Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az ÖLELÉS előnyei fórum

Az ÖLELÉS előnyei (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2006. jún. 14. 10:09
Sajnos a magyarok körében az ölelés tényleg nem egy bevett szokás.Többnyire azért mert nem merjük felvállalni saját érzéseinket.A másik a neveltetésünkből adodó elzárkozás.Én ugy érzem nem divatból kell ölelgetni egymást hanem szeretetből!Gyermekkoromban ez nálunk sem volt szokás,pláne nem,hogy apám ölelés helyett verést adott.De megis keményettem. Aztán felnőtt koromban jött a reiki tanfolyam és itt éreztem át igazán milyen fontos, hogy szeretnek, hogy szerethetek!Hát persze,hogy én sem ölelem át azt aki számomra semleges! De nagyon sok ember él a környezetemben aki megérdemli az ölelésem és viszont jól esik ha átölel.A hétköznapi panaszkodások helyett energiával tölt fel egy ÖLELÉS!!!
12. 4726e582cf (válaszként erre: 11. - Venes)
2006. jún. 14. 08:08
Nekem soha nem volt "cikik a szüleim" érzésem :D. De az ölelés soha nem volt divat talán gyerek koromban. Nehezen viselek amúgy bármilyen érintést a családtagoktól illetve még jóval nehezebben ismerősöktől. Biztos bennem van a hiba... :(
11. Venes (válaszként erre: 9. - 4726e582cf)
2006. jún. 14. 07:04

Én is így lennék vele. A kisgyerekem (ami még messze van), ,,agyon ölelgetném".:)

Szerintem nálunk az a probléma, hogy életem egy szakaszán nem ölelgettek, elszoktam tőle. lassan felcseperedtem, jött a tinikor és így még rájött a ,,cikik a szüleim" érzés is. Aztán no ölelés, most meg mér furcsa lenne.

10. 4726e582cf (válaszként erre: 7. - 'szti)
2006. jún. 13. 22:42

Nem csak a filmekben ölelgetik egymást az amerikaiak, komolyan.


Igen szokás dolga, ők meg nyilván a mi puszilkodásunkat tartanák furcsának, azaz gondolom tartják is.

9. 4726e582cf (válaszként erre: 6. - Venes)
2006. jún. 13. 22:41

Ugye! Én is így vagyok vele!


Anyummal is, az is furán érint, ha Ő ölel meg. Tudom ez szenyán hangzik, de én így érzem. Persze nyilván a saját gyerekemet én is ölelném, ha tehetném.

8. bige (válaszként erre: 2. - 3b4055e2b2)
2006. jún. 13. 21:38
nekem nagyon-nagyobn régóta megvan, és én beírtam a kedvenc idézetek közé még januárban:-)Teréz anya Élet himnusza-val együtt. nekem ezek szentírások. nagyon igazak, megfogadni valók. nem azt jelenti szerintem , hogy boldog-boldogtalant ölelni kell, hanem a szeretteiddel kell tudatni. pont úgy, ahogy mondod:-)a kedveseddel, a gyerekeiddel, szüleiddel.
2006. jún. 13. 20:41
Azért szerintem az se normális, amit az amerikai filmekben művelnek, hogy boldog-boldogtalan folyton ölelgeti egymást. Persze ez is csak szokás dolga lehet, mi inkább puszizkodunk.
2006. jún. 13. 20:28

Ez tényleg furcsa. én nagyon rosszul érezném magam, ha valaki úgy megölelgetne. Engem csak a párom,nak szabad.

Tudom, ez olyan fura, de még a saját anyukámat sem ölelem meg...Valahol ez nem szépnek tűnik, de olyan idegen tőlem, hogy ilyet tegyek. (Lehet hogyaz is közre játszik ebben, hogy kisokoromban nálunk ez az ölelgetés nem volt annyira jellemző.)

2006. jún. 12. 16:39

Venes, egyet értek veled, és elgondolkodtam. Én senem ölelek meg senkit. Fura ebbe belegondolni, az valahogy olyan személyes, érzelmes dolog.


Tudtátok, hogy Amerikában a barátok többnyire a lányok és persze a lányok fiú ismerősei ölelkeznek (férfiak körében nem divat) puszilkodás helyett? Mikor egy ismerős hazajött 2 év után, ölelgetett mindenkit. Én meg olyan furán éreztem magam. Pedig semmi furcsa nincs benne, olyan, mintha puszit adna.

A mai napig furcsa számomra, hogy egy-két zenész ismerősöm is ölelget - bár nem bánom, de mégis furának érzem.

2006. jún. 12. 09:29

Nekem ez egy nagyon személyes dolog. Keveseket ölelek meg. Jelenleg csak a kedvesemet, néhány kirívó esetet leszámítva.

Egyébként nem szeretek csak úgy embereket ölelgetni.

De magát az ölelést nagyon szeretem, jobban mint csókolni. Tényleg olyan felpezsdítő, megújító és életet adó érzés.

3. Ekka
2006. jún. 6. 12:52
Előny: megnyugtat és energiával tölt fel:-)))
2006. jún. 6. 12:33
Kár,hogy eddig itt nem szólt még hozzá senki ehhez a témához!Pedig minden igy igaz, ahogy ez le van irva! Minden szerettemet naponta átölelem ha közel van hozzám, és ugy érzem,hogy a gyemekeimmel szemben ez példamutatónak kell, hogy hasson!Soha nem azzal foglalkozom, hogy a másik mikor ölelt át,hanem azzal,hogy én átakarom ölelni!Megteszem,bátoritom és viszonozza. Persze érezni kell hogyan közelits!Lényeg ne erőszakossan!Kérdezd meg tőle ha másképp nem megy, hogy "átölelhetlek-e?"
1. Ekka
2006. febr. 14. 12:57
Az Ölelés egészséges, erősíti a test immunrendszerét, gyógyítja a depressziót, csökkenti a stresszt, elősegíti a jó alvást, erősít és élénkít, fiatalít, nincsenek kellemetlen mellékhatásai, egészségesebbé tesz.

Az Ölelés nem más, mint egy csodás gyógyító szer.

Az Ölelés teljesen természetes, organikus és eredendően édes. Nem tartalmaz mesterséges színezéket, aromát, tartósítószert, adalékanyagokat, és 100%-osan teljesértékű "tápanyag".

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook