Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az evésroham lehetséges okai? fórum

Az evésroham lehetséges okai? (tudásbázis kérdés)


28. ancsika688 (válaszként erre: 27. - 342402de6d)
2013. nov. 28. 21:58
Igen ,az is:)
2013. nov. 28. 14:54
szexhiány
26. Szoja
2013. nov. 28. 13:31

Hajhullás és bőrszárazság is társul, de utóbbi ugye megint lehet a kevés vízfogyasztás jele.

Jó ha napi fél litert megiszom,terhesség alatt tudatosult bennem, mikor vérvételekkor nehezen tudták levenni, mert nem folyt rendesen, olyan sűrű volt a vérem.Ezellen is próbálok tenni, de egyszerűen nem megy, mert amint megiszok egy pohát vizet egy egész délelőttön keresztül pisilni járok 20 percenként...

Azt hiszem háziorvosnál kezdek...

Kedvesek vagytok, hogy ennyien válaszoltok, köszi Mindegyőtöknek!:)

25. Imo
2013. nov. 28. 11:46
Peteérés, rám mindig akkor jön a zabálhatnék, főleg az édesség és arra a sós és így tovább :)
24. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Szoja)
2013. nov. 28. 11:36

Próbáld meg pótolni a krómot. A szénhidrátfüggőség okozhat falási rohamot.(tapasztalat)

Javaslom olvasd el: Heller: Szénhidrátfüggők könyve

23. nefaria (válaszként erre: 20. - Bibity)
2013. nov. 28. 10:50
alma :) az édes, így telít is. hozzá esetleg korpovit, vagy pufi rizs, kétszersült.
22. Szilvita (válaszként erre: 20. - Bibity)
2013. nov. 28. 10:19
Korpovit keksz?
21. nefaria (válaszként erre: 19. - Ba7da9cfc0)
2013. nov. 28. 09:52

Igen, tudom :) de a kivizsgálás ott kezdődik, hogy elmegy a házidokihoz, hiszen az endora is kell beutaló. A házidoki meg úgyis megnézeti a TSH-t :) Az IR-t nemtudom ki vizsgálja, szerencsére engem nem érint :) Azt is endo, nem?

De ja, igazad van, a PCO-t is érdemes lenne a fórumindítónak megnézetnie, az is hízásosfáradékonyságos tünetekkel is jár, és amennyire én tudom, IR is társul hozzá (bár szerencsére asszem ez sem érint engem, úgyhogy ebben nem okoskodnék :) )

20. bibity
2013. nov. 28. 09:51

nekem is az IR diéta segített, terhességi cukor alatt álltam rá kényszerből, de azóta megszerettm, és igyekszem tartani. azóta nincs falásroham, ha édességet kívánok, akkor eszem diabetikusat, vagy norbisat, vagy paleósat:DD

Nekem még az segít, ha délelőtt túrót eszek, nem vicc. Állítólag nyugtató hatású aminósavak vannak benne.


Az IR diéta egyszerű tömör leírását át tudom küldeni, ha írsz priviben e-mail címet.


Hogy én is mennyit szenvedtem ezzel... Stresszhelyzetben egyszer-egyszer most is előjön ... arra várnék én is ötletet, hogy hirtelen stressz esetén mit érdemes bekapni, hogy ez elmúljon? Pl. egy müzliszelet, vagy mi?

19. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 17. - Nefaria)
2013. nov. 28. 09:47

A házidoki nem tud beutalót írni IR-re és max TSH-t tudni nézni a pajzsmirigyhez.

Nekem pl nem volt pajzsmirigy próblémám. Az Ir általában a PCO-val hozzák összefüggésben, akinek az egyik van, annak a másik is.

Nekem tele voltak apró cisztákkal a petefészkeim.

18. Szilvita (válaszként erre: 17. - Nefaria)
2013. nov. 28. 09:42
Igen, ezek általában együtt járnak.
2013. nov. 28. 09:35
Pajzsmirigy probléma is lehet. Hajhullással, bőrszárazsággal társulva még valószínűbb. És abból is fakadhat az IR úgy tudom. Én a helyedben kérnék egy laborvizsgálatot a ho-tól, ezekre is kiterjedően.
2013. nov. 28. 09:32

Inzulin rezisztencia!

Nekem addig voltak ilyenek, amíg ez ki nem derült és most, hogy megfelelően eszem nincs ilyen!


Endokrinologussal tudsz kiíratni terheléses cukorvizsgálatot, ahol inzulintis néznek. Nem olyan nagy vizsgálat, de még is nagy hatása van.

2013. nov. 28. 09:12

Én is a cukrot mondanám. Próbálj meg 5x enni, teljes kiőrlésű lisztre váltani, cukrot elfelejteni, és minden édességet, sok zöldséget, akkor megadod, ami kell a szervezetednek. Ha sok gyors szénhidrátot viszel be, mint a fehér lisztes dolgok, és a cukor (tej is), akkor arra a szervezet rengeteg inzulinnal válaszol, ami hamar éhségérzetet vált ki, és ez egy ördögi kör. Ha ezekről lemondasz, pár nap alatt elmúlik a falnom kell érzet, és le is fogsz dobni pár kilót. Az édes ízről hamar leszoksz, hihetetlen, mennyire csak a sok éves hozzászokás miatt eszi az ember.


Egyébként pajzsmirigy alulműködés is okoz ilyen tüneteket, én a helyedben kivizsgáltatnám magam erre és inzulinrezisztenciára...

2013. nov. 28. 09:11
Próbáld ki a króm tablettát,szabályozza a vércukorszintet,lehet,hogy használna,de ártani nem árt.
13. patapucs (válaszként erre: 10. - Patapucs)
2013. nov. 28. 09:08

Óhh, most olvasom, hogy megint nyelvújító lettem...:-)


Pehet = Persze lehet

12. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Szoja)
2013. nov. 28. 09:07

a depreszzív okok a legvalószinűbbek sajnos.

családon belül tapasztalom,egyes családtagjaimnál,illetve konkrétan egynél...

11. Csurmi
2013. nov. 28. 09:06
Igen ez a cukor dolog igaz lehet, mert én is tapasztaltam. Én sajna a csokiról nem tudok leállni. :S De egy hét kemény lemondás után, már megszokja a szervezet az édes íz hiányát, és utána már nem is hiányzik.
2013. nov. 28. 09:04

A candida túlszaporodásnak is az egyik tünete a falásroham (magas szénhidrátos dolgokat kíván a gomba, abból táplálkozik).

Pehet az oka bármilyen lelki probléma ill. az, hogy a cukor amit megeszünk egy fajta függőséget okoz. Minél több cukrot viszünkt be, annál többet kíván a szervezet, az agy - ez nem hülyeség. Az egy dolog, hol olvastam, de magamon is tapasztaltam.

2013. nov. 28. 09:03
Nekem is voltak ilyen tüneteim. a méregtelenítés segített. nem voltam tőle fáradékony, sokkal jobban lettem és fogytam is úgy kb 8 kg-t. + a sok szénhidrát fogyasztás okoz ilyen tünekeket , nem ez volta baj, és mikor méregtelenítettem, semmi szénhidrátot sem vittem be a szervezetembe, akkor már teljesen elmúlt minden ilyen tünet.
2013. nov. 28. 08:57
Bár tényleg a táplálkozással is gondok vannak, sok kenyér, cukros étel, minimális zöldség, szinte semmi gyümölcs.Lehet akár az ok vitaminhiány, vagy sok szénhidrátfogyaztás is?Erre nem is gondoltam...
2013. nov. 28. 08:44
Gyanakodtam én is inzulinrezisztenciára,bár cukorbetegségről nem tudok,viszont mindkét terhességem alatt magas volt a vércukorszintem, de írok néhány tünetet.Túlsúly, hasra elhízás, fáradékonyság, rossz közérzet,gyakori depressziós hangulat, sírás.Van okom gyanakodni?
2013. nov. 28. 08:40
igen, a depresszió és unalom mindneképpen, illetve ha kiéheztetted magad előtte. Nekem például akkor van, ha nem eszek pár napig eleget, csak nagyon keveset, vagy léböjtölök. Utána elég nehéz leállni a kajával. + mensi körül nekem is nagyon megnő az étvágyam.
2013. nov. 28. 08:40
Pl. nem kiegyensúlyozott táplálkozással kiéhezteted a szervezetedet és egy idő után elsöprő erővel követeli a "jussát". Vagy bánatevés.
2013. nov. 28. 08:38
önbizalomhiány, unalom, depresszió, kezdeti cukorbetegség, vagy menstruáció előtti napok miatt is lehet
2013. nov. 28. 08:38
Mi állhat a háttérben, és vajon hogyan küszöbölhetnénk ki?Közrejátszhat a kevés vízfogyasztás, a lelki eredetű problémák?
2013. nov. 28. 08:37
Nekem az inzulinrezisztencia miatt voltak falási rohamaim...és rengeteget ettem: 2 nagy hambit be tudtam nyomni egyszerre.
2013. nov. 28. 08:36
Az evésroham lehetséges okai?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook