Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az építési vállalkozók miért megbízhatatlanok? Vagy csak én fogom ki őket mindíg? fórum

Az építési vállalkozók miért megbízhatatlanok? Vagy csak én fogom ki őket mindíg? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. jún. 1. 12:50
Nem nagy munka egyébként, csak egy házbővítés, épp ezért nem szeretnénk hónapokig várakozni, mert épp elég volt az építési engedélyre várni majden 3 hónapot.
2008. jún. 1. 12:49

Nem tudnátok nekem egy jó szerződésmintát küldeni?

Az a baj, hogy 3 vállalkozótól kértünk árajánlatot,a mostani volt a legjobb árban is, és a legszimpatikusabb is. Még nem kezdtük el a munkát, most épp részletes árajánlatot kértünk tőle, és kötnénk szerződést is.Úgy tűnik egy kicsit húzza ai időt, de nem tudom eldönteni, hogy tényleg csak sok a munkája, vagy ő is rossz választás lesz e?

7. szeditke28 (válaszként erre: 6. - E475b894d7)
2008. jún. 1. 12:31
:D Szinte ugyanazt írtuk egyidőben :D
2008. jún. 1. 12:30

Nagy a verseny, elvállalnak mindent, mert ha elkezdték, akkor már fújhatod.


Lehet tolni a határidőt, mást beépíteni, ha nem látod vagy nem értesz hozzá és a szakértelem is megjön a helyszínen, "majd megoldom valahogy, nem lehet olyan nehéz" alapon.


Van rá megoldás!


Szerződni kell ÍRÁSBAN és napi szinten ellenőrízni, és a kötbérezés rendszerét IGEN komolyan kell venni!


Levonások a hibákért, a csúszásért (már a részfeladatok csúszásáért is!!!) és a helytelen technológiáért.


Egy bizonyos hibatűrés után azonnal egy talonban lévő vállalkozóval folytatni a munkát - amit a szerződésben is érdemes feltüntetni.


Kell egy szőrösszívű szakember, esetleg barát vagy családtag, aki azonnal kilátásba helyehzi a szankciót vagy végrehajtja azt.


Így a megbízhatatlanok messze elkerülnek, a bátor próbálkozók megbuknak.

2008. jún. 1. 12:29

Kötbéres határidős és I. osztályú minőséget kell a szerződésbe írni.

Ha valami nem megfelelő minőség, lebontatni és újból megcsnáltatni, vagy elzavarni, vagy minőségi kifogást tenni jegyzőkönyvben és így csökkenteni a vállalási díjat.

A szerződés alapelemei:

-ár

-haráidő

-kötbér

-minőségre előírások, és anyagra


Hát, aki nem dolgozik építőiparban, azoknak persze nehéz és könnyen átvágják a vállalkozók a magánszemélyeket. Mi építési vállalkozók vagyok, de nincsenek embereink, mi alvállalkozókkal dolgoztatunk. Onnan a tapasztalat.


A referenciamunka csak egy dolog. Minket az sosem érdekelt. Mert dolgozhat egy építési vállalkozó nagyon jól megfelelő felügyelet és szerződés mellett, ha esetleg referenciaként elég randa dolgokat tud felmutatni.


És ugyanez igaz fordítva is.

2008. jún. 1. 12:23

Érdeklődni ismerősök közt de pl. van olyan is akinek ha látod milyen háza van (új építésű, gyors) becsengetsz és kedvesen érdeklődsz akkor megadják az építő nevét tel számát.

A párom már volt így háznézőbe!!!!

2008. jún. 1. 12:21
Építkezni szeretnénk, eddig már átvert minket legalább 2 tervező, több vállalkozó is. Hitegetnek, húzzák az időt, mellébeszélnek. Mit lehet ilyenkor tenni?
2008. jún. 1. 12:19
Nekünk is egy megbízhatatlan jutott!!Nem vagy egyedül.
2008. jún. 1. 12:19
Az építési vállalkozók miért megbízhatatlanok? Vagy csak én fogom ki őket mindíg?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook