Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba és egyetem/fősuli fórum

Baba és egyetem/fősuli (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
185. Judy24 (válaszként erre: 183. - B2076ec79b)
2009. nov. 1. 08:39

Minden családban van ezek szerint valami különleges.:-)


Készültök már a karácsonyra?

184. Judy24 (válaszként erre: 182. - Vvicus)
2009. nov. 1. 08:38

Szerintem is finomak ezek az UD1-es sütit. Csináltam már párat.:-)

Én sem voltam soha úgy elhízva, csak volt, hogy volt rajtam néhány felesleges kiló, na meg jó volt az alakomat formálni. Na ezért is furcsa, hogy most egy bálna vagyok és még 8 hét van hátra.:-S


A nyelvvizsga most tényleg fontosabb. Legyen meg aztán megkönnyebbülsz az tuti. A vizsgák meg majd alakulnak, ne izgulj miattuk.:-)

183. b2076ec79b (válaszként erre: 179. - Judy24)
2009. okt. 30. 13:39

Én okt.4, a nagylányom okt.13 :))

Ja és Dorka, Alíz, Apa és én is mind vasárnap születtünk :)))

182. vvicus (válaszként erre: 181. - Judy24)
2009. okt. 30. 13:30

Épp most sütöttem én is UD1-es krémest! ;-) Komolyabb súlyfelesleggel nem küzdök, BMI szerint teljesen tökéletes a súly/magasság arányom, de a júliusi esküvőnk óta úgy saccolom, hogy vagy 4 kilót sikerült magamra varázsolni, ettől pedig mindenféleképpen meg akarok szabadulni. Persze bajos lesz, közeledik a karácsony, de addig muszáj figyelni a vonalakra, mert ha még akkor is csak felszedek, akkor aztán baj lesz....:-D


Tanulással meg nem haladok sehová, mindig jön valami, ami miatt nem megy a dolog. Most viszont mindenféleképpen leülök tanulni a franciát, közel van már január. Már az sem érdekel, ha egyetemen nem jön össze minden vizsgám, fontosabb most számomra, hogy végre a diplomámat megkapjam.

181. Judy24 (válaszként erre: 180. - Vvicus)
2009. okt. 29. 11:22

Persze diétás. Update 1-es sütit készítettem neked, úgyhogy nyugodtan megeheted.:-D


Jól is teszed, mi nem terveztük, hogy ilyen gyorsan jön a baba így én is előtte jó egészséges életet éltem. Már majdnem elértem álmaim alakját mire a baba közbe szólt. De sebaj, majd jövőre folytatom.:-)

Meg különben akin nagy súly felesleg van a teherbeeséskor annak elég drasztikusan kell fogyókúráznia a toxémia elkerülése végett.

180. vvicus (válaszként erre: 179. - Judy24)
2009. okt. 29. 10:58
Köszi, jól jött! De remélem, cukormentes, mert nagyon nekikezdtem a testem tatarozásába, egészségessé tételébe, hogy jó körülmények közé fészkelje be magát majd a babánk! :-)
179. Judy24 (válaszként erre: 178. - Vvicus)
2009. okt. 29. 10:44

Hát igen, a párom meg jan. 12.-ei. Úgyhogy szép kis család vagyunk mi.:-) Így alakult.:-)


A jog nagyon elveszi az ember kedvét, sajnos, de fel a fejjel kitartás.:-)


Küldtem neked egy sütit, hogy felvidítson.:-)

178. vvicus (válaszként erre: 175. - Judy24)
2009. okt. 29. 09:46
Igen, közben megnéztem az adatlapod. Közel lesz a szülinapod a babáéhoz! :-) Ez tök jó! Amúgy én is decemberi vagyok, és ha február végén elkezdhetünk próbálkozni, és elsőre összejön, akkor nekünk is decemberi babánk lenne.
177. vvicus (válaszként erre: 173. - Judy24)
2009. okt. 29. 09:44

Egyre jobban elmegy a jogtól a kedvem...:-S

Annyira gáz, tanulni sincsen kedvem, de muszáj, mert meg tudom csinálni, nem azzal van a gond, egyszerűen már nem vagyok motivált.

176. agnes89 (válaszként erre: 174. - Judy24)
2009. okt. 29. 09:00
Hát igen. Nálunk minden nap más a doki, és a keddi Rajnai elég jófejnek tűnik. Én is nála születtem:).
175. Judy24 (válaszként erre: 170. - Vvicus)
2009. okt. 29. 07:30

Jobb még most keresni, mint amikor már jön a baba.:-)


Dec. 29.-ére vagyok kiírva.:-)

174. Judy24 (válaszként erre: 168. - Agnes89)
2009. okt. 29. 07:29

Akkor azt ajánlom, hogy ha nem akarsz fogadott orvost, hogy olyant válasz aki anélkül is rendes. Ő biztos az lesz, mert ismer. Ilyenkor már csak abban lehet bízni, hogy aki a szülésznél lesz doki az is normális lesz.

Bár nálunk sok doki van, de több olyan is van, akinél ügyeletben szültek, mégis minden nap meglátogatta a kismamát stb . De van az ellenkezője is, aki fogadott doki és még így sem megy be a szülésre.

Én jobbnak éreztem, hogy van fogadott dokim, eddig elégedett vagyok vele, aztán majd meglátjuk, hogy szülés után is az leszek-e.:-)

173. Judy24 (válaszként erre: 169. - Vvicus)
2009. okt. 29. 07:26

Majd szorítok, hogy sikerüljön. Biztos összejön. Azt megkérdezhetem, hogy milyen fajta nyelvvizsgát csinálsz?


A jogon embertelen tanárok vannak. Itt tényleg sok a bunkó, több mint máshol. Sajnos akárkivel beszélek és jogra jár valahova ez sajnos mindenhol így van. Sajnos el kell keserítselek, mert a jogon minden félév egyre nehezebb és nem az a cél, hogy átmenj, hanem minél tovább járj oda, vagy hagyj fel vele.

Bár abban különbözik, hogy mindenhol más a léghúzósabb tárgy a tanárok miatt.:-( De különben szégyen, hogy nem tudást nézik, hanem a pénzt bennünk.:-S

172. agnes89 (válaszként erre: 170. - Vvicus)
2009. okt. 28. 17:19
Nekem a doki csak azt mondta, vár jövőre is rákszűrésre, én meg mondtam, hogy remélem hamarabb is találkozunk kismamaként. És kezembe nyomta a leletet amin az volt hogy 6 hét múlva menjek eredményért!
171. agnes89
2009. okt. 28. 17:17
Sziasztok csajócák! Mizujs veletek?
170. vvicus (válaszként erre: 167. - Judy24)
2009. okt. 28. 11:39

Én pont így jártam el, tavaly már az alapján kerestem nőgyógyászt, hogy vállal-e szülést.

Én is mindig megkapom 10 nap alatt a rákszűrés eredményét is, tenyésztését pedig még hamarabb.


Biztos írtad már, de mikorra vagy kiírva?

169. vvicus (válaszként erre: 166. - Judy24)
2009. okt. 28. 11:38

Én sem irigylem magam. :-D Nekem két nyelvvizsga kell, angolból megvan már 3 éve a felsőfokú, kell még egy szakmai közép (franciát nyúzom), hogy kezembe kapjam a diplomámat végre, mert most csak egy igazolásom van róla, hogy leállamvizsgáztam. Januárban akarok menni.


Szörnyű, amit írsz a Jobbágyiról, persze mint írtam, hallottam már hírét. Nézd, én komolyan fontolgatom, hogy akarom-e egyáltalán ezt csinálni, nekem a tanítás az álmom, azt szeretném csinálni, akkor meg mi a fenének kínozzam magam bolond tanárokkal. Különben azt tapasztaltam, hogy jogon extra szemét és gonosz tanárok vannak, pedig jártam én a BME-re is, ott legalább emberszámba néztek minket. Főiskolán meg más a helyzet, azok mindig sokkal kisebbek, és családiasabbak, ott a tanárok legtöbb esetben azt is tudják, hogy hívnak. :-)

168. agnes89 (válaszként erre: 167. - Judy24)
2009. okt. 28. 09:32

Fogalmam sincs, hogy mit tökölnek vele 6 hétig...


Amúgy vállal szülést a doki. De nem hinném, hogy fogadott orvost akarok. Valahogy nem akarok sokat költeni...

167. Judy24 (válaszként erre: 163. - Agnes89)
2009. okt. 28. 06:58

Ez ismerős. Nálunk is így van, akár magánra jársz akár tb-re. Csak a baba miatt muszáj a magán, mert hát akkor nem vállal a doki. Sőt nekem váltanom is kellett mert a régi dokim nem vállal szülést. Úgyhogy ez nagyon tudom a figyelmedbe ajánlani, ha a dokid nem vezet már szülést akkor még most keres dokit, terhesen nehezebb és kevesebb időd van doki után kajtatni.:-)

6 hét nagyon sok idő. Mit csinálnak addig? Nálunk mindig 10 nap múlva kell érdeklődni.

166. Judy24 (válaszként erre: 161. - Vvicus)
2009. okt. 28. 06:56

A nyelv miatt nem irigyellek. Sajnos nekem is kell majd, mert jövőre szeretnék nyelv vizsgázni.

Úgyhogy megértelek, hogy sok a kettő együtt.:-(

Most mentem volna ősszel de a baba miatt ezt már inkább hanyagoltam, mert ez már tényleg nagyon sok stressz lett volna így. A kistesót, meg a diploma utánra tervezzük.:-)

165. Judy24 (válaszként erre: 159. - B2076ec79b)
2009. okt. 28. 06:53

Örülök, hogy jó volt akkor a hétvégéd, szép idő is volt nagyon.:-)

Képletgyűjteményt nálunk is lehetett használni. Na mi órán mindig kaptunk feladatlapokat amit a tanár megoldott még az órán. Na én azokat kicsit lekicsinyítettem és abba ragasztottam bele, mert a feladat egyezett csak a számok nem. Csak szigorlaton nézték a képletgyűjteményt, de szereztem egy könyvtárit ha esetleg nézik azt mutatom meg. Szerencsére mikor vizsgáztam nem nézték.:-) De különben érdekes volt, de elég nehéz. Magamtól enélkül, nem ment volna. Na ehhez is kell tudás, hogy tud melyik feladattal egyezik, de így mégis könnyebb volt.

164. Judy24 (válaszként erre: 158. - Vvicus)
2009. okt. 28. 06:50

Ezek valós hírek, én 2-szer vizsgáztam nála és nagyon megalázó volt ebből az egyik.

Egyszer polgár1-ből, csak én mentem át, de akkor nagyon tudtam (nála csak a 2 kihúzott tétel kell). Bár 2-est adott de úgy örültem neki.:-) Másodszor családjog (ebből ő írta a könyvet, majd Ti is azt fogjátok tanulni, olyan nézete van mint az őskorban volt és ezt kéri vissza) és azon a vizsgán kiakadt, hogy 23 évesen miért nem vagyok férjnél és erre beírta az egyest pedig tudtam az anyagot. Utána kiderítettem nagy nehezen mikor van más tanár és nála sikeresen levizsgáztam, úgy hogy nem is készültem már akkor rá sokat. Úgyhogy a rémhírek sajnos igazak, borzalmas egy ember. Nagyon utáltam az óráira is járni.

Amikor én felvételiztem 4 éve akkor sem volt az Eltén levelező, előtte igen az biztos. Ezért lett Győr, amit azóta bánok és szeretnék Pestre átjelentkezni.

163. agnes89 (válaszként erre: 151. - Judy24)
2009. okt. 27. 17:03
Minden ok volt a dokinál. Amilyen sokat vártam a vizsgálatra, a vizsgálat annál rövidebb volt. De ami gáz, hogy csak 6 hét múlva lesz eredmény... :(
162. b2076ec79b (válaszként erre: 161. - Vvicus)
2009. okt. 27. 16:08
Én is mindennap halogatom, majd holnap, majd holnap, aztán a végén egy rohanás... De vasárnap már november, úgyhogy vége a lazaságnak!!! :)
161. vvicus (válaszként erre: 160. - B2076ec79b)
2009. okt. 27. 15:33
Nekem is azt kéne már tanulnom, de a mai napom is elszaródott, már bocs a kifejezésért...És egyszerűen kedvem sincs tanulni, elég most nekem, hogy nyelvet tanulok. :-p
2009. okt. 27. 15:23

Meg bele kéne vetni magam az alkotmányjogba is :((

Sajna a 2-ik félévi vizsgám nem sikerült, így most felvettem VK-ba. Az első félév jó lett, úgyhogy olyan nagyon sokat nem kell tanulnom rá, csak olyan 25-30 tétel :))

159. b2076ec79b (válaszként erre: 157. - Judy24)
2009. okt. 27. 15:21

Sopronban voltam, szuper volt :)))


Nálunk be lehet vinni képletgyűjteményt, persze komment nélkül...de én olyan hülye vagyok ehhez :(

Már elkezdtem a beadandót, csak annyi anygot kell hozzá gyűjteni :(( KSH-ról, meg EUROSTAT-ról, meg nem is tudom...... Már most kivagyok tőle.

158. vvicus (válaszként erre: 156. - Judy24)
2009. okt. 27. 14:26

Jobbágyiról eddig még csak hallottam (pl. olyat is, hogy valaki miatta ugrott ki a Pázmány ablakán, és meghalt...), nem volt hozzá szerencsém. Ő ugye polgári jogot tanít? Az nekem még nincs felvéve.

ELTE-n viszont nincs levelező tagozat, vagy idéntől már van? Mert anno, amikor én felviztem, még nem volt, csak a Pázmánynak BP-en levelezője és ráadásul államilag finanszírozottként, ezért keveredtem ide.

157. Judy24 (válaszként erre: 155. - B2076ec79b)
2009. okt. 27. 14:16

Szia!


Remélem jól telt a hétvégéd!:-)


Köszi szépen, majd beszámolok, hogy sikerültek.:-)

Szerintem állj neki a beadandónak, mert sokat jelent az a 20 pont. Én már csak tudom, főleg mikor az ember 1-2 ponttal marad le a kettesről.:-( Én is tanultam anno statisztikát, szerencsére jó volt a puskám, így mindig jó jegyem lett belőle.:-D

156. Judy24 (válaszként erre: 154. - Vvicus)
2009. okt. 27. 14:14

Én a Széchényibe járok Győrbe. Itt az Eltés tanárok tanítanak, de gondolkodom Pesten, mert közelebb lenne illetve megközelíteni is jobb. Csak sajnos nem tudom, hogy ez, mégis akkor hogy működik ,mert már annyi mindent hallottam.

Bevallom jól hangzik, hogy a 7. félévet csinálom, csak nekem van 5. féléves tárgyam is amit lusta voltam megcsinálni.:-( Vagyis inkább nem maradt rá időm. Úgyhogy most főleg arra startolok, hogy ezek meglegyenek és akkor lezárják a félévemet, mert úgy tudom, hogy lezárt félév kell az átvételhez, ha nem akarom onnan folytatni. Na de akkor tényleg sosem fogok végezni, így is már nagy az esély a 6 évre, de egy baba mellett ürülni fogok annak is.

Akkor biztos ismered a Jobbágyi profot. Na tőle falra mászom.:-S

Van olyan jogi egyetem ahol nem előfeltétel, na meg nálunk anno a közgázon se kellett. A kutyát sem érdekelte mit mikor vettem fel.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook