Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az orvosom gyengének tartja a baba szívverését fórum

Az orvosom gyengének tartja a baba szívverését (beszélgetős fórum)


1 2 3
48. zebracsikó (válaszként erre: 46. - Marianna0917)
2014. szept. 11. 13:00

Én azon az "ódivatú" állásponton vagyok, hogy a 12. hétig csak az ember párjának szabad tudnia a terhességről.

SOk orvos a 12. hétig eleve csak "terhesség lehetőségének" tekinti. Persze az anyukának már ekkor a legnagyobb kicse, de a természet sokszor okosan szelktál is.

Nehéz ezt megélni, de túlleszel rajta!! Sajnos az időt senki sem tudja gyorsítani.


Keress még tovább orvost, mondd el, miről van szó, hátha soron kívül valahová be tudsz kerülni.

47. 3a5c305959 (válaszként erre: 45. - Zebracsikó)
2014. szept. 11. 12:58

Azt mondtak azert kell a kanul mert azon keresztul adnak fajdalomcsillapitot mar a műtét kozben hogy ne fajjon mikor felkelek, plusz mivel elotte nem ehettem, nem ihattam a folyadekpotlasra is jo volt.

Szerintem altatasban mindig intubalnak mert a tobbi izommal egyutt a légzoizmokat is "lebenitjak" (nem szo szerint). Legalabbis akárhány oldalt elolvastam mindenhol azt irjak hogy az kell az altatashoz. Mindegy egyebkent, nem is ereztem utana semmit. Csak mondtam nekik a koronamra figyeljenek mert egy hettel elotte lett kesz egy honap fogorvoshoz jaras utan.

2014. szept. 11. 12:51
Tudjátok ha valami baja van és azért nem marad meg azt mondom oké meg értem ! Szomorubde még mindig jobb most mint késöbb beteg gyereket szülni vagy ilyesmi! Csak ez a bizonytalanság , hogy minden kis has szurka után szaladok a wc re , mellette dolgozok szobalányként probálok nem emelgetni de persze ez szinte el kerülhetetlen! Szoval csak jussak el egy orvoshoz 1 hét után már ugy is kell változnia a dolognak vagy gyorsabb szîv verés vagy lassabb :(( de akkor legalább tudom mi van ! 30 kolléganőm van mindenki gratulálgat kérdezgetik hogy vagyok mosolyogva mondom jôl kőzbe meg az ideg megöl!!! :((
45. zebracsikó (válaszként erre: 44. - 3a5c305959)
2014. szept. 11. 12:49
altatáshoz elég egy injekció is, fura nekem az intubálás, de úgy látszik, ahány ház, annyi szokás
44. 3a5c305959 (válaszként erre: 43. - Zebracsikó)
2014. szept. 11. 12:47

Nem irtam hogy feltetlenul van, nekem volt, es mondtak is elore hogy lesz mindketto, mivel altatnak. Van amikor csak boditanak gazzal, talan amellett nem kell egyik sem. Itt igy csinaljak ezt a mutetet, altatassal. Mashogy nem is hagytam volna egyebkent.


De mielott bármi tortenik az orvos ugyis elmondja reszletesen hogy hogyan lesz.

43. zebracsikó (válaszként erre: 42. - 3a5c305959)
2014. szept. 11. 12:34

intubálás? infúzió?


nem feltétlen van

42. 3a5c305959 (válaszként erre: 38. - Marianna0917)
2014. szept. 11. 12:31
Itt nalunk megkerdezik hogy akarsz-e varni hogy magadtol elvetelj vagy mutsenek meg. Nekem harom vételésem volt magamtol es egy mutetileg, mert az egy honap utan sem ment el. Így utolag a muteti volt a legkellemesebb, ha lehet ilyet mondani. Bar nagyon feltem elotte, de mar nem kaparassal csinaljak hanem vakuummal es kozben el is altatnak. Arra emlekszem az egeszbol hogy felfekudtem a mutoasztalra, bugyiban meg kopenyben, bekotottek a kezfejembe a kanult, az fajt egy picit, aztan a következő az volt hogy kohogtem. Szolni akartam hogy meg ne kezdjek mert meg nem alszom, de akkor mar az intubalo csovet vettek ki es vege volt. Picit szedultem, meg hanyingerem volt ugy fel oran keresztül, aztan a vernyomasom picit alacsony volt. Hoztak egy szendvicset meg kávét, addigra a ferjem is beert a kislanyommal. Megvartak míg lecsopog az infuzio, kivettek a kezfejembol a kanult es mehettunk is haza. Aznap picit pihentem, aludtam mert fajt a fejem arra vettem be fájdalomcsillapítót. Par napig még enyhen gorcsoltem es vereztem egy hetig aztan elmult.
41. zebracsikó (válaszként erre: 39. - 4c1a787e8f)
2014. szept. 11. 12:30

persze, ilyenkor jobb lenne nem is tudni róla, de az orvosnak mégiscsak kötelessége tájékoztatni a kismamát...ha lát valami nem jót, akkor nem mondhatja azt, hogy minden oké.


Abban viszont teljesen egyetértek, amit az utolsó bekezdésben írtál

40. zebracsikó (válaszként erre: 38. - Marianna0917)
2014. szept. 11. 12:24

akkor sajnos missed ab, műtenek


de ne ezen agyalj!

39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 38. - Marianna0917)
2014. szept. 11. 12:24

Be kell feküdnöd, és megműtenek. Arra nemigen szoktak várni, hogy magától meginduljon, mert tényleg fennál a fertőzés veszély.


Jaj szegénykém, jól beparáztattak. A fenének mondanak ilyeneket. Szerintem nem is tudják, mit okoznak ezzel a kismamáknak. Ha megtörténik, hát megtörténik, de állítom, rosszabb az a pár hét parázás, mintha nem tudnál semmit...


Az orvosok is ludasak abban, hogy ami régen természetes volt, hogy a 12 hétig még nem terhesség a terhesség, azt most már ilyen időszakká tették. Nincsenek erre az anyukák felkészítve rendesen...

38. marianna0917 (válaszként erre: 37. - 3a5c305959)
2014. szept. 11. 12:12
És ha ne adj isten az ultrahangon kiderül hogy már nem él :( akkor mi történik? Mit csinálnak velem?
37. 3a5c305959 (válaszként erre: 36. - Marianna0917)
2014. szept. 11. 10:45
Mivel el a babad, ez termeszetes. Nekem egy hetig voltak meg tüneteim miutan meghalt a baba. Addigra csökkent le a hcg szintje a szervezetemben.
36. marianna0917 (válaszként erre: 35. - 3a5c305959)
2014. szept. 11. 10:22
Mondjuk nekem eddig se voltak tünetek a mell fájdalmon kîvül és az édességtől undorodom de ezek most is meg vannak !
35. 3a5c305959 (válaszként erre: 34. - Marianna0917)
2014. szept. 11. 10:09
Nem lett műtét mert magamtol elveteltem hala istennek.
34. marianna0917 (válaszként erre: 33. - 3a5c305959)
2014. szept. 11. 10:07
És akkor végül mütét lett belőle ? Én meg probàlok vissza menni jővőhéten ehhez a dokihoz meg mondom hogy ideges vagyok és nem birom kivárni a 2 hetet !
33. 3a5c305959 (válaszként erre: 31. - Marianna0917)
2014. szept. 11. 09:45
Előfordulhat de nem gyakran. Nem volt minden rendben mert a 9. het kornyeken megszunt a rosssulletem. En mar akkor tudtam hogy baj van de azert remenykedtem. Aztan egy hetre ra visszajott az energiam is es elkezdtem ujra futni jarni. Akkor mondtam a ferjemnek hogy nem erzem magam terhesnek. Masnap el is kezdtem barnazni. Sajnos ez viszonylag gyakori hogu valaki elvetel a 12. het előtt.
32. marianna0917 (válaszként erre: 30. - 3a5c305959)
2014. szept. 11. 09:15
És nem éreztél semmit? Minden a normális volt??
31. marianna0917 (válaszként erre: 30. - 3a5c305959)
2014. szept. 11. 09:11
Még 3 hétig benned volt???? Ettől nem lehet fertőzést kapni??
30. 3a5c305959 (válaszként erre: 29. - Marianna0917)
2014. szept. 11. 09:10
Nem feltetlenul. Nekem meghalt a babam a 8. het kornyeken es a 11. het utan kezdtem el barnazni csak. Ket nap mulva magamtol elveteltem :-(
2014. szept. 11. 08:53
De ha nem jelentkezik barnázás vagy vérzés akkor az jôt jelent nem ? Most probáltam 5 nőgyogyászt hívni egynél sincs időpont november közepénél előbb ! 😒hihetetlen hogy mi van itt!!
28. 3a5c305959 (válaszként erre: 26. - Marianna0917)
2014. szept. 11. 08:47
Igen, a meret pici egy 8 hetes magzathoz kepest. Hat hetesen 6 mm korul van es onnantol napi 1 mm-t no. De benne van a pakliban hogy elmertek vagy elszamoltak...szerintem meg van remeny, de ezert keszulj fel a legrosszabbra is.
27. 3a5c305959 (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2014. szept. 11. 08:41

Koszi a forditast.


Igen, az utolso mondat az hogy felirhatjak terhes noknek ha mindenkeppen szukseges. Egyebkent nagyon sok antibiotikumot lehet szedni terhesen is. En is szedtem mert fel voltam fazva. Aztan vannak olyanok amiket nem szabad mert bizonyitottan magzatkarosito hatasu. De ez a krem amit te kaptal nem ilyen.

Sajnálom hogy ket het mulvara hivott vissza a doki, szerintem ilyen esetben max 10 nap utan meg kene nezni a babat ujra es nem kene kitenni teged ennek a stressznek. Remélem minden rendben lesz!

2014. szept. 11. 08:37
De valaki itt irta hogy a mérete is túl kicsi 1,07 cm
2014. szept. 11. 07:54

Terheseknek nem szívesen írnak fel ilyet, de mivel a gombás-bakteriális fertőzés úgy magában is nagyon megnöveli a vetélés kockázatát, ezért mégis megteszik, mert nincs más választás, ez az előny-kockázat mérlegelés. Sajna nekem is sokszor kellett, valamiért akkor sokat kijöttek ezek a bacik... Általában hüvelykúpot kaptam, mert kellett..


A gombák pedig a törzsfejlődés korai szakaszában a baktérium ágról levált - máig vitatott helyű - lények. Ne az őzlábra gondolj. Azt, hogy mi használ a legjobban, általában az orvos tudja. Rá lehet kérdezni, ha bizonytalan vagy, de azért ettől műhiba pert senki se reméljen.


A 12 hétig tudomásul kell venni, hogy nagy a vetélési százalék, dolgozik a természet. Jobb azt hagyni, bármennyire durván hangzik is. Azzal járunk hosszú távon jobban. Se egy későbbi vetélés, se egy sérült gyerek nem annyira jó buli.


Ez a "szívverés" duma meg tényleg teljesen felesleges volt. Jó eséllyel nem lesz semmi, kár a paráztatásért.

24. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Marianna0917)
2014. szept. 11. 07:38

c sak annyi, hogy embernél nincsenek adatok arról, hogy fejlődési rendellenességet okozna ez a krém az eslő trimeszter alatt, állatteszteken sem lett releváns eredmény erről, ezért ha feltétlenül szükséges, adható az első harmadban



(azt hiszem, a magyar tájékoztatóban is benne van, hogy az első harmadban alapos mérlegelés mellett adható)

2014. szept. 11. 06:25

ez nem is gombára való.

A betegtájékoztatóban azt írják: A Dalacin hüvelykrém antibiotikumot tartalmazó gyógyszerkészítmény, amely a klindamicin hatóanyagra érzékeny baktériumok okozta hüvelygyulladás (vaginózis) kezelésére alkalmazható nem terhes, vagy a terhesség második és harmadik harmadában lévő nőknél.


Szóval az orvos nagyon felelőtlenül írta fel.


Én bizony szóvá tenném a felettesénél.

22. marianna0917 (válaszként erre: 21. - 3a5c305959)
2014. szept. 11. 06:24
Ez mi? Nem értek angolul! És én meg találtam a magyar betegtájékoztatoját! Az elöttem szolo bemásolta mi van benne!
2014. szept. 10. 21:37

Ezt talaltam a kremrol egy gyogyszeresz oldalon, ezek szerint nem az volt a hibas.


There are no adequate and well-controlled studies in pregnant women during their first trimester. Animal reproductive toxicity studies revealed no evidence of impaired fertility or harm to the fetus due to clindamycin (see section 5.3). Because animal reproduction studies are not always predictive of human response, this drug should be used during the first trimester of pregnancy only if clearly needed.

20. marianna0917 (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2014. szept. 10. 20:30
csak nem értem miért 2 hét mulva hívott vissza ...miért nem elöbb?
19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Marianna0917)
2014. szept. 10. 19:49

addig úgyis mész vizsgálatokra, pl. a 12. heti genetikai UH-ra, kombinált tesztre, vagy a legújabb Nifty vagy Prena-tesztre.


Az az igazság, ahogy már más is írta, ha beteg a baba, jobb ha nem marad. A természet gyakran szelektál.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook