-S Meg mindenkinek más a szimpibb, meg nem mindegy, hogy Te mennyire vagy neki az.:-(

124. Judy24 (válaszként erre: 119. - Emelint)
2009. okt. 22. 15:13

Beszélgetek itt a hoxán más kismamákkal akik szintén decemberre várják a babát és hát ez a dolog nagyon kórház függő, főleg hogy kb. 30an vagyunk és szinte mindenki máshol fog szülni, mert máshol él az országban.:-)


De egy biztos, ezt mondták nekem is, hogy legyek talpraesett és igen is kényszerítsem ki amit akarok.:-D Mert sajnos sokszor úgymond nem is érdekli a nővéreket a kismamák, neked meg fogalmad sincs, hogy mi baja a babának (főleg ha első).:-(

2009. okt. 22. 15:04
nálunk az Eltén annyi helyet adnak meg, amennyien mennünk kell vizsgázni, álalában egy tanár vizsgáztat, ahol több, ott a ramaty tanároknak is jut vizsgázó, mert muszáj felvenni a vizsgát. ebben a félévben nov.16-án 4kor nyitják meg a vizsgajelentkezést, a rendszer 3körül már nem is enged be, mindki tök korán bejelentkezik, és vár a 4órára, hogy minél jobb tanárhoz kerüljön, és minél jobb időpontja legyen. :-)
122. b2076ec79b (válaszként erre: 119. - Emelint)
2009. okt. 22. 14:56

Apuka azért nem mehet be, mert persze az a gyerek az ő gyereke is, de másik akivel egy szobában vagy, az nem. A másik kisbabát meg tudja fertőzni, meg mondjuk lehet te sem örülnél, ha egy nappal a szülés után éppen próbálnál szoptatni és a szobatárs férje pont belépne az ajtón... :)

Bár ha fizetős a szoba, sztem oda bemehet az apuka is nem?

121. b2076ec79b (válaszként erre: 120. - Vvicus)
2009. okt. 22. 14:55
Én az elsőt a MÁV-ban szültem :9 A másodikat csak azért nem, mert közben ÁEK lett és nem ismertem, meg állítólag rosszabbodott..na mindegy, másodikat a Szent Imrében. De mindkét helyen végig velem voltak a lányok...
120. vvicus (válaszként erre: 118. - Judy24)
2009. okt. 22. 13:45

Te hol fogsz szülni? Az én dokim az ÁEK-ben vállal szülést, na ott 24 órás babázás van, csak az első este viszik el 11 és hajnal 5 között, de állítólag azt is le lehet dumálni, hogy akkor hadd maradjon.

Most adattam be a bárányhimlő elleni védőoltást, és mondták, hogy még 4 hónapig nem próbálkozhatunk. Hát mindegy, kibírom, a lényeg, hogy egészséges kisbabánk legyen, addig a leendő apukát is csúcsformába hozom. :-)

Nálunk se a fősulin, se az egyetemen ne lehetett soha választani tanárból, mondjuk fősulin mindig az óratartó szóbeliztetett, egyetemen viszont simán lehet olyannál is vizsgázni, akit nem is ismersz. A felsőbbévesek tippeket adnak, hogy ez és ez mindig korán reggel vizsgáztat, aztán vagy bejön, vagy nem. Persze volt olyan tanár, aki megsúgta, hogy ő mikor vizsgáztat. Én kollektíve mindegyik tanártól parázok, olyan nagy arca van az összesnek, tipikus jogász mind. :-s

119. emelint
2009. okt. 22. 13:41

Én ezt sose értettem, hogy mért nem lehet a baba az anyukájával egy szobában... Én biztos nem fogom engedni, az én gyerekem, joga van velem lenni...


Még a látogatás csak-csak (persze kivételekkel), pl az apuka bejöhessen, az ő gyereke is...

118. Judy24 (válaszként erre: 117. - B2076ec79b)
2009. okt. 22. 12:38

Ez igazságtalan.:-( A többi rokon nem érdekel, de a párom had fogja már meg.

Na én is ezen gondolkodtam, hogy nem tudok majd pihenni, mert azon fog járni az agyam, hogy mi van a babámmal.


Semmi nincs benne csak a szoba, meg hogy 24 órán keresztül veled van a baba, de olyan mint a többi kórházi szoba.


Na most megtudtam, hogy tök nagy esélyem van romával együtt lenni a szobában mert tényleg olyan sok szül nálunk.:-SSSSS

117. b2076ec79b (válaszként erre: 116. - Judy24)
2009. okt. 22. 12:14

Hát látogató csak az üvegen keresztül! Persze te kimehetsz :) Csak a baba marad bent.

Szerintem ez egy hülyeség, hogy tudjak pihenni...Én biztos nem tudtam volna a babám nélkül :( Az első mikor született és átvittek a szobába, kérdezték mikor hozzák? Én meg néztem értetlenül: MOST! Hogy hoyg mikor? Erre nekem is jöttek, hogy pihenjen, meg pisiljen, zuhanyozoon..stb. Mondom én már mindent csináltam a szülőszobán, szeretném a gyerekemet MOST! Azt mondták, na jó egy 10-15 perc :) Hozták is. Utána együtt maradtunk éjjel.nappal. Leszámítva az utolsó 2 napot, mert besárgult :( A kékfény kezelés alatt csak szoptatni lehetett bemenni, és este 10-reggel 6-ig egyáltalán nem :(( A lefejt tejjel etették. Na az tényleg borzasztó sz@r volt :(


10 rongy egy baba-mama szoba??? Ez kicsit durva nem? És ebben az árban mi van? Én ezt nem is értem, hogyan kérhetnek ezért pénzt?

116. Judy24 (válaszként erre: 114. - B2076ec79b)
2009. okt. 22. 12:10

Hát én is úgy terveztem, hogy amíg lehet inkább itthon maradok. Jobb itt mint a kórházban.:-)

Állítólag azért nem kapod meg, hogy pihend ki magad. Éjszaka meg azért, hogy aludhassál. A baba mama szobával meg az a bajom, hogy ott együtt lenék a babyvel, csak hát napi 10 ezer forintba kerül.:-S Na ez így sok, meg igazságtalan.:-( Nem értem, hogy akkor mit fog enni? Meg szerintem akkor is jobb lenne az anyukájával neki.

Tényleg látogatókat lehet fogadni, vagy majd csak nézhetik az üvegen keresztül?

115. emelint
2009. okt. 22. 11:13
Mindig is lesznek parák... :)
114. b2076ec79b (válaszként erre: 112. - Judy24)
2009. okt. 22. 10:58

Elolvastam a parádat :))

Én nagyon gyorsan szültem, így a vajúdót kihagytam mindkétszer :)) Miért nem adják oda a babádat az első nap? És miért viszik el éjszaka?

Nekem mind a kettő ott volt velem non-stop. Az elsőt kb fél óra múlva hozták, a kicsiért 1,5 óra múlva mehettem. Szerencsére nekem semmi bajom nem volt, a szülőszobában lezuhanyoztam, és már úgy mentem át a "helyemre", hogy csak a bébimet vártam :)

113. b2076ec79b (válaszként erre: 111. - Judy24)
2009. okt. 22. 10:42
DETTO :(
112. Judy24 (válaszként erre: 110. - Emelint)
2009. okt. 22. 10:41

Szia! Én jól vagyok, a naplómba leírtam a legújabb parámat, ezt így hosszú lenne elmesélni.

Te jól vagy? Jobban vagy már?

111. Judy24 (válaszként erre: 109. - B2076ec79b)
2009. okt. 22. 10:40
Nálunk is így volt az elején, de rájöttek, hogy van olyan tanár akihez nem mennek a diákok. Így nem adják ki kivizsgáztat. És nálunk 3-4 tanár is vizsgáztathat, úgyhogy tényleg nem tudhatód ki jön be.
110. emelint
2009. okt. 22. 10:09
Szió csajok! Mizujs veletek?
109. b2076ec79b (válaszként erre: 104. - Judy24)
2009. okt. 22. 09:15

Nálunk elsőben a vizsgaidőpont mellé tanárt is lehetett választani :)

Másodiktól csak időpont van, így már ez lutri lesz nekem is :(

108. Judy24 (válaszként erre: 102. - 9cbf7a10b5)
2009. okt. 22. 08:53

Hát az egérre én két módszert tudok.

A nőstény macska megeszi az egeret, de kutyák mellé nem hiszem, hogy jó ötlet lenne.

Ami bevált nálunk még: a régi egércsapda ami lecsapódik arra kell olyant tenni amit eszik az egér, vagy a ragasztós megoldás és arra amit eszik. Úgyhogy figyeld meg mi az amit megrágcsál.

Szerencsére nálunk sincs egér gond, mert van 2 cicánk és ők megeszik őket.:-)

107. Judy24 (válaszként erre: 97. - Bbetti25)
2009. okt. 22. 08:50

Biztos meglesz az álomkonyha.;-)

Hát én sem szeretek más konyhájában tevékenykedni, pedig szeretek sütni főzni, de ez fordítva is igaz. Az én konyhámba se akarjon senki tevékenykedni.:-D

106. Judy24 (válaszként erre: 95. - Vvicus)
2009. okt. 22. 08:48

Hát a joggal az a baj, hogy nagyon telített a pálya.:-( Így nem is mindenki keres jól, sokan panaszkodnak, hogy örülnek ha fenn bírják tartani magukat.:-(

Tanárok sem keresnek sokat, de akinek olyan a "szakja" amit maszekban is lehet csinálni akkor az szerintem jó keresetkiegészítés. Én azt tapasztaltam, mert nem olcsó egy ilyen óra.:-(

A tandíj eltörlésben pedig szerintem minden kismama bízik. Nagyon sokan tanulnának ha nem kellene fizetni. (nem csak fősulira, egyetemre gondoltam).

105. Judy24 (válaszként erre: 93. - Vvicus)
2009. okt. 22. 08:45

Ezt szerintem mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy halaszt-e vagy sem. Ha Te úgy érezed tedd azt, mert a baba érdekei az első.:-)

Csak ne add fel utána a sulit. Lehet, hogy még jót is tesz egy kis pihi. Már én nagyon várom, ne keljen tanulni.:-) Csak az még odébb van.:-)

104. Judy24 (válaszként erre: 90. - B2076ec79b)
2009. okt. 22. 08:43

Tanársegédek nálunk is vannak és sajnos nem lehet tudni melyik vizsgán ki lesz benn, mert ez nálunk szándékosan nem írják ki, majd ott a vizsgán kiderül.

Szerintem ők most élik ki magukat az őket ért sérelmek miatt.:-(

103. emelint
2009. okt. 21. 17:23
De jó, hogy nekem ilyen gondom sincs:)... társasház második emelet....
2009. okt. 21. 17:14

nekünk is saját, imádok főzni-sütni. habár jelenleg egy egér az úr a konyhában!!!!!

nyáron mindig nyitva volt a bejárati ajtó, hogy a kutyák kint szaladozzanak a kertbe, mert amúgy az előszobában van a bázisuk (2yorki-csiva keverk pöttöm:-) ). ám ahogy most hidegebb lett, bemjött a melegre egy egér... sehogysem tudom kiírtani..:-(

101. emelint
2009. okt. 21. 15:58
Titeket olvasva tök jó, hogy nekünk saját lakásunk van,saját csodálatos konyhával ahol kedvem szerint uralkodhatok:).
100. b2076ec79b (válaszként erre: 97. - Bbetti25)
2009. okt. 21. 15:19

Hát igen, ez elég gáz :(

Én még most is a saját konyhában főzök fönt, inkább leviszem apósnak is, de nem nagyon szeretm az ő konyháját használni, azért az csak nem olyan :(

99. bbetti25 (válaszként erre: 84. - 9cbf7a10b5)
2009. okt. 21. 15:08
Nekem június 24-én született a kisfiam! :)
98. bbetti25 (válaszként erre: 80. - Vvicus)
2009. okt. 21. 15:06
Én is sokat sürögnék-forognék, ha lenne!:)
97. bbetti25 (válaszként erre: 77. - Judy24)
2009. okt. 21. 15:04
Az a baj, hogy anyós nem higiénikus és kedvem sem lenne ott főzőcskézni. Kutyák a konyhában..stb. A kicsimet oda nem vinném, azt meg nem akarom, hogy addig ő legyen vele! Remélem nekünk is minél elődd elkészül az álomkonyha!
96. vvicus (válaszként erre: 94. - B2076ec79b)
2009. okt. 21. 12:40

Az sincs messze! :-D


Na, én léptem tanítani. További jó csevegést! ;-)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook