Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Áztatta már el valaki az alsó szomszédját? fórum

Áztatta már el valaki az alsó szomszédját? (beszélgetős fórum)


1 2
50. anikko
2011. ápr. 20. 13:54
Végül a biztosító fizetett neki, ha jól tudom, de nálunk a fürdő melletti szoba is átázott valahogy és most fel kellett szedni a padlót és újat rakni, még most is szárad. De a furi az, hogy a szomszéd melletti faltöve vizes!
2011. ápr. 13. 20:02

Egyszer nálunk eltört a mosogató alatti flexicső. Persze nem vettük észre mert már aludtunk. Arra keltünk, hogy az alattunk lakó veri az ajtónkat. Én pont akkor néztem meg a titanikot és ahogy kiléptem az előszobába rögtön elestem és hirtelen azt sem tudtam, hogy hol vagyok:)

Szerencsénk volt, mert a járólap és a csempe jól zárta a vizet, igy csak a wc hátulján folyt le a viz ami fémlemez, igy nem lett káruk. Nekünk viszont lett jó nagy vizszámlánk. A bosszantó az volt, hogy a cső alig volt 2-3 hónapos.

48. re11
2011. ápr. 13. 16:29
Anyuék áztatták el az alattunk lévőt (én még gyerek voltam). Elvették a vizet, nyitva maradt a csap s elmentek otthonról (tudom, felelőtlenség, megfeletkeztek róla). Mivel nem volt senki otthon, ahelyett, hogy hivtak volna minket, betörték az ajtót s megoldották a problémát...
2011. ápr. 13. 15:45
Akkor látja a szomszédod, hogy nem direkt csinálod. Tipp: rakj a mosógép mögötti falra, vagy oda ahol könnyen észreveszed egy ragasztós cetlit, és írd rá, hogy berakni a csövet a kádba. Nekem ez bevált, csak épp a csap megnyitásánál alkalmaztam. :) 2 hétig volt kint a cetli kb, és azóta is automatikusan kinyitom a csapot.
2011. ápr. 13. 15:42
Persze, párszor már elfelejtettem a mosógép csővét betenni a kádba, de ezerszer bocsánatot kértem:(
2011. ápr. 13. 15:32
Igen, mi sikeresen eláztattuk, amikor beköltöztünk a mostani lakásunkba, és teljesen felújítottunk. Amikor aljzatkiegyenlítőztünk az előszobában, vhol volt egy kis lyuk a padlón, mert lefolyt az anyag, rá az alattunk lakó frissen festett falára, és a cipőibe. A biztosító megtérítette neki. Nem volt balhé, de fél éven belül elköltöztek :)
44. ac808a6b30 (válaszként erre: 41. - Anikko)
2011. ápr. 13. 15:30
Na, még rendes is, hogy hívta a biztosítóját, minden oké lesz, nemsoká együtt mentek a játszótérre!:)
43. anikko (válaszként erre: 42. - Virág47)
2011. ápr. 13. 14:53
igen, bízom benne, köszönöm mindenkinek!
42. Virág47 (válaszként erre: 41. - Anikko)
2011. ápr. 13. 14:30
:) Reméljük, megnyugtatóan rendeződnek a problémák! :)
41. anikko
2011. ápr. 13. 14:26

na voltunk megnézni, nem vészes, és a plafonon van felpúposodva a tapéta, amúgy a fal festett, ott a sarokban látszik ahogy végig folyt. Már hívta a biztosítóját 10napon belül küldenek felmérőt.

Amúgy aranyos volt ott is van egy kisbaba.

40. Virág47 (válaszként erre: 35. - Anikko)
2011. ápr. 13. 14:14
És még annyit, ha készpénzben kifizetitek a javítási költséget, mindenféleképpen írjatok róla valamilyen nyilatkozatot, hogy megtörtént a leázott lakóval a közös kiegyezés, nehogy utólag újra javíttatási költséget követeljen.
39. ac808a6b30 (válaszként erre: 35. - Anikko)
2011. ápr. 13. 14:07

Láttátok a képeim?


Egyszeri áztatás még visszahúzta volna azt a púpozódást nálam is, bár ez szutykos hűtővíz (hűtője alatt nincs padlólap vagyis hiányos).

Jó ötlet, hogy kérdezd meg, mit tehettek, nézd meg te is, mekkora a kár!

lehet, azért jörttek ketten, mert a lány fél egyedül, és nem ismer még téged! Én sem merek már egyedül menni a felsőhöz, de csak azért, mert félek, megverem, hogy még neki áll feljebb, hogy ne csesztessük!

Tudni kell, beszigeteltette a ház miatta a külső házfalat, mert bevettük a tippjét, hogy a szigetelés rossz, felmérték, persze a vállakozó is ezt mondta, hisz kellett neki a meló, jaj, sokat tudnék mesélni, jó nagy hangja volt, még akkor is, amikor a közös képviselő ment fel, és állt a hűtő alatt a víz, ahol nem folyt le hozzám!

na bocs, ez nem rólam szól, mennem is kell!

38. Virág47 (válaszként erre: 35. - Anikko)
2011. ápr. 13. 14:07
Hát a tapétacsere az már egy kicsit komplikáltabb. Persze, ha van a leázott lakónak kimaradt tapéta javítócsík, akkor hipp-hopp, az ember lekapja az ázott tapétát, és helyette felragasztja a javítócsíkot, de azért azt nem várhatja el senki, hogy egy egész szobát áttapétázzon valaki. Esetleg megegyeztek egy közös reális javítási árban, és azt készpénzben kifizetitek, aztán a lakó majd valakivel megcsináltatja a tapétáját.
37. Anatita81 (válaszként erre: 33. - Anikko)
2011. ápr. 13. 14:03

Férjem volt albérletében volt hasonló eset, ott a tulajnak több lakása is volt, mind biztosítva!


Persze, kellemetlen, de azt mindenki megérti, hogy neked most a szülés és a baba az első!

36. anikko (válaszként erre: 34. - Anatita81)
2011. ápr. 13. 14:01
Igen, én fiatal lányokat eszem reggelire! :)
35. anikko (válaszként erre: 32. - Virág47)
2011. ápr. 13. 14:00
Én is pont erre gondoltam, meg hogy kicserélni neki a tapétát, mert azt mondta, hogy púposodik a tapéta. Na kíváncsi vagyok, még nem láttam, mert alszik a gyerek, ha felkelt megyünk megnézem.
34. Anatita81 (válaszként erre: 30. - Anikko)
2011. ápr. 13. 13:59

Jó bátor! :D A kismama biztos leharapta volna a fejét. ;)


Igaza van az előttem szólónak, ha nincs biztosítás, 1 kis vödör festék + egy henger!

33. anikko (válaszként erre: 31. - Anatita81)
2011. ápr. 13. 13:59

eszembe se jutott megkérdezni, de szerintem nincs, legalábbis nem lenne logikus, hogy oda fizetnek ahol nem laknak, de majd azért rákérdezek.

Stresszelek, mert ez baromi kellemetlen! Ég a pofám, mint a Reistag!

2011. ápr. 13. 13:57
Esetleg meg lehet egyezni az alattatok lévő lakóval, hogy ha beleegyezik, akkor a párod (persze ha ért hozzá, vagy egy ismerős), akkor lefesti náluk a plafont (általában ott látszik a leginkább a leázás). Talán ez a legkényelmesebb és a legolcsóbb megoldás, mert általában a plafonokat fehérre festik, és 1 liter falfestékből meg egy kis munkából meg lehet úszni. természetesen, ha a leázott lakó ebbe belegyezik, és ha nektek is ez megfelelő megoldás.
31. Anatita81 (válaszként erre: 24. - Anikko)
2011. ápr. 13. 13:57

Akkor Te tök normálisan kezelted a helyzetet, innentől nehogy már ezen stresszelj!!!


Attól hogy nektek nincs biztosításotok, a tulajnak lehet. Őt megkérdezted?

30. anikko (válaszként erre: 29. - Ac808a6b30)
2011. ápr. 13. 13:56

csaj jött, ráadásul úgy hogy előbb szólt a szembe szomszédomnak és ketten jöttek :)

Nem egy nagyhangú a lány, szóval nem hiszem hogy nem tudnánk megegyezni, csak kíváncsi voltam mire számítsak milyen kiadás elé nézünk.

29. ac808a6b30 (válaszként erre: 24. - Anikko)
2011. ápr. 13. 13:54

Eszembe sem jutott, hogy le akartad tagadni, akkor nem érdeklődnél!

De ha normális a fickó és nem csinál belőle nagy ügyet, akkor párod meghívja egy sörre, vagy megkérdezitek, mivel tehetitek jóvá, lehet, hogy nem is érdekli a tapétája, attól függ milyen???

Szülni? Hát biztos megérti a faszi, hogy ez most halasztós!

28. Anatita81 (válaszként erre: 20. - Anikko)
2011. ápr. 13. 13:54

Mi nem laktunk ott (Bp. 10 emeletes, a hetedikről a negyedikre is még ömlött a víz, ment az lejjebb is), ő egyszer-kétszer szólt, aztán hagyta. :S Pedig abban a lakásban még vasból voltak az "ajtófélfák", biztos nem tett jót nekik...

Már elköltöztettük onnan. :)

27. anikko (válaszként erre: 26. - Ac808a6b30)
2011. ápr. 13. 13:53
basszus! nem irigyellek!
26. ac808a6b30 (válaszként erre: 20. - Anikko)
2011. ápr. 13. 13:51

Nekem tudod mikor javította meg a hűtőt? (lehet soha, csak arrébbtolta, mert 2 hét múlva 2 méterrel arrébb volt a folt, és most félek a nyártól, mert a hűtők akkor szarakodnak)?

Amikor írtam neki egy polgári perről szóló fenyegető levelet, mást nem tehettem, mert úntam már!

25. anikko (válaszként erre: 21. - Ac808a6b30)
2011. ápr. 13. 13:51
tapéta
24. anikko (válaszként erre: 19. - Ac808a6b30)
2011. ápr. 13. 13:51

Én azonnal mondtam , hogy igen, én voltam, és hogy baromira sajnálom, és mentem is volna szólni, de előbb fel akartam törölni a vizet. Szóval eszem ágába nincs le tagadni! Biztosításunk nincsen. Nem rég költöztünk ide. Hát sikerült bemutatkozni! :(

Csak most nem tudom hogy lesz, mert én holnap megyek szülni, párom meg dolgozik.

23. ac808a6b30 (válaszként erre: 14. - E705905164)
2011. ápr. 13. 13:50
:)))
2011. ápr. 13. 13:50
Míg a régi mosógépünk volt,minden mosásnál leszivárgott hozzájuk a víz.A biztosító kifizette nekik a festési díjat.De lecseréltük a gépet inkább.Mert nem tudtunk rájönni,hol szivárog el a víz.
2011. ápr. 13. 13:49
Egyezzetek meg ha nincs bizti, nem tudom, tapétája van, vagy festi a falat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook