Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az irrigoscopiáról van valakinek személyes tapasztalata? fórum

Az irrigoscopiáról van valakinek személyes tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


1 2
17. a14deb9047 (válaszként erre: 15. - Dócy)
2010. márc. 5. 19:03
Bevallom őszintén, igyekeztem nagyon elfelejteni, mert akkor nagyon beteg voltam, és jó részét szerencsére sikerült is; 2 hétig "ápoltak" kórházban. Addig csak folyadékot kaptam "enni", meg beöntés volt napról napra.
16. youlcsi (válaszként erre: 13. - Dócy)
2010. márc. 5. 18:53

gondolom attól is függ, hogy mit néznek, mire kíváncsiak.


megittam előtte másfél vagy 2 liter kontrasztanyagot, kaptam kontrasztos beöntést (nagy öröm a vizsgálat végéig tartogatni :)), és a vége előtt még az injekciót.

15. Dócy (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2010. márc. 5. 18:36
Te milyenen voltál Zsóka?Irrigoszkópián?
2010. márc. 5. 18:32
Mert így tudják átnézni a teljes bélrendszert. Nem fáj, csak kellemetlen. Volt részem benne.
13. Dócy (válaszként erre: 4. - Youlcsi)
2010. márc. 5. 18:15

Szia Youlcsi!

A CT-n miért kell az a kontrasztos beöntés?Nekem MR-en nézték a beleket, de nem volt ilyen beöntés, csak vénába adtak az utolsó 5 percben kontrasztanyagot.

12. lully (válaszként erre: 3. - K.tünde78)
2010. márc. 5. 14:15
Egyetértek, sztem olyan mint egy "űrhajós képzés". Én kifejezetten "élveztem". Végig néztem a monitort és közben a doki minden kérdésemre válaszolt, hogy mit látok. Közvetlenül a vizsgálat előtt kaptam egy szurit, ami leállítja a bélműködést a vizsgálat idejére, így tényleg semmit nem éreztem. A "kellemetlenebb" rész akkor volt, amikor a szuri hatása kiment és a belek újra működésbe léptek. Így aztán hazafelé kis időre "gázüzeműre" váltott az autónk. A vastagbél tükrözés után viszont sírtam, fájt, azt mondtam, inkább szülök 8-as ikreket simán, mint még egyszer azt a vizsgálatot.
11. kacago325 (válaszként erre: 10. - Youlcsi)
2010. márc. 5. 14:11
Igaz,bocsi.
10. youlcsi (válaszként erre: 9. - Kacago325)
2010. márc. 5. 13:55

azt azért megnézném, hogy irrigoscopiánál hogy vizsgálják a vékonybelet :o


az a szelektív enterográfia...

2010. márc. 5. 13:53
Nekem személyes tapasztalatom nincs,de asszisztáltam már a beavatkozásnál.Nem a vastagbelet vizsgálják hanem a véknyat.Nem fájdalmas,de kellemetlen vizsgálat.Úgy zajlik ahogy azt előttem szólók már leírták.
8. youlcsi (válaszként erre: 7. - K.tünde78)
2010. márc. 5. 13:06

annyira nem voltam szerencsés... mert nem hatott igazán. éppen csak arra volt elég a cucc, hogy gátlástalan legyek, és ne legyen érkezésem semmi ellen tiltakozni :)

szóval fájni fájt baromira... de volt már ennél rosszabb is :)

7. k.tünde78 (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2010. márc. 5. 12:59
Na akkor te szerencsés voltál,mert nekem nem adtak semmit,és hát szószerint bőgtem és üvöltöztem a fájdalomtól.:-((
6. youlcsi (válaszként erre: 5. - K.tünde78)
2010. márc. 5. 12:57

hogy őszinte legyek, nekem a ct előtti beöntés sokkal kellemetlenebb volt, mint a colon... de vsz csak azért, mert utóbbinál igencsak le voltam szedálva.


de az mindenképpen igaz, hogy tuti nem fájdalmas vizsgálat :)

5. k.tünde78 (válaszként erre: 4. - Youlcsi)
2010. márc. 5. 12:48
És szerintet gáz??Vagy egyet értesz velem,hogy nem vészes az egész??
4. youlcsi (válaszként erre: 3. - K.tünde78)
2010. márc. 5. 12:44

colonoscopia nekem is volt.

az előkészítése a vizsgálatnak sztem teljesen ugyanaz (béltisztítás).

utána pedig csak a kontrasztos beöntés (ilyenem is volt már -teljes has és medence ct) és a rtg alatt fekvés (és ezt is csináltam :) -enterographia selectiva) van hátra.


szóval kb tudom miről van szó... 3 különböző vizsgálatból összeraktam, hogy mi történhet :D

2010. márc. 5. 11:48

Én ezt találtam róla!


"Irrigoscopia

Az irrigoscopia a vastagbél egyik vizsgálómódszere. Általában akkor végzik, ha valamilyen oknál fogva az alsó endoszkópia ( vastagbéltükrözés) nem jöhet szóba.

Ennél a vizsgálatnál is szükség van beleegyező nyilatkozatra illetve beutalóra.



A vizsgálat során pozitív és negatív kontrasztanyagot juttatnak a vastagbélbe. A pozitív kontrasztanyag a báriumszulfát, mely fokozza a sugárelnyelést, a negatív pedig a levegő, amely csökkenti azt.

Egyes gyulladásos, fekélyes és dagatos betegségek jól felismerhetőek rajta.


A vizsgálat lőkészítést igényel. A beteg nem ehet 24 órával a vizsgálat előtt, illetve különböző hashajtást is szoktak kérni.


A vizsgálat nem fájdalmas, inkább csak kellemetlen.

Menete:



A kontrasztanyag egy tasakban van, olyanban, mint az infúzió, melyhez egy cső van rögzítve. Ezt a csövet helyezik az anusba, nem mélyre. Épp ezért nem is fájdalmas a vizsgálat. Ezen a vékony csövön keresztül adják be a kontasztanyagokat.

A báriumszulfát, ragadós természetéből adódóan kitapad a bélfalra, ezzel képet ad a bélfal szerkezetéről, nyálkahártyaredőzetéről. A levegő pedig kicsit kitágítja a belet, hogy az jobban elkülönüljö egymástól, illetve, hogy a kontraszt nagyobb legyen.

Ha a vastagbél kellően fel van töltve kontrasztanyaggal, átvilágítóban vizsgálják a belet, illetve képeket készítenek róla.

Az orvos kérheti hogy forduljon jobbra, majd balra, sőt, le is döntheti a készüléket, és fel is állíthatja. Ez azért szükséges, hogy minden irányból lássa a vastagbelet.

Végezetül a beöntőtasakba visszafolytják a kontasztanyagot, vagy ágytálba kiüríti a páciens."


Az Én véleményem így olvasva tapasztalat nélkül annyi,hogy ez nem fájdalmas beavatkozás.A kellemetlen része a kontrasztanyag beöntés lehet,de az is csak azért,mert senki se szereti ha idegenek előtt kell pőréskedni és közben még a popsiján is matatnak.

Vastagbél tükrözésem volt,ez az irrogoscopia ahhoz képest szerintem leányálom.

2010. márc. 5. 11:36

szia!


ugyan nekem nincs tapasztalatom (legalább ez kimaradt az életemből :)), de gondoltam felhozom a topicodat :Đ hátha lesz valaki.


miért kell a vizsgálat?

2010. márc. 1. 08:58
Az irrigoscopiáról van valakinek személyes tapasztalata?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook