Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Azt mondják, az anyatej nagyon fontos… fórum

Azt mondják, az anyatej nagyon fontos… (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Azt mondják, az anyatej nagyon fontos…

1 2 3
21. Alexa77 (válaszként erre: 19. - Szilvaaa)
2010. júl. 10. 22:02
Nálunk nem voltak ilyen rugalmasak. Nekünk kellett volna bemászkálni a tejjel.
20. Alexa77 (válaszként erre: 18. - Kostyi79)
2010. júl. 10. 22:01

Igen, szerintem is gáz, hogy rengeteg az értelmetlen macera, ami meg fontos, azt lesz--ják. :-(

Rendes volt az eladótól, hogy közvetített, ugyanis Rékám nem fogadta el a lefejt tejet sem - már miért is fogadta volna, ha kaphatta a frisset ciciből? - én meg baromira sajnáltam volna kiöntözgetni a lefolyóba. Így mindenki jól járt. :-)

19. Szilvaaa (válaszként erre: 16. - Alexa77)
2010. júl. 10. 21:59
Én a fiam születése után adtam le fél évig a tejet, de csak a 2. hónap után javasolják a leadást, mert addigra kiderül, hogy valóban olyan sok van-e. Az hogy az első napokban rengeteg (nekem is irtó sok volt) nem biztos, hogy marad is. Igaz, hogy el kell menni 2 vizsgálatra (HIV szűrés, tüdőszűrő) + székletet leadni, de a tejet nem kellett bevinnem, mert hozták az üveget és hétfő - kedd - csüt. - péntek elvitték. Azt is meg lehettt beszélni, hogy mikor jöjjön a pasi. Az sem mellékes, hogy adómentes jövedelem. Mi abból mentünk nyaralni...
18. kostyi79 (válaszként erre: 16. - Alexa77)
2010. júl. 10. 21:58

Latod, ezt nem tudtam. Pedig annyi folosleges vizsgalatot csinalnak, hogy pont ezt miert hagyjak ki!:)

Jo, hogy vannak ilyen segitokesz emberek is, mint ez az elado. Tobb kene beloluk. ;)

17. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 15. - Kriszti1212)
2010. júl. 10. 21:57
Igen, nagy öröm is volt adni, mondhattam, hogy van még két lányom is!:)
2010. júl. 10. 21:49

Kostyi, itthon nincs hiv szűrés a kötelezők között. Nekem is csak az otthonszülés miatt van, külön kértem, hogy legyen, de elég furán néztek rám. Nem szokás.

Amúgy kicsit hasonló helyzetben voltam, abból a szempontból, hogy nekem gyakorlatilag másnapra belövellt a tejem és nem győztem fejni, mert ha nem fejtem, a lányom megfulladt volna vacsora közben, annyira ömlött. A védőnő szépen el is magyarázta, hányféle vizsgálatra kellene elmennem, és akkor szívesen fogadnák a tejemet, amit minden reggel hétig be kellene vinnem az anyatejgyűjtőbe. Nekem csak pár problémám volt ezzel: 1. Ki a fenének van kedve és energiája szülés után két nappal vizsgálatokra menni? 2. Ha az ember férje mondjuk dolgozik, ki szaladgáljon az anyatejgyűjtőbe, én a picivel, netán a szomszéd?

Végül a megoldás: a virágüzletben, ahol vásárolni szoktunk, kérdezték a páromat, mi újság, van-e tejem. Mondta, hogy sok is. Erre az eladónő mondta, hogy van egy kedves ismerőse, ők fizetnének is a tejért, csak lenne, most született császárral a kisfiuk. Megadhatná-e a telószámunkat... Persze, adja csak. Jelentkeztek, nekik nem kellett semmi papír, csak a tej és az apuka minden nap házhoz jött érte.

Hat hónapig adtam a tejet a kisfiúnak. Természetesen ingyen. Úgy gondoltam, ennyit segítek, ha már ilyen szerencsés vagyok és szoptathatok.

Láttam azóta a kisfiút, csodaszép! :-)

15. Kriszti1212 (válaszként erre: 14. - 4ca460d3e8)
2010. júl. 10. 21:47

Szia!

Nem lettél hosszú, örülök, hogy megosztottad velünk. Mit mondjak, nagyon szerencsés vagy, hogy a fiaid mellett másik babák is jól tudtak lakni.

Na igen, hát arra meg mondhatták volna, hogy nem akartak zavarni, mondván pihensz, de hát ilyenkor úgysem alszik mélyen az anyuka, mert valamilyen szinten várja a kicsikéit.

Az a fél év meg irtó hosszú idő és a másik babáknak is sokat segítettél vele. :)

14. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2010. júl. 10. 21:44
Szia! Semmi baja nem lett volna a picinek, ha a te tejcsidet issza, de sajnos a kórházi nővérekről Nekem sincs jó tapasztalatom, tisztelet a kivételnek! Én mikor megszültem ikerfiaimat, éjszakár beadtam őket az első nap, mert nagyon fáradt voltam, de kértem ha éhesek hozzák őket, de nem hozták, inkább tápszert adtak Nekik, Én meg tejlázt kaptam! Rengeteg tejem volt, mikor már a fagyóba nem fért, szóltam egy ismerősömnek akivel egyszerre szültünk, hogy kell-e kellett, de nem mindíg! Majd a védőnő szólt, hogy van egy anyuka akinek örökbefogadott babája van 2 nappal idősebb, mint mi, így Nekik adtam fél évig, és mondom, néha még a másik babának is! Fél év után már nem tudtam adni, de a fiaim 10 hónapos korukig szopiztak! Elnézést, kicsit hosszú lett!
13. andi6020 (válaszként erre: 4. - Zsanimami)
2010. júl. 10. 21:40
Gondolom, nem a sterilitással volt a probléma. De mint tudjuk, minden amit megeszünk, gyógyszer amit beveszünk, benne van a tejben. Aztán, ha "neadjisten" valami baja lesz a babának, a kórházat perelik be a szülők, nem az anyatejet adó anyukát!
12. Kriszti1212 (válaszként erre: 11. - Mano88)
2010. júl. 10. 21:39

Szia!

Köszönöm, hogy te is írtál.

Hát régen még más volt. Akkor még szívesen fogadták a segítő kezet az anyukák. Engem nagyon felbosszant, hogy ilyeneket tesznek már. A tápszer szerintem arra jó, hogy kényelmesebb legyen etetni a gyereket. Másra nem, mert nem is lakik jól vele. Nekem sajnos csak két hónapig volt lehetőségem, hogy szoptassam a Kisfiamat, de nem szívesen adtam neki a tápot. Most, lassan 2hónapja önmagától szokott le róla, így tehéntejet adok neki. Ez mondjuk kicsit eltér a témától, csak arra mondom, hogy nem sokra megy az anyuka a tápszerrel sem. :(

11. mano88
2010. júl. 10. 21:33

Szia!

Szerencsére nekem is rengeteg tejem van, mégis SAJNOS én is azt tapasztalom hogy inkább lebeszélik az anyukákat (akiknek nincs vagy kevés a tejük)más anya tejéről minthogy ajánlanák mind a nővérek,a gyerekorvosok és a védőnők.Én kivizsgált tejadó anya vagyok mégsem találok 1 anyát sem akinek kellene a tejcsim, mert lebeszélik őket és a tápszert ajánlják.Elhiszem hogy vannak rossz tapasztalatok de mégsem kellene az anyatejet szívesen adó anyákat leírni csak mert más felelőtlen volt.Így nekem maradt az anyatehgyüjtő és remélem rengeteg babának tudtam már segíteni a tejcsmmel amit ott örömmel és szívesen fogadnak.

10. Kriszti1212 (válaszként erre: 9. - Kostyi79)
2010. júl. 10. 21:30
Semmin nem csodálkozom, főleg miután bűzlött a dohány szagtól, mikor bejött a szobába. :( Nem beszélve arról, hogy olyan (mosatlan) kézzel nyúlt hozzá a mellemhez, miközben Kisfiam fejét erőszakkal nyomta rá a cicire. Holott addigra már 4. etetésünk volt, tehát előtte 3mat már tökéletesen megoldottunk...
2010. júl. 10. 21:25
Kar, hogy pont egy korhazi dolgozo az, aki a tapszert tobbre ertekeli az anyatejnel. A vizsgalatokat pedig nem ertem, hiszen tudtommal HIV szurest vegeznek a terhesseg alatt, tehat a papirjaidban benne kellett lennie az eredmenynek.
8. Szilvaaa (válaszként erre: 6. - 240309c047)
2010. júl. 10. 21:24

A kórház is ugyanolyan anyatejet ad, mintha az egik anyuka adná a másiknak.

Én elfogadtam volna...

7. Kriszti1212 (válaszként erre: 5. - 4f8ae69d1b)
2010. júl. 10. 21:22

Szia!

Bizony, az a hét nap is nagyon sokat számított volna a babának. Szerencsés vagy, hogy még most is tudod szoptatni :) Jó egészséget kívánok én is Nektek! :)

6. 240309c047 (válaszként erre: 3. - Kriszti1212)
2010. júl. 10. 21:20
Világos, én csak hozzátettem,hogy én se fogadtam volna el. A korház viszont adhatott volna anyatejet a kicsinek.
2010. júl. 10. 21:20

Szia!Sajnos én is hallottam és láttam ilyet a kórházban..

Egyszerűen nem is értem,ha az anyuka teje jó a saját gyermekének,miért ne lenne jó egy másik babának?

Nekem a kórházban nem volt tejcsim.a "kedves" nővérek bent azt mondták,hogy már nem is lesz..!Aztán itthon beindult a 7.napon..Most múlt 1 éves a pici lánykám,és még mindig szoptatom..:)

Ha akkor ott lett volna egy kismama,aki felajánlja,hogy szívesen ad a babábmnak a tejéből,én elfogadtam volna..!

Jó egészséget Nektek!!:)

2010. júl. 10. 21:19
Ehhez csak annyit tudok hozzafuzni, h rohadt felhaborito es elszomorito... Raadasul a tejnel sterilebb dolog nincs a vilagon, tehat teljesen alaptalan volt a nagy balhe...
2010. júl. 10. 21:18
Itt nem az anyuka nem fogadta el, hanem a nővér nem engedte.
2010. júl. 10. 21:16
A kórházakban nem csak tápszer van, adniuk kellett volna anyatejet a kicsinek. Egyébként én se biztos,hogy elfogadtam volna valakinek a tejét, a mai világban nem lehet tudni,hogy kibe mi bujkál. Én megértem a kórház álláspontját,mert ők felelnek...és azért egy 1-2 napos ujszülöttnél nagyon oda kell figyelni.
2010. júl. 10. 21:08
Mindenki, mindenhol azt hangoztatja, hogy mennyire fontos és meghatározó a baba számára az anyatej, mely tele van vitaminokkal, és nincs annál jobb, táplálóbb.
Cikkem arról szól, mikor nem hagyják, hogy segítsünk, hogy ez a „szabály” teljesüljön.

Ugrás a teljes írásra: Azt mondják, az anyatej nagyon fontos…
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook