Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az mit jelenthet ha a tüdőszűrőtől egy olyan papír jött ki, amire azt írták, hogy "nem sikerült a felvétele"? fórum

Az mit jelenthet ha a tüdőszűrőtől egy olyan papír jött ki, amire azt írták, hogy "nem sikerült a felvétele"? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. katus3 (válaszként erre: 31. - Sort)
2011. jún. 13. 09:32
Szia! Neked sem lehetett egyszerű...:-/
2011. jún. 13. 08:36
Egyszerű,biztosan fényt kapott:-) Örülj,hogy egyáltalán megírták,hogy nem sikerült a felvétel,és nem csak azt írták,hogy meg kell ismételni:-(
31. Sort (válaszként erre: 18. - Katus3)
2011. jún. 13. 00:26

Nekem írtak ennél különbet is. Egyser a mellkas rtg. leletemen valami ilyesmi volt;


'A pulmonis mindkét lebenyében elszórtan több, 0,5-1 cm átmérőjű rtg. árnyékot adó elváltozás látható. A képletek szerkezete alapján tu. valószínűsíthető. A diagnosis megerősítése céljából mellkasi CT vizsgálat elvégzése javasolt.'


Másnap CT, ami megerősítette a rtg. képen látottakat. Erre az onkológus mondta, hogy előjegyeztet egy CT vezérelt biopsiás mintavételre, de az csak egy hónap múlva lesz. Gondolhatjátok, jó kis egy hónap volt. Aztán megyek az időpontra. újabb CT, röntgeneznek elölről, hátulról, kontrasztanyaggal, a nélkül. Végül már egész orvoscsapat nézi a monitorokat. Aztán fél óra után a radiológus főorvos közli, hogy menjek haza, mert nincs miből mintát venni. A mai napig nem tudják mi volt a tüdőmben, ami látszott a röntgenen, de ennek már 5 éve, és semmi bajom. Azóta minden mellkasi rtg. leletem negatív. A tüdőn sajnos nagyon sok minden meglátszik, én előtte jártam Afrikában, lehet ott belélegeztem valamit. Nem azt mondom, hogy fél vállról kell venni, de ha a mellkas rtg. nem negatív még nem kell koporsóra gyűjteni.

30. 36a26f5226 (válaszként erre: 27. - Pegasus0629)
2010. szept. 2. 11:02
Cukrász vagy??
29. simple (válaszként erre: 20. - Katus3)
2010. szept. 2. 10:03
Ó szegény. Nagyon sajnálom. Gondolom milyen gondolatok keringtek benned. De hogy ők ebbe nem gondolnak bele?!
2010. szept. 2. 09:31

Újat kell csinálni,mert nem lett jó.

legalábbis -"a nem sikerült a felvétele" -mást nem tudok levonni.

2010. szept. 1. 23:33
Voltam ma és annyit mondott a hölgy, hogy megismételjük... ezért most 2szer is lefényképezett. Ha ez sem lesz jó, én már nem megyek még egyszer:D Köszi mindenkinek a választ
26. katus3 (válaszként erre: 25. - 36a26f5226)
2010. szept. 1. 19:06

Jaj,lehet félre értettél valamit,ez már "régen" volt,január elején.

Ja és ami a pláne,sosem cigiztem.

2010. szept. 1. 18:29

Hát nem is lesz baj, ne gondolj rosszra, ne legyél negatív... :))


A tüdőrákhoz meg még fiatal vagy szerintem is...

24. katus3 (válaszként erre: 21. - 36a26f5226)
2010. szept. 1. 18:26
Jó,csak ennek az ismerős bácsinak is így kezdődött,előző évben... Végig ez volt előttem.:-( Még ő vigasztalt,hogy fiatal vagyok,nem lesz baj.
2010. szept. 1. 18:18
Elmozdulás miatt nem jó a felvétel.
2010. szept. 1. 17:14
Nálam is mindig ez van. Ha én beállok a masinkába, elromlik... De ez nem egyedüli eset nálam... :-/ Úgy látszik, kisugárzásunk az van... :-P
2010. szept. 1. 16:59

Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni...

Még bevonzzuk a bajt, csak a jóra, már miért lenne gond, csak nem sikerült a felvétel...

20. katus3 (válaszként erre: 19. - Simple)
2010. szept. 1. 15:19

Ráadásul odamentem reggel 8-ra, csináltak valami terheléses vizsgálatot, új felvételt,aztán visszahívtak még egy felvételre csak a bal oldalról,kérdezgettek hogy mik a tüneteim,cigizek-e,stb. Én is rákérdeztem,hogy találtak valamit??? Erre a kedves válasz: "Nem tudom."

Fél délelőtt ott voltam,mire orvos elé kerültem, ő volt az,aki végre közölte,hogy semmi bajom,csak nem jó a felvétel,és hogy én vagyok a hibás,mert biztosan levegőt vettem közben, majd legközelebb figyeljek jobban! Azt a pár napot senkinek nem kívánom! Egyik közeli ismerősnek akkor volt tüdőrákja,láttam min ment keresztül.:-(

19. simple (válaszként erre: 18. - Katus3)
2010. szept. 1. 14:58
Jézusom. Ezek nem normálisak!
18. katus3
2010. szept. 1. 14:17

Ez a jobbik eset,hogy ilyen levelet kaptál.

Az enyémben ez volt:" Nyomatékosan felhívjuk a figyelmét,hogy a megadott időpontban a saját érdekében haladéktalanul jelenjen meg!"

Végigbőgtem egy hetet. Mi volt a gond? Nem sikerült a felvétel!

2010. szept. 1. 13:47
A tüdőszűrés fele sugárzás a nagyröntgennek... Ebből évente 2-őt simán lehet csinálni, ezt orvostól tudom én is...
2010. szept. 1. 13:47

VAGy nem sikerült bent tartani a levegőt az értékeléshez...


Nem lesz semmi gond, előfordul az ilyesmi bárkinél...

15. 204b456479 (válaszként erre: 9. - Pegasus0629)
2010. szept. 1. 12:10
ne aggódj, nem olyan nagy sugárzás ez, máskülönben várni kellene több időt a két szűrés között. Engem mikor eltört a combcsontom 4óráig röntgeneztek végig a műtét alatt, aztán meg fél évig havonta jártam röntgenre, mikor kivették a vasakat, megint 4 óra röntgen volt, nem lett bajom tőle.
2010. szept. 1. 11:46
apumnak is volt ilyen pár éve, beijedt szegénykém, h mi lehet... aztán kiderült, h tényleg csak nem sikerült a felvétel, mert beremegett a kép, vagy a gép nem jól működött... ha valami gáz van, akkor szerintem telefonon hívják az embert és nem ezt mondják.
13. KGyula
2010. szept. 1. 11:45

Csatlakozom az előttem szólókhoz (írókhoz). Velem tavasszal történt hasonló eset. Visszarendeltek, mert a filmre "nem fértem ki". Készítettek egy újat, de az sem lett jó. Ezt követően átvilágítottak (nagyon érdekes volt látni a belsőmet).


Úgyhogy, ne aggódj! Ha komolyabb a probléma, akkor tüdőgyógyászhoz utalnak (de még ez sem jelent semmit).

2010. szept. 1. 11:44
Bemozdultál.
2010. szept. 1. 11:38
Egyszerűen csak nem sikerült, meg kell ismételni.
2010. szept. 1. 11:37

Pontosan azt hogy nem sikerült a felvétel.

Meg kell ismételni.

2010. szept. 1. 11:34
uhh akkor megnyugodtam... Még ma elmegyek újra... azért marha jó, hogy most emiatt kell megint sugároztatni magam:S
2010. szept. 1. 11:32

Azt, hogy nem sikerült a felvétel.

Ne aggódj, nagyimmal is volt így, újból ment és semilyen eltérés nem mutatkozott!

2010. szept. 1. 11:27

Ne aggódj ez simán annyit jelent, hogy nem sikerült!

Azt mondjuk nem értem miért nem szóltak ott helyben nálunk szoktak!

Hogy megnyugtasd magad akkor menj el megint! Még ez is ingyen lesz mert az előző nem sikerült!

6. 0ed3fb046c (válaszként erre: 1. - Pegasus0629)
2010. szept. 1. 11:26
Azt h vissza kell menned mert nem sikerült a felvétel, ami lehet fényhiba, v bármi. (multhéten anyukámnak is vissza kellett mennie)
5. Sookie (válaszként erre: 2. - Pegasus0629)
2010. szept. 1. 11:26
Nem kell megijedni, ez olyasmi, h befénylett mondjuk, és nem látják normálisan, h értékelni tudják.
2010. szept. 1. 11:25
Meg kell ismételni, mert nem látszik rajta egyértelműen amit keresnek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook