Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba büfizés nélkül elalszik fórum

Baba büfizés nélkül elalszik (beszélgetős fórum)


19. delbuk (válaszként erre: 14. - Bichi)
2021. júl. 20. 16:02

Nem, de viszonylag regen is voltam csecsemo. 😉

Egyebkent a kisfiam sem akar(t) folyamatosan kezben lenni, de mikor igen, akkor megkapja a szeretgetest, amire vagyik.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Libikóka)
2021. júl. 20. 12:57
Próbáltam én is ezt a módszert, nagyon ritkán vált be, általában az a vége, hogy fel kell venni. Pedig az a része valóban a legnehezebb, mikor le kell tenni.🙂 Van, hogy nem sikerül úgy, hogy ne keljen fel.
17. libikóka (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 19:45

Nekem anno,nagyon jól bevállt hogy letettem ugyan ,de odaültem a kiságy mellé,és simiztem a hasit vagy a lábaikat,hátát,kicsit dünnyögtem is nekik.

Könnyebb volt ,mint mászkálni velük mondjuk éjjel,,,éééss nem kellett "letenni":))

Bár alig volt rá szükség,,de bevállhat.

Az alapkérdésre ,,én lehet hogy kis piszkálgatással felébreszteném,biztonságosabb ha jön aminek jönni kell:))

2021. júl. 19. 19:37
Én is úgy gondolom, hogy van, mikor csak szeretetre, dédelgetésre vágyik a picikém. Vagy van, amikor már túl fáradt, ettől nyűgös, és épp ezért nem alszik. Olyankor nem sok mindent tudok vele kezdeni, mégis dédelgetem, ha a vállamon is sír, akkor is. Több családtagtól is megkaptam, hogy máris kézhez szoktattam.
15. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 14. - Bichi)
2021. júl. 19. 14:36
Ismétlem önmagam, ne hasonlíts egy csecsemőt, egy kisgyerekhez vagy felnőtt emberhez! Teljesen mások az igények, a kifejezés mód, stb.
14. Bichi (válaszként erre: 13. - Delbuk)
2021. júl. 19. 14:34
De gondolom nem napi 24 órában vágysz ölelésre, mert szerintem akkor már bárkinek sok lennél...
13. delbuk (válaszként erre: 9. - Bichi)
2021. júl. 19. 13:10

Engem mondjuk felvettek. Meg az egyebkent nem kifejezetten apuka-tipus apam is. Pedig nem most voltam gyerek. 😉


En pedig nem szeretnem, ha azt tanulna meg a gyerekem, hogy sirjon csak nyugodtan, nem erdekel, hiaba tudom, hogy csak logni akar rajtam. Vleg szeretetigenye van, nekem sem esne jol, ha epp egy olelesre vagynek, es elinteznek annyival, hogy nincs semmi bajom, maradjak a szobaban egyedul. 🤷🏽‍♀️

12. delbuk
2021. júl. 19. 13:06

Ilyen pici baba csak sirassal tud jelezni, hogy szeretne valamit. A testi igenyeken kivul alapigenye a testi kontaktus, ha nem veszik fel, csak azt tanulja meg, hogy hiaba jelzi, hogy baja van, nem torodnek vele. Viszont, ha akkor is sir, ha kezben van, akkor vleg baja van. Ilyenkor tenyleg a legjellemzobb a hasfajas. A kisfiam refluxos volt, sok orvos latta, a biogaiat mindenki alapnak tekintette, segit a belflora felepuleseben. Ezen kivul lehet probalkozni hasfajas elleni cseppekkel is, illetve okozhat gondot a laktoz is. A pocaktorna biztos nem art, es a babak jellemzoen szeretik. 🙂

Ha par het alatt nem javul a helyzet, vagy van mas gond is (kaki, ekcema, bukas…), akkor erdemes egyeztetni az orvossal a tapszerrol is.

Nekunk egyebkent minden etetes utan fel oraig fuggolegesben kellett tartani a babat, remekul aludt hordozoban rank kotve.

2021. júl. 19. 12:00
Ha valami baja van, amit nem tudsz megoldani, de nem hagyod magára, akkor máris sokat segítettél neki. Ha viszont magára hagyod, akkor egy idő után talán nem fog sírni, de a gondja ettől még nem fog megoldódni, csak úgy érzi, fölöslegesen hív, úgysem jössz.
10. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Bichi)
2021. júl. 19. 11:57
Igen, túléltük. Csak azért egyesek szerencsére már feljebb másztak a Maslow piramison, ezért már túl vannak a "túlélni" szinten. Lehet gyereket ridegtartással nevelni, túl fogja élni. Verni is lehet, azt is túl fogja élni. De azért van, aki ennél többet szeretne adni, és ezért nem rest előtérbe helyezni a gyerek szükségleteit.
9. Bichi (válaszként erre: 6. - Ba7da9cfc0)
2021. júl. 19. 11:21

Ez nem manipulálás, hanem pavlovi reflex, sírok-dajkálnak, nem sírok, nem dajkálnak. Ennek semmi köze, ahhoz, hogy rád akar hatni, magát az érzést keresi.

Ettől még persze lehet baja, és persze minden orvos szerint a hasa fáj, amit sosem fogunk megtudni, hogy úgy van-e.

Anyáink sem kapkodtak minket fel minden nyekkenésre, mégis túléltük valahogy, de persze ebben a "mindent a gyerekért" világban iszonyú bűn lett hagyni a gyereket sírni...

8. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 10:59
Biztosan a pocak a gond. De tényleg nagyon sok baba sír az első 4 hónapban, aztán amikor fejlődik az emésztésük, az idegrendszerük, akkor ez lecsökken és már nem fog annyit sírni.
2021. júl. 19. 10:43
Részemről szó sincs ilyenről, egyből felveszem, ha sír. Ám van amikor az sem segít. Olyankor sem szoktam otthagyni, párom javaslata, hogy próbáljuk ki. Én viszont 1 percig sem bírom hallgatni, ha sír szegénykém.
6. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 5. - Bichi)
2021. júl. 19. 09:38

Azért egy pár hónapos csecsemőt ne hasonlítsunk már össze a 3-4 éves gyerekkel, aki már tudatosan manipulál!

Egy ilyen pici gyerek azért sír, mert valami baj van, nem azért, hogy te szarul érezd magad. Aki gyereket szül, az igen is foglalkozzon a gyerekkel és ne hallgassa el, hogy sír, mert neki épp nincs kedve bemenni hozzá!

5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 09:07

Én nem kelteném fel.

Nem leszek népszerű, de a baba csak sírással tud kommunikálni, és van benne igazság, hogy ő csak azzal tud szólni, hogy vedd fel, hogy sír, de ugyanúgy, ahogy egy már beszélő gyereket sem veszel fel mindig, amikor kimondja, hogy "hoppá", vagy bármit ahogy jelzi, minden sírásnál sem kell...

2021. júl. 19. 08:29

Azért sír, mert fáj a hasa, mivel nincs büfi. Nálunk is ez volt, sosem büfizett, hiába büfiztettem. 4 hónapos koráig nagyon sokat sírt. Ne hagyd sírni, mert akkor azt tanulja meg, hogy hiába kér segítséget, nem segít senki....


Nálunk a Bio Gaia oldotta meg a gondot, gyógyszertárban is kapható, napi 5 csepp kell. Emésztés javító.

3. tyityu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 08:27

Az en kislanyom 3 honapos anyatejes de sokszor elalszik bufi nelkul. En nem ebresztem fel ha zavarja ugyis felebred magatol es akkor felveszem altalaban jon is a bufi.

Azzal nem ertek egyet hogy hagyni kell sirni, ha sir akkor annak oka van. 1 honapos babanak meg nagy szuksege van az erintese, elringatni stb. Ahogy a gyermek orvosom szokta mondani, 9 honapot toltott a hasunkban nem varhatjuk el toluk hogy rogton onalloak legyenek, ilyenkor meg nagyon igyenlik a kozelseget, jelenletet.

2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 07:17
Ah de ùtálom ezt a jaj hagyd sírni mentalitàst......
2021. júl. 19. 07:07

Sziasztok!

Sokszor előfordul az 1 hónapos kisbabámmal, hogy etetés végére elalszik(tápszeres baba). Ilyenkor felkeltsem, hogy megbüfiztessem, vagy hagyjam inkább aludni?

A másik kérdés, van, mikor órákig nyűgös, semmivel nem tudom megnyugtatni, ha felveszem, akkor is sír. Mit lehet ilyenkor tenni? Párom szerint ilyenkor hagyni kell, le kell tenni kicsit, és hagyni sírni. Én viszont nagyon nem bírom hallgatni, ahogy sír.😥

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook