Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Azt írja ki a sz.gép, hogy előfordulhat, hogy szoftver hamisítás áldozatává vált. Mit tegyek? fórum

Azt írja ki a sz.gép, hogy előfordulhat, hogy szoftver hamisítás áldozatává vált. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2010. máj. 21. 16:57
Teendő: újrarakni a Windows-t és nem elfogadni az ajánlott frissítéseket, ez a legegyszerűbb sztem.
2010. máj. 21. 16:56
A Windows-od feltelepítése után ne frissíts, mert a frissítésnél kiderül, hogy nem eredeti a Windows-od. (Lehet frissíteni a nem eredetit is, csak bizonyos dolgokat be kell állítani, hogy azokat ne frissítse.)
13. simple (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2010. máj. 21. 13:46
Hogy hogy nem eredeti? Az én gépem is csinálja ezt elég gyakran, és műszaki áruházban vettem megvan róla az összes papír. Gondolom ilyen helyen nem árulnak kétes termékeket.
2010. máj. 21. 13:20
Ez az jelenti, hogy nem eredeti a szoftver, és bizonyos programokat, frissítéseket csak akkor tudsz telepíteni, ha eredeti. Ki lehet védeni, de ahhoz szakember kell.
11. Cszsuka (válaszként erre: 9. - DuciJucika)
2009. szept. 4. 08:01

Csupán annyi, hogy tegnap megjelent egy ablak, amin közölte, hogy eredeti a szoftverem, de naponta többször felkínálja a program-összetevő frissítést és még mindig alkalomszerűen jelenik meg. Én nem frissítek, mert nem tudom, mennyire terhelem le vele a gépet.


Szerintetek?

10. simple (válaszként erre: 6. - 2988d6a406)
2009. szept. 3. 17:48
Nekem egy éve ezt írja ki mindennap! Boltban vettük a gépet! Mi nem foglalkozunk vele. X-et nyomunk és kész.
9. DuciJucika (válaszként erre: 8. - Cszsuka)
2009. szept. 3. 17:22
És azóta történ valami???
2009. máj. 21. 13:36
Nos, én most felbátorodtam és rákattintottam a "tovább"-ra. Feltelepített valami "eredeti windows értesítések" nevű cuccot és közölte, hogy csak azoknak járnak ezek a segítségek, akiknek nem lopott a windows. És kész, majd meglátjuk, ezentúl jelentkezik-e még a figyelmeztetés...
2009. máj. 20. 19:03

Amennyiben netezésre használjátok a gépet, akkot tudok alternatívát mondani a windowsra: [link] Hihetetlenül jó a support, és ha IRC-en kerestek támogatást, azonnal válaszolnak minden kérdésre. A dokumentációjuk is rettentő jó, mindent meg lehet tanulni, illetve ez az amit szinte tanulni sem kell.

Több információ: www.ubuntu.hu és [link] (Itt vannak kiemelve az előnyök a windows XP-vel szemben.)

6. 2988d6a406 (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2009. máj. 20. 11:23
Jó, köszi, tegnap este történt ez, kicsit zavar, de nem vok egy szgép zseni, sőt!!
5. Cszsuka (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2009. máj. 20. 11:20

Nekem is ez van hetek óta, de egyre jobban idegesít, mert tuti, hogy akkor adja ki az ablakot, amikor valami fontosat kellene néznem, vagy írnom.

Én azt hiszem, szólok annak, akitől vettük a gépet, ő szokta javítani is, hogy szedje már le róla.

2009. máj. 20. 11:13

Nekem is volt már ilyen 2x is.

Ha eredeti a Windowsod, akkor jelezz ott, ami megjelenik a kis ablakban.

Amennyiben nem, akkor segíthet a Windows eredetiség pack feltelepítése.

2009. máj. 20. 11:11

két dolog közül választhatsz:

- elindítod a windows "eredetiség ellenőrzés" szoftverét (amit ajánlgat amikor ezzel a hamisítással fenyeget), és akkor jól lelellenőrzik, hogy legális-e a windows-od. (ezt csak akkor ajánlanám, ha tényleg legális van a gépeden)


- letojod:)) néha fogja mondani, de leOK-zod és kész. semmi bajod nem lesz tőle, meg a gépednek sem

2009. máj. 20. 11:05
Mit kell ilyenkor csinálni? Vki segítene?
2009. máj. 20. 11:05
Azt íja ki a szgép, hogy előfordulhat, hogy szoftver hamisítás áldozatává vált.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook